Як очистити фільтри витяжки?
Ефективність роботи кухонної витяжки залежить не тільки від потужності двигуна. Якісна фільтрація повітря неможлива без надійних фільтрів, які «затримують» частинки жиру і інші домішки (продукти горіння газу, пар, гар). Згодом фільтри забруднюються, в результаті чого підвищується навантаження на мотор і повітря очищається гірше. Підтримувати Вашу кухонну помічницю в ідеальному стані - просто! Ми розповімо, як очистити фільтри витяжки, якими вони бувають і як їх встановити.
Існує 2 типу фільтрів:
• грубої очистки (проти жиру або жирові);
• тонкої очистки (вугільні).
жирові фільтри
Перший тип фільтрів передбачений у всіх витяжках, незалежно від класу і підтримуваних режимів роботи. Це - сітка з металу або спеціальний перфорований металевий лист. Як випливає з назви, головне завдання таких фільтрів - вловлювати найдрібніші частинки жиру, а також кіптяви і сажі. Жирові фільтри захищають мотор і лопаті від забруднень, що забезпечує ефективну роботу витяжки.
Як мити фільтри витяжки? Все досить просто.
1. Вимкніть витяжку.
2. Зніміть сітку. Інформацію про те, як це зробити, знайдете в інструкції виробника. Наприклад, в витяжках Pyramida потрібно натиснути на спеціальний замок.
3. За допомогою м'якої губки ретельно промийте фільтр теплою водою з миючим засобом (милом, засобом для миття посуду).
4. Висушіть і можна повертати сітку на місце.
Проводити таку процедуру необхідно в міру забруднення. Як правило, чистка потрібна раз в 3-6 місяців - все залежить від того, наскільки часто Ви готуєте і включаєте витяжку.
Зверніть увагу, що крім багаторазових фільтрів, існують і одноразові. У деяких моделях встановлюють додаткові фільтри грубої очистки із синтетичного матеріалу. У міру забруднення їх необхідно міняти на нові. Також зустрічаються Жіроулавлівающие фільтри з паперу. Термін їх служби - близько 6 місяців. І синтетичні, і паперові аналоги - практичні і функціональні, не вимагають чищення, проте порівняно витратні для сімейного бюджету.
вугільні фільтри
Не завжди є можливість підключити витяжку до вентиляційної шахти і використовувати пристрій в максимально ефективному режимі відведення повітря. У таких випадках позбутися від неприємних запахів допомагають вугільні фільтри. Їх встановлюють у витяжках, що працюють в режимі рециркуляції. Повітряний потік проходить через жировий фільтр, потім - через вугільний, а потім повертається назад в приміщення. По суті, отримуємо 2-шарову систему фільтрації.
Як чистити вугільний фільтр витяжки? Ніяк. Такий фільтр - одноразовий, його необхідно вчасно міняти на новий. Якщо використовуєте витяжку кожен день, то вугільний фільтр прослужить 3-4 місяці. Якщо ж включаєте витяжку рідше, то термін експлуатації може збільшитися до півроку.
Забруднене фільтр тонкого очищення може знизити ефективність роботи витяжки мало не на 50%! Щоб цього уникнути, стежте за станом кухонного помічниці і вчасно міняйте фільтр. Ця процедура займе буквально кілька хвилин.
1. Вимкніть витяжку.
2. Зніміть жировий фільтр.
3. Вийміть старий вугільний фільтр.
4. Встановіть на його місце новий.
5. Поставте металеву сітку і можна знову включати витяжку.
Важливо! Дотримуйтеся рекомендацій виробника. В інструкції користувача є вся необхідна інформація по експлуатації техніки. Простежте, щоб новий фільтр тонкого очищення відповідав моделі Вашої витяжки.
У витяжках Pyramida використовуються ефективні вугільні фільтри з кокосової шкаралупи. Всього лише 50 грамів цього вугілля абсорбують до 250 грамів домішок!
Дотримуйтеся наших порад і забудете про клубах пара, неприємні запахи, завислих в повітрі частинках сажі і жиру. Чисте повітря - запорука комфортного перебування на кухні і господині, і всіх членів родини!
Як чистити вугільний фільтр витяжки?