Як вибрати холодильник: прості поради. Кращі холодильники 2017: ТОП 10
- Як вибрати холодильник?
- обсяг холодильника
- Тип системи охолодження
- кількість компресорів
- типи компресорів
- Скільки камер має бути в холодильнику?
- Розташування морозильної камери
- Спосіб розморожування холодильної та морозильної камери
- З якого матеріалу повинні бути полки в холодильнику?
- Рівень шуму від холодильника
- Потужність і ступінь заморожування холодильника
- Клас енергозбереження холодильника
- кліматичний клас
- Система управління холодильником
- Зовнішній вигляд
- Додаткові функції холодильника
- Кращі виробники холодильників
- Кращі холодильники 2017 року
- LG GA-B489 SEQZ
- Bosch KGN39SB10
- Pozis RK-102
- ATLANT ХМ 6023-031
- BEKO DS 333020
- Bosch KGN39AW18
- Pozis RS-405
- Indesit MD 14
- Liebherr T 1400
- LG GA-B409 SVQA
Яка кухня обходиться без холодильника? З'явившись трохи більше ста років тому, цей пристрій сьогодні стало обов'язковим атрибутом кожної квартири. Але холодильник холодильника ворожнечу: у продажу можна знайти моделі різного розміру, з дуже важливими і зовсім непотрібними функціями. Як вибрати холодильник при постійно збільшується асортимент і не зробити помилку, адже цей предмет купується надовго? Сподіваємося, що наші поради полегшать труднощі при виборі та купівлі, а бонусом для читачів стане наш рейтинг кращих холодильників 2017.
Як вибрати холодильник?
Габарити холодильника
Незважаючи на те, що при покупці холодильника потрібно враховувати масу технічних показників, більшість користувачів в першу чергу звертають увагу саме на розміри пристрою. Холодильник повинен відповідати кухонного приміщення (або будь-якого іншого, де він буде встановлений), але при цьому максимально точно відповідати потребам сім'ї в запасі продуктів.
Для більшості кухонь площею 8-10 м2 підходять холодильники з габаритами підстави 60 * 60 см. Для більш мініатюрних кухонь підходящим варіантом стане холодильник з габаритами 45 * 60 см. У продажу можна зустріти і дуже габаритні холодильники: це, в основному, пристрої типу Side -by-Side, ширина яких починається від 90 см і доходить до 120 см.
Ще один важливий параметр - висота. Холодильник повинен бути таким, щоб усім в родині було зручно їм користуватися. Найпоширеніший варіант - холодильники заввишки 150-170 см, але однокамерні моделі рідко бувають вище 130 см, найвищі моделі можуть досягати висоту 2 м. До речі, для самих компактних кухонь або для дачі є моделі холодильників з висотою до 1 м.
обсяг холодильника
Цей параметр безпосередньо залежить від параметрів пристрою. Вирішуючи, який холодильник вибрати, звертати увагу краще на такий показник, як корисний об'єм, адже саме говорить про реальну місткості холодильника. Спочатку трохи фактів. Обсяг однокамерного холодильника коливається від 80 до 250 л, двокамерні в обсязі можуть досягати 350 л, а об'єм холодильників типу Side-by-Side - 400-600 л.
Корисний об'єм, - це, як правило, загальний обсяг холодильної та морозильної камери. Якого обсягу повинна бути кожна з них, залежить від традицій харчування в сім'ї. Якщо у вас є своя дача і на зиму ви заморожуєте урожай, або робите великі закупівлі в супермаркеті і «забиваєте» ними морозильну камеру, то її обсяг повинен бути не менше 100 л, а краще все 150 л. Якщо ваше перевагу - свіжі продукти, то більше уваги варто приділити обсягом холодильного відділення, а також на наявність окремих зон для правильного температурного зберігання овочів, м'яса, морепродуктів і т.д. В середньому, сім'ї з 2-3 чоловік буде достатньо холодильника об'ємом 250-300 л.
Тип системи охолодження
Сбір вибрати холодильник, важливо не забувати і про основну його складову - систему охолодження. Варіантів може бути декілька:
- компресійні холодильники. У таких пристроях холодоагент циркулює під тиском компресора. Це економічні моделі, які виробляються з будь-якими габаритами і об'ємом. Сьогодні в магазинах представлені, в основному, тільки компресорні холодильники, і саме про них ми будемо говорити далі, але для розширення кругозору коротко представимо і інші варіанти систем охолодження;
- холодильники абсорбції. У ролі компресора тут використовується теплообмінник, який нагрівається, змушуючи циркулювати холодоагент. Такі холодильники виробляються невеликих і середніх розмірів, споживають більше енергії, ніж компресійні, але можуть працювати не тільки на електриці, а й на зрідженому газі, що і визначають сферу їх використання;
- термоелектричні холодильники. Такі пристрої забезпечуються термоелектричними напівпровідниковими пластинами, а при проходженні постійного струму через них і відбувається охолодження. Частина пластин розташовуються усередині камери, інші - зовні: коли працює режим охолодження, внутрішні частини охолоджуються, зовнішні - нагріваються. Чим більше обсяг холодильника, тим більше помітний перевитрата електроенергії в порівнянні з компресійними і абсорбційними холодильниками, саме тому такий спосіб охолодження використовують тільки в міні-холодильниках.
Наші колеги з сайту ТехноПанорама не гірше нас знають, як вибрати той самий холодильник, в своїй статті діляться порадами і Лайфхак, а бонусом пропонують рейтинг холодильників за 2018 рік.
кількість компресорів
Абсолютна більшість побутових холодильників забезпечено тільки одним компресором. Деякі сучасні однокомпресорні холодильники підтримують функцію «відпустку», яка дозволяє на час переводити холодильну камеру в економічний режим енергоспоживання (з неї краще прибрати всі продукти), а морозильна камера залишається працювати в колишньому режимі - зручність в наявності.
Холодильник з двома компресорами - більш зручне і функціональне рішення, але в продажу зустрічається рідше. У таких пристроях холодильне та морозильне відділення повністю незалежні один від одного, тому можна зручно налаштовувати роботу кожного з них. За рівнем енергоспоживання і шуму вони не набагато відрізняються від холодильників з одним компресором. Якщо раніше вони коштували набагато дорожче, то сьогодні розрив в ціні помітно скоротився.
Багато сучасних моделей забезпечуються інверторним компресором. Він працює постійно, але завдяки спеціальному перетворювача струму, інтенсивність роботи різна. Вибирається оптимальний режим, необхідний для підтримки в камерах холодильника заданої температури. У цьому випадку вдається уникнути постійного включення і виключення пристрою, адже саме ці фази роботи найбільше зношують компресор. Більш того, холодильники з інверторним компресором економічніші і менш шумні, правда, коштують трошки дорожче звичайних.
Читайте також нашу статтю Як вибрати витяжку для кухні? ТОП 5 кращих витяжок 2016
типи компресорів
У компресорних холодильниках можуть використовуватися такі види компресорів:
Скільки камер має бути в холодильнику?
Сьогодні у продажу є холодильник з кількістю камер від однієї до шести. Однокамерні холодильники - найдешевший, але не завжди зручний варіант. Ці пристрої можна дізнатися за наявністю тільки однієї дверцята, за якою ховається холодильне відділення і морозильне зі своєю невеликою дверцятами.
Звичайно ж, краще вибрати холодильник з двома камерами. Такі моделі забезпечують роздільне доступ до холодильної та морозильної камері, що набагато зручніше. У холодильниках з трьома камерами може бути окремо передбачена зона свіжості або камера глибокої заморозки. Такі моделі коштують дорожче самих затребуваних двокамерних холодильників, тому заздалегідь варто дуже добре продумати, як і що ви будете зберігати в холодильнику.
Розташування морозильної камери
Де може знаходитися морозильна камера в холодильнику, і який варіант зручніше?
- в однокамерних холодильниках морозильна камера, якщо вона є, як правило, знаходиться зверху, має свою власну дверцята за загальними дверима холодильника;
- в двокамерних холодильниках морозильна камера окрема і може знаходитися зверху чи знизу. При виборі варто відштовхуватися від зручності використання: якщо холодильник невисокий, то комфортніше буде, щоб камера перебувала зверху. Якщо ж вам необхідна модель вище, то краще, щоб морозильна камера розташовувалася внизу для полегшення пошуку необхідних продуктів і їх вилучення;
- в холодильниках Side-by-Side, які, по суті, також є двокамерними, морозильна камера, як правило, розташовується зліва і має той же обсяг, що й сусіднє холодильне відділення;
- в багатокамерних холодильниках морозильна камера розташовується майже завжди під холодильної та може складатися з декількох окремих висувних боксів.
Спосіб розморожування холодильної та морозильної камери
Кожен, хто задається питанням, як вибрати холодильник для будинку, обов'язково замислюється про спосіб розморожування.
Спочатку розберемося з холодильною камерою. Тут може бути три варіанти розморожування:
- ручне. Коли ви побачите, що на задній і бічних стінках скупчився великий шар інею, необхідно вийняти всі продукти з холодильника, відключити від електрики і залишити на пару годин розморожувати. Інакше товстий шар інею буде провокувати зношування компресора і більш високе споживання електрики;
- крапельне. При роботі компресора на випарнику, який розташовується за задньою стінкою холодильника, утворюється лід. За рахунок різниці температур на холодній задній стінці холодильника починається утворитися конденсат і перетворюватися в іній. Коли компресор відключається, лід тане, а волога стікає в спеціальний резервуар і випаровується під впливом тепла, що виходить від компресора. З такою системою вам не доведеться регулярно розморожувати холодильник, а просто стежити за чистотою пристрою і дивитися, щоб канал, куди стікає вода, яка не забивався;
- No Frost передбачає обдування продуктів сухим холодним повітрям, що перешкоджає утворенню інею на стінках. Правда, продукти доведеться пакувати більш ретельно, щоб вони не висихали в холодильнику. Система зручна, але трохи більш галаслива за рахунок наявності вентилятора.
Розморожування морозильної камери відбувається:
- ручним способом;
- завдяки системі No Frost, або, системі заморожування без інею, як її правильніше називати.
Холодильники, в яких присутній автоматичне розморожування і в холодильному, і в морозильній камері називають Full No Frost. Вони коштують дорожче, ніж аналогічні моделі з ручним і крапельним розморожуванням, але різниця в ціні сьогодні не така велика, як була кілька років тому.
Читайте також нашу статтю Як правильно вибрати блендер. ТОП 5 кращих блендерів 2016
З якого матеріалу повинні бути полки в холодильнику?
Полиці в холодильнику виконуються, як правило, з таких матеріалів:
- метал. Часто це гратчасті полиці, які встановлюються в недорогих моделях холодильників. Їх істотний мінус полягає в тому, що якщо щось проллється, то забрудняться продукти, розташовані нижче, та й дрібні предмети можуть просто провалюватися. Зате ґратчаста конструкція не заважає холодному повітрю вільно циркулювати по простору холодильника, а це дуже великий плюс;
- скляні. Вони виглядають симпатичніше, виконуються з міцного загартованого скла, тому без проблем витримають важку каструлю. У разі чого, пролита рідина не забруднить весь холодильник. При відсутності багатопотокового охолодження або розподільного вентилятора рівномірне поширення холодного повітря і його циркуляція буде значно ускладнена. Однозначно сказати, який холодильник краще, зі скляними або металевими полицями, складно, а сучасні виробники поки роблять акцент саме на скляному варіанті.
Як правило, всі полки можна виймати і переставляти на необхідну висоту. Часто в холодильнику є металева полиця для зберігання пляшок, а на дверцятах завжди є невеликі полки для дрібниць. В холодильниках можуть бути розташовані різні висувні ящики, які полегшують пошук і витяг необхідних продуктів. Зручно, коли такі ящики прозорі.
Рівень шуму від холодильника
На жаль, повністю безшумних холодильників немає, але рівень шуму від компресорних моделей невеликий - від 21 до 56 дБ. Краще вибрати холодильник з двома компресорами. Серед всіх компресорних моделей найтихішими будуть ті, що забезпечені лінійним компресором. Ще тихіше працюють абсорбція моделі, але їх складно знайти в продажу.
Потужність і ступінь заморожування холодильника
Перш ніж відповісти собі на питання, з якою потужністю заморожування потрібен холодильник, потрібно подумати, як часто вам доводиться заморожувати продукти і в яких кількостях. Найпростіші морозильні камери можуть заморожувати 3-4 кг продуктів за добу, а найпотужніші - до 10-12 кг.
Можливий ступінь заморожування морозилки позначається зірочками:
На деяких моделях можна побачити, що поруч з трьома зірочками є четверта більш світлого відтінку. Це говорить про те, що морозильна камера може короткочасно знижувати температуру нижче -180С, щоб заморозити нові продукти.
Клас енергозбереження холодильника
Якщо не всі покупці, то вже точно більшість хвилюється, скільки ж енергії буде споживати холодильник, і як позначиться його робота на платіжках за електрику. Щоб не переплачувати, перш ніж вирішити, який холодильник купити, важливо звернути увагу на клас енергозбереження. За цим параметром все моделі маркують від класу A до G, а економічними вважаються холодильника класу А і B. Сьогодні у продажу також можна зустріти моделі класу A +, A ++ і навіть A +++, з кожним новим «плюсом» споживання електроенергії падає на 10%.
Цікавий факт: холодильник класу A ++ буде споживати в два рази менше енергії, ніж холодильник класу G, тому витрати на більш економічну модель незабаром окупаються.
кліматичний клас
Для підтримки певної температури всередині холодильника при різних умовах навколишнього середовища пристрою знадобиться різна потужність.
Основні кліматичні класи:
- N (нормальний). Холодильник буде відмінно функціонувати при температурі від +16 до + 320С. Для абсолютної більшості жителів нашої країни підійдуть пристрої саме такого класу, але ми розглянемо і деякі інші можливі варіанти;
- SN (субнормальний) означає, що холодильник може експлуатуватися при температурі від +10 до + 320С;
- ST (субтропічний) для умови з температурою від +18 до + 380С і підвищеною вологістю;
- T (тропічний) підходить для умов експлуатації від +18 до +43 0С.
Більшість покупців зупиняють свій вибір на холодильниках N і SN, але якщо влітку в квартирі температура на тиждень і довше підвищується вище + 350С, то є сенс звернути увагу на холодильники класу ST.
Система управління холодильником
Управління може здійснювати двома основними способами:
- поворотний перемикач. Це хоч і найпростіший спосіб, але зручний і тому поширений. Варто повернути важіль на певний режим - ось і все управління;
електронне управління. У таких моделях, як правило, є дисплей, на якому відображаються всі важливі параметри. Такі холодильники дозволяють здійснювати більш тонке налаштування температури в холодильнику, активувати різні режими.
Серед моделей з електронним управлінням найбільш яскравими представниками послужать холодильники Indesit Total No Frost +. Даний ряд оснащений сенсорним дисплеєм Twin Touch, який дозволяє регулювати температуру холодильної та морозильної камер з точністю до 1 ° С. На температуру всього холодильника впливають лише дві нескладні опції. За допомогою функції Push & Freeze Ви з легкістю зможете знизити температуру в морозильній камері, що дозволяє швидко заморозити продукти, зберігаючи їх корисні властивості і структуру волокон. Інша функція Push & Cool дає можливість швидко регулювати температуру холодильної камери, наприклад, охолодити великі обсяги продуктів і уникнути підвищення температури після походу в магазин. Незважаючи на всі можливості, такий дисплей неймовірно зручний і інтуїтивно зрозумілий у використанні.
Окремо варто виділити віддалене управління холодильником. Такі моделі отримують все більше поширення в США, Європі і Японії, а на нашому ринку поки представлені мало, і є тільки в лінійці Candy. Їх особливість полягає в тому, що управляти холодильником можна за допомогою програми з будь-якої точки квартири та світу: можна включати певні режими, регулювати температуру і т.д.
Зовнішній вигляд
Вибирати дизайн холодильника варто тільки, відштовхуючись від власних уподобань, і інтер'єрного стилю кухні. Варіантів у продажу маса:
Додаткові функції холодильника
Щоб вирватися в лідери ринку, сучасні виробники холодильників постачають пристрої рядом додаткових функцій. Деякі з них, дійсно, зручні, інші ж майже непотрібні і тільки збільшують ціну холодильника.
Як правило, серед додаткових функцій фігурують такі:
- розподільний вентилятор або багатопоточній охолодження забезпечують рівномірну ціркуляцію Повітря на Кожній полиці холодильника, что особливо важліво для моделей зі скляного полками;
- режими «канікули» або «відпустку» корисна для тих, хто часто подорожує. Режим дозволяє перевести холодильну камеру в Економний режим: продукти в ній зберігаті нельзя буде, но непріємні запахи утворюватіся не будуть, а вісь морозильна камера буде працювати стандартно, тому заморожені продукти не розтануть;
- зона свіжості - це, як правило, окремий контейнер в холодільній камері з підвіщеною вологістю, де добро зберігаті зелень, фрукти и овочі. У деяких моделях є навіть можливість регулювати вологість, а найдорожчі - у своєму розпорядженні двома зонами свіжості, де можна зберігати окремо м'ясні продукти, а окремо овочі, налаштовуючи необхідну температуру і рівень вологості;
- режим суперзаморожування, назва якого говорить сама за себе, використовується в тих випадках, коли потрібно заморозити з максимальною інтенсивністю нові продукти. У дешевих моделях відключати цю функцію через якийсь час потрібно вручну, в більш дорогих холодильниках автоматика сама все регулює і відключає суперзаморожування;
- звуковий сигнал, який буде сповіщати, якщо нещільно прикрита двері або температура в камерах піднялася вище норми, якщо, наприклад, холодильник випадково відключили від мережі;
- антибактеріальне покриття з неорганічного срібла дозволяє прекрасно справлятися з неприємними запахами;
- вугільні фільтри також борються з запахами, повністю поглинаючи їх. Правда, доведеться іноді міняти зношені фільтри;
- подача охолодженої води - фішка найдорожчих моделей. Плюс функції в тому, що завжди можна отримати склянку прохолодної освіжаючої води. Звідки вона береться в холодильнику? Варіантів два: з самостійно поповнюється резервуара або прямо з водопроводу, проходячи перед подачею в стакан фільтрацію;
- обмежувачі відкривання дверей знадобляться для того, щоб уберегти поруч стоять предмети від можливих ударів;
- пристрій полегшення відкривання дверей може бути дуже до речі, адже часом непросто відкрити дверцята холодильника за рахунок внутрішнього розрядження повітря, яке утворюється при низьких температурах всередині холодильника.
Кращі виробники холодильників
Ім'я виробника - це своєрідна гарантія якості пристрою, адже великі і відомі компанії, які десятиліттями заробляли собі хорошу репутацію, що не будуть жертвувати нею заради миттєвої і одноразової прибутку, на відміну від дрібних «безіменних» компаній. Якої марки вибрати холодильник?
Серед провідних виробників холодильників варто виділити:
- Bosch - німецька компанія з історією понад 130 років. Лідер з виробництва побутової техніки і холодильників, експортує продукцію по всьому світу;
- Liebherr - одні з кращих і найбільш надійних холодильників, що відрізняються низьким рівнем поломок. Виробництво ведеться на німецьких, австрійських і болгарських заводах, продукція відрізняється високою якістю, високою енергоефективністю і відмінним дизайном;
- Samsung - це компанія, яка впевнено лідирує за рівнем інновацій. В асортименті холодильники з різними функціями, різної цінової категорії, що володіють найсучаснішими функціями, чим вигідно відрізняються від конкурентів;
- Candy - італійська марка холодильників. Виробник випускає надійну техніку, кожен екземпляр проходить обов'язкове тестування на заводі. Істотний плюс - відмінний дизайн;
- Indesit - ще одна марка надійних холодильників, які встигли оцінити користувачі в усьому світі. В асортименті є холодильники з покриттям під дерево, які, безумовно, стануть прикрасою кухонь в певних інтер'єрних стилях;
- LG. Ім'я цього південнокорейського виробника добре знайоме кожному. За рівнем інновацій компанія може зрівнятися, хіба що, з Samsung. Представлені холодильники з лінійними компресорами, Total No Frost, мінімальним рівнем шуму і ексклюзивним дизайном;
- Atlant - марка білоруських холодильників, яка за якістю майже не поступається гігантам, а ось за ціною це цілком доступні моделі;
- Gorenje - словенський виробник, в асортименті якого представлені холодильники різних цінових категорій;
- Hotpoint-Ariston - справжній гігант з виробництва побутової техніки. Заводи цієї італійської компанії розташовані в кількох країнах Європи, продукція відрізняється високою якістю і широко представлена у вітчизняних магазинах.
Також непогано себе зарекомендували холодильники від Whirpool, Electrolux, BEKO і Hitachi. Серед російських виробників варто виділити «Саратов» та POZIS.
Кращі холодильники 2017 року
У наш рейтинг кращих холодильників увійшли моделі різної цінової категорії, функціональності і габаритів, щоб полегшити вам пошук відповідного варіанту.
LG GA-B489 SEQZ
Відмінний за всіма параметрами холодильник, який підійде для великої родини. Тут є містка морозильна камера, зручна система розморожування, є індикація температури і суперзаморожування, і при цьому холодильник максимально економічний в споживанні енергії.
Bosch KGN39SB10
Ще одна відмінна модель холодильника. До описаним вище параметрам варто додати можливість до 18 годин підтримувати задану температуру автономно, наявність режиму «відпустку», світлову і звукову індикацію, наявність суперохолодження, суперзаморожування, індикації температури, а скляні двері роблять холодильник стильним.
Pozis RK-102
Відмінний недорогий і функціональний холодильник, без непотрібних наворотів, оснащений всім необхідним для використання в середній сім'ї. Він місткий, у нього є функція суперзаморожування, він не сильно шумить при роботі. За сукупністю ціни і якості цей вітчизняний холодильник ледь не найкращий з усіх представлених на ринку.
ATLANT ХМ 6023-031
Ще один відмінний холодильник з приємною ціною. Його головна особливість - велика морозильна камера, тому модель відмінно підходить для тих, хто любить заморожувати дачний урожай на зиму. При досить невисокій вартості модель отримала два компресора, функцію суперзаморозки і звукову індикацію відкритих дверей, зможе підтримувати холод до 17 годин. Хороший холодильник для великої родини.
BEKO DS 333020
Цей холодильник отримав масу позитивних відгуків від користувачів, адже при невисокій ціні має все необхідне для повного комфорту. Особливість моделі - наявність антибактеріального покриття.
Bosch KGN39AW18
Сучасний потужний і просторий холодильник, оснащений всім необхідним і навіть більше: індикація температури, суперзаморожування, суперохолодження, зона свіжості, автоматичні розморожування.
Pozis RS-405
Для тих, хто хоче купити маленький холодильник, це ідеальний варіант. Це компактна економічна модель, яка поміститься фактично на будь-якій кухні.
Indesit MD 14
Приємно радує той факт, що навіть у цих відомих і зарекомендували себе виробників є недорогі моделі без зайвих функцій. Перед нами не дуже високий відмінний холодильник, який підійде для невеликої сім'ї і не змусить при цьому викладати велику суму.
Liebherr T 1400
Найкомпактніший холодильник нашого огляду, може знайти застосування на дачі і в самій крихітній кухні. Ім'я виробника говорить про високу якість.
LG GA-B409 SVQA
Завершує наш огляд один з кращих холодильників по співвідношенню ціни і якості в категорії більш просунутих пристроїв. Він буде сам розморожувати і показувати температуру. Крім того, пристрій забезпечений спеціальним ущільнювачем і може похвалитися режимом «відпустку».
Як вибрати холодильник?Звідки вона береться в холодильнику?
Якої марки вибрати холодильник?