«Як медичний юрист захистить вас від недбайливих лікарів?»
- Цікаво ТАКОЖ:
- Куди краще звертатися за допомогою?
- Медичний юрист: коли потрібно бити на сполох?
- Рекомендуємо ТАКОЖ:
Медичний юрист (адвокат) - професія, яка останнім часом все більше стає популярною, тому що грамотна юридична допомога допомагає як пацієнтам клінік захистити свої права, так і самим клінікам відстояти свої інтереси.
Ні для кого не секрет, що ефективність медичної допомоги багато в чому залежить від якості її надання, тобто від того, чи була вона надана вчасно, в потрібному обсязі, відповідно до діючих в країні порядками і стандартами.
Звичайно, при цьому враховуються і можливості лікаря і лікувального закладу в цілому. Але практика показує, що часто причина неефективності проведеного лікування або обстеження криється не в убогому матеріально-технічному оснащенні лікарні, а в недбалому ставленні медичного персоналу, халатності і навіть в усвідомленому нехтуванні вимогами чинного законодавства.
Цікаво ТАКОЖ:
Як дізнатися, що допомога надається неякісно?
Ознаками неякісно проведеного обстеження або лікування можуть стати:
- помилково винесений діагноз;
- відсутність позитивної динаміки на тлі проведених лікувальних заходів;
- погіршення стану хворого;
- тривалий період непрацездатності;
- розвиток ускладнень;
- перехід захворювання в хронічну форму;
- інвалідизація або летальний результат;
- потреба в проведенні додаткових обстежень, придбанні нових лікарських засобів і т.д.
Якщо ви спостерігаєте ці ознаки у себе або у кого-то зі своїх близьких, має сенс звернутися до медичного юристу (адвокату), щоб розібратися в ситуації, що склалася.
Куди краще звертатися за допомогою?
Зараз для захисту своїх прав пацієнт самостійно, через юристів змушений звертатися до суду або ж писати скарги в різні інстанції.
У зв'язку з назріваючої медичною реформою в Україні в майбутньому лікування пацієнтів буде проводитися на підставі поліса обов'язкового медичного страхування, який існує і довів свою ефективність у багатьох європейських країнах.
Коли діагностика і лікування проводяться в рамках дії поліса обов'язкового медичного страхування, то перший тривожний дзвінок, який вам потрібно подати, повинен бути адресований співробітникам страхової організації, що видала поліс, тобто страховикові. Вони проведуть експертизу або перевірку і визначать, чи були порушення в роботі медичної організації.
Інакше складається ситуація, яка виникає в разі отримання медичної допомоги при фінансуванні за рахунок власних коштів. Щоб отримати експертну оцінку проведених лікувально-діагностичних заходів, потрібно буде звернутися до приватних експертам за якістю надання медичної допомоги.
Сьогодні вони складаються в штаті багатьох недержавних правових організацій, як, наприклад, в Росії - це Ліги захисту прав пацієнтів ( www.prava-pacienta.ru) . Консультація може бути отримана як особисто, так і дистанційно - по телефону або онлайн.
Маючи на руках висновок експерта, можна планувати подальші дії - наприклад, спробувати компенсувати отриманий збиток на етапі досудового врегулювання конфлікту або шляхом звернення до суду.
Медичний юрист: коли потрібно бити на сполох?
Законом обмежені терміни давності розгляду подібних ситуацій. Так, випадки, що стосуються неякісного надання медичних послуг, зберігають свою позовну давність не більше 1 року з моменту, коли ці послуги були отримані.
Рекомендуємо ТАКОЖ:
Але не варто сумувати, якщо протягом року ви не зверталися до юристів. Якщо в ході експертизи будуть виявлені інші порушення, крім неякісного лікування, то і термін позовної давності може тривати до трьох років.
При цьому може бути значно збільшений і розмір отриманої компенсації, і характер санкцій, які будуть прийняті стосовно винному.
Позовна давність також не поширюється на випадки, пов'язані із заподіянням шкоди здоров'ю. А шкода здоров'ю, з точки зору закону - це погіршення стану хворого, пов'язане з наявністю дефектів в роботі лікаря. Тому якщо в результаті неякісно проведеного обстеження або лікування погіршився стан пацієнта, він також може залучити винного до відповідальності в будь-який період часу після отримання послуг.
Кожну ситуацію потрібно розглядати в індивідуальному порядку, враховуючи всі обставини справи. Зверніться по допомогу до фахівців, щоб оцінити свої шанси на успіх у захисті ваших прав.
Про розгляд медичних справ в суді і хто такий медичний юрист дивіться на відео:
▼ сподобалось Стаття? Поділіться! ▼
Корисний матеріал? Оцініть:
Є питання? Натісніть нижчих "ОТРІМАТІ консультацію"!
Знайшли помилку? Віділіть ее и натісніть Ctrl + Enter
Все про закон в інтимних подробіцях!
Медичний юрист: коли потрібно бити на сполох?Куди краще звертатися за допомогою?
Медичний юрист: коли потрібно бити на сполох?
Знайшли помилку?