Як вибрати кондиціонер для дому: все, що потрібно знати до походу в магазин
- Визначтеся з типом кондиціонера Перше, що варто враховувати при виборі кондиціонера, - можливості...
- касетні кондиціонери
- Мобільні кондиціонери
- Зверніть увагу на компресор
- Визначте відповідну потужність
- Перевірте наявність потрібних режимів
- осушення
- вентиляція
- очищення повітря
- іонізація
- насичення киснем
- Ознайомтеся з додатковими функціями
- Не забувайте про енергоефективність
- Чек-лист покупця
Визначтеся з типом кондиціонера
Перше, що варто враховувати при виборі кондиціонера, - можливості установки в приміщенні. Як правило, для будинку використовується всього кілька типів кондиціонерів.
Настінні спліт-системи
coolcondition.co
- Підходять для квартир, котеджів і практично будь-яких житлових приміщень.
- Переваги: пріоритет приготування, мінімум шуму, якісна фільтрація повітря, величезний вибір моделей.
- Недоліки: нерівномірне охолодження і нагрівання великих приміщень.
- Ціна: в середньому від 15 000 рублів для 20 м² + установка.
Настінна спліт-система - найпопулярніший і універсальний тип кондиціонерів. Вона включає в себе внутрішній блок, який кріпиться на стіні в приміщенні, і зовнішній, що монтується на фасаді будівлі. Відстань між ними може досягати 20 метрів.
Між блоками циркулює не повітря, а фреон. В режимі охолодження він забирає тепло з приміщення і виводить його назовні
У мульти-спліт-системах внутрішніх блоків може бути кілька, але при цьому всі вони з'єднуються лише з одним зовнішнім. Такі системи підходять для кондиціонування відразу декількох кімнат або ж одного великого залу при розміщенні внутрішніх блоків в різних його частинах.
Установка спліт-системи може коштувати стільки ж, скільки і кондиціонер.
Однак не намагайтеся зробити все самостійно: якщо будуть виявлені несправності, з гарантійним ремонтом можуть виникнути проблеми.
Де купити:
касетні кондиціонери
urbanairconditioning.com
- Підходять для котеджів, великих віталень і будь-яких просторих приміщень.
- Переваги: швидке і рівномірне охолодження.
- Недоліки: складність монтажу, висока ціна, необхідна підвісна стеля.
- Ціна: в середньому від 40 000 рублів для 50 м² + установка.
За рахунок розподілу повітряних потоків за чотирма напрямами цей різновид спліт-системи швидко і рівномірно охолоджує або ж нагріває повітря. Зазвичай такі кондиціонери встановлюються в приміщеннях площею від 50 квадратних метрів.
Касетні кондиціонери рідко продаються в простих магазинах побутової техніки.
Продажем займаються спеціалізовані компанії. Вони ж і встановлюють такі кондиціонери .
Мобільні кондиціонери
homethods.com
- Підходять для дачних будинків і невеликих приміщень, де немає можливості встановити спліт-систему.
- Переваги: можливість переміщення, не треба платити за установку.
- Недоліки: більш високий рівень шуму, громіздкість, обмежена потужність - в середньому не більше 3 кВт.
- Ціна: в середньому від 15 000 рублів для 20 м².
Встановити мобільний кондиціонер можна самостійно. Достатньо лише розмістити його на підлозі в потрібному місці і вивести через кватирку або отвір в стіні гнучкий повітропровід - шланг діаметром близько 10 см і довжиною до 1,5 м.
Більшість мобільних кондиціонерів розраховані на площу не більше 20-30 м². Моделей, здатних охолоджувати 40-50 квадратів, у продажу куди менше. Та й коштують вони мінімум 25 000 рублів. Розглядати їх варто лише при відсутності інших варіантів.
Де купити:
Зверніть увагу на компресор
Перевагою спліт-систем буде інверторний компресор. Блок управління в таких кондиціонерах перетворює змінний струм живлення в постійний і потім знову в змінний необхідної частоти. Це дозволяє контролювати частоту обертання двигуна компресора і плавно регулювати температуру в приміщенні.
Втім, покупцеві важливіше знати про те, що інверторні кондиціонери надійніше і економічніше. Так, вони дорожче, але переплата при покупці компенсується рахунками за електрика . У порівнянні з неінверторними аналогами різниця в споживанні енергії може досягати 30-40%.
Визначте відповідну потужність
Тут все просто: чим більше площа приміщення, тим більше повинна бути потужність. У звичайній квартирі при висоті стель не більше 3 м на кожні 10 м² має припадати не менше 1 кВт.
Відповідно, якщо кондиціонер встановлюється в кімнату площею 20 м², необхідно розглядати моделі мінімум на 2 кВт. Втім, голову всім цим можна не забивати, так як в картках товарів зазвичай вказують, яку площу подужає кондиціонер.
Якщо в приміщенні багато електроприладів, особливо комп'ютерної техніки, краще розглянути кондиціонери з трохи більш високою потужністю.
Також варто враховувати розташування. У кімнатах з вікнами на південь зазвичай тепліше. Це ще один привід задуматися про збільшення потужності.
В обох випадках можна вибрати модель, розраховану на велику площу. Плюс 5 м зазвичай достатньо.
Перевірте наявність потрібних режимів
обігрів
Ця функція розрахована на міжсезоння, коли опалення в приміщенні немає, а за вікном холодно.
У режимі обігріву у внутрішній блок спліт-системи надходить розігрітий фреон, а виводиться - охолоджений
У багатьох спліт-системах зовнішні блоки можуть працювати при -7 ° C. При більш низьких температурах потужність обігріву падає і виникає ризик обмерзання зовнішнього блоку.
Деякі інверторні моделі здатні обігрівати приміщення, навіть коли за вікном -25 ° C.
осушення
Цей режим дозволяє легше переносити виснажливу спеку і перешкоджає поширенню цвілі . Зараз в більшості кондиціонерів ця функція є стандартною.
вентиляція
Даний режим забезпечує циркуляцію знаходиться в приміщенні повітря. Як правило, компресор і вентилятор зовнішнього блоку спліт-системи відключаються, працює лише внутрішній. Не плутайте цей режим з припливом свіжого повітря з вулиці.
очищення повітря
Фільтри грубої очистки є практично в кожному кондиціонері. Вони блокують пил і більш великі частки начебто пуху і шерсті. Фільтри необхідно витягувати і чистити хоча б раз в кілька місяців.
Фільтри грубої очистки
Значно важливішим є фільтр тонкого очищення, який здатний уловлювати найдрібніший пилок рослин , Різні запахи і сигаретний дим. Такі фільтри не завжди вдається прочистити пилососом або промити водою. При необхідності фільтри краще відразу міняти.
Консультанти в магазинах можуть сказати чимало приємних слів про якийсь новомодний фільтр, однак про необхідність його заміни через місяць-два вони, звичайно, промовчать.
Наприклад, катехиновим фільтри можуть експлуатуватися близько 30 днів. Після цього терміну вони не тільки не приносять користі, а й стають причиною неприємного болотного запаху.
іонізація
Під цим режимом розуміється насичення повітря аероіонами, які повинні забезпечувати приплив сил, поліпшення імунітету і самопочуття в цілому.
Маркетингової локшиною цей режим назвати не можна, проте багато людей ніякого ефекту від іонізації не відчувають.
Аероіони - це частинки повітря, що несуть на собі електричний заряд. У природних умовах насичений аероіонами повітря присутній на схилах високих гір, у водоспадів, на берегах гірських річок, морів і океанів.
насичення киснем
Під цим режимом роботи можуть матися на увазі зовсім різні механізми.
- Спеціальний генератор, який використовує фізичний метод розділення газів. Складається з двох сепараторів, які поглинають і виводять азот на вулицю, а кисень повертають в приміщення.
- Особлива мембрана, яка при всмоктуванні повітря утримує молекули азоту, але пропускає кисень.
- Воздухообменнік для подачі свіжого повітря з вулиці і видалення з приміщення повітря з підвищеною концентрацією вуглекислого газу.
Прості побутові спліт-системи не можуть подавати в приміщення свіже повітря. Вони тільки «ганяють» повітря всередині приміщення, охолоджуючи або нагріваючи його. По трубках ж між самими блоками циркулює холодоагент, фреон.
Ознайомтеся з додатковими функціями
- Режим сну або нічний режим. З ним кондиціонер буде менше шуміти ночами і автоматично знижувати температуру на кілька градусів.
- Турборежим. Дозволяє швидко вийти на задану температуру. Для цього кондиціонер працює при підвищеній потужності, але не більше півгодини.
- Розморожування зовнішнього блоку. Функція для використання кондиціонера в холодну пору року, коли за вікном не вище 5 ° С. Чи не потрібна тим, хто не планує нагрівати повітря в приміщенні.
- Самодіагностика - самостійне визначення несправностей системи.
- Підтримка Wi-Fi. Дозволяє управляти кондиціонером зі смартфона. Чи не потрібна при наявності зручного пульта.
- Датчик руху. Можливість переходу в режим енергозбереження при мінімальній активності в приміщенні.
- Регулювання повітряного потоку. Дозволяє задати напряму повітряних потоків, що цілком може врятувати вас від застуди , Якщо ви спите прямо під кондиціонером.
Відбивач (дефлектор) для коригування напрямку повітряного потоку
Не забувайте про енергоефективність
У кондиціонерів є коефіцієнт енергетичної ефективності для режиму охолодження (маркується EER - Energy Efficiency Ratio) і режиму обігріву (COP - Coefficient of Performance). Вони розраховуються за різними формулами, але в підсумку все значення зводяться до звичних для побутової техніки класах: від А (найвищого) до G (найнижчого).
Залежно від режиму роботи клас енергоспоживання у кондиціонера може бути різним. Наприклад, в режимі охолодження - А ++, а при обігріві - A +.
при бажанні економити електроенергію доведеться неабияк розщедритися на сам агрегат. Ціни на спліт-системи класу А +++ починаються від 60 000 рублів. Втім, переплачувати варто далеко не завжди.
Наприклад, якщо порівнювати моделі, розраховані на 25 квадратів, то кондиціонери класу А +++ в середньому споживають 500-600 ват енергії, а аналоги A ++ - 700-800 ват. При цьому різниця в їх ціні може досягати 50%. При обмеженому бюджеті краще знайти оптимальний варіант класу A ++.
inventorairconditioner.com
До цього дня в продажу є і кондиціонери з класом енергоспоживання B, С і навіть D. Це або дуже потужні системи для великих площ, або найдешевші моделі. Але тут економити не варто. Модель з класом енергоспоживання А і вище буде дорожче всього на кілька тисяч рублів. Ця переплата швидко відіб'є в рахунках за електрику.
Чек-лист покупця
- Для квартири в першу чергу розглядайте настінні спліт-системи. Такі агрегати відмінно підходять для різних кліматичних умов і перепадів температур. Та й за частиною цін розкид досить широкий.
- Купувати мобільні побутові кондиціонери варто лише для дачі або приміщень, де немає можливості встановити спліт-систему із зовнішнім блоком.
- Касетні кондиціонери стануть відмінним вибором для приміщень від 50 м² з підвісною стелею. Для невеликих кімнат їх навіть не розглядають.
- До покупки перевірте підтримку функцій, які вам дійсно необхідні, а також уточніть термін служби фільтрів.
- При виборі моделі звертайте увагу не тільки на площу охолодження, але і на енергоефективність системи. Все, що нижче класу А, може істотно збільшити рахунки за електрику.