Як дізнатися де знаходиться абонент за номером телефону без його згоди: Теле2, МТС, Білайн
- Пошук по номеру: плюси і мінуси Право особистому житті і принцип її конфіденційність - той наріжний...
- Білайн-Координати
- Три послуги МТС і «ГеоПошук» від Теле2
Пошук по номеру: плюси і мінуси
Право особистому житті і принцип її конфіденційність - той наріжний камінь, який першим спливає в дискусії про необхідність контролю місцезнаходження певної людини. Ми живемо не в утопічність ідеальному суспільстві. Безконтрольність в наданні подібних послуг мобільним оператором може стати підмогою для шахраїв і інших злочинців, руйнувати сім'ї та ставати причиною трагедій. З іншого боку виправдати пошук місцезнаходження людини можуть такі мотиви:
- Полегшення роботи рятувальників та інших екстрених служб, адже людина в біді не завжди має можливість пояснити, де знаходиться.
- Знання про місцеперебування дитини або літньої людини.
- Пошук злочинців.
Служба пошуку особливо корисна для батьків
Мобільні оператори МТС , Білайн і Теле2 пропонують платні послуги геолокації, які працюють за згодою абонентів. Системи дозволяють обчислити координати власника телефону на електронній карті з точністю до десятка метрів. Зробити це можна незалежно від режиму роботи телефону, оскільки не використовувати телефон завжди посилає сигнал вишці.
Білайн. локатор
Найбільш зручний варіант для абонентів цієї мережі підключити послугу «Локатор». Ви отримуєте SMS з зразковим розташуванням шуканого людини. Відповідно, перелік опцій цієї послуги такої:
- Визначення геолокації абонента: літнього родича, дитини і т.д. Для цього потребують один раз підтвердити дозвіл на спостереження з його телефону.
- Визначення свого місцезнаходження.
- Довідка про те, що знаходиться поруч з вами: установи, кафе, магазини.
Для смартфонів компанія випустила спеціальний додаток, яке ще більше спрощує завдання і дозволяє знайти зазначену точку на карті. Точність розрахунку становить від 0,5 до 1 км. У малонаселених районах - до 2 км. Працює тільки на території Російської федерації, тобто ви не знайдете людини, який покинув країну.
Щоб включити «Локатор» в звичайному телефоні, наберіть 09853 (безкоштовно) і орієнтуйтеся по пунктам голосового меню. Або ж відправте повідомлення будь-якого змісту на номер 5166 (безкоштовно). Отримання згоди у абонента організується так:
- в меню управління службою, виберіть розділ «Знайти абонента»;
- введіть необхідний номер;
- абоненту прийде запит, який потрібно підтвердити, відправивши слово «Так» у відповідь.
Визначати місце розташування можна тільки за згодою абонента
Місцезнаходження людини визначається в тому ж розділі «Знайти абонента». Виберіть необхідний номер і зробіть пошук: у відповідь прийде адресу і посилання на карту. Також пошук можна провести за допомогою SMS, надіславши запит з текстом «Де [номер]» на номер 5166. Всього в списку у вас може бути не більше 5 осіб, абонентів «Білайн», «Мегафон» і «МТС».
У додатку для смартфона на Android все оформлено на інтуїтивно зрозумілому рівні. Дзвонити і слати SMS нікуди потрібно - просто користуватися меню «локатора». Зателефонувавши на номер 09853, ви отримаєте посилання для скачування програми.
Підключення послуги та скачування програми безкоштовні. Користування «Локатор» коштує 3 рубля в день, проте перший тиждень безкоштовна. Визначати геолокацію людини можна не частіше, ніж раз в 5 хвилин.
Білайн-Координати
Послуга «Білайн-Координати» є полегшеним варіантом «локатора». Ті ж 7 безкоштовних стартових днів. Ті ж 5 номерів в вашому списку і одноразове підтвердження шуканого абонента. Полегшили послугу такі функції:
- визначати місцезнаходження можна тільки у абонентів Білайн;
- вартість - 1,7 рублів на добу;
- відсутня опція самовизначення розташування і довідки про сусідніх об'єктах інфраструктури;
- не задіяне додаток «Локатор».
Активація відбувається після відправки порожнього повідомлення на 4770. Щоб додати абонента, зателефонуйте 0665 та вкажіть ім'я та номер. Запити здійснюються так само, як і в «Локаторі».
Зате «Координати» дозволяють знайти абонента за допомогою комп'ютера: на сайті coordinates.beeline.ru. Тут вам запропонують зареєструватися (пароль прийде по SMS відповідь на ваш запит на номер 4770). Далі ви потрапите в особистий кабінет з набором тих же функцій: підключення послуги, вибір номерів, запити про геолокації і відповіді на них.
Увага! Плата за послуги у Білайн, Теле2 і МТС стягується тільки з номера, який проводить запити, а не з номерів зі списку.
Три послуги МТС і «ГеоПошук» від Теле2
Оператор Теле2 пропонує практично такий же сервіс, як Білайн. Хіба що послуга дозволяє дізнаватися місце розташування тільки у абонента Теле2. Підключення «ГеоПошук» нічого не варто, а абонентська плата - 2 рубля на добу. Операції виконуються за допомогою команд. Для включення наберіть: * 119 * 01 #. Для додавання номера: * 119 * 1 * [номер] #. Після цього абоненту надійде повідомлення із запитом на дозвіл стеження. Потім щоб знайти людину наберіть: * 119 * 2 * [номер] #. Повний набір команд є в меню * 119 #.
Послуга визначення місцезнаходження платна
МТС дає на вибір відразу три родинні послуги в сфері геолокації: «Співробітники», «Дитина під наглядом» і «Локатор». Вони відрізняються лише набором додаткових функцій: «Локатор» підійде для пошуку дорослих людей, дитяча послуга паралельно включає в себе опції контролю додатків, кількості грошей на рахунку і зарядки телефону, а «Співробітники» будуть складати звіт про переміщення ваших підлеглих.
Вартість «локатора» і «Дитина під наглядом» - 100 рублів на місяць для 100 запитів. Перші 14 днів оплата не стягується. Для підключення та додавання номерів першої послуги користуйтеся номером 6677, другий - 7788. Обмежень на кількість номерів у списку немає. Послуга «Співробітники» коштує від 2,5 рублів на добу на один номер. Доступна вона тільки для корпоративних клієнтів.
Крім офіційних послуг також існують незаконні способи стежити за людиною: спеціальне обладнання і шпигунські програми. Також є програми для смартфонів, які допоможуть довіреній особа тримати вас в поле зору на мапі.