Ароматизовані палички для будинку: користь і шкода
- Ароматизовані палички для будинку: цікаві факти
- Ароматичні палички: шкода чи користь?
- На що здатні ароматичні палички?
- Що краще: аромалампи або пахощі?
Всім привіт!
Буквально на днях мені подарували якісь жахливо дорогі і рідкісні ароматичні палички із самої Індії. Я відразу ж запалила одну на пробу - пахне просто шалений!
Потім почитала дещо в інтернеті, і з подивом дізналася, що ароматичні палички - це дуже класна, але неоднозначна штука! Як завжди, поспішаю поділитися новою інформацією зі своїми читачами .
Зі статті ви дізнаєтесь:
Ароматизовані палички для будинку: цікаві факти
У середні століття за допомогою обкурювання повітря цілком ефективно боролися зі страшною чумою! По всіх містах розлучалися багаття із сосен. Туди ж кидали будь-ароматичні трави з антисептичним ефектом.
Зовсім недавно корейський художник Jihyun Park створив цілу серію картин, припікаючи рисовий папір ароматичними паличками.
В Японії проводили експеримент, щоб дізнатися, чи впливають якось пахощі на продуктивність праці. У приміщенні сиділи оператори, що набирають текст. З'ясувалося, що запах лаванди зменшив кількість помилок на 20%, жасмину - на 33%, а лимона - на 54%.
Ритуалу кадіння пахощів вже більше 6000 років!
Є аромати «підтримують» і «пригнічують». «Солодкі» запахи підтримують печінку і пригнічують селезінку. «Гострі» аромати, підтримують наш «мотор» і пригнічують легкі. Ну, і так далі. У списку ще залишилися «солоні», «кислі» та «гіркі» аромати.
Ритуал «Обкурювання приміщення» (за допомогою церковного ладану) дозволяє зробити біоенергетичну «прибирання» квартири. Це актуально, якщо в будинку проводився спіритичний сеанс або домашні часто сваряться і скандалять. А ось підтримувати енергетику будинку в «позитивному» стані можна і за допомогою звичайних пахощів (не церковними).
Шматочки ладану, що залишилися в кадилом після богослужіння, не тільки лікують від багатьох хвороб, а й допомагають ... знайти скарб! Треба терміново розжитися одним таким шматочком! Буду і здоровою, і багатою
Ароматичні палички: шкода чи користь?
Існує думка, що ладан і ароматичні палички так само шкідливі для легенів, як і пасивне куріння. Данські вчені, наприклад, вважають, що постійно палити пахощі - небезпечно для здоров'я. Ризик розвитку онкозахворювань збільшується в кілька разів. Втім, вчені обмовилися, що небезпеку становить тільки постійне використання ароматичних паличок. Та й то лише в невеликих і погано провітрюваних приміщеннях.
Але, мені здається, вся справа в тому, що купити справжні натуральні пахощі сьогодні дуже складно. І найчастіше голова у людей болить чи не від самої запаху паличок, а від продуктів горіння їх основи.
Особливо токсична в цьому плані «масала» - суміш дрібної стружкової пилу або подрібнених ароматних рослин. До речі, кращою основою для ароматичної палички вважається ... вугілля. Він не коптить при згорянні, і паличка пахне тільки ароматом масла-основи.
Погано те, що і в сам ароматний наповнювач сьогодні вже навчилися додавати «хімію» - щоб краще димилося і сильніше пахло.
На що здатні ароматичні палички?
Пахощі (або агарбатти) діляться на групи за їх властивостями. Їх виявилося не так багато:
Адаптогени приводять у норму роботу нервової системи і підвищують комунікабельність (жасмин, лаванда, мирра (відразу згадалася поїздка в Єрусалим ), М'ята, мигдаль, материнка, чабер).
Заспокійливі допомагають від депресії і перевтоми (як емоційного, так і фізичного). Простіше кажучи, саме такі аромати «прописують» для гарного сну. У цю групу входить ладан, ромашка (не очікувала!), Чайне дерево, майоран, герань, сандал, меліса.
Стимулятори - стимулюють . Заряджають бадьорістю, покращують пам'ять, прояснюють мізки. Загалом - аналог ранкової кави. Ароматами-стимуляторами вважаються апельсин, кориця, розмарин, лимон, фенхель, камфора, кедр, магнолія.
Відновлювачі «лагодять» ауру. Буває, що на тебе глянула якась старенька в метро - і таке відчуття, що вагони цілий день розвантажувала, сил немає, потрібно добу відсипатися.
«Залатати дірки» в пробитою аурі допоможуть аромати-відновники: опіум, ялівець, ладан, мигдаль, троянда, лимон, гвоздика, розмарин, камфора, сандал.
Що краще: аромалампи або пахощі?
Я спробувала і те, і інше. І особисто мені більше подобається все-таки аромалампи.
По-перше, від неї аромат виходить більш приглушений і м'який.
А по-друге, я точно знаю, що «заправила» аромалампу якісною олією, яке особисто купувала в перевіреному магазині. А ось що там намішали в паличку, яка у неї основа і не виділяє вона якихось шкідливих речовин - таємниця, якою володіє лише виробник . Але якщо ви все ж таки вирішите придбати ці самі ароматизовані палички для будинку, уважно вивчіть магазин, де продукція якісна і натуральна з Індії, якщо ви знайдете іншого постачальника - уважно наведіть всі довідки.
Знайдіть свою душевну гармонію і будьте здорові!
На що здатні ароматичні палички?
Що краще: аромалампи або пахощі?
На що здатні ароматичні палички?
Що краще: аромалампи або пахощі?