Бенкет «Духless»: Гід по Москві нульових
- Vogue Café
- Цитата з книги
- Fabrique
- Цитата з книги
- «Галерея»
- Цитата з книги
- «О.Г.И.»
- Цитата з книги
- Zima і Osen '
- Цитата з книги
- First
- Цитата з книги
- Billionaire / «Мільярдер»
- Цитата з книги
- Zeppelin
- Цитата з книги
- "Кухоль"
- Цитата з книги
- «Жигулі»
- Цитата з книги
Сьогодні в кінотеатрах виходить «Духless» - екранізація однойменного роману Сергія Мінаєва. Написаний в 2004-му, він був виданий два роки по тому і став найбільш продаваною російською книгою десятиліття. Її головний герой - 29-річний цинік Макс, який ніч за вночі колесить по клубах і ресторанах і при цьому не втомлюється видавати на їхню адресу вельми зневажливі зауваження. Творці фільму вдають, що дія відбувається в наші дні, і намагаються не ставити акцентів на конкретних місцях, за винятком хіба що клубу Imperia Lounge, де, за їхньою версією, зависає герой. Зате персонажі першоджерела щедро сиплють реальними назвами - всього на сторінках роману з'являється більше 20 помітних закладів, популярних в середині нульових. The Village вибрав з них десять і відстежив їх долю.
Vogue Café
Цитата з книги
Ми сидимо в Vogue Cafe, в якому (як відомо з московської тусовки) погана кухня, проблеми з паркінгом, хамуватий персонал і вічні натовпи біля барної стійки. Незважаючи на всю купу сказаних про це ресторані гидот, він продовжує залишатися одним з найпопулярніших московських закладів. Мабуть, тусовка ловить від знаходження в ньому особливий, схожий на мазохістському, кайф, якщо терпить всі ці жахи, які можна порівняти, безумовно, тільки з присутністю в нацистському концтаборі.
Цікаво, що герой «Духless» в деякому роді передбачав появу «Камчатки»: «Я тільки що закінчив розповідати Тимуру ідею побудови брудної пивний <...>. Отакої реанімації центру дозвілля петеушників і слюсарів в районі Текстильників, в році так 1983-му. Ідея була в тому, що якщо проект відкриє Аркаша, то всі ці розфуфирена мудаки будуть бронювати там столики за тиждень <...>. І найвеселіше в цьому, що від пліснявих сосисок їх буде перти <...>. Вони їх будуть жерти, нахвалювати і рекомендувати друзям. А ресторанні критики зайдуть в щенячому вереску в своїх статтях про "новому ресторані Аркадія Новикова з цікавим, авторським підходом до кухні" ».
Fabrique
Цитата з книги
Близько дванадцятої години ночі я приїжджаю в Fabrique. Оглядаю натовп, що складається з молоденьких дівчаток, які прагнуть якомога швидше стати бабусями, і молоденьких хлопчиків, половина з яких зовсім не проти стати дівчатками. І дівчатка намагаються розговорити фейсконтрольщіка, називають його по імені, регочуть і всіляко з ним заграють. А хлопчики, навпаки, стоять з смурного особами, діловито перемовляються по мобільним і періодично підходять до нього, кидаючи чиїсь значущі, на їх погляд, імена. А він стоїть, як кремлівський вартовий, з відсутнім обличчям і блукає посмішкою. Такий неприступний і від цього ще більш привабливий для них.
Один з наймодніших московських клубів середини нульових, Fabrique вже років п'ять як остаточно зник з радарів трендсеттеров нічного життя. До останнього часу він тихо доживав свій вік за колишньою адресою на Космодаміанська набережній, а пару місяців тому закрився на ремонт. Офіційна сторінка закладу в мережі анонсує «грандіозне відкриття нового Fabrique восени 2012» і дає посилання, що веде в нікуди.
«Галерея»
Цитата з книги
Незважаючи на те що сьогодні пересічний будній день, в «Галереї», що стала для московських нероб новою Меккою і Медіною в одному флаконі, все забито. Купа людей біля барної стійки, щось на кшталт черги до туалетів, у гардероба. Я входжу в перший зал і виглядаю знайомі обличчя, щоб приземлитися за чужий стіл, бо сісти сьогодні за окремий, мабуть, малореально.
«Галерея» сьогодні - просто центральний ресторан без претензії на якусь особливу популярність. Пік її слави залишився в минулому десятилітті, але пару-трійку раз на рік вона як і раніше потрапляє в світські хроніки - коли тут збираються старі друзі закладу, зірки нульових, щоб мирно відзначити відкриття літньої веранди або черговий день народження «Галереї».
«О.Г.И.»
Цитата з книги
Любителів поговорити про політику, пофілософствувати про долі Росії, маргіналів-контркультурщіков, толкієністів, мережевих бізнесменів, захоплено заманюють недалекоглядних інвесторів інвестувати задля міфічних перспектив сколотити мільйони на «швидко розвивається рунеті», всіх їх об'єднує одне. Це ком'юніті лузерів ... пропитих в кафе «Огі», прокурених на кухнях і проспорене в форумах і особистих щоденниках.
Невеликий, нелюдяно прокурений клуб на Чистих ставках, «О.Г.И.» протягом усіх тринадцяти років життя був місцем зборів міцно п'є інтелігенції - до самого закриття в травні 2012-го. Був відомий своїми книжковими развалами, простий кухнею і дешевою горілкою, а також рок-концертами, переходять в дискотеку. Бар за свою історію породив безліч наслідувачів. Його ж творець Дмитро Борисов з тих пір відкрив ще з десяток помітних московських закладів для питущою інтелігенції, в числі яких - «Жан-Жак», «Джон Донн» і кафе «Маяк».
Zima і Osen '
Цитата з книги
Тоді одна з дівчат, на ім'я Наташа, з якою ми познайомилися в туалеті на закритті ZIMA, представляє мене, я починаю посміхатися, хлопці, що сидять навколо, теж починають посміхатися, ми всі починаємо посміхатися і виглядаємо при цьому повними ідіотами.
- Горобій збирається відкривати «ZIMA-2».
- Я чула, що буде називатися «Осінь».
- Ох, як оригінально!
На зміну клубу Zima дійсно прийшли Osen 'і Leto. То були сезонні проекти - кожен існував за кілька місяців і закривався до появи перших ознак спаду популярності. Завідомо короткий вік цих місць тільки підігрівав інтерес до них у численної гламурної публіки середини нульових і у ще більш величезної маси людей, які прагнули долучитися до неї. Продовженням співпраці Олексія Горобей і Синиши Лазаревича, що створили «Зиму», «Осінь» і «Літо», стало відкриття в 2006 році клубу «Дягілєв».
Той став вінцем - і кінцем - промо-дуету, згорівши на початку 2008-го при загадкових обставинах. Стати «новим Дягілєвим» не зміг жоден з решти або з'явилися після нього клубів, в тому числі і серед відкритих його творцями. Негласний володар «срібної медалі» в гонці за популярність в тусовці, клуб Горобей «Опера», що відкрився на місці «Зими» в 2006-му, також зник у вогні два роки тому.
До слова, творці екранізації поміщають героя в чергове заклад Олексія Горобей - Imperia Lounge. Його відкриття два роки тому (якраз коли знімався фільм) стало, здається, останньою спробою повернути моду на клубний гламур в частково прочухається після кризи 2008-го Москві. Спробою, як тепер всі знають, не вдалої.
First
Цитата з книги
Я разом з усіма веду цю херово бесіду, зрідка вставляючи свої пропозиції:
- Кажуть, First закриється на ремонт ...
- Так? Що, після ремонту буде ще гірше?
- Не знаю, але обіцяють, що буде дуже круто!
Один з найпопулярніших клубів середини нульових, особливо улюблений шаленими тусовщиками як місце для afterparty, First остаточно закрився в 2008-му. Зірки його знаменитого чілаута, діджеї Spy.der і Fish, зараз - резиденти закритого клубу «Дах світу».
Billionaire / «Мільярдер»
Цитата з книги
- А коли Оганезов відкриває «Мільярдер»?
- В іншому житті, зайка.
У 2005 році Олександр Оганезов все ж відкрив клуб Billionaire на Якиманской набережній. Незважаючи на чималі вкладені кошти, той так і не домігся великих успіхів і без особливого галасу закрився пару років тому. Як заявив тоді «Кар'єрі» отримав спорожніле місце конкурент Оганезова, Олексій Горобій, «коли ми приміщення взяли, здивувалися, скільки грошей витрачено на несмак».
Zeppelin
Цитата з книги
- Хто знає, куди переїде Zeppelin?
- На аеродром в Тушино, ха-ха-ха!
Надзвичайно модний музичний клуб Zeppelin за своє життя змінив кілька майданчиків, а потім переключився на разові великі вечірки в різних, спеціально обладнаних під них місцях, в тому числі знамениті «Хелловін Цепеліна». Сьогодні продовжує існувати виключно як промо-агентство, яке організовує івенти під замовлення.
"Кухоль"
Цитата з книги
Бар «Кружка» являє собою досить огидне місце для проведення дозвілля студентів, школярів старших класів, нижчої ланки службовців невеликих комерційних організацій, бездарних рок-музикантів, їх моторошнуватого виду телиць і іншого наброду. Тут огидне пиво (сам я пива не п'ю і суджу лише по його зовнішньому вигляду), розбавлені міцні спиртні напої і дешева горілка. Гості цього закладу їдять в основному шаурму з картоплею фрі (що стала «національної російської їжею» для такого роду публіки, такий же, як суші для більш забезпечених верств населення. Воістину шаурма - це суші для бідних. Швидко, ситно і недорого). Наскільки це жахлива діра, настільки ж це вигідний бізнес для господарів закладу. Биток тут майже завжди.
Мережа спортбарів «Кружка» як і раніше в строю. Нещодавно відкрилася нова точка - в будівлі Центрального телеграфу на Тверській. Зневажена же героєм «Духless» шаурма тепер - найпопулярніша їжа у відвідувачів вечірок модного Gipsy, в той час як інтерес до суші у московської публіки помітно подувял за останні роки.
«Жигулі»
Цитата з книги
«Жигулі» створені для людей тридцяти-сорока років і далі, що приходять сюди ностальгувати під пісні ВІА 70-80-х років, згадувати пивбар «Жигулі» і розчулюватися на фото Брежнєва за полюванням.
Отримав на подив мало не найменш отруйний відгук від героя «Духless» бар «Жигулі» як і раніше спокійно існує на Новому Арбаті, пропонуючи своїм гостям голубці і борщ і обслуговування в дусі радянських їдалень. 1 травня цього року заклад вперше потрапило в випуски новин, коли сюди зайшли випити пива Володимир Путін і Дмитро Медведєв, які побажали посидіти «з народом» після участі в ході єдиноросів.
Фотографії надані порталом про нічне життя Москви Nightparty
Так?Що, після ремонту буде ще гірше?