Як вибрати газову плиту - нюанси вибору газової плити, поради.

  1. Нюанси вибору газової плити
  2. Переваги кухонних газових плит
  3. Які газові плити краще з безпеки
  4. Дизайн і різні типи покриттів плит
  5. емаль
  6. нержавійка
  7. керамічне покриття
  8. При виборі газової плити враховуйте конфорки
  9. Духовка - важлива частина газової плити
  10. висновок

Знання того як вибрати газову плиту дає можливість забезпечити себе цією домашньої техніки не навмання, а «по науці» - з урахуванням всіх актуальних вимог ергономіки, безпеки і сумісності з існуючим інтер'єром.

Знання того як вибрати газову плиту дає можливість забезпечити себе цією домашньої техніки не навмання, а «по науці» - з урахуванням всіх актуальних вимог ергономіки, безпеки і сумісності з існуючим інтер'єром

У даній статті ми докладно опишемо особливості представлених на ринку плит, їх технічні параметри, призначення, специфіку розташування і експлуатації. Крім того, в тексті будуть порушені питання безпеки і описані моменти, що вимагають узгодження з дозвільними органами.

Нюанси вибору газової плити

Незважаючи на цілком європейську орієнтацію сучасного житлового будівництва і облаштування новобудов електричними кухонними плитами, частка газових плит в загальному обсязі реалізації по Україні все ще становить переважна більшість.

Така стабільна популярність і народна любов до них пояснюється відразу декількома факторами:

  • вирішуючи, яку газову плиту купити, користувач орієнтується на високу доступність газу і слабкі електромережі в будинках застарілої планування, що становлять левову частку житлового фонду,
  • постійне вдосконалення і підвищення ергономіки газових плит,
  • впровадження в плиту ефективних електронних систем автоматики,
  • ряд конструктивних заходів, значно зменшують небезпеку використання газових плит.

Все це і стало причиною того, що багато домогосподарки при рівних можливостях установки, віддають перевагу все ж газової , а не електричної кухонній плиті.

Переваги кухонних газових плит

Правильно підібрана газова кухонна плитка - це дуже ефективний домашній кухонний прилад, що дозволяє перетворити тривалий і трудомісткий процес приготування їжі в досить необтяжливе заняття.

Хороша плита забезпечує вільну регулювання і надійний контроль над температурним режимом, швидка зміна інтенсивності полум'я і нагріву посуду, економічна витрата газу при будь-яких режимах роботи конфорок і духовки.

Крім того, за запевненнями багатьох господинь, їжа, приготована на вогні, відрізняється більш глибоким смаком і більш якісним рівнем термообробки продуктів.

Та й більшість традиційних рецептів приготування орієнтоване саме на газову плиту. У текстах вишуканих рецептів так і говориться: «Варимо (тушкуємо, смажимо) на вогні стільки-то хвилин».

Практично всі останні моделі оснащуються елементами термоелектричної захисту, офіційно званої: система газ-контроль. Захист включає датчики-термопари, розміщені в зоні горіння полум'я кожної конфорки і в зоні конфоркою. Як тільки полум'я згасне, термопара розблокує спеціальне реле, моментально перекриває подачу газу.

Крім контролю полум'я, найбільш просунуті конструкції включають ще систему контролю витоку газу і систему контролю процентного вмісту чадного газу. Перша, з названих, система відповідає за витік газу через регулюючі вентилі і монтажні з'єднання. Друга - контролює рівень надзвичайно небезпечного чадного газу поблизу датчика. Яка газова плита найкраща в вашому конкретному випадку - вирішувати тільки вам!

Коротка сірник є джерелом неприємностей і незручності. Система електроподжіга полум'я повністю її заміняє. Електропідпал може здійснюватися вручну - шляхом короткочасного натискання кнопки, або автоматично - іскра формується самостійно, в момент включення подачі газу на конфорку або в духовку.

Які газові плити краще з безпеки

  • Будь-яке відкрите полум'я є джерелом потенційної небезпеки загоряння. Користування газовою плитою обов'язково повинно супроводжуватися регулярної перевіркою газоподающей мережі, вузлів з'єднання і перекривають вентилів. Крім того, незважаючи на захисну автоматику, випадково згаслий полум'я все ще є головною причиною побутових газових отруєнь.
  • Згідно з вимогами газових служб, розподіл і подача газу всередині житлових приміщень повинна здійснюватися по металевим (сталевим або латунним) трубах, а місця розташування точок споживання - в обов'язковому порядку погоджена з відповідними дозвільними органами. Необхідність офіційного узгодження - велика незручність для користувачів, але це вимога цілком обгрунтовано з точки зору безпеки оточуючих людей.
  • Вирішуючи, яку газову плиту краще купити, звертайте увагу на її потужність. Збільшений відбір газу в одному місці може викликати аварійне порушення роботи інших потужних споживачів - котла, печей, калорифера і т.д. Для такого потужного кухонного агрегату може знадобитися заміна трубопроводу, що подає на більший діаметр.
  • Незважаючи на поширену думку, ремонтом і модернізацією газової плити самостійно займатися не можна! Заради своєї безпеки і спокою всіх оточуючих, довіряти ці роботи можна тільки профільним організаціям, які мають допуск від газових служб.

Враховуйте габарити кухонної плити

Розмір газової плити дуже тісно пов'язаний з плануванням та інтер'єром кухонного приміщення, розмірами всіх предметів меблевого гарнітура, іншого габаритного кухонного обладнання, і особливо шаф, що безпосередньо прилягають до кухонній плиті. Погоджувати потрібно як висоту, так і глибину плити і шаф.

Загальноприйнятий стандарт кухонних меблів і плит такий: висота - 850 мм, глибина - 500 або 600 мм.

Деякі моделі плит оснащуються регулюючими ніжками, що дозволяють підганяти верхню частину плити під рівень прилеглої стільниці або поруч стоїть кухонного миття.

Ширина плити не обмежується нічим, але за фактом виробники пропонують апарати з шириною від 300 до 900 мм. Плити з двома або трьома конфорками - найбільш вузькі. А наявністю 5-6 конфорок можуть порадувати тільки досить широкі моделі. Ще більша ширина зустрічається в ексклюзивних лінійках продукції, де цей параметр становить 1м і більш.

Найпоширеніші пропозиції на ринку цієї продукції мають ширину і глибину 500 або 600 мм. Такий формат добре цілком узгоджується з будь-якими меблями і вільно вписується навіть в дуже малогабаритні кухні. Яка газова плита краще впишеться в вашу кухню - ви повинні вирішити самостійно.

Також враховуйте що на ринку є ще і вбудовані моделі (тільки верхня частина плитки), які називаються варильні панелями - вони теж бувають електричними і газовими .

Дизайн і різні типи покриттів плит

Всі сучасні газові плити виготовляється з легованої сталі. Естетику і привабливість цієї техніки забезпечує зовнішнє захисно-декоративне покриття. Причому, захист вручений поверхні, як найбільш піддається дії високої температури, повинна бути найбільш теплостійкою.

емаль

Традиційним видом покриття кухонних плит є теплостійка керамічна емаль. Вона стійка до більшості забруднень, має гарну опірністю до нагрівання, може мати різний колір.

Емалеві покриття найменш витратний для виробництва і тому його можна побачити в більшості пропонованих моделей.

Недолік емалевого шару - труднощі видалення нагару від їжі і продуктів згоряння. До того ж під час чищення існує небезпека механічного пошкодження емалевого шару.

Твердість кераміки теж може зіграти злий жарт - відколи від ударів металевим посудом - справжній бич такого покриття.

нержавійка

Поверхня з нержавіючої сталі - найраціональніший варіант для будь-якої господині. Виробники пропонують вироби з матовою або полірованою обробкою поверхні.

Крім естетичної привабливості, нержавіюча панель є безсумнівним лідером в гігієнічному плані - її можна мити або чистити практично будь-якими побутовими миючими засобами без якого б то не було ризику їй нашкодити.

Але і у цього матеріалу є своя «ложка дьогтю». На поверхні металу легко залишаються відбитки пальців і сліди води, причому видалити їх буває досить важко. Зазвичай для цього використовують спеціальні чистячі порошки або пасти.

До того ж нержавейка завжди була досить дорогим матеріалом, що істотно впливає і на вартість кінцевого продукту.

керамічне покриття

Керамостекло - справжній символ технологічної епохи. Технологія міцного з'єднання скла і металу припала до смаку всім виробникам кухонної техніки.

Склокераміка або жаропрочное скло, яке покриває тонким шаром металеву основу вироби, забезпечує йому бездоганний зовнішній вигляд, привабливість, гігієнічність і легкість обслуговування.

Сучасні маталлокераміческіе композити легко витримують досить відчутні термічні і механічні навантаження, легко миються і чистяться.

При виборі газової плити враховуйте конфорки

З'ясувавши для себе якусь купити газову плиту з точки зору дизайну, зверніть увагу ще й на конфорки З'ясувавши для себе якусь купити газову плиту з точки зору дизайну, зверніть увагу ще й на конфорки.

Кількість і теплова потужність конфорок вибирається згідно з потребами конкретного користувача. Традиційно газові плити мають 4 конфорки, проте зовсім не рідкість і інші варіанти - від 2 до 6.

Причому конфорки можуть мати різну форму, розмір і забезпечувати різний тип факела. Наприклад, кавоманам дуже сподобається маленька конфорка під габарити кавовій турки.

А для нагріву води в дуже великій каструлі більше підійде широка конфорка підвищеної теплової потужності.

Ті, хто давно користується великою плитою з шістьма конфорками, зовсім не вважає це за розкіш. Тим більше, що у великих сучасних газових плитах часто зустрічаються комбіновані конструкції: місце для надшвидкого нагріву їжі, подвійна і потрійна конфорка, кожне кільце якої регулюється окремо, і т.д.

Комбіновані конфорки ідеальні для досвідченої господині. Завдяки їм вона легко може підібрати потрібний режим для будь-якої страви, включаючи такі рідкості, як довгий гасіння м'яса на маленькому вогні, швидка обжарка овочів в розпеченому маслі, варіння на пару та інше.

А для особливих любителів екзотики призначені плити з трикутними, овальними і квадратними конфорками, над якими немає грат, тому що вони самі грають роль опори для посуду.

Духовка - важлива частина газової плити

Конструктори газових плит (в тому числі і вбудованих моделей) пропонують покупцям два види духовок: газові та   електричні Конструктори газових плит (в тому числі і вбудованих моделей) пропонують покупцям два види духовок: газові та електричні . Газові духовки забезпечуються індикатором-термометром, що дозволяє стежити, а в деяких модифікаціях - і управляти внутрішнім температурним режимом.

Крім того, деякі виробники постачають газові духовки вентилятором конвекції гарячого повітря. Незважаючи на всі хитрощі, рівень автоматизації газових духовок залишає бажати кращого і господині доводиться сильно покладатися на свій практичний досвід.

Головною перевагою газових духовок є економічність і традиційний тепловий режим приготування страв, наближений до умов приготування на відкритому вогні або вугіллі.

Електродуховки позбавлені головного недоліку газових. У них легко управляти внутрішньою температурою, підтримувати стабільність параметрів, а найбільш просунуті екземпляри взагалі готують їжу за певною температурною «програмою», змінюючи рівень нагріву протягом часу приготування.

Як газові, так і електричні духовки мають внутрішнє підсвічування для контролю процесу готування їжі, можуть бути обладнані додатковим грилем з обертовими вертелами і іншими корисними опціями.

висновок

Велика розмаїтість видів і можливостей пропонованої кухонної техніки перетворює вибір газової плити в цікавий квест, що дозволяє задовольнити найвитонченіші вимоги будь-якого покупця. Щоб переконатися в цьому, досить заглянути в наш інтернет магазин і ознайомиться з асортиментом продукції цього розділу.

Якщо вам допомогла ця стаття, можете ознайомитися з релевантними статтями на нашому сайті:

Новости