Як спекти житній хліб в хлібопічці
- Історія житнього хліба На Русі житній кислий хліб відомий понад десяти століть. Секрети виробництва...
- складові
Історія житнього хліба
На Русі житній кислий хліб відомий понад десяти століть. Секрети виробництва та випічки чорного хліба з допомогою квасів охоронялися дуже ретельно, передаючись дочки від матері. Указ царський «Про хлібному і калачний вазі» (рік видання - 1626) згадує двадцять шість сортів житнього хліба. Його вживали в основному бідняки, а для багатих кращим вважався білий. У нас же випуск улюбленого традиційного 100% житнього хліба два десятка років як припинений. Нині житнім хлібом називають різноманітні сорти сірого або ж підфарбованого патокою хліба. Перші виготовляються з житнього борошна і пшеничного, а другі є зовсім іншим продуктом, хоч і містять високий відсоток жита.
Згідно з легендою, в ході війни російсько-турецької (1736 рік) наші війська мало не зазнали поразки, так як був відсутній звичний для них раціон. В ході наступу на землю Кримського Ханства були загублені обози з житнім хлібом, на Кавказі ж тоді пекли пшеничний хліб. Солдати, які не звикли до пшеничному хлібу, відчували занепад сил і хвороби.
У нас часто виникає мода на все закордонне, але на хліб це не поширюється. Навпаки, російські мандрівники і емігранти постійно нарікали на те, що за кордоном немає звичного чорного хліба. Колись про це навіть писав Пушкіну граф Шереметьєв. Якби справа була в наш час, граф сам без проблем зміг би спекти житній хліб в хлібопічці. Але такої можливості у Шереметьєва не було, а у нас, на щастя, є.
Користь житнього хліба
Ще в позаминулому столітті вчені активно обговорювали користь житнього хліба, дізнавшись, що він дуже корисний при онкологічних хворобах і ожирінні. Втім, користь від вживання цього продукту не тільки в цьому.
Житнє борошно характеризується високою концентрацією клітковини, а також низьким вмістом жирів. Чорний хліб містить амінокислоти, вітаміни, не підвищує цукор в крові, тому з давніх-давен він застосовується для боротьби з авітамінозом. Чорний хліб покращує роботу кишечника, підвищує рівень інсуліну, знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань і діабету. Також він виводить токсини, регулює відкладення солей, здатний попереджати анемію.
Житній хліб трохи менш калорійний, ніж пшеничний. Біологічна цінність його вище, ніж хліба пшеничного, проте засвоюється він гірше. Тому людям з виразкою шлунка і підвищеною кислотністю житній хліб вживати не рекомендують. Зрозуміло, кожен день його вживати не варто. Але вихід є - це хліб, що складається з жита і пшениці. До речі, саме його - хліб пшенично-житній вхлебопечке - ми і будемо сьогодні готувати.
складові
- Молоко - 190 мл
- Олія - 1 ст. л.
- Цукор - 1 ст. л.
- Сіль - 1 ч. Л.
- Борошно пшеничне - 110 г
- Борошно житнє - 125 г
- Кмин - 1 ч. Л.
- Дріжджі сухі - 1 ч. Л.
Готуємо житній хліб
1. Отже, про користь і історії житнього хліба ми дізналися, тепер наступний крок - випічка житнього хліба в хлібопічці. В чашу хлібопічки вливаємо молоко. Його можна попередньо трохи підігріти.
Для початку наливаємо в хлібопічку тепле молоко
2. Додаємо масло, у нас - оливкова. Зрозуміло, його можна замінити соняшниковим.
Після в молоко наливаємо трохи оливкового масла
3. Додаємо цукор. Ми беремо коричневий, але можна використовувати і білий.
Кладемо білий або коричневий цукор
4. Додаємо сіль. Ми вирішили використовувати незвичайну - рожеву Гімалайську сіль, яка містить понад вісімдесят мікроелементів. Для порівняння - у звичайній солі їх всього два. Зрозуміло, можна використовувати і білу сіль.
Тепер необхідно майбутній хліб посолити
5. Всипаємо в чашу пшеничне борошно.
Прийшла черга насипати борошно, сьогодні ми використовуємо кілька видів і почнемо з пшеничного
6. Додаємо борошно житнє. Вона за кольором здається трохи сірої, не такий білої, як пшеничне.
Тепер додати борошно житнє
7. Додаємо в чашу кмин.
Пікантності додати невелика ложечка кмину
8. Додаємо дріжджі. Чашу поміщаємо в хлібопічку. Вибираємо розмір хліба (у нас маленький), колір скоринки (у нас світлий), а також режим «житній хліб», якщо є такий. Якщо немає, використовуйте основний режим. Ось ми і печемо житній хліб в хлібопічці.
Хліба без дріжджів не буває, так що кладемо сухі дріжджі і ставимо чашу в прилад. Вибираємо розмір хліба - «маленький» і режим для випічки житнього хліба. Якщо спеціальний режим у вашій печі відсутня підійде звичайний класичний
9. Коли спрацює таймер хлібопічки (це близько трьох годин), ми отримуємо ось таку картинку - красивий, ароматний і смачний житній хліб в хлібопічці.
Печеться такий хліб близько 3 годин
10. Витягуємо хліб з хлібопічки, охолоджуємо і тільки потім його можна нарізати. Як бачите, приготування житнього хліба в хлібопічці - це напрочуд просто.
Коли хліб спечеться перш ніж нарізати його необхідно гарненько остудити. І ось все готово - смачного
Отже, якщо є у вас хлібопічка, хліб з житнього борошна буде приготовлений без особливого клопоту. Тим більше, тепер у вас є від ХозОбоза рецепт житнього хліба для хлібопічки. До речі, молоко можна замінити кефіром або водою в такій же кількості. ХозОбоз вважає, що кефір в цьому випадку краще, хліб з ним вийде трохи щільнішим, але незмінно смачним і ароматним.