Який проточний фільтр для очищення води краще?
- Призначення проточних фільтрів
- Види проточних фільтрів
- Фільтр «під мийку»
- Насадки на змішувач
- Проточні фільтри зворотного осмосу
- Поради щодо вибору фільтра
Якщо подивитися статистичний звіт Всесвітньої Організації Охорони здоров'я за минулий рік, можна побачити шокуючі на перших погляд дані - понад 80% населення планети хворіють через вживання неякісної води.
Звичайно, градації цієї проблеми в кожних країнах різні, і хтось може сказати, що нехай це хвилює жителів якихось країн третього світу, але не варто себе обманювати: навіть воду минулий процес промислового очищення в комунальних службах не можна назвати чистою, і в повною мірою безпечної для нашого організму.
Триступеневий проточний фільтр Crystal
Якщо вас почав турбувати питання якості проточної води, то будьте готові взяти відповідальність за доочистку води з під крана на себе, благо існує великий вибір ефективних пристроїв, які можуть стати вашими помічниками в цій справі.
Призначення проточних фільтрів
У побутових умовах для очищення води найбільш виправданим є використання проточного фільтра. Сьогодні такі системи очищення представляють собою досить складні конструкції, в яких проточні води проходять комплексну багатоступеневу обробку, яка має вкрай високою ефективністю.
Якісний проточний фільтр здатний забезпечити гідний рівень очищення води від таких забруднювачів:
- Механічні частинки - пісок, іржа;
- Мінеральні солі;
- Важкі метали;
- Тривалентне залізо (в нерозчиненій формі)
Читайте також: як проводять очищення води від заліза своїми руками ?
Проточні системи очищення комплектуються спеціальними мінералізаторами, які насичують воду корисними речовинами і роблять її смакові характеристики набагато краще, в порівнянні зі звичайною водою з-під крана.
Триступеневий проточний фільтр Гейзер
Крім цього, хороший фільтр зворотного осмосу знімає необхідність купувати пом'якшувач, так як він очищає воду від мінеральних солей кальцію і магнію, які є основною причиною жорсткості.
до меню ↑
Види проточних фільтрів
Проточні системи фільтрації можна умовно розділити на три основні групи:
- Фільтри «під мийку»;
- Системи зворотного осмосу;
- Фільтри у вигляді насадок на кран.
Кожен з вищезазначених пунктів заслуговує більш уважного розгляду.
Читайте також: які бувають системи очищення води для квартири ?
до меню ↑
Фільтр «під мийку»
Назва таких пристроїв походить від їх місця розташування - вони встановлюються поруч з кухонною мийкою, недалеко від змішувача.
Конструкція фільтрів «під мийку» складається з декількох компонентів - колб, які є фільтрами, кожен з яких відповідає за певний спосіб обробки води: перший - для грубої механічного очищення , Другий виконує тонку очистку від домішок, а третій відповідає за знезараження.
Читайте також: особливості знезараження води ультрафіолетовим випромінюванням .
В основному на ринку поширені трикомпонентні проточні фільтри, однак також виготовляються апарати, які здійснюють більшу кількість методів очистки, але їх вартість набагато вище - порою вона порівнянна з ціною фільтра зворотного осмосу, що робить такі пристрої менш затребуваними.
Переваги проточних фільтрів:
Розташування трехступенчатого фільтра під мийкою
- Хороша якість очищення води (видаляється механічні забруднення, активний хлор, токсичні метали, органічні сполуки);
- Наявність окремого крана, що підвищує зручність використання системи;
- Тривалий робочий ресурс при виконанні регулярної заміни картриджа;
- Компактні розміри;
- Висока продуктивність: так як виконується пряма очищення проточної води, такий фільтр не зменшує обсяг одержуваної рідини, на відміну від системи зворотного осмосу.
Слабкі сторони фільтрів «під мийку»:
- Фільтр не забезпечує видалення ряду шкідливих елементів, таких як ртуть і важкі метали;
- Складність монтажу системи - пристрій врізається безпосередньо в водопровід;
- Додаткові витрати в зв'язку з необхідністю регулярної заміни очисних картриджів;
- Відсутність саморегуляції системи: на фільтрі грубого очищення осідають механічні забруднення, що з часом призводить до зниження його ефективності;
- Проточні фільтри не впливають на жорсткість води, так що для її нормалізації знадобиться додатковий пом'якшувач.
до меню ↑
Насадки на змішувач
Це найбільш прості проточні системи грубої очистки води, які можуть забезпечити лише видалення великих механічних забруднень. Такі пристрої монтуються на кран за допомогою спеціальних кріплень (найчастіше звичайних хомутів).
Знімні фільтри володіють двома режимами роботи: перший - обробка води, другий - пряма подача.
переваги:
Проточний фільтр з насадкою на кран
- Мінімальна вартість;
- Невеликі розміри;
- Простота монтажу і зручність використання;
- Тривалий ресурс роботи;
- Такі фільтри не обмежують продуктивність водопроводу.
недоліки:
- Слабка ефективність: по суті, можна говорити лише про поверхневої грубої очистки;
- «Одноразовість» пристрою.
В цілому, якщо у вас спочатку задовільну якість води, то можна використовувати насадку, але будь-який сенс її застосування в разі серйозних забруднень відсутня - такий фільтр з ними просто не впорається.
до меню ↑
Проточні фільтри зворотного осмосу
Системи зворотного осмосу гарантують максимальну ефективність очищення води, з якої не може конкурувати жодна побутове пристрій водопідготовки.
Читайте також: огляд систем водопідготовки в заміському будинку .
Зворотній осмос , Як технологія, полягає в поділі води на молекулярні складові за допомогою її проходження крізь спеціальні мембрани, які мають мінімальним розміром фільтруючих отворів (їх величина порівнянна з розмірами молекули води).
Розташування трехступенчатого проточного фільтра під мийкою
Для того щоб здійснити процес зворотного осмосу необхідно великий тиск, при якому проточна вода буде пропускатися крізь мембрани . Як ви можете зрозуміти, крізь отвори фільтра можуть проникнути виключно молекули води, а всі забруднюючі домішки, розмір молекул яких перевищує величину прохідних осередків, фільтруються і видаляються.
Зворотний осмос іноді навіть дорікають за надмірний рівень очищення проточної води, адже з шкідливими речовинами такі фільтри видаляють і деяку кількість містяться в воді корисних мінеральних солей.
Однак не варто сприймати це занадто серйозно - всі сучасні фільтри зворотного осмосу комплектуються мінералізаторами, які збагачують воду усіма необхідними організму мінеральними речовинами.
Крім мембранного фільтру для осмосу такі пристрої оснащуються ще двома функціональними картриджами. Один з них є механічним сітчастим фільтром для грубої очистки води від нерозчинних домішок, другий - вугільним фільтром , Який забезпечує знезараження води і видалення патогенних мікроорганізмів.
Зворотний осмос, крім безпосередньої очищення від забруднень, виступає як відмінний пом'якшувач води (Ефективність пом'якшення досягає 99%), так як мікроскопічні мембрани здійснюють видалення солей магнію і кальцію, а саме вони є основними причинами жорсткості води.
Як сказано вище, зворотний осмос володіє однією незаперечною перевагою, яке виділяє його серед інших пристроїв очищення води - висока якість фільтрації. Давайте ж розглянемо основні недоліки, які мають такі проточні фільтри:
Двоступеневий проточний фільтр Crystal
- Обмежена продуктивність - якщо ви не хочете чекати, поки буде опрацьовано потрібну кількість води, краще купіть спеціальний бак, який забезпечить постійну наявність більшого обсягу чистої рідини;
- Зворотний осмос - дорога технологія, ціни на такі пристрої починаються з позначки в 150 $, до того ж, необхідно врахувати необхідність додаткової покупки накопичувального бака і нагнітача тиску;
- Нераціональна витрата води (зворотний осмос дасть вам 1 літр відфільтрованої рідини, але для цього, 2-3 літра забрудненої води буде злито в каналізацію).
до меню ↑
Поради щодо вибору фільтра
До питання, який проточний фільтр краще вибрати, спочатку варто підходити з позиції ваших потреб і фінансових можливостей. Якщо вам потрібно очистити дуже забруднену воду, наприклад з проблемною свердловини, і при цьому ви не обмежені у фінансових коштах, то в такому випадку варто віддати перевагу фільтру зворотного осмосу.
Осмос, хоч і коштує чималих грошей, дозволяє отримати максимально якісну очистку води - такий пристрій буде відпрацьовувати кожен вкладений в нього рубль. Якщо фінансові можливості скромніші, найкраще звернути увагу на фільтри «під мийку», які, в цілому, також забезпечують досить непоганий рівень фільтрації.
Якщо ви зіткнулися з проблемою жорсткої води, і хочете отримати пристрій для очищення води і пом'якшувач в одному корпусі, то знову ж таки, осмос - то, що вам потрібно. Відсутній будь-який сенс радити фільтр-насадку на кран, так як навіть фільтр-глечик забезпечує більш якісну фільтрацію, ніж насадки, і варто при цьому дешевше.
до меню ↑