Автоматизована система Меркурій
- Основне призначення
- цілі створення
- користувачі
- Новини ЕВС
- ТОП питання
- отримання доступу
- Для Господарюючих суб'єктів
- Отримання доступу до демонстраційної версії системи «Меркурій-Демо»
- Навчання по роботі в системі
- Дистанційне навчання в ФГБУ «ВНИИЗЖ»
- Дистанційне навчання в Академії кадрового резерву з оформленням посвідчення про підвищення кваліфікації
- Навчання в Центрі підвищення кваліфікації на базі ГБУ МосВетОб'едіненіе
- Навчання в Навчальному центрі ФГБУ «ЦНМВЛ»
- Загальна схема системи
- оновлення системи
- Супровід і підтримка
- посилання
Матеріал з Довідкова система Россільгоспнагляду
Основне призначення
Автоматизована система «Меркурій» призначена для електронної сертифікації піднаглядних Держветнагляду вантажів, відстеження шляху їх переміщення по території Російської Федерації з метою створення єдиного інформаційного середовища для ветеринарії, підвищення біологічної та харчової безпеки.
Перелік всієї довідкової інформації по системі «Меркурій»
цілі створення
- Скорочення часу на оформлення ветеринарної супровідної документації за рахунок автоматизації даного процесу.
- Автоматичний облік надійшов і убившего обсягу продукції на підприємстві (холодильнику, складі, МПП і т. Д.).
- Введення і зберігання інформації про відібраних пробах для дослідження продукції, що ввозиться.
- Можливість відстеження переміщення партії вантажу по території Російської Федерації з урахуванням її дроблення.
- Зниження трудових, матеріальних і фінансових витрат на оформлення ВСД за рахунок заміни захищених паперових бланків ВСД електронними версіями.
- Мінімізація людських помилок, завдяки наявності готових форм для введення інформації, а також перевірки введених користувачем даних.
- Створення єдиної централізованої бази даних для швидкого доступу до актуальної інформації, для формування звітів, пошуку і аналізу інформації.
підсистеми
Система «Меркурій» складається з наступних підсистем:
Перелік всієї довідкової інформації по системі Меркурій
користувачі
Система призначена для використання співробітниками:
- господарюючих суб'єктів (ХС);
- ветеринарних управлінь суб'єктів РФ (ВУ);
- станцій по боротьбі з хворобами тварин (СББЖ);
- центрального апарату Россільгоспнагляду (ЦА);
- територіальних управлінь Россільгоспнагляду (ТУ);
- складів тимчасового зберігання (СТЗ),
- зон митного контролю (ЗТК).
Новини ЕВС
Роз'яснення Россільгоспнагляду з питань електронної ветеринарної сертифікації, в тому числі по роботі в компоненті «Меркурій», публікуються на офіційному сайті ВетІС і на офіційному сайті Россільгоспнагляду .
ТОП питання
Відповіді на найпопулярніші та актуальні питання опубліковані за посиланням .
отримання доступу
Для співробітників ветеринарної служби і співробітників Россільгоспнагляду
Доступ до системи «Меркурій» надається шляхом подачі електронної заявки з використанням системи «Ветіс.Паспорт» .
Для Господарюючих суб'єктів
Для господарюючих суб'єктів з метою реєстрації та отримання доступу до ФГІС «ВетІС» встановлено наступний підхід по організації роботи, що складається з двох частин, які можуть бути виконані в будь-якому порядку як послідовно, так і паралельно:
ЧАСТИНА I. Реєстрація господарюючого суб'єкта та його піднаглядних об'єктів:
- Подати електронну заявку на реєстрацію господарюючого суб'єкта та його піднаглядних об'єктів (майданчиків, тобто фактичного місця здійснення діяльності) через публічну форму реєстрації ІС «Цербер» .
- Звернутися до компетентного органу, відповідальний за розгляд електронних заявок на реєстрацію ХС і включення підприємств до реєстру ІС «Цербер» - в Ветеринарне управління суб'єкта РФ (далі - ВУ РФ) або в Територіальне управління Россільгоспнагляду (далі - ТУ РСХН).
(реквізити доступу - логін і пароль) згідно правил, встановлених Наказом Мінсільгоспу Росії від 27.12.2016 р № 589 :
- Визначити уповноважених осіб організації, яким буде надано право адмініструвати список користувачів організації (реєструвати інших користувачів), якщо вважаєте це за необхідне.
- Заповнити заявку за шаблоном (див. Пункт 3).
- Отримати доступ до ФГІС для обраних уповноважених осіб з наданням їм ролі «Адміністратор ХС» одним з двох способів:
- Уповноважені особи організацій можуть отримати доступ: a) шляхом направлення заявки на надання доступу до ФГІС в письмовому вигляді на бланку організації за підписом керівника (заступника керівника) до територіального управління Россільгоспнагляду суб'єкта РФ.
Шаблон заявки для організації в ТУ РСХН ; б) шляхом направлення заявки в формі електронного документа, підписаного електронним підписом керівника (заступника керівника) організації, спрямованого по електронній пошті на адресу [email protected] .
Шаблон заявки для організації Оператору (без реєстрації майданчиків) . - Індивідуальний підприємець може отримати доступ: a) шляхом направлення заявки в письмовій формі поштою на адресу територіального управління Россільгоспнагляду суб'єкта РФ або надання їм особисто заявки в одне з територіальних управлінь Россільгоспнагляду.
Шаблон заявки для ВП у ТУ РСХН ; б) шляхом направлення заявки в формі електронного документа, підписаного індивідуальним підприємцем простий електронним підписом, за допомогою інформаційно-телекомунікаційної мережі «Інтернет» на адресу електронної пошти Россільгоспнагляду: [email protected] . Для того щоб електронний документ вважався підписаним простий електронним підписом необхідно виконання в тому числі одного з наступних умов: проста електронний підпис міститься в самому електронному документі; ключ простий електронного підпису застосовується відповідно до правил, встановлених оператором інформаційної системи, з використанням якої здійснюються створення і (або) відправка електронного документа, і в створеному і (або) відправленому електронному документі міститься інформація, яка вказує на особу, від імені якого був створений і (або) відправлений електронний документ ( http://minsvyaz.ru/ru/appeals/faq/32 ).
Шаблон заявки для ІП Оператору (без реєстрації майданчиків) .
- Уповноважені особи організацій можуть отримати доступ: a) шляхом направлення заявки на надання доступу до ФГІС в письмовому вигляді на бланку організації за підписом керівника (заступника керівника) до територіального управління Россільгоспнагляду суб'єкта РФ.
Список територіальних управлінь розміщений на офіційному сайті за наступною засланні .
Список ветеринарних управлінь суб'єктів РФ розміщений на офіційному сайті за наступною засланні .
З новиною про порядок реєстрації користувачів в ФГІС ВетІС і системі ролей Ви можете також ознайомитися на офіційному сайті Россільгоспнагляду по посиланню: http://www.fsvps.ru/fsvps/news/20128.html .
Отримання доступу до демонстраційної версії системи «Меркурій-Демо»
Для співробітників державної ветеринарної служби. Заявка на отримання доступу до демонстраційної версії подається у вигляді електронного листа на адресу технічної підтримки системи «Меркурій» ( [email protected] ). В електронному листі повинні бути зазначені такі відомості: ПІБ користувача повністю; роль або ролі, які необхідно встановити користувачеві; назва установи; Адреса електронної пошти. Після обробки заявки, на вказану адресу електронної пошти будуть спрямовані реквізити доступу до демонстраційної версії системи «Меркурій». Демонстраційна версія системи «Меркурій» доступна за адресою http://demo-mercury.vetrf.ru .
Для Господарюючих суб'єктів. Заявка на отримання доступу до демонстраційної версії подається у вигляді електронного листа на адресу технічної підтримки системи «Меркурій» ( [email protected] ). В електронному листі повинні бути зазначені такі відомості: ІПН фірми; ПІБ повністю; роль або ролі, які необхідно встановити користувачеві; Адреса електронної пошти. Після обробки заявки, на вказану адресу електронної пошти будуть спрямовані реквізити доступу до демонстраційної версії системи «Меркурій». Демонстраційна версія системи «Меркурій» доступна за адресою http://demo-mercury.vetrf.ru . Якщо користувачеві була присвоєна роль Адміністратор-ХС, то цей користувач отримує можливість самостійно реєструвати інших користувачів, використовуючи демонстраційну версію системи ВетІС.Паспорт ( http://demo-accounts.vetrf.ru ).
Навчання по роботі в системі
Самостійне вивчення
Знайомство з системою ми рекомендуємо почати з самостійного вивчення матеріалів, розміщених у цій довідці та перегляду відеокурсів ( http://www.vetrf.ru/vetrf/presentations ). У відеокурсу розглянуто порядок роботи в системі: процеси приймання, виробництва і відвантаження продукції на підприємстві.
Дистанційне навчання в ФГБУ «ВНИИЗЖ»
Після попереднього ознайомлення з системою і самостійного вивчення основ і порядку роботи в системі, можливо проведення дистанційного навчання за участю розробників системи ФГБУ «ВНИИЗЖ» в форматі вебінару. Таке навчання проводиться безкоштовно. Основне завдання такого навчання - вирішити питання, що виникли після самостійного вивчення матеріалу. Тривалість навчання 2-3 години. Відеоконференцію можливо провести як для співробітників ветеринарних служб, так і для господарюючих суб'єктів.
Для організації відеоконференції подається заявка у вільній формі у вигляді електронного листа на адресу технічної підтримки [email protected] . У заявці вказується: організація, логін-skype (або реквізити будь-якого іншого інструменту для організації ВКС); передбачувана кількість учасників; бажана дата і час проведення вебінару (за московським часом); контактна особа, номери телефонів; список питань, що цікавлять і тем для обговорення на вебінарі. Після отримання заявки, співробітники технічної підтримки зв'яжуться з вами для узгодження дати і часу проведення відеоконференції.
Дистанційне навчання в Академії кадрового резерву з оформленням посвідчення про підвищення кваліфікації
Навчання проводиться у вигляді курсу короткострокового підвищення кваліфікації в наступних формах:
- очно (групове або індивідуальне корпоративне навчання), згідно з графіком очного навчання в регіонах РФ.
- дистанційно (без виїзду і відриву від роботи).
Навчальний курс включає в себе відеоуроки з докладною демонстрацією роботи в системі. Доступ до курсу відкритий 24 години на добу протягом усього навчання.
Консультація по вартості навчання за телефонами:
- 8-800-775-21-25
- 8-8464916-316, доб. 6011
- Контактна особа: Алашеева Катерина Миколаївна
Для отримання програми курсу і зразка заявки на навчання необхідно направити запит на електронну пошту [email protected]
Також подачу заявки на навчання можна здійснити на офіційному сайті Академії кадрового резерву: https://etp2014.ru/moodle/course/index.php?categoryid=28
Навчання в Центрі підвищення кваліфікації на базі ГБУ МосВетОб'едіненіе
На базі курсу «Організація ветеринарно-санітарної експертизи на підприємствах м'ясної, молочної, рибної промисловості, в державних лабораторіях ветеринарно-санітарної експертизи на ринках та підприємствах із зберігання продукції тваринного походження» організовано платне очне навчання спеціалістів ветеринарної медицини управлінь ветеринарією суб'єктів Російської Федерації і суб'єктів господарювання за роботі в підсистеми державної ветеринарної експертизи ( «Меркурій.ГВЕ») і підсистеми господарюючого суб'єкта ( «Меркурій.ХС») Ф едеральной державної інформаційний системи «Меркурій».
Термін навчання 16 годин (2 робочих дні). Заняття проводяться у Філії Навчального Центру за адресою: м Москва, вул. Старий Гай, д. 10 А.
Після закінчення навчання та складання іспиту слухачам видається «Посвідчення про короткострокове підвищення кваліфікації».
На курсах підвищення кваліфікації можуть навчатися ветеринарні лікарі з інших областей і регіонів Російської Федерації, як від організації, так і самостійно.
Вартість курсу уточнювати за контактними телефонами:
- 8 (495) 633-80-10, 8 (495) 375-02-65
- Хорошева Марія Валеріївна, Орел Наталія Григорівна.
Заявку на навчання потрібно подати не пізніше, ніж за тиждень до початку курсу. Зразок заявки і програму курсу можна отримати за запитом на [email protected] і [email protected] .
Навчання в Навчальному центрі ФГБУ «ЦНМВЛ»
Пройти навчання за практичну роботу в системі «Меркурій» можна в Навчальному центрі ФГБУ «ЦНМВЛ».
Назва курсу: «Правила організації роботи по оформленню ветеринарних супровідних документів в ФГІС« Меркурій ».
Категорія слухачів: ветеринарні фахівці державної ветеринарної служби Російської Федерації і господарюючих суб'єктів.
Мета програми: формування професійних компетенцій фахівців, які використовують в роботі компонент Федеральної державної інформаційної системи ВетІС - «Меркурій».
Форма навчання: очна. Термін навчання 16 годин (2 робочих дні).
Дати проведення: по мірі формування груп.
Заявка на навчання подається у вигляді відсканованого документа з подальшою передачею оригіналу (за формою, затвердженою ФГБУ «ЦНМВЛ»).
Заняття проводяться за адресами:
- г. Москва, ул. Оранжерейна, д. 23;
- г. Тула, ул. Некрасова, д. 1а.
Контактна інформація з питань вартості курсу і отримання форми заявки на навчання:
- 8 (495) 700-01-34; 8 (960) 599-62-40;
- e-mail: [email protected].
Після закінчення навчання фахівців, які пройшли підсумкову атестацію, видається документ про навчання (посвідчення про підвищення кваліфікації) відповідно до вимог Федерального закону від 29.12.2012 р №273-ФЗ «Про освіту в Російській Федерації».
Загальна схема системи
Система «Меркурій» реалізована у вигляді веб-додатки, тобто для роботи з нею необхідний комп'ютер, підключений до Інтернету (рис. 1). Робота здійснюється за допомогою будь-якого сучасного веб-оглядача (браузера), наприклад Google Chrome, Mozilla Firefox, EDGE і ін. Таким чином, користувачеві нічого не потрібно встановлювати на своєму робочому місці.
Для роботи рекомендується використовувати браузер Google Chrome або Mozilla Firefox. Також підтримується робота в браузері EDGE, який входить до складу операційної системи Windows. Робота в інших браузерах (Opera, Safari і т.д.) не тестувалася повністю.
Система «Меркурій» розташовується на центральному сервері, який також підключений до мережі Інтернет, і займається обробкою одержуваних від користувачів запитів і формує відповіді. Оскільки центральний сервер може бути недоступний (наприклад, в разі відключення його від Інтернету або відсутності електроживлення), то передбачений територіально віддалений резервний сервер, який автоматично реплицируется з центральним і, в разі його відключення, починає обробляти запити користувачів до відновлення роботи основного сервера.
Мал. 1. Схема організації роботи користувача з системою
оновлення системи
Автоматизована система «Меркурій» постійно допрацьовується і на увазі внесених змін регулярно оновлюється. Процес оновлення системи відбувається на сервері і не відбивається на роботі користувача.
Перелік оновлень системи: 2019 рік | 2018 рік | 2017 рік | 2016 рік | 2015 рік | 2014 | 2013 рік | 2012 рік | 2011 рік | 2010 рік | 2009 рік
Супровід і підтримка
З технічних питань, пов'язаних з роботою системи «Меркурій», звертатися по електронній пошті на адресу [email protected] , А також по телефону +7 (4922) 52-99-29.
При наявності технічної проблеми опишіть в листі її суть, вкажіть дії, що призвели до її виникнення, а також назву і версію використовуваного інтернет-браузера та операційної системи. Свої пропозиції та побажання щодо розробки автоматизованої системи «Меркурій» Ви можете також направляти за даною адресою.
Ви можете скористатися списком Часті запитання - питання та за системою «Меркурій» .
посилання
Див. також
Догори ↑
Php?