Як скласти акт прийому-передачі грошових коштів

  1. Коли складається акт прийому-передачі грошей
  2. Про зразок акта передачі грошових коштів
  3. Деякі тонкощі складання акта

Акт прийому-передачі грошових коштів може бути додатком до договору позики, дарування, купівлі-продажу. Якщо його не складати, то потім дуже важко буде довести, що кошти реально були передані, - а це неминуче веде з усіляким претензіями і суперечкам. Розберемося, як уникнути проблем, складаючи такий акт.

Коли складається акт прийому-передачі грошей

Про зразок акта передачі грошових коштів

Деякі тонкощі складання акта

Коли складається акт прийому-передачі грошей

Сам по собі акт прийому-передачі грошових коштів зазвичай не є самостійним документом і виступає лише як додаток до будь-якого договору - безкоштовне (договір купівлі-продажу, оренди і т Сам по собі акт прийому-передачі грошових коштів зазвичай не є самостійним документом і виступає лише як додаток до будь-якого договору - безкоштовне (договір купівлі-продажу, оренди і т. Д.) Або безоплатного (дарування грошей).

Єдиний виняток - це бухгалтерський акт передачі грошових коштів, що складається опублікувати вміст каси від одного бухгалтера до іншого. Втім, і в цьому випадку фахівці рекомендують не складати акт, а проводити інвентаризацію готівки за типовим актом.

Сенс складання такого акта в тому, щоб однозначно підтвердити, що якась грошова сума повністю передана однією особою (фізичним або юридичним в особі представника) іншій особі. Звичайно, це можна оформити і розпискою, проте акт надійніше. Причини цього:

  • акт отримання грошових коштів підписується обома сторонами, а не однієї;
  • акт не накладає зобов'язань ні на одну зі сторін, а лише фіксує факт передачі, тому його простіше використовувати в якості додатку до договору.

Про зразок акта передачі грошових коштів

Бланк акту прийому-передачі

грошових коштів

Закон не містить обов'язкових вимог до цього документа, однак на практиці в ньому зазначаються такі відомості:

Не знаєте свої права?

Підпишіться на розсилку Народний Советнік'.
Безкоштовно, хвилина на прочитання, 1 раз в тиждень.

  • дата, час і місце, де був складений акт;
  • дані про сторони, які брали участь у його складанні: для громадян мінімумом буде повне ім'я та дані паспорта, для організацій - повне найменування і дані про реєстрацію (але чим повніше інформація, що дозволяє достовірно встановити сторону, тим краще);
  • підставу передачі грошей: для громадян це необов'язково, але для комерційних організацій вкрай необхідно, оскільки їм заборонено здійснювати у відносинах один з одним дарування; отже, тут необхідно послатися на БЕЗОПЛАТНО договір (купівлі-продажу, надання послуг і т. д.);
  • передана сума (тут краще користуватися бухгалтерськими правилами і вказувати її і цифрами, і прописом);
  • спосіб передачі (готівкові, банківський переказ, передача векселів і т. п.);
  • підписи та печатки сторін (при наявності).

Деякі тонкощі складання акта

У тому випадку, якщо якась сторона діє не особисто, а через представника, який повинен підписувати акт, до документа необхідно додавати копію довіреності. Відносно юридичних осіб, від яких діють їхні керівники, цього не потрібно - досить в тексті акта вказати, що особа діє на підставі статуту.

Якщо акт складається як додаток до договору, найкраще шапку (за винятком, звичайно, назви документа) копіювати з нього. Однаковість не тільки виглядає красивіше, але і служить додатковим доказом того, що договір і акт є взаємопов'язаними.

Нарешті, оскільки акт є двостороннім документом, він має неочевидні на перший погляд особливості:

  • сторона, незгодна з формою або змістом документа, має право вносити в нього свої виправлення, які затверджуються іншою стороною (розпискою або касовим чеком / ордером це зробити важче);
  • з двобічності слід і наявність 2 примірників, тому акт отримують обидві сторони (і це теж позбавляє від можливих претензій в майбутньому).

Ще більше матеріалів по темі в рубриці: " акт ".

Новости