Як вибрати телевізор: 20 головних рад

  1. Як вибрати телевізор: 20 головних рад Тонкі, яскраві, функціональні - ось вони які, сучасні телевізори...
  2. Дозвіл і розмір екрану
  3. Додаткові можливості
  4. Види, зручність і ергономічність Пультів ДУ у різних виробників
  5. Який телевізор купити?
  6. Як вибрати телевізор: 20 головних рад
  7. Типи телевізорів, матриці і їх особливості
  8. Дозвіл і розмір екрану
  9. Додаткові можливості
  10. Види, зручність і ергономічність Пультів ДУ у різних виробників
  11. Який телевізор купити?
  12. Як вибрати телевізор: 20 головних рад
  13. Типи телевізорів, матриці і їх особливості
  14. Дозвіл і розмір екрану
  15. Додаткові можливості
  16. Види, зручність і ергономічність Пультів ДУ у різних виробників
  17. Який телевізор купити?
  18. Як вибрати телевізор: 20 головних рад
  19. Типи телевізорів, матриці і їх особливості
  20. Дозвіл і розмір екрану
  21. Додаткові можливості
  22. Види, зручність і ергономічність Пультів ДУ у різних виробників
  23. Який телевізор купити?
  24. Як вибрати телевізор: 20 головних рад
  25. Типи телевізорів, матриці і їх особливості
  26. Дозвіл і розмір екрану
  27. Додаткові можливості
  28. Види, зручність і ергономічність Пультів ДУ у різних виробників
  29. Який телевізор купити?
  30. Як вибрати телевізор: 20 головних рад
  31. Типи телевізорів, матриці і їх особливості
  32. Дозвіл і розмір екрану
  33. Додаткові можливості
  34. Види, зручність і ергономічність Пультів ДУ у різних виробників
  35. Який телевізор купити?
  36. Як вибрати телевізор: 20 головних рад
  37. Типи телевізорів, матриці і їх особливості
  38. Дозвіл і розмір екрану
  39. Додаткові можливості
  40. Види, зручність і ергономічність Пультів ДУ у різних виробників
  41. Який телевізор купити?

Як вибрати телевізор: 20 головних рад

Тонкі, яскраві, функціональні - ось вони які, сучасні телевізори . Чіткими і контрастними зображеннями користувачів вже не здивуєш, тому виробники TV щосили змагаються: то ще більше збільшують розмір і дозвіл екрана, то додають потужності динаміків. Чи є від цього користь споживачеві і як вибрати ідеальний девайс для перегляду кіно? Повний розбір телевізорів від типів приладів до зручності ПУ представлений нижче.

Типи телевізорів, матриці і їх особливості

Для початку варто визначитися з видом девайса і матрицею, встановленої в дисплеї. Від цього буде залежати насиченість кольору, широта кутів огляду, вартість пристрою.

Всього таких різновидів 4 і почати варто з найпоширенішою - LCD , Часто іменованої як LED-телевізори. Такі девайси тонкі і легкі, їх можна розміщувати на стіні, економлячи вільний простір в апартаментах. Сучасні ЛСД телевізори використовують світлодіодне (ЛІД) підсвічування, яка є найбільш популярною на ринку і з часом витіснила інші типи подсветок.

Сучасні ЛСД телевізори використовують світлодіодне (ЛІД) підсвічування, яка є найбільш популярною на ринку і з часом витіснила інші типи подсветок

При виготовленні екранів застосовується декілька технологій і перед тим, як вибрати ЖК телевізор, варто вивчити їх особливості, щоб зробити це правильно:

  • TN - має кут огляду 90-150 градусів. Час відгуку матриці тут найкраще, а ціна TV c такими екранами - доступна, тому що передача кольору тут не завжди точна;
  • IPS - з кутом огляду до 178 градусів і передачею кольору на вищому рівні, передає повну гаму відтінків;
  • VA / MVA / PVA - мікс попередніх технологій, характеризується широкими кутами огляду 176-178 ° і швидким відгуком матриці (як в TN). Ще одна перевага - глибокий чорний відтінок;
  • PLS - має велику щільність пікселів в порівнянні з IPS і більш низьке енергоспоживання. PLS є розвитком технології IPS.

Який телевізор краще вибрати і купити тур? В першу чергу це буде залежати від бюджету покупця. Найдоступніший за ціною агрегат - перший за списком, далі йдуть девайси дорожче.

До більш сучасним і новим видам TV відносяться:

  1. OLED телевізори - мають дисплеї на органічних світлодіодах. Їх головні характеристики: висока контрастність, широкі кути огляду, скорочення розмиття при зображенні рухомих об'єктів. У ОЛЕД екранах немає підсвічування, кожен піксель випромінює світіння самостійно, коли на нього подається електрострум.
  2. QLED - екран з квантовими точками. За характеристиками схожий на попередній тип, але споживає енергії на 30% менше. Дисплеї можна робити не тільки плоскої форми, а й будь-який інший (зігнутої, круглої і т.д.). Плюс Quantum Dot - суперчеткая передача відтінків за рахунок мінімального внесення спотворень в структуру світла. Нові TV з цією технологією можуть похвалитися яскравістю екрану в 1500-2000 ніт, а контраст і глибина картинки залишаться незмінними при будь-якому освітленні. На зображенні відмінно передаються навіть самі світлі і темні елементи. Також картинка не зміниться, незважаючи на те, під яким кутом на неї дивитися.
  3. SUHD - в перекладі означає супер висока чіткість. Термін був введений брендом LG. SUHD використовується в багатьох новітніх телевізорах LG .

Наостанок варто згадати про те, що чекає девайси в недалекому майбутньому - поява гаджетів з новим форм-фактором. Наприклад, гнучкі панелі, які запросто можна скручувати в рулон. Друге - модульні агрегати, в яких користувач зможе змінювати форму і дозвіл дисплея, співвідношення сторін. Покупцям можна буде не тільки вибрати телевізор по параметрам, а й попросити згорнути його після покупки, щоб легко донести додому. Поки подібних девайсів немає в продажу, але майбутнє саме за ними.

Читайте також: Який монітор краще - LCD або LED: 7 нюансів

Дозвіл і розмір екрану

Спочатку потрібно з'ясувати для себе, як, яку вибрати діагональ телевізора і куди цей девайс розмістити потім. Щоб не вийшло, що у величезній залі знаходиться невеликий агрегат, екран якого не розглянути з дальнього кута.

Визначаємося з розміром дисплея:

дюймів

Сантиметрів Відстань від глядача до екрану (метр) Куди краще поставити 24 60,96 1,8-2 кухня, дитяча кімната 28-32 71,12-81,28 2,5 40-43 101,6-109,22 3 вітальня 49-50 124,46-127 4 55 139,7 4,5 конференц-зали, для організації домашнього кінотеатру

Найбільш популярні розміри - другий і третій; найчастіше користувачі, які вирішували, як вибрати оптимальні габарити телевізора для залу або спальні, зупиняють вибір на них.

Далі потрібно визначитися з дозволом для девайсів:

  1. HD 1366х768 - бюджетний варіант, можна купувати при розмірах телевізора 32 дюйма і менше, тому що на великому екрані якість картинки буде не на вищому рівні. Який телевізор купити на кухню? Гаджет з характеристиками екрану HD 1366х768 стане ідеальним придбанням.
  2. FullHD - користується попитом і понині. Показує відео з роздільною здатністю 1920 на 1080 пікселів без спотворення картинки. Оптимально підійде для екранів від 32 дюймів.
  3. 4K / UltraHD - одне з найбільш популярних дозволів екрана телевізора (для панелей від 43 дюймів). Розміри тут 3840х2160 точок, сторони мають співвідношення 16: 9.
  4. 8K - в перерахунку на пікселі це буде 7680 на 4320 точок. Телевізори з супер дозволом 8К - недалеке майбутнє ТВ-ринку. Використання таких апаратів доречно більше в комерційних, ніж в домашніх цілях.

Читайте також: ТОП-10 кращих моніторів з роздільною здатністю 4К.

Окремо варто звернути увагу на ще один нюанс у виборі телевізора. В описі товару можна зустріти абревіатури HDR і HDR10. Перша технологія означає більш високий рівень контрастності між темними і світлими тонами і додаткові відтінки червоного, синього і зеленого кольорів на дисплеї. Завдяки цьому зображення набуває дуже реалістичні риси. Формат HDR10 підтримує глибину відтінків в 10 біт, що ще більше додає зображенні жвавості і дозволяє з головою зануритися в те, що відбувається на екрані. Стандарт реалізований в апаратах з дозволом 4К.

Яке дозвіл екрана телевізора найкраще? Все залежить від джерела сигналу, наприклад, для кабельного цілком достатньо HD формату, а для супутникового ТБ, Blu-Ray оптимально підійдуть дисплеї FullHD і 4К.

Корисно дізнатися: Який монітор з IPS матрицею купити: ТОП-10 кращих моделей.

Додаткові можливості

Новітні девайси можуть не тільки відтворювати картинку і показувати кіно, вони мають масу корисних фішок, наприклад, Вай Фай (Wi Fi) або управління голосом. Це все реалізовано в телевізорах з Смарт ТВ - гаджети з доступом в інтернет, тобто можна безпроблемно дивитися на великому екрані ролики з Ютуб, заходити в соціальні мережі. Ще одна можливість - приєднати флешку і переглядати фото. Таким ТВ можна керувати за допомогою мобільного девайса або голосу.

Який же вибрати і купити смарт телевізор ? Потрібно звернути увагу ще й на Smart-платформу.

Smart-платформа

Особливості Android TV Багатофункціональність та доступ до можливостей Андроїд-девайсів, наприклад, в Google Play. Платформі віддають перевагу бренди Соні, Філіпс. Tizen OS Оновлений інтерфейс, розширені можливості управління, можна взаємодіяти з системою «розумного будинку» через пульт. Можна розділяти екран: наприклад, дивитися кіно і спілкуватися з друзями в соціальних мережах. Перевага платформі віддає Самсунг. WebOS Забезпечує зручний доступ до контенту з інтернету. Панель завдань знаходиться в нижній частині дисплея, порядок значків з додатками кожен користувач може змінювати під себе. Список доступних додатків: Ютуб, Netflix, Amazon Instant, Freeview Play, BBC iPlayer і інші. Платформа - основа LG Smart TV.

Ще одна фішка, на яку потрібно звернути увагу при підборі телевізора - вигнутий екран. Їм властива висока якість зображення, очі охоплюють більшу кількість деталей, картинка стає більш об'ємною. Дані ефекти будуть чітко видно, якщо дивитися кіно 3D формату або грати, але для простих фільмів різниця не особливо помітна. Також варто мати на увазі, що ціна телевізорів із зігнутим екраном в порівнянні з плоскими аналогами мінімум на 20 відсотків вище.

У виборі ТВ девайсів потрібно ще звернути увагу на зовнішню сторону агрегатів - провідні і бездротові інтерфейси підключення. Для передачі аналогових і цифрових сигналів знадобиться роз'єм DVI і HDMI. Для додаткового підключення акустики - аудіовхід.

Стаття в тему: ТОП-10 найкращих виробників акустичних систем.

Тим, хто планує підключати до ТВ, наприклад, DVD-плеєр, потрібно простежити, щоб у апаратах був роз'єм SCART. USB-порт стане в нагоді для під'єднання флешки, конекту ТВ з іншими мультимедійними гаджетами. За Bluetooth і в режимі Wi-Fi Direct можна буде контактувати з іншими гаджетами (смартфонами, планшетами). Весь цей набір роз'ємів і режимів - додаткова функціональність ТБ.

Види, зручність і ергономічність Пультів ДУ у різних виробників

Комфорт в управлінні ТВ гаджетами - теж важлива деталь при виборі. Дистанційні пульти для телевізора відрізняються один від одного в залежності від фірми-виробника девайса.

Найбільш відомі торгові марки і ергономічність їх пристроїв:

  • Samsung - новинки від бренду оснащені універсальними пристроями, за допомогою яких можна управляти всіма підключеними приладами, контентом. Пульт автоматично розпізнає підключаються гаджети. Є опція голосового управління. Дизайн - строгий і мінімалістичний, всього кілька кнопок. Покриття - тактильно приємне.
  • Sony - телевізори Соні мають в комплекті пульти управління з можливістю перемикати програми і навіть налаштовувати ТВ голосом. Маса пристроїв приблизно 200 грам. Світлі цифри і букви на темному тлі добре видно, кнопки мають відповідні написи.
  • LG - новітні агрегати мають в комплекті універсальний пульт, який відрізняється не тільки обтічної, округлої формою, але і безліччю додаткових опцій: вибір курсором, команди голосом. Дуже зручно.
  • Panasonic - багатокнопковий, довгасті за формою пристосування. Харчування стандартне - від батарейок. З новенького є сенсорні пульти з голосовим набором. У кнопкових пристосування дуже багато додаткових клавіш, знадобиться час, щоб вивчити їх призначення.

Загальні рекомендації як підібрати пульт ДУ до телевізора: необхідно оцінити зовнішній вигляд і практичність, можливість автоматизації процесу управління, ширину діапазону дії (щоб не довелося кожен раз підходити до ТБ на певну відстань).

Який телевізор купити?

Який телевізор купити

Головні поради щодо вибору ТВ:

  • Визначити бюджет - за вельми доступну ціну можна придбати девайс з базовими характеристиками, яких цілком достатньо, щоб просто дивитися кіно. Бажаючим користуватися додатковими благами, наприклад, доступом в інтернет, доведеться розщедритися.
  • Визначитися з габаритами - величезна панель навряд чи буде доречно виглядати в невеликій вітальні. Також варто заздалегідь продумати спосіб кріплення приладу - на стіні або на тумбі, підготувати для цього місце і придбати, наприклад, кронштейни .
  • Діагональ екрану - варто враховувати відстань від екрана до глядача і урівняти цю довжину з габаритами кімнати.

Тим, хто планує використовувати ТВ для підключення різних медіапристроїв, варто подбати про наявність в приладі великої кількості різноманітних портів. Для того, щоб визначитися з типом матриці екрана, потрібно або відвідати магазин особисто і порівняти різні дисплеї, або подивитися Відеоотзиви на просторах інтернету. Це буде наочно і покупець точно зрозуміє, який телевізор йому до душі.

Як вибрати телевізор: 20 головних рад

Тонкі, яскраві, функціональні - ось вони які, сучасні телевізори . Чіткими і контрастними зображеннями користувачів вже не здивуєш, тому виробники TV щосили змагаються: то ще більше збільшують розмір і дозвіл екрана, то додають потужності динаміків. Чи є від цього користь споживачеві і як вибрати ідеальний девайс для перегляду кіно? Повний розбір телевізорів від типів приладів до зручності ПУ представлений нижче.

Типи телевізорів, матриці і їх особливості

Для початку варто визначитися з видом девайса і матрицею, встановленої в дисплеї. Від цього буде залежати насиченість кольору, широта кутів огляду, вартість пристрою.

Всього таких різновидів 4 і почати варто з найпоширенішою - LCD , Часто іменованої як LED-телевізори. Такі девайси тонкі і легкі, їх можна розміщувати на стіні, економлячи вільний простір в апартаментах. Сучасні ЛСД телевізори використовують світлодіодне (ЛІД) підсвічування, яка є найбільш популярною на ринку і з часом витіснила інші типи подсветок.

Сучасні ЛСД телевізори використовують світлодіодне (ЛІД) підсвічування, яка є найбільш популярною на ринку і з часом витіснила інші типи подсветок

При виготовленні екранів застосовується декілька технологій і перед тим, як вибрати ЖК телевізор, варто вивчити їх особливості, щоб зробити це правильно:

  • TN - має кут огляду 90-150 градусів. Час відгуку матриці тут найкраще, а ціна TV c такими екранами - доступна, тому що передача кольору тут не завжди точна;
  • IPS - з кутом огляду до 178 градусів і передачею кольору на вищому рівні, передає повну гаму відтінків;
  • VA / MVA / PVA - мікс попередніх технологій, характеризується широкими кутами огляду 176-178 ° і швидким відгуком матриці (як в TN). Ще одна перевага - глибокий чорний відтінок;
  • PLS - має велику щільність пікселів в порівнянні з IPS і більш низьке енергоспоживання. PLS є розвитком технології IPS.

Який телевізор краще вибрати і купити тур? В першу чергу це буде залежати від бюджету покупця. Найдоступніший за ціною агрегат - перший за списком, далі йдуть девайси дорожче.

До більш сучасним і новим видам TV відносяться:

  1. OLED телевізори - мають дисплеї на органічних світлодіодах. Їх головні характеристики: висока контрастність, широкі кути огляду, скорочення розмиття при зображенні рухомих об'єктів. У ОЛЕД екранах немає підсвічування, кожен піксель випромінює світіння самостійно, коли на нього подається електрострум.
  2. QLED - екран з квантовими точками. За характеристиками схожий на попередній тип, але споживає енергії на 30% менше. Дисплеї можна робити не тільки плоскої форми, а й будь-який інший (зігнутої, круглої і т.д.). Плюс Quantum Dot - суперчеткая передача відтінків за рахунок мінімального внесення спотворень в структуру світла. Нові TV з цією технологією можуть похвалитися яскравістю екрану в 1500-2000 ніт, а контраст і глибина картинки залишаться незмінними при будь-якому освітленні. На зображенні відмінно передаються навіть самі світлі і темні елементи. Також картинка не зміниться, незважаючи на те, під яким кутом на неї дивитися.
  3. SUHD - в перекладі означає супер висока чіткість. Термін був введений брендом LG. SUHD використовується в багатьох новітніх телевізорах LG .

Наостанок варто згадати про те, що чекає девайси в недалекому майбутньому - поява гаджетів з новим форм-фактором. Наприклад, гнучкі панелі, які запросто можна скручувати в рулон. Друге - модульні агрегати, в яких користувач зможе змінювати форму і дозвіл дисплея, співвідношення сторін. Покупцям можна буде не тільки вибрати телевізор по параметрам, а й попросити згорнути його після покупки, щоб легко донести додому. Поки подібних девайсів немає в продажу, але майбутнє саме за ними.

Читайте також: Який монітор краще - LCD або LED: 7 нюансів

Дозвіл і розмір екрану

Спочатку потрібно з'ясувати для себе, як, яку вибрати діагональ телевізора і куди цей девайс розмістити потім. Щоб не вийшло, що у величезній залі знаходиться невеликий агрегат, екран якого не розглянути з дальнього кута.

Визначаємося з розміром дисплея:

дюймів

Сантиметрів Відстань від глядача до екрану (метр) Куди краще поставити 24 60,96 1,8-2 кухня, дитяча кімната 28-32 71,12-81,28 2,5 40-43 101,6-109,22 3 вітальня 49-50 124,46-127 4 55 139,7 4,5 конференц-зали, для організації домашнього кінотеатру

Найбільш популярні розміри - другий і третій; найчастіше користувачі, які вирішували, як вибрати оптимальні габарити телевізора для залу або спальні, зупиняють вибір на них.

Далі потрібно визначитися з дозволом для девайсів:

  1. HD 1366х768 - бюджетний варіант, можна купувати при розмірах телевізора 32 дюйма і менше, тому що на великому екрані якість картинки буде не на вищому рівні. Який телевізор купити на кухню? Гаджет з характеристиками екрану HD 1366х768 стане ідеальним придбанням.
  2. FullHD - користується попитом і понині. Показує відео з роздільною здатністю 1920 на 1080 пікселів без спотворення картинки. Оптимально підійде для екранів від 32 дюймів.
  3. 4K / UltraHD - одне з найбільш популярних дозволів екрана телевізора (для панелей від 43 дюймів). Розміри тут 3840х2160 точок, сторони мають співвідношення 16: 9.
  4. 8K - в перерахунку на пікселі це буде 7680 на 4320 точок. Телевізори з супер дозволом 8К - недалеке майбутнє ТВ-ринку. Використання таких апаратів доречно більше в комерційних, ніж в домашніх цілях.

Читайте також: ТОП-10 кращих моніторів з роздільною здатністю 4К.

Окремо варто звернути увагу на ще один нюанс у виборі телевізора. В описі товару можна зустріти абревіатури HDR і HDR10. Перша технологія означає більш високий рівень контрастності між темними і світлими тонами і додаткові відтінки червоного, синього і зеленого кольорів на дисплеї. Завдяки цьому зображення набуває дуже реалістичні риси. Формат HDR10 підтримує глибину відтінків в 10 біт, що ще більше додає зображенні жвавості і дозволяє з головою зануритися в те, що відбувається на екрані. Стандарт реалізований в апаратах з дозволом 4К.

Яке дозвіл екрана телевізора найкраще? Все залежить від джерела сигналу, наприклад, для кабельного цілком достатньо HD формату, а для супутникового ТБ, Blu-Ray оптимально підійдуть дисплеї FullHD і 4К.

Корисно дізнатися: Який монітор з IPS матрицею купити: ТОП-10 кращих моделей.

Додаткові можливості

Новітні девайси можуть не тільки відтворювати картинку і показувати кіно, вони мають масу корисних фішок, наприклад, Вай Фай (Wi Fi) або управління голосом. Це все реалізовано в телевізорах з Смарт ТВ - гаджети з доступом в інтернет, тобто можна безпроблемно дивитися на великому екрані ролики з Ютуб, заходити в соціальні мережі. Ще одна можливість - приєднати флешку і переглядати фото. Таким ТВ можна керувати за допомогою мобільного девайса або голосу.

Який же вибрати і купити смарт телевізор ? Потрібно звернути увагу ще й на Smart-платформу.

Smart-платформа

Особливості Android TV Багатофункціональність та доступ до можливостей Андроїд-девайсів, наприклад, в Google Play. Платформі віддають перевагу бренди Соні, Філіпс. Tizen OS Оновлений інтерфейс, розширені можливості управління, можна взаємодіяти з системою «розумного будинку» через пульт. Можна розділяти екран: наприклад, дивитися кіно і спілкуватися з друзями в соціальних мережах. Перевага платформі віддає Самсунг. WebOS Забезпечує зручний доступ до контенту з інтернету. Панель завдань знаходиться в нижній частині дисплея, порядок значків з додатками кожен користувач може змінювати під себе. Список доступних додатків: Ютуб, Netflix, Amazon Instant, Freeview Play, BBC iPlayer і інші. Платформа - основа LG Smart TV.

Ще одна фішка, на яку потрібно звернути увагу при підборі телевізора - вигнутий екран. Їм властива висока якість зображення, очі охоплюють більшу кількість деталей, картинка стає більш об'ємною. Дані ефекти будуть чітко видно, якщо дивитися кіно 3D формату або грати, але для простих фільмів різниця не особливо помітна. Також варто мати на увазі, що ціна телевізорів із зігнутим екраном в порівнянні з плоскими аналогами мінімум на 20 відсотків вище.

У виборі ТВ девайсів потрібно ще звернути увагу на зовнішню сторону агрегатів - провідні і бездротові інтерфейси підключення. Для передачі аналогових і цифрових сигналів знадобиться роз'єм DVI і HDMI. Для додаткового підключення акустики - аудіовхід.

Стаття в тему: ТОП-10 найкращих виробників акустичних систем.

Тим, хто планує підключати до ТВ, наприклад, DVD-плеєр, потрібно простежити, щоб у апаратах був роз'єм SCART. USB-порт стане в нагоді для під'єднання флешки, конекту ТВ з іншими мультимедійними гаджетами. За Bluetooth і в режимі Wi-Fi Direct можна буде контактувати з іншими гаджетами (смартфонами, планшетами). Весь цей набір роз'ємів і режимів - додаткова функціональність ТБ.

Види, зручність і ергономічність Пультів ДУ у різних виробників

Комфорт в управлінні ТВ гаджетами - теж важлива деталь при виборі. Дистанційні пульти для телевізора відрізняються один від одного в залежності від фірми-виробника девайса.

Найбільш відомі торгові марки і ергономічність їх пристроїв:

  • Samsung - новинки від бренду оснащені універсальними пристроями, за допомогою яких можна управляти всіма підключеними приладами, контентом. Пульт автоматично розпізнає підключаються гаджети. Є опція голосового управління. Дизайн - строгий і мінімалістичний, всього кілька кнопок. Покриття - тактильно приємне.
  • Sony - телевізори Соні мають в комплекті пульти управління з можливістю перемикати програми і навіть налаштовувати ТВ голосом. Маса пристроїв приблизно 200 грам. Світлі цифри і букви на темному тлі добре видно, кнопки мають відповідні написи.
  • LG - новітні агрегати мають в комплекті універсальний пульт, який відрізняється не тільки обтічної, округлої формою, але і безліччю додаткових опцій: вибір курсором, команди голосом. Дуже зручно.
  • Panasonic - багатокнопковий, довгасті за формою пристосування. Харчування стандартне - від батарейок. З новенького є сенсорні пульти з голосовим набором. У кнопкових пристосування дуже багато додаткових клавіш, знадобиться час, щоб вивчити їх призначення.

Загальні рекомендації як підібрати пульт ДУ до телевізора: необхідно оцінити зовнішній вигляд і практичність, можливість автоматизації процесу управління, ширину діапазону дії (щоб не довелося кожен раз підходити до ТБ на певну відстань).

Який телевізор купити?

Який телевізор купити

Головні поради щодо вибору ТВ:

  • Визначити бюджет - за вельми доступну ціну можна придбати девайс з базовими характеристиками, яких цілком достатньо, щоб просто дивитися кіно. Бажаючим користуватися додатковими благами, наприклад, доступом в інтернет, доведеться розщедритися.
  • Визначитися з габаритами - величезна панель навряд чи буде доречно виглядати в невеликій вітальні. Також варто заздалегідь продумати спосіб кріплення приладу - на стіні або на тумбі, підготувати для цього місце і придбати, наприклад, кронштейни .
  • Діагональ екрану - варто враховувати відстань від екрана до глядача і урівняти цю довжину з габаритами кімнати.

Тим, хто планує використовувати ТВ для підключення різних медіапристроїв, варто подбати про наявність в приладі великої кількості різноманітних портів. Для того, щоб визначитися з типом матриці екрана, потрібно або відвідати магазин особисто і порівняти різні дисплеї, або подивитися Відеоотзиви на просторах інтернету. Це буде наочно і покупець точно зрозуміє, який телевізор йому до душі.

Як вибрати телевізор: 20 головних рад

Тонкі, яскраві, функціональні - ось вони які, сучасні телевізори . Чіткими і контрастними зображеннями користувачів вже не здивуєш, тому виробники TV щосили змагаються: то ще більше збільшують розмір і дозвіл екрана, то додають потужності динаміків. Чи є від цього користь споживачеві і як вибрати ідеальний девайс для перегляду кіно? Повний розбір телевізорів від типів приладів до зручності ПУ представлений нижче.

Типи телевізорів, матриці і їх особливості

Для початку варто визначитися з видом девайса і матрицею, встановленої в дисплеї. Від цього буде залежати насиченість кольору, широта кутів огляду, вартість пристрою.

Всього таких різновидів 4 і почати варто з найпоширенішою - LCD , Часто іменованої як LED-телевізори. Такі девайси тонкі і легкі, їх можна розміщувати на стіні, економлячи вільний простір в апартаментах. Сучасні ЛСД телевізори використовують світлодіодне (ЛІД) підсвічування, яка є найбільш популярною на ринку і з часом витіснила інші типи подсветок.

Сучасні ЛСД телевізори використовують світлодіодне (ЛІД) підсвічування, яка є найбільш популярною на ринку і з часом витіснила інші типи подсветок

При виготовленні екранів застосовується декілька технологій і перед тим, як вибрати ЖК телевізор, варто вивчити їх особливості, щоб зробити це правильно:

  • TN - має кут огляду 90-150 градусів. Час відгуку матриці тут найкраще, а ціна TV c такими екранами - доступна, тому що передача кольору тут не завжди точна;
  • IPS - з кутом огляду до 178 градусів і передачею кольору на вищому рівні, передає повну гаму відтінків;
  • VA / MVA / PVA - мікс попередніх технологій, характеризується широкими кутами огляду 176-178 ° і швидким відгуком матриці (як в TN). Ще одна перевага - глибокий чорний відтінок;
  • PLS - має велику щільність пікселів в порівнянні з IPS і більш низьке енергоспоживання. PLS є розвитком технології IPS.

Який телевізор краще вибрати і купити тур? В першу чергу це буде залежати від бюджету покупця. Найдоступніший за ціною агрегат - перший за списком, далі йдуть девайси дорожче.

До більш сучасним і новим видам TV відносяться:

  1. OLED телевізори - мають дисплеї на органічних світлодіодах. Їх головні характеристики: висока контрастність, широкі кути огляду, скорочення розмиття при зображенні рухомих об'єктів. У ОЛЕД екранах немає підсвічування, кожен піксель випромінює світіння самостійно, коли на нього подається електрострум.
  2. QLED - екран з квантовими точками. За характеристиками схожий на попередній тип, але споживає енергії на 30% менше. Дисплеї можна робити не тільки плоскої форми, а й будь-який інший (зігнутої, круглої і т.д.). Плюс Quantum Dot - суперчеткая передача відтінків за рахунок мінімального внесення спотворень в структуру світла. Нові TV з цією технологією можуть похвалитися яскравістю екрану в 1500-2000 ніт, а контраст і глибина картинки залишаться незмінними при будь-якому освітленні. На зображенні відмінно передаються навіть самі світлі і темні елементи. Також картинка не зміниться, незважаючи на те, під яким кутом на неї дивитися.
  3. SUHD - в перекладі означає супер висока чіткість. Термін був введений брендом LG. SUHD використовується в багатьох новітніх телевізорах LG .

Наостанок варто згадати про те, що чекає девайси в недалекому майбутньому - поява гаджетів з новим форм-фактором. Наприклад, гнучкі панелі, які запросто можна скручувати в рулон. Друге - модульні агрегати, в яких користувач зможе змінювати форму і дозвіл дисплея, співвідношення сторін. Покупцям можна буде не тільки вибрати телевізор по параметрам, а й попросити згорнути його після покупки, щоб легко донести додому. Поки подібних девайсів немає в продажу, але майбутнє саме за ними.

Читайте також: Який монітор краще - LCD або LED: 7 нюансів

Дозвіл і розмір екрану

Спочатку потрібно з'ясувати для себе, як, яку вибрати діагональ телевізора і куди цей девайс розмістити потім. Щоб не вийшло, що у величезній залі знаходиться невеликий агрегат, екран якого не розглянути з дальнього кута.

Визначаємося з розміром дисплея:

дюймів

Сантиметрів Відстань від глядача до екрану (метр) Куди краще поставити 24 60,96 1,8-2 кухня, дитяча кімната 28-32 71,12-81,28 2,5 40-43 101,6-109,22 3 вітальня 49-50 124,46-127 4 55 139,7 4,5 конференц-зали, для організації домашнього кінотеатру

Найбільш популярні розміри - другий і третій; найчастіше користувачі, які вирішували, як вибрати оптимальні габарити телевізора для залу або спальні, зупиняють вибір на них.

Далі потрібно визначитися з дозволом для девайсів:

  1. HD 1366х768 - бюджетний варіант, можна купувати при розмірах телевізора 32 дюйма і менше, тому що на великому екрані якість картинки буде не на вищому рівні. Який телевізор купити на кухню? Гаджет з характеристиками екрану HD 1366х768 стане ідеальним придбанням.
  2. FullHD - користується попитом і понині. Показує відео з роздільною здатністю 1920 на 1080 пікселів без спотворення картинки. Оптимально підійде для екранів від 32 дюймів.
  3. 4K / UltraHD - одне з найбільш популярних дозволів екрана телевізора (для панелей від 43 дюймів). Розміри тут 3840х2160 точок, сторони мають співвідношення 16: 9.
  4. 8K - в перерахунку на пікселі це буде 7680 на 4320 точок. Телевізори з супер дозволом 8К - недалеке майбутнє ТВ-ринку. Використання таких апаратів доречно більше в комерційних, ніж в домашніх цілях.

Читайте також: ТОП-10 кращих моніторів з роздільною здатністю 4К.

Окремо варто звернути увагу на ще один нюанс у виборі телевізора. В описі товару можна зустріти абревіатури HDR і HDR10. Перша технологія означає більш високий рівень контрастності між темними і світлими тонами і додаткові відтінки червоного, синього і зеленого кольорів на дисплеї. Завдяки цьому зображення набуває дуже реалістичні риси. Формат HDR10 підтримує глибину відтінків в 10 біт, що ще більше додає зображенні жвавості і дозволяє з головою зануритися в те, що відбувається на екрані. Стандарт реалізований в апаратах з дозволом 4К.

Яке дозвіл екрана телевізора найкраще? Все залежить від джерела сигналу, наприклад, для кабельного цілком достатньо HD формату, а для супутникового ТБ, Blu-Ray оптимально підійдуть дисплеї FullHD і 4К.

Корисно дізнатися: Який монітор з IPS матрицею купити: ТОП-10 кращих моделей.

Додаткові можливості

Новітні девайси можуть не тільки відтворювати картинку і показувати кіно, вони мають масу корисних фішок, наприклад, Вай Фай (Wi Fi) або управління голосом. Це все реалізовано в телевізорах з Смарт ТВ - гаджети з доступом в інтернет, тобто можна безпроблемно дивитися на великому екрані ролики з Ютуб, заходити в соціальні мережі. Ще одна можливість - приєднати флешку і переглядати фото. Таким ТВ можна керувати за допомогою мобільного девайса або голосу.

Який же вибрати і купити смарт телевізор ? Потрібно звернути увагу ще й на Smart-платформу.

Smart-платформа

Особливості Android TV Багатофункціональність та доступ до можливостей Андроїд-девайсів, наприклад, в Google Play. Платформі віддають перевагу бренди Соні, Філіпс. Tizen OS Оновлений інтерфейс, розширені можливості управління, можна взаємодіяти з системою «розумного будинку» через пульт. Можна розділяти екран: наприклад, дивитися кіно і спілкуватися з друзями в соціальних мережах. Перевага платформі віддає Самсунг. WebOS Забезпечує зручний доступ до контенту з інтернету. Панель завдань знаходиться в нижній частині дисплея, порядок значків з додатками кожен користувач може змінювати під себе. Список доступних додатків: Ютуб, Netflix, Amazon Instant, Freeview Play, BBC iPlayer і інші. Платформа - основа LG Smart TV.

Ще одна фішка, на яку потрібно звернути увагу при підборі телевізора - вигнутий екран. Їм властива висока якість зображення, очі охоплюють більшу кількість деталей, картинка стає більш об'ємною. Дані ефекти будуть чітко видно, якщо дивитися кіно 3D формату або грати, але для простих фільмів різниця не особливо помітна. Також варто мати на увазі, що ціна телевізорів із зігнутим екраном в порівнянні з плоскими аналогами мінімум на 20 відсотків вище.

У виборі ТВ девайсів потрібно ще звернути увагу на зовнішню сторону агрегатів - провідні і бездротові інтерфейси підключення. Для передачі аналогових і цифрових сигналів знадобиться роз'єм DVI і HDMI. Для додаткового підключення акустики - аудіовхід.

Стаття в тему: ТОП-10 найкращих виробників акустичних систем.

Тим, хто планує підключати до ТВ, наприклад, DVD-плеєр, потрібно простежити, щоб у апаратах був роз'єм SCART. USB-порт стане в нагоді для під'єднання флешки, конекту ТВ з іншими мультимедійними гаджетами. За Bluetooth і в режимі Wi-Fi Direct можна буде контактувати з іншими гаджетами (смартфонами, планшетами). Весь цей набір роз'ємів і режимів - додаткова функціональність ТБ.

Види, зручність і ергономічність Пультів ДУ у різних виробників

Комфорт в управлінні ТВ гаджетами - теж важлива деталь при виборі. Дистанційні пульти для телевізора відрізняються один від одного в залежності від фірми-виробника девайса.

Найбільш відомі торгові марки і ергономічність їх пристроїв:

  • Samsung - новинки від бренду оснащені універсальними пристроями, за допомогою яких можна управляти всіма підключеними приладами, контентом. Пульт автоматично розпізнає підключаються гаджети. Є опція голосового управління. Дизайн - строгий і мінімалістичний, всього кілька кнопок. Покриття - тактильно приємне.
  • Sony - телевізори Соні мають в комплекті пульти управління з можливістю перемикати програми і навіть налаштовувати ТВ голосом. Маса пристроїв приблизно 200 грам. Світлі цифри і букви на темному тлі добре видно, кнопки мають відповідні написи.
  • LG - новітні агрегати мають в комплекті універсальний пульт, який відрізняється не тільки обтічної, округлої формою, але і безліччю додаткових опцій: вибір курсором, команди голосом. Дуже зручно.
  • Panasonic - багатокнопковий, довгасті за формою пристосування. Харчування стандартне - від батарейок. З новенького є сенсорні пульти з голосовим набором. У кнопкових пристосування дуже багато додаткових клавіш, знадобиться час, щоб вивчити їх призначення.

Загальні рекомендації як підібрати пульт ДУ до телевізора: необхідно оцінити зовнішній вигляд і практичність, можливість автоматизації процесу управління, ширину діапазону дії (щоб не довелося кожен раз підходити до ТБ на певну відстань).

Який телевізор купити?

Який телевізор купити

Головні поради щодо вибору ТВ:

  • Визначити бюджет - за вельми доступну ціну можна придбати девайс з базовими характеристиками, яких цілком достатньо, щоб просто дивитися кіно. Бажаючим користуватися додатковими благами, наприклад, доступом в інтернет, доведеться розщедритися.
  • Визначитися з габаритами - величезна панель навряд чи буде доречно виглядати в невеликій вітальні. Також варто заздалегідь продумати спосіб кріплення приладу - на стіні або на тумбі, підготувати для цього місце і придбати, наприклад, кронштейни .
  • Діагональ екрану - варто враховувати відстань від екрана до глядача і урівняти цю довжину з габаритами кімнати.

Тим, хто планує використовувати ТВ для підключення різних медіапристроїв, варто подбати про наявність в приладі великої кількості різноманітних портів. Для того, щоб визначитися з типом матриці екрана, потрібно або відвідати магазин особисто і порівняти різні дисплеї, або подивитися Відеоотзиви на просторах інтернету. Це буде наочно і покупець точно зрозуміє, який телевізор йому до душі.

Як вибрати телевізор: 20 головних рад

Тонкі, яскраві, функціональні - ось вони які, сучасні телевізори . Чіткими і контрастними зображеннями користувачів вже не здивуєш, тому виробники TV щосили змагаються: то ще більше збільшують розмір і дозвіл екрана, то додають потужності динаміків. Чи є від цього користь споживачеві і як вибрати ідеальний девайс для перегляду кіно? Повний розбір телевізорів від типів приладів до зручності ПУ представлений нижче.

Типи телевізорів, матриці і їх особливості

Для початку варто визначитися з видом девайса і матрицею, встановленої в дисплеї. Від цього буде залежати насиченість кольору, широта кутів огляду, вартість пристрою.

Всього таких різновидів 4 і почати варто з найпоширенішою - LCD , Часто іменованої як LED-телевізори. Такі девайси тонкі і легкі, їх можна розміщувати на стіні, економлячи вільний простір в апартаментах. Сучасні ЛСД телевізори використовують світлодіодне (ЛІД) підсвічування, яка є найбільш популярною на ринку і з часом витіснила інші типи подсветок.

Сучасні ЛСД телевізори використовують світлодіодне (ЛІД) підсвічування, яка є найбільш популярною на ринку і з часом витіснила інші типи подсветок

При виготовленні екранів застосовується декілька технологій і перед тим, як вибрати ЖК телевізор, варто вивчити їх особливості, щоб зробити це правильно:

  • TN - має кут огляду 90-150 градусів. Час відгуку матриці тут найкраще, а ціна TV c такими екранами - доступна, тому що передача кольору тут не завжди точна;
  • IPS - з кутом огляду до 178 градусів і передачею кольору на вищому рівні, передає повну гаму відтінків;
  • VA / MVA / PVA - мікс попередніх технологій, характеризується широкими кутами огляду 176-178 ° і швидким відгуком матриці (як в TN). Ще одна перевага - глибокий чорний відтінок;
  • PLS - має велику щільність пікселів в порівнянні з IPS і більш низьке енергоспоживання. PLS є розвитком технології IPS.

Який телевізор краще вибрати і купити тур? В першу чергу це буде залежати від бюджету покупця. Найдоступніший за ціною агрегат - перший за списком, далі йдуть девайси дорожче.

До більш сучасним і новим видам TV відносяться:

  1. OLED телевізори - мають дисплеї на органічних світлодіодах. Їх головні характеристики: висока контрастність, широкі кути огляду, скорочення розмиття при зображенні рухомих об'єктів. У ОЛЕД екранах немає підсвічування, кожен піксель випромінює світіння самостійно, коли на нього подається електрострум.
  2. QLED - екран з квантовими точками. За характеристиками схожий на попередній тип, але споживає енергії на 30% менше. Дисплеї можна робити не тільки плоскої форми, а й будь-який інший (зігнутої, круглої і т.д.). Плюс Quantum Dot - суперчеткая передача відтінків за рахунок мінімального внесення спотворень в структуру світла. Нові TV з цією технологією можуть похвалитися яскравістю екрану в 1500-2000 ніт, а контраст і глибина картинки залишаться незмінними при будь-якому освітленні. На зображенні відмінно передаються навіть самі світлі і темні елементи. Також картинка не зміниться, незважаючи на те, під яким кутом на неї дивитися.
  3. SUHD - в перекладі означає супер висока чіткість. Термін був введений брендом LG. SUHD використовується в багатьох новітніх телевізорах LG .

Наостанок варто згадати про те, що чекає девайси в недалекому майбутньому - поява гаджетів з новим форм-фактором. Наприклад, гнучкі панелі, які запросто можна скручувати в рулон. Друге - модульні агрегати, в яких користувач зможе змінювати форму і дозвіл дисплея, співвідношення сторін. Покупцям можна буде не тільки вибрати телевізор по параметрам, а й попросити згорнути його після покупки, щоб легко донести додому. Поки подібних девайсів немає в продажу, але майбутнє саме за ними.

Читайте також: Який монітор краще - LCD або LED: 7 нюансів

Дозвіл і розмір екрану

Спочатку потрібно з'ясувати для себе, як, яку вибрати діагональ телевізора і куди цей девайс розмістити потім. Щоб не вийшло, що у величезній залі знаходиться невеликий агрегат, екран якого не розглянути з дальнього кута.

Визначаємося з розміром дисплея:

дюймів

Сантиметрів Відстань від глядача до екрану (метр) Куди краще поставити 24 60,96 1,8-2 кухня, дитяча кімната 28-32 71,12-81,28 2,5 40-43 101,6-109,22 3 вітальня 49-50 124,46-127 4 55 139,7 4,5 конференц-зали, для організації домашнього кінотеатру

Найбільш популярні розміри - другий і третій; найчастіше користувачі, які вирішували, як вибрати оптимальні габарити телевізора для залу або спальні, зупиняють вибір на них.

Далі потрібно визначитися з дозволом для девайсів:

  1. HD 1366х768 - бюджетний варіант, можна купувати при розмірах телевізора 32 дюйма і менше, тому що на великому екрані якість картинки буде не на вищому рівні. Який телевізор купити на кухню? Гаджет з характеристиками екрану HD 1366х768 стане ідеальним придбанням.
  2. FullHD - користується попитом і понині. Показує відео з роздільною здатністю 1920 на 1080 пікселів без спотворення картинки. Оптимально підійде для екранів від 32 дюймів.
  3. 4K / UltraHD - одне з найбільш популярних дозволів екрана телевізора (для панелей від 43 дюймів). Розміри тут 3840х2160 точок, сторони мають співвідношення 16: 9.
  4. 8K - в перерахунку на пікселі це буде 7680 на 4320 точок. Телевізори з супер дозволом 8К - недалеке майбутнє ТВ-ринку. Використання таких апаратів доречно більше в комерційних, ніж в домашніх цілях.

Читайте також: ТОП-10 кращих моніторів з роздільною здатністю 4К.

Окремо варто звернути увагу на ще один нюанс у виборі телевізора. В описі товару можна зустріти абревіатури HDR і HDR10. Перша технологія означає більш високий рівень контрастності між темними і світлими тонами і додаткові відтінки червоного, синього і зеленого кольорів на дисплеї. Завдяки цьому зображення набуває дуже реалістичні риси. Формат HDR10 підтримує глибину відтінків в 10 біт, що ще більше додає зображенні жвавості і дозволяє з головою зануритися в те, що відбувається на екрані. Стандарт реалізований в апаратах з дозволом 4К.

Яке дозвіл екрана телевізора найкраще? Все залежить від джерела сигналу, наприклад, для кабельного цілком достатньо HD формату, а для супутникового ТБ, Blu-Ray оптимально підійдуть дисплеї FullHD і 4К.

Корисно дізнатися: Який монітор з IPS матрицею купити: ТОП-10 кращих моделей.

Додаткові можливості

Новітні девайси можуть не тільки відтворювати картинку і показувати кіно, вони мають масу корисних фішок, наприклад, Вай Фай (Wi Fi) або управління голосом. Це все реалізовано в телевізорах з Смарт ТВ - гаджети з доступом в інтернет, тобто можна безпроблемно дивитися на великому екрані ролики з Ютуб, заходити в соціальні мережі. Ще одна можливість - приєднати флешку і переглядати фото. Таким ТВ можна керувати за допомогою мобільного девайса або голосу.

Який же вибрати і купити смарт телевізор ? Потрібно звернути увагу ще й на Smart-платформу.

Smart-платформа

Особливості Android TV Багатофункціональність та доступ до можливостей Андроїд-девайсів, наприклад, в Google Play. Платформі віддають перевагу бренди Соні, Філіпс. Tizen OS Оновлений інтерфейс, розширені можливості управління, можна взаємодіяти з системою «розумного будинку» через пульт. Можна розділяти екран: наприклад, дивитися кіно і спілкуватися з друзями в соціальних мережах. Перевага платформі віддає Самсунг. WebOS Забезпечує зручний доступ до контенту з інтернету. Панель завдань знаходиться в нижній частині дисплея, порядок значків з додатками кожен користувач може змінювати під себе. Список доступних додатків: Ютуб, Netflix, Amazon Instant, Freeview Play, BBC iPlayer і інші. Платформа - основа LG Smart TV.

Ще одна фішка, на яку потрібно звернути увагу при підборі телевізора - вигнутий екран. Їм властива висока якість зображення, очі охоплюють більшу кількість деталей, картинка стає більш об'ємною. Дані ефекти будуть чітко видно, якщо дивитися кіно 3D формату або грати, але для простих фільмів різниця не особливо помітна. Також варто мати на увазі, що ціна телевізорів із зігнутим екраном в порівнянні з плоскими аналогами мінімум на 20 відсотків вище.

У виборі ТВ девайсів потрібно ще звернути увагу на зовнішню сторону агрегатів - провідні і бездротові інтерфейси підключення. Для передачі аналогових і цифрових сигналів знадобиться роз'єм DVI і HDMI. Для додаткового підключення акустики - аудіовхід.

Стаття в тему: ТОП-10 найкращих виробників акустичних систем.

Тим, хто планує підключати до ТВ, наприклад, DVD-плеєр, потрібно простежити, щоб у апаратах був роз'єм SCART. USB-порт стане в нагоді для під'єднання флешки, конекту ТВ з іншими мультимедійними гаджетами. За Bluetooth і в режимі Wi-Fi Direct можна буде контактувати з іншими гаджетами (смартфонами, планшетами). Весь цей набір роз'ємів і режимів - додаткова функціональність ТБ.

Види, зручність і ергономічність Пультів ДУ у різних виробників

Комфорт в управлінні ТВ гаджетами - теж важлива деталь при виборі. Дистанційні пульти для телевізора відрізняються один від одного в залежності від фірми-виробника девайса.

Найбільш відомі торгові марки і ергономічність їх пристроїв:

  • Samsung - новинки від бренду оснащені універсальними пристроями, за допомогою яких можна управляти всіма підключеними приладами, контентом. Пульт автоматично розпізнає підключаються гаджети. Є опція голосового управління. Дизайн - строгий і мінімалістичний, всього кілька кнопок. Покриття - тактильно приємне.
  • Sony - телевізори Соні мають в комплекті пульти управління з можливістю перемикати програми і навіть налаштовувати ТВ голосом. Маса пристроїв приблизно 200 грам. Світлі цифри і букви на темному тлі добре видно, кнопки мають відповідні написи.
  • LG - новітні агрегати мають в комплекті універсальний пульт, який відрізняється не тільки обтічної, округлої формою, але і безліччю додаткових опцій: вибір курсором, команди голосом. Дуже зручно.
  • Panasonic - багатокнопковий, довгасті за формою пристосування. Харчування стандартне - від батарейок. З новенького є сенсорні пульти з голосовим набором. У кнопкових пристосування дуже багато додаткових клавіш, знадобиться час, щоб вивчити їх призначення.

Загальні рекомендації як підібрати пульт ДУ до телевізора: необхідно оцінити зовнішній вигляд і практичність, можливість автоматизації процесу управління, ширину діапазону дії (щоб не довелося кожен раз підходити до ТБ на певну відстань).

Який телевізор купити?

Який телевізор купити

Головні поради щодо вибору ТВ:

  • Визначити бюджет - за вельми доступну ціну можна придбати девайс з базовими характеристиками, яких цілком достатньо, щоб просто дивитися кіно. Бажаючим користуватися додатковими благами, наприклад, доступом в інтернет, доведеться розщедритися.
  • Визначитися з габаритами - величезна панель навряд чи буде доречно виглядати в невеликій вітальні. Також варто заздалегідь продумати спосіб кріплення приладу - на стіні або на тумбі, підготувати для цього місце і придбати, наприклад, кронштейни .
  • Діагональ екрану - варто враховувати відстань від екрана до глядача і урівняти цю довжину з габаритами кімнати.

Тим, хто планує використовувати ТВ для підключення різних медіапристроїв, варто подбати про наявність в приладі великої кількості різноманітних портів. Для того, щоб визначитися з типом матриці екрана, потрібно або відвідати магазин особисто і порівняти різні дисплеї, або подивитися Відеоотзиви на просторах інтернету. Це буде наочно і покупець точно зрозуміє, який телевізор йому до душі.

Як вибрати телевізор: 20 головних рад

Тонкі, яскраві, функціональні - ось вони які, сучасні телевізори . Чіткими і контрастними зображеннями користувачів вже не здивуєш, тому виробники TV щосили змагаються: то ще більше збільшують розмір і дозвіл екрана, то додають потужності динаміків. Чи є від цього користь споживачеві і як вибрати ідеальний девайс для перегляду кіно? Повний розбір телевізорів від типів приладів до зручності ПУ представлений нижче.

Типи телевізорів, матриці і їх особливості

Для початку варто визначитися з видом девайса і матрицею, встановленої в дисплеї. Від цього буде залежати насиченість кольору, широта кутів огляду, вартість пристрою.

Всього таких різновидів 4 і почати варто з найпоширенішою - LCD , Часто іменованої як LED-телевізори. Такі девайси тонкі і легкі, їх можна розміщувати на стіні, економлячи вільний простір в апартаментах. Сучасні ЛСД телевізори використовують світлодіодне (ЛІД) підсвічування, яка є найбільш популярною на ринку і з часом витіснила інші типи подсветок.

Сучасні ЛСД телевізори використовують світлодіодне (ЛІД) підсвічування, яка є найбільш популярною на ринку і з часом витіснила інші типи подсветок

При виготовленні екранів застосовується декілька технологій і перед тим, як вибрати ЖК телевізор, варто вивчити їх особливості, щоб зробити це правильно:

  • TN - має кут огляду 90-150 градусів. Час відгуку матриці тут найкраще, а ціна TV c такими екранами - доступна, тому що передача кольору тут не завжди точна;
  • IPS - з кутом огляду до 178 градусів і передачею кольору на вищому рівні, передає повну гаму відтінків;
  • VA / MVA / PVA - мікс попередніх технологій, характеризується широкими кутами огляду 176-178 ° і швидким відгуком матриці (як в TN). Ще одна перевага - глибокий чорний відтінок;
  • PLS - має велику щільність пікселів в порівнянні з IPS і більш низьке енергоспоживання. PLS є розвитком технології IPS.

Який телевізор краще вибрати і купити тур? В першу чергу це буде залежати від бюджету покупця. Найдоступніший за ціною агрегат - перший за списком, далі йдуть девайси дорожче.

До більш сучасним і новим видам TV відносяться:

  1. OLED телевізори - мають дисплеї на органічних світлодіодах. Їх головні характеристики: висока контрастність, широкі кути огляду, скорочення розмиття при зображенні рухомих об'єктів. У ОЛЕД екранах немає підсвічування, кожен піксель випромінює світіння самостійно, коли на нього подається електрострум.
  2. QLED - екран з квантовими точками. За характеристиками схожий на попередній тип, але споживає енергії на 30% менше. Дисплеї можна робити не тільки плоскої форми, а й будь-який інший (зігнутої, круглої і т.д.). Плюс Quantum Dot - суперчеткая передача відтінків за рахунок мінімального внесення спотворень в структуру світла. Нові TV з цією технологією можуть похвалитися яскравістю екрану в 1500-2000 ніт, а контраст і глибина картинки залишаться незмінними при будь-якому освітленні. На зображенні відмінно передаються навіть самі світлі і темні елементи. Також картинка не зміниться, незважаючи на те, під яким кутом на неї дивитися.
  3. SUHD - в перекладі означає супер висока чіткість. Термін був введений брендом LG. SUHD використовується в багатьох новітніх телевізорах LG .

Наостанок варто згадати про те, що чекає девайси в недалекому майбутньому - поява гаджетів з новим форм-фактором. Наприклад, гнучкі панелі, які запросто можна скручувати в рулон. Друге - модульні агрегати, в яких користувач зможе змінювати форму і дозвіл дисплея, співвідношення сторін. Покупцям можна буде не тільки вибрати телевізор по параметрам, а й попросити згорнути його після покупки, щоб легко донести додому. Поки подібних девайсів немає в продажу, але майбутнє саме за ними.

Читайте також: Який монітор краще - LCD або LED: 7 нюансів

Дозвіл і розмір екрану

Спочатку потрібно з'ясувати для себе, як, яку вибрати діагональ телевізора і куди цей девайс розмістити потім. Щоб не вийшло, що у величезній залі знаходиться невеликий агрегат, екран якого не розглянути з дальнього кута.

Визначаємося з розміром дисплея:

дюймів

Сантиметрів Відстань від глядача до екрану (метр) Куди краще поставити 24 60,96 1,8-2 кухня, дитяча кімната 28-32 71,12-81,28 2,5 40-43 101,6-109,22 3 вітальня 49-50 124,46-127 4 55 139,7 4,5 конференц-зали, для організації домашнього кінотеатру

Найбільш популярні розміри - другий і третій; найчастіше користувачі, які вирішували, як вибрати оптимальні габарити телевізора для залу або спальні, зупиняють вибір на них.

Далі потрібно визначитися з дозволом для девайсів:

  1. HD 1366х768 - бюджетний варіант, можна купувати при розмірах телевізора 32 дюйма і менше, тому що на великому екрані якість картинки буде не на вищому рівні. Який телевізор купити на кухню? Гаджет з характеристиками екрану HD 1366х768 стане ідеальним придбанням.
  2. FullHD - користується попитом і понині. Показує відео з роздільною здатністю 1920 на 1080 пікселів без спотворення картинки. Оптимально підійде для екранів від 32 дюймів.
  3. 4K / UltraHD - одне з найбільш популярних дозволів екрана телевізора (для панелей від 43 дюймів). Розміри тут 3840х2160 точок, сторони мають співвідношення 16: 9.
  4. 8K - в перерахунку на пікселі це буде 7680 на 4320 точок. Телевізори з супер дозволом 8К - недалеке майбутнє ТВ-ринку. Використання таких апаратів доречно більше в комерційних, ніж в домашніх цілях.

Читайте також: ТОП-10 кращих моніторів з роздільною здатністю 4К.

Окремо варто звернути увагу на ще один нюанс у виборі телевізора. В описі товару можна зустріти абревіатури HDR і HDR10. Перша технологія означає більш високий рівень контрастності між темними і світлими тонами і додаткові відтінки червоного, синього і зеленого кольорів на дисплеї. Завдяки цьому зображення набуває дуже реалістичні риси. Формат HDR10 підтримує глибину відтінків в 10 біт, що ще більше додає зображенні жвавості і дозволяє з головою зануритися в те, що відбувається на екрані. Стандарт реалізований в апаратах з дозволом 4К.

Яке дозвіл екрана телевізора найкраще? Все залежить від джерела сигналу, наприклад, для кабельного цілком достатньо HD формату, а для супутникового ТБ, Blu-Ray оптимально підійдуть дисплеї FullHD і 4К.

Корисно дізнатися: Який монітор з IPS матрицею купити: ТОП-10 кращих моделей.

Додаткові можливості

Новітні девайси можуть не тільки відтворювати картинку і показувати кіно, вони мають масу корисних фішок, наприклад, Вай Фай (Wi Fi) або управління голосом. Це все реалізовано в телевізорах з Смарт ТВ - гаджети з доступом в інтернет, тобто можна безпроблемно дивитися на великому екрані ролики з Ютуб, заходити в соціальні мережі. Ще одна можливість - приєднати флешку і переглядати фото. Таким ТВ можна керувати за допомогою мобільного девайса або голосу.

Який же вибрати і купити смарт телевізор ? Потрібно звернути увагу ще й на Smart-платформу.

Smart-платформа

Особливості Android TV Багатофункціональність та доступ до можливостей Андроїд-девайсів, наприклад, в Google Play. Платформі віддають перевагу бренди Соні, Філіпс. Tizen OS Оновлений інтерфейс, розширені можливості управління, можна взаємодіяти з системою «розумного будинку» через пульт. Можна розділяти екран: наприклад, дивитися кіно і спілкуватися з друзями в соціальних мережах. Перевага платформі віддає Самсунг. WebOS Забезпечує зручний доступ до контенту з інтернету. Панель завдань знаходиться в нижній частині дисплея, порядок значків з додатками кожен користувач може змінювати під себе. Список доступних додатків: Ютуб, Netflix, Amazon Instant, Freeview Play, BBC iPlayer і інші. Платформа - основа LG Smart TV.

Ще одна фішка, на яку потрібно звернути увагу при підборі телевізора - вигнутий екран. Їм властива висока якість зображення, очі охоплюють більшу кількість деталей, картинка стає більш об'ємною. Дані ефекти будуть чітко видно, якщо дивитися кіно 3D формату або грати, але для простих фільмів різниця не особливо помітна. Також варто мати на увазі, що ціна телевізорів із зігнутим екраном в порівнянні з плоскими аналогами мінімум на 20 відсотків вище.

У виборі ТВ девайсів потрібно ще звернути увагу на зовнішню сторону агрегатів - провідні і бездротові інтерфейси підключення. Для передачі аналогових і цифрових сигналів знадобиться роз'єм DVI і HDMI. Для додаткового підключення акустики - аудіовхід.

Стаття в тему: ТОП-10 найкращих виробників акустичних систем.

Тим, хто планує підключати до ТВ, наприклад, DVD-плеєр, потрібно простежити, щоб у апаратах був роз'єм SCART. USB-порт стане в нагоді для під'єднання флешки, конекту ТВ з іншими мультимедійними гаджетами. За Bluetooth і в режимі Wi-Fi Direct можна буде контактувати з іншими гаджетами (смартфонами, планшетами). Весь цей набір роз'ємів і режимів - додаткова функціональність ТБ.

Види, зручність і ергономічність Пультів ДУ у різних виробників

Комфорт в управлінні ТВ гаджетами - теж важлива деталь при виборі. Дистанційні пульти для телевізора відрізняються один від одного в залежності від фірми-виробника девайса.

Найбільш відомі торгові марки і ергономічність їх пристроїв:

  • Samsung - новинки від бренду оснащені універсальними пристроями, за допомогою яких можна управляти всіма підключеними приладами, контентом. Пульт автоматично розпізнає підключаються гаджети. Є опція голосового управління. Дизайн - строгий і мінімалістичний, всього кілька кнопок. Покриття - тактильно приємне.
  • Sony - телевізори Соні мають в комплекті пульти управління з можливістю перемикати програми і навіть налаштовувати ТВ голосом. Маса пристроїв приблизно 200 грам. Світлі цифри і букви на темному тлі добре видно, кнопки мають відповідні написи.
  • LG - новітні агрегати мають в комплекті універсальний пульт, який відрізняється не тільки обтічної, округлої формою, але і безліччю додаткових опцій: вибір курсором, команди голосом. Дуже зручно.
  • Panasonic - багатокнопковий, довгасті за формою пристосування. Харчування стандартне - від батарейок. З новенького є сенсорні пульти з голосовим набором. У кнопкових пристосування дуже багато додаткових клавіш, знадобиться час, щоб вивчити їх призначення.

Загальні рекомендації як підібрати пульт ДУ до телевізора: необхідно оцінити зовнішній вигляд і практичність, можливість автоматизації процесу управління, ширину діапазону дії (щоб не довелося кожен раз підходити до ТБ на певну відстань).

Який телевізор купити?

Який телевізор купити

Головні поради щодо вибору ТВ:

  • Визначити бюджет - за вельми доступну ціну можна придбати девайс з базовими характеристиками, яких цілком достатньо, щоб просто дивитися кіно. Бажаючим користуватися додатковими благами, наприклад, доступом в інтернет, доведеться розщедритися.
  • Визначитися з габаритами - величезна панель навряд чи буде доречно виглядати в невеликій вітальні. Також варто заздалегідь продумати спосіб кріплення приладу - на стіні або на тумбі, підготувати для цього місце і придбати, наприклад, кронштейни .
  • Діагональ екрану - варто враховувати відстань від екрана до глядача і урівняти цю довжину з габаритами кімнати.

Тим, хто планує використовувати ТВ для підключення різних медіапристроїв, варто подбати про наявність в приладі великої кількості різноманітних портів. Для того, щоб визначитися з типом матриці екрана, потрібно або відвідати магазин особисто і порівняти різні дисплеї, або подивитися Відеоотзиви на просторах інтернету. Це буде наочно і покупець точно зрозуміє, який телевізор йому до душі.

Як вибрати телевізор: 20 головних рад

Тонкі, яскраві, функціональні - ось вони які, сучасні телевізори . Чіткими і контрастними зображеннями користувачів вже не здивуєш, тому виробники TV щосили змагаються: то ще більше збільшують розмір і дозвіл екрана, то додають потужності динаміків. Чи є від цього користь споживачеві і як вибрати ідеальний девайс для перегляду кіно? Повний розбір телевізорів від типів приладів до зручності ПУ представлений нижче.

Типи телевізорів, матриці і їх особливості

Для початку варто визначитися з видом девайса і матрицею, встановленої в дисплеї. Від цього буде залежати насиченість кольору, широта кутів огляду, вартість пристрою.

Всього таких різновидів 4 і почати варто з найпоширенішою - LCD , Часто іменованої як LED-телевізори. Такі девайси тонкі і легкі, їх можна розміщувати на стіні, економлячи вільний простір в апартаментах. Сучасні ЛСД телевізори використовують світлодіодне (ЛІД) підсвічування, яка є найбільш популярною на ринку і з часом витіснила інші типи подсветок.

Сучасні ЛСД телевізори використовують світлодіодне (ЛІД) підсвічування, яка є найбільш популярною на ринку і з часом витіснила інші типи подсветок

При виготовленні екранів застосовується декілька технологій і перед тим, як вибрати ЖК телевізор, варто вивчити їх особливості, щоб зробити це правильно:

  • TN - має кут огляду 90-150 градусів. Час відгуку матриці тут найкраще, а ціна TV c такими екранами - доступна, тому що передача кольору тут не завжди точна;
  • IPS - з кутом огляду до 178 градусів і передачею кольору на вищому рівні, передає повну гаму відтінків;
  • VA / MVA / PVA - мікс попередніх технологій, характеризується широкими кутами огляду 176-178 ° і швидким відгуком матриці (як в TN). Ще одна перевага - глибокий чорний відтінок;
  • PLS - має велику щільність пікселів в порівнянні з IPS і більш низьке енергоспоживання. PLS є розвитком технології IPS.

Який телевізор краще вибрати і купити тур? В першу чергу це буде залежати від бюджету покупця. Найдоступніший за ціною агрегат - перший за списком, далі йдуть девайси дорожче.

До більш сучасним і новим видам TV відносяться:

  1. OLED телевізори - мають дисплеї на органічних світлодіодах. Їх головні характеристики: висока контрастність, широкі кути огляду, скорочення розмиття при зображенні рухомих об'єктів. У ОЛЕД екранах немає підсвічування, кожен піксель випромінює світіння самостійно, коли на нього подається електрострум.
  2. QLED - екран з квантовими точками. За характеристиками схожий на попередній тип, але споживає енергії на 30% менше. Дисплеї можна робити не тільки плоскої форми, а й будь-який інший (зігнутої, круглої і т.д.). Плюс Quantum Dot - суперчеткая передача відтінків за рахунок мінімального внесення спотворень в структуру світла. Нові TV з цією технологією можуть похвалитися яскравістю екрану в 1500-2000 ніт, а контраст і глибина картинки залишаться незмінними при будь-якому освітленні. На зображенні відмінно передаються навіть самі світлі і темні елементи. Також картинка не зміниться, незважаючи на те, під яким кутом на неї дивитися.
  3. SUHD - в перекладі означає супер висока чіткість. Термін був введений брендом LG. SUHD використовується в багатьох новітніх телевізорах LG .

Наостанок варто згадати про те, що чекає девайси в недалекому майбутньому - поява гаджетів з новим форм-фактором. Наприклад, гнучкі панелі, які запросто можна скручувати в рулон. Друге - модульні агрегати, в яких користувач зможе змінювати форму і дозвіл дисплея, співвідношення сторін. Покупцям можна буде не тільки вибрати телевізор по параметрам, а й попросити згорнути його після покупки, щоб легко донести додому. Поки подібних девайсів немає в продажу, але майбутнє саме за ними.

Читайте також: Який монітор краще - LCD або LED: 7 нюансів

Дозвіл і розмір екрану

Спочатку потрібно з'ясувати для себе, як, яку вибрати діагональ телевізора і куди цей девайс розмістити потім. Щоб не вийшло, що у величезній залі знаходиться невеликий агрегат, екран якого не розглянути з дальнього кута.

Визначаємося з розміром дисплея:

дюймів

Сантиметрів Відстань від глядача до екрану (метр) Куди краще поставити 24 60,96 1,8-2 кухня, дитяча кімната 28-32 71,12-81,28 2,5 40-43 101,6-109,22 3 вітальня 49-50 124,46-127 4 55 139,7 4,5 конференц-зали, для організації домашнього кінотеатру

Найбільш популярні розміри - другий і третій; найчастіше користувачі, які вирішували, як вибрати оптимальні габарити телевізора для залу або спальні, зупиняють вибір на них.

Далі потрібно визначитися з дозволом для девайсів:

  1. HD 1366х768 - бюджетний варіант, можна купувати при розмірах телевізора 32 дюйма і менше, тому що на великому екрані якість картинки буде не на вищому рівні. Який телевізор купити на кухню? Гаджет з характеристиками екрану HD 1366х768 стане ідеальним придбанням.
  2. FullHD - користується попитом і понині. Показує відео з роздільною здатністю 1920 на 1080 пікселів без спотворення картинки. Оптимально підійде для екранів від 32 дюймів.
  3. 4K / UltraHD - одне з найбільш популярних дозволів екрана телевізора (для панелей від 43 дюймів). Розміри тут 3840х2160 точок, сторони мають співвідношення 16: 9.
  4. 8K - в перерахунку на пікселі це буде 7680 на 4320 точок. Телевізори з супер дозволом 8К - недалеке майбутнє ТВ-ринку. Використання таких апаратів доречно більше в комерційних, ніж в домашніх цілях.

Читайте також: ТОП-10 кращих моніторів з роздільною здатністю 4К.

Окремо варто звернути увагу на ще один нюанс у виборі телевізора. В описі товару можна зустріти абревіатури HDR і HDR10. Перша технологія означає більш високий рівень контрастності між темними і світлими тонами і додаткові відтінки червоного, синього і зеленого кольорів на дисплеї. Завдяки цьому зображення набуває дуже реалістичні риси. Формат HDR10 підтримує глибину відтінків в 10 біт, що ще більше додає зображенні жвавості і дозволяє з головою зануритися в те, що відбувається на екрані. Стандарт реалізований в апаратах з дозволом 4К.

Яке дозвіл екрана телевізора найкраще? Все залежить від джерела сигналу, наприклад, для кабельного цілком достатньо HD формату, а для супутникового ТБ, Blu-Ray оптимально підійдуть дисплеї FullHD і 4К.

Корисно дізнатися: Який монітор з IPS матрицею купити: ТОП-10 кращих моделей.

Додаткові можливості

Новітні девайси можуть не тільки відтворювати картинку і показувати кіно, вони мають масу корисних фішок, наприклад, Вай Фай (Wi Fi) або управління голосом. Це все реалізовано в телевізорах з Смарт ТВ - гаджети з доступом в інтернет, тобто можна безпроблемно дивитися на великому екрані ролики з Ютуб, заходити в соціальні мережі. Ще одна можливість - приєднати флешку і переглядати фото. Таким ТВ можна керувати за допомогою мобільного девайса або голосу.

Який же вибрати і купити смарт телевізор ? Потрібно звернути увагу ще й на Smart-платформу.

Smart-платформа

Особливості Android TV Багатофункціональність та доступ до можливостей Андроїд-девайсів, наприклад, в Google Play. Платформі віддають перевагу бренди Соні, Філіпс. Tizen OS Оновлений інтерфейс, розширені можливості управління, можна взаємодіяти з системою «розумного будинку» через пульт. Можна розділяти екран: наприклад, дивитися кіно і спілкуватися з друзями в соціальних мережах. Перевага платформі віддає Самсунг. WebOS Забезпечує зручний доступ до контенту з інтернету. Панель завдань знаходиться в нижній частині дисплея, порядок значків з додатками кожен користувач може змінювати під себе. Список доступних додатків: Ютуб, Netflix, Amazon Instant, Freeview Play, BBC iPlayer і інші. Платформа - основа LG Smart TV.

Ще одна фішка, на яку потрібно звернути увагу при підборі телевізора - вигнутий екран. Їм властива висока якість зображення, очі охоплюють більшу кількість деталей, картинка стає більш об'ємною. Дані ефекти будуть чітко видно, якщо дивитися кіно 3D формату або грати, але для простих фільмів різниця не особливо помітна. Також варто мати на увазі, що ціна телевізорів із зігнутим екраном в порівнянні з плоскими аналогами мінімум на 20 відсотків вище.

У виборі ТВ девайсів потрібно ще звернути увагу на зовнішню сторону агрегатів - провідні і бездротові інтерфейси підключення. Для передачі аналогових і цифрових сигналів знадобиться роз'єм DVI і HDMI. Для додаткового підключення акустики - аудіовхід.

Стаття в тему: ТОП-10 найкращих виробників акустичних систем.

Тим, хто планує підключати до ТВ, наприклад, DVD-плеєр, потрібно простежити, щоб у апаратах був роз'єм SCART. USB-порт стане в нагоді для під'єднання флешки, конекту ТВ з іншими мультимедійними гаджетами. За Bluetooth і в режимі Wi-Fi Direct можна буде контактувати з іншими гаджетами (смартфонами, планшетами). Весь цей набір роз'ємів і режимів - додаткова функціональність ТБ.

Види, зручність і ергономічність Пультів ДУ у різних виробників

Комфорт в управлінні ТВ гаджетами - теж важлива деталь при виборі. Дистанційні пульти для телевізора відрізняються один від одного в залежності від фірми-виробника девайса.

Найбільш відомі торгові марки і ергономічність їх пристроїв:

  • Samsung - новинки від бренду оснащені універсальними пристроями, за допомогою яких можна управляти всіма підключеними приладами, контентом. Пульт автоматично розпізнає підключаються гаджети. Є опція голосового управління. Дизайн - строгий і мінімалістичний, всього кілька кнопок. Покриття - тактильно приємне.
  • Sony - телевізори Соні мають в комплекті пульти управління з можливістю перемикати програми і навіть налаштовувати ТВ голосом. Маса пристроїв приблизно 200 грам. Світлі цифри і букви на темному тлі добре видно, кнопки мають відповідні написи.
  • LG - новітні агрегати мають в комплекті універсальний пульт, який відрізняється не тільки обтічної, округлої формою, але і безліччю додаткових опцій: вибір курсором, команди голосом. Дуже зручно.
  • Panasonic - багатокнопковий, довгасті за формою пристосування. Харчування стандартне - від батарейок. З новенького є сенсорні пульти з голосовим набором. У кнопкових пристосування дуже багато додаткових клавіш, знадобиться час, щоб вивчити їх призначення.

Загальні рекомендації як підібрати пульт ДУ до телевізора: необхідно оцінити зовнішній вигляд і практичність, можливість автоматизації процесу управління, ширину діапазону дії (щоб не довелося кожен раз підходити до ТБ на певну відстань).

Який телевізор купити?

Який телевізор купити

Головні поради щодо вибору ТВ:

  • Визначити бюджет - за вельми доступну ціну можна придбати девайс з базовими характеристиками, яких цілком достатньо, щоб просто дивитися кіно. Бажаючим користуватися додатковими благами, наприклад, доступом в інтернет, доведеться розщедритися.
  • Визначитися з габаритами - величезна панель навряд чи буде доречно виглядати в невеликій вітальні. Також варто заздалегідь продумати спосіб кріплення приладу - на стіні або на тумбі, підготувати для цього місце і придбати, наприклад, кронштейни .
  • Діагональ екрану - варто враховувати відстань від екрана до глядача і урівняти цю довжину з габаритами кімнати.

Тим, хто планує використовувати ТВ для підключення різних медіапристроїв, варто подбати про наявність в приладі великої кількості різноманітних портів. Для того, щоб визначитися з типом матриці екрана, потрібно або відвідати магазин особисто і порівняти різні дисплеї, або подивитися Відеоотзиви на просторах інтернету. Це буде наочно і покупець точно зрозуміє, який телевізор йому до душі.

Як вибрати телевізор: 20 головних рад

Тонкі, яскраві, функціональні - ось вони які, сучасні телевізори . Чіткими і контрастними зображеннями користувачів вже не здивуєш, тому виробники TV щосили змагаються: то ще більше збільшують розмір і дозвіл екрана, то додають потужності динаміків. Чи є від цього користь споживачеві і як вибрати ідеальний девайс для перегляду кіно? Повний розбір телевізорів від типів приладів до зручності ПУ представлений нижче.

Типи телевізорів, матриці і їх особливості

Для початку варто визначитися з видом девайса і матрицею, встановленої в дисплеї. Від цього буде залежати насиченість кольору, широта кутів огляду, вартість пристрою.

Всього таких різновидів 4 і почати варто з найпоширенішою - LCD , Часто іменованої як LED-телевізори. Такі девайси тонкі і легкі, їх можна розміщувати на стіні, економлячи вільний простір в апартаментах. Сучасні ЛСД телевізори використовують світлодіодне (ЛІД) підсвічування, яка є найбільш популярною на ринку і з часом витіснила інші типи подсветок.

Сучасні ЛСД телевізори використовують світлодіодне (ЛІД) підсвічування, яка є найбільш популярною на ринку і з часом витіснила інші типи подсветок

При виготовленні екранів застосовується декілька технологій і перед тим, як вибрати ЖК телевізор, варто вивчити їх особливості, щоб зробити це правильно:

  • TN - має кут огляду 90-150 градусів. Час відгуку матриці тут найкраще, а ціна TV c такими екранами - доступна, тому що передача кольору тут не завжди точна;
  • IPS - з кутом огляду до 178 градусів і передачею кольору на вищому рівні, передає повну гаму відтінків;
  • VA / MVA / PVA - мікс попередніх технологій, характеризується широкими кутами огляду 176-178 ° і швидким відгуком матриці (як в TN). Ще одна перевага - глибокий чорний відтінок;
  • PLS - має велику щільність пікселів в порівнянні з IPS і більш низьке енергоспоживання. PLS є розвитком технології IPS.

Який телевізор краще вибрати і купити тур? В першу чергу це буде залежати від бюджету покупця. Найдоступніший за ціною агрегат - перший за списком, далі йдуть девайси дорожче.

До більш сучасним і новим видам TV відносяться:

  1. OLED телевізори - мають дисплеї на органічних світлодіодах. Їх головні характеристики: висока контрастність, широкі кути огляду, скорочення розмиття при зображенні рухомих об'єктів. У ОЛЕД екранах немає підсвічування, кожен піксель випромінює світіння самостійно, коли на нього подається електрострум.
  2. QLED - екран з квантовими точками. За характеристиками схожий на попередній тип, але споживає енергії на 30% менше. Дисплеї можна робити не тільки плоскої форми, а й будь-який інший (зігнутої, круглої і т.д.). Плюс Quantum Dot - суперчеткая передача відтінків за рахунок мінімального внесення спотворень в структуру світла. Нові TV з цією технологією можуть похвалитися яскравістю екрану в 1500-2000 ніт, а контраст і глибина картинки залишаться незмінними при будь-якому освітленні. На зображенні відмінно передаються навіть самі світлі і темні елементи. Також картинка не зміниться, незважаючи на те, під яким кутом на неї дивитися.
  3. SUHD - в перекладі означає супер висока чіткість. Термін був введений брендом LG. SUHD використовується в багатьох новітніх телевізорах LG .

Наостанок варто згадати про те, що чекає девайси в недалекому майбутньому - поява гаджетів з новим форм-фактором. Наприклад, гнучкі панелі, які запросто можна скручувати в рулон. Друге - модульні агрегати, в яких користувач зможе змінювати форму і дозвіл дисплея, співвідношення сторін. Покупцям можна буде не тільки вибрати телевізор по параметрам, а й попросити згорнути його після покупки, щоб легко донести додому. Поки подібних девайсів немає в продажу, але майбутнє саме за ними.

Читайте також: Який монітор краще - LCD або LED: 7 нюансів

Дозвіл і розмір екрану

Спочатку потрібно з'ясувати для себе, як, яку вибрати діагональ телевізора і куди цей девайс розмістити потім. Щоб не вийшло, що у величезній залі знаходиться невеликий агрегат, екран якого не розглянути з дальнього кута.

Визначаємося з розміром дисплея:

дюймів

Сантиметрів Відстань від глядача до екрану (метр) Куди краще поставити 24 60,96 1,8-2 кухня, дитяча кімната 28-32 71,12-81,28 2,5 40-43 101,6-109,22 3 вітальня 49-50 124,46-127 4 55 139,7 4,5 конференц-зали, для організації домашнього кінотеатру

Найбільш популярні розміри - другий і третій; найчастіше користувачі, які вирішували, як вибрати оптимальні габарити телевізора для залу або спальні, зупиняють вибір на них.

Далі потрібно визначитися з дозволом для девайсів:

  1. HD 1366х768 - бюджетний варіант, можна купувати при розмірах телевізора 32 дюйма і менше, тому що на великому екрані якість картинки буде не на вищому рівні. Який телевізор купити на кухню? Гаджет з характеристиками екрану HD 1366х768 стане ідеальним придбанням.
  2. FullHD - користується попитом і понині. Показує відео з роздільною здатністю 1920 на 1080 пікселів без спотворення картинки. Оптимально підійде для екранів від 32 дюймів.
  3. 4K / UltraHD - одне з найбільш популярних дозволів екрана телевізора (для панелей від 43 дюймів). Розміри тут 3840х2160 точок, сторони мають співвідношення 16: 9.
  4. 8K - в перерахунку на пікселі це буде 7680 на 4320 точок. Телевізори з супер дозволом 8К - недалеке майбутнє ТВ-ринку. Використання таких апаратів доречно більше в комерційних, ніж в домашніх цілях.

Читайте також: ТОП-10 кращих моніторів з роздільною здатністю 4К.

Окремо варто звернути увагу на ще один нюанс у виборі телевізора. В описі товару можна зустріти абревіатури HDR і HDR10. Перша технологія означає більш високий рівень контрастності між темними і світлими тонами і додаткові відтінки червоного, синього і зеленого кольорів на дисплеї. Завдяки цьому зображення набуває дуже реалістичні риси. Формат HDR10 підтримує глибину відтінків в 10 біт, що ще більше додає зображенні жвавості і дозволяє з головою зануритися в те, що відбувається на екрані. Стандарт реалізований в апаратах з дозволом 4К.

Яке дозвіл екрана телевізора найкраще? Все залежить від джерела сигналу, наприклад, для кабельного цілком достатньо HD формату, а для супутникового ТБ, Blu-Ray оптимально підійдуть дисплеї FullHD і 4К.

Корисно дізнатися: Який монітор з IPS матрицею купити: ТОП-10 кращих моделей.

Додаткові можливості

Новітні девайси можуть не тільки відтворювати картинку і показувати кіно, вони мають масу корисних фішок, наприклад, Вай Фай (Wi Fi) або управління голосом. Це все реалізовано в телевізорах з Смарт ТВ - гаджети з доступом в інтернет, тобто можна безпроблемно дивитися на великому екрані ролики з Ютуб, заходити в соціальні мережі. Ще одна можливість - приєднати флешку і переглядати фото. Таким ТВ можна керувати за допомогою мобільного девайса або голосу.

Який же вибрати і купити смарт телевізор ? Потрібно звернути увагу ще й на Smart-платформу.

Smart-платформа

Особливості Android TV Багатофункціональність та доступ до можливостей Андроїд-девайсів, наприклад, в Google Play. Платформі віддають перевагу бренди Соні, Філіпс. Tizen OS Оновлений інтерфейс, розширені можливості управління, можна взаємодіяти з системою «розумного будинку» через пульт. Можна розділяти екран: наприклад, дивитися кіно і спілкуватися з друзями в соціальних мережах. Перевага платформі віддає Самсунг. WebOS Забезпечує зручний доступ до контенту з інтернету. Панель завдань знаходиться в нижній частині дисплея, порядок значків з додатками кожен користувач може змінювати під себе. Список доступних додатків: Ютуб, Netflix, Amazon Instant, Freeview Play, BBC iPlayer і інші. Платформа - основа LG Smart TV.

Ще одна фішка, на яку потрібно звернути увагу при підборі телевізора - вигнутий екран. Їм властива висока якість зображення, очі охоплюють більшу кількість деталей, картинка стає більш об'ємною. Дані ефекти будуть чітко видно, якщо дивитися кіно 3D формату або грати, але для простих фільмів різниця не особливо помітна. Також варто мати на увазі, що ціна телевізорів із зігнутим екраном в порівнянні з плоскими аналогами мінімум на 20 відсотків вище.

У виборі ТВ девайсів потрібно ще звернути увагу на зовнішню сторону агрегатів - провідні і бездротові інтерфейси підключення. Для передачі аналогових і цифрових сигналів знадобиться роз'єм DVI і HDMI. Для додаткового підключення акустики - аудіовхід.

Стаття в тему: ТОП-10 найкращих виробників акустичних систем.

Тим, хто планує підключати до ТВ, наприклад, DVD-плеєр, потрібно простежити, щоб у апаратах був роз'єм SCART. USB-порт стане в нагоді для під'єднання флешки, конекту ТВ з іншими мультимедійними гаджетами. За Bluetooth і в режимі Wi-Fi Direct можна буде контактувати з іншими гаджетами (смартфонами, планшетами). Весь цей набір роз'ємів і режимів - додаткова функціональність ТБ.

Види, зручність і ергономічність Пультів ДУ у різних виробників

Комфорт в управлінні ТВ гаджетами - теж важлива деталь при виборі. Дистанційні пульти для телевізора відрізняються один від одного в залежності від фірми-виробника девайса.

Найбільш відомі торгові марки і ергономічність їх пристроїв:

  • Samsung - новинки від бренду оснащені універсальними пристроями, за допомогою яких можна управляти всіма підключеними приладами, контентом. Пульт автоматично розпізнає підключаються гаджети. Є опція голосового управління. Дизайн - строгий і мінімалістичний, всього кілька кнопок. Покриття - тактильно приємне.
  • Sony - телевізори Соні мають в комплекті пульти управління з можливістю перемикати програми і навіть налаштовувати ТВ голосом. Маса пристроїв приблизно 200 грам. Світлі цифри і букви на темному тлі добре видно, кнопки мають відповідні написи.
  • LG - новітні агрегати мають в комплекті універсальний пульт, який відрізняється не тільки обтічної, округлої формою, але і безліччю додаткових опцій: вибір курсором, команди голосом. Дуже зручно.
  • Panasonic - багатокнопковий, довгасті за формою пристосування. Харчування стандартне - від батарейок. З новенького є сенсорні пульти з голосовим набором. У кнопкових пристосування дуже багато додаткових клавіш, знадобиться час, щоб вивчити їх призначення.

Загальні рекомендації як підібрати пульт ДУ до телевізора: необхідно оцінити зовнішній вигляд і практичність, можливість автоматизації процесу управління, ширину діапазону дії (щоб не довелося кожен раз підходити до ТБ на певну відстань).

Який телевізор купити?

Який телевізор купити

Головні поради щодо вибору ТВ:

  • Визначити бюджет - за вельми доступну ціну можна придбати девайс з базовими характеристиками, яких цілком достатньо, щоб просто дивитися кіно. Бажаючим користуватися додатковими благами, наприклад, доступом в інтернет, доведеться розщедритися.
  • Визначитися з габаритами - величезна панель навряд чи буде доречно виглядати в невеликій вітальні. Також варто заздалегідь продумати спосіб кріплення приладу - на стіні або на тумбі, підготувати для цього місце і придбати, наприклад, кронштейни .
  • Діагональ екрану - варто враховувати відстань від екрана до глядача і урівняти цю довжину з габаритами кімнати.

Тим, хто планує використовувати ТВ для підключення різних медіапристроїв, варто подбати про наявність в приладі великої кількості різноманітних портів. Для того, щоб визначитися з типом матриці екрана, потрібно або відвідати магазин особисто і порівняти різні дисплеї, або подивитися Відеоотзиви на просторах інтернету. Це буде наочно і покупець точно зрозуміє, який телевізор йому до душі.

Чи є від цього користь споживачеві і як вибрати ідеальний девайс для перегляду кіно?
Який телевізор краще вибрати і купити тур?
Який телевізор купити на кухню?
Яке дозвіл екрана телевізора найкраще?
Який телевізор купити?
Чи є від цього користь споживачеві і як вибрати ідеальний девайс для перегляду кіно?
Який телевізор краще вибрати і купити тур?
Який телевізор купити на кухню?
Яке дозвіл екрана телевізора найкраще?
Який телевізор купити?

Новости