6 сайтів для початківців програмістів
- CodeAcademy
- CodeCombat
- MIT (Massachusetts Institute of Technology)
- Дистанційна підготовка з інформатики
- Stepik
- HTML Academy
Спеціальність програміста вже протягом багатьох років залишається однією з найбільш затребуваних. У нас вона асоціюється перш за все зі стабільним і високим заробітком, тому багато хто шкодує: «Ех, треба було вчитися на програміста!» І при цьому багато хто забуває, що вчитися ніколи не пізно, і якщо інтерес до програмування з'явився у нас вже після закінчення університету за зовсім іншою спеціальністю, це не означає, що ми вже нічому не навчимося.
Так, другу вищу освіту коштує дорого. Але, на щастя, у нас є інтернет. А в інтернеті є безліч відмінних порталів з онлайн-курсами, в тому числі з програмування. Про деякі з них ми розповімо вам сьогодні.
Звичайно, тут згадані далеко не всі онлайн-платформи. Якщо ви користуєтеся іншими навчальними порталами, не соромтеся розповісти про них в коментарях. А поки представимо наш список.
Отже, поїхали:
CodeAcademy
- Рівень: початківець
- Мова курсу: англійська
- Чого навчають: JavaScript, Python, PHP, jQuery, JavaScript, HTML і т.д.
https://www.codecademy.com
На порталі, який відкрився в 2011 році, зареєструвалося вже більше 24 мільйонів користувачів. Сайт буде корисний тим, хто хоче отримати базові навички з програмування. На порталі можна безкоштовно пройти курси з мов Python, PHP, jQuery, JavaScript, CSS, HTML і іншим. Тут можна навчитися писати прості програми і створювати власні веб-сайти. Сайт має зручний інтерфейс, а зареєструватися тут можна буквально в два кліка. Кожен курс складається з декількох розділів, поділених на вправи, зліва знаходяться пояснення, а праворуч - поле, куди ви повинні вводити код. Система запам'ятовує ваш прогрес, тому ви можете продовжити виконання вправ в будь-який зручний час. Крім того, ви можете подивитися, скільки відсотків курсу ви вже пройшли. Одночасно можна проходити необмежену кількість курсів. Проблема тільки в тому, що як-то доведеться це все запам'ятати - тому ми рекомендуємо вам проходити курси по черзі, а не всі відразу.
- Плюси: наочність, можливість відразу побачити результат, мінімум нудною теорії
- Мінуси: не встановлені
CodeCombat
- Профіль: програмування
- Рівень: початківець
- Мова курсу: англійська, російська, французька, іспанська та ін.
- Чого навчають: JavaScript
https://codecombat.com
Хто сказав, що програмування - це нудні коди і більше нічого? Автори проекту CodeCombat спростовують цей стереотип і пропонують всім бажаючим безкоштовно вивчити мову JavaScript, граючи. Вам треба буде вибрати собі персонажа, якому належить пройти цікавий квест, і написати набір команд, щоб він зміг пересуватися по лабіринту. У правій частині екрана будуть відображатися підказки, так що ви одночасно будете грати і вчитися створювати код. Для того щоб почати гру, реєструватися не обов'язково, але бажано. До речі, учасники самі можуть внести свій вклад в розвиток проекту: наприклад, допомогти з перекладом сайту або запропонувати свої завдання для квесту.
- Плюси: інтерактивність, наочність, простота
- Мінуси: тільки одна мова програмування
MIT (Massachusetts Institute of Technology)
- Рівень: яке вступає і просунутий
- Мова курсу: англійська
- Чого навчають: Python, C, C ++, Java
https://ocw.mit.edu
Один з найпрестижніших технічних вузів світу - Массачусетський технологічний інститут - пропонує всім бажаючим безкоштовно ознайомити з матеріалами своїх курсів, в тому числі з програмування. Тут є як базові курси мов Python, C, C ++ і Java, так і програми для більш просунутих користувачів. Ви можете завантажити тексти лекцій, завдання, а іноді і відеоматеріали. До речі, сайт спочатку створювався для викладачів, але несподівано сподобався студентам по всьому світу, так що тепер його матеріалами користуються десятки мільйонів людей по всьому світу.
- Плюси: докладні пояснення, високий рівень матеріалів
- Мінуси: відсутність можливості перевірити завдання і виконувати їх в режимі «онлайн»
Дистанційна підготовка з інформатики
- Рівень: початківець
- Мова курсу: російська
- Чого навчають: Python
http://informatics.mccme.ru
Викладачі кращих московських вузів і шкіл створили цей сайт для учнів, які хотіли б брати участь в олімпіадах з програмування. На сайті зібрані найкращі матеріали по підготовці до олімпіади, в тому числі - авторський курс вчителя інформатики Д.П. Кирієнко з основ популярного мови програмування Python. Python вважається одним з найбільш зрозумілих і разом з тим корисних мов програмування, тому саме його фахівці радять вивчати в першу чергу. Курс складається з 16 уроків, більшість з яких містять відеолекції, теоретичний матеріал і завдання. Матеріали будуть корисні не тільки школярам, але і всім тим, хто хоче серйозно почати вчитися програмуванню.
- Плюси: дуже докладний курс з максимумом пояснень російською мовою
- Мінуси: кому-то курс може здатися недостатньо інтерактивним
Stepik
- Рівень: початківець
- Мова курс а: російська, англійська
- Чого навчають: Python, C ++, але можуть з'явитися нові курси
https://stepik.org/
Stepic - вітчизняна платформа, створена за типом Coursera, де зібрані курси з найрізноманітніших дисциплін, включаючи програмування. На даний момент на сайті є навчальні матеріали по мовам Python і C ++, однак з огляду на, що додати свій курс може будь-хто, можна очікувати, що скоро курсів стане більше. Всі курси діляться на кілька уроків, кожен з яких складається з декількох підрозділів. Учасники заздалегідь отримують план занять і інформацію про те, скільки триватиме курс. Кожен курс містить видеоурок з поясненням матеріалу і завдання. Stepic ідеально підійде тим, хто вважає за краще вчитися самостійно, але при цьому все ж хоче мати ілюзію справжніх занять.
- Плюси: відеоуроки, зрозумілий інтерфейс
- Мінуси: невеликий вибір
HTML Academy
- Рівень: початківець, просунутий
- Мова курсу: російська
- Чого навчають: HTML, HTML5, CSS
https://htmlacademy.ru
Портал нагадує CodeAcademy, але спеціалізується на навчанні HTML і CSS. Тут зібрано безліч курсів як для повних новачків, так і для просунутих користувачів, які вже мають основним набором знань по HTML. Як і на CodeAcademy, на HTML Academy ви можете писати коди і відразу ж бачити результат. У правій частині екрана знаходяться короткі теоретичні пояснення. Щоб зберігати прогрес, в системі необхідно зареєструватися. Це займає буквально дві хвилини, особливо якщо врахувати, що обліковий запис на HTML Academy можна пов'язати зі своїми акаунтами ВКонтакте або на фейсбуці.
- Плюси: наочність, простий інтерфейс, можливість зберігати прогрес
- Мінуси: не відмічені
«Вік живи - вік учись», хто не згоден? 🙂