Bulls Power
Кожен день торгів є боротьбою покупців ( "биків"), які прагнуть підняти ціну вгору, і продавців ( "ведмедів"), що штовхають ціну вниз. Залежно від того, яка зі сторін бере гору, день завершується вищою або нижчою ціною в порівнянні з днем попереднім, а проміжні результати, і в першу чергу максимальна і мінімальна ціни, дозволяють судити про те, як розгорталася боротьба протягом дня.
Завдання оцінки балансу сил "биків" має велике значення, так як зміна цього балансу є одним з перших сигналів, що дозволяє передбачити ймовірну зміну тенденції. Це завдання вирішується осциллятором Bulls Power, який був розроблений Олександром Елдером і описаний в його книзі "Як грати і вигравати на біржі". При його виведення Елдер використовував такі посилки:
- ковзне середнє є угодою про ціну між продавцями і покупцями протягом певного проміжку часу,
- максимальна ціна відображає максимальну силу покупців протягом дня.
Базуючись на цих посилках, Елдер розробив Bulls Power як різницю між максимальною ціною і 13-периодной експоненційною ковзної середньої (HIGH - ЕМА).
застосування
Даний індикатор найкраще використовувати в сукупності з одним з трендових індикаторів (найчастіше це змінна середня):
- якщо трендовий індикатор спрямований вниз, а індекс сили биків вище нуля, але зменшується, це сигнал продажу;
- бажано, щоб при цьому на графіку індикатора формувалося розбіжність вершин.
розрахунок
Першою сходинкою розрахунку даного індикатора є розрахунок експоненційної ковзної середньої (як правило, рекомендують використовувати 13-периодную).
де:
BULLS - сила биків;
HIGH - максимальна ціна поточного бару;
EMA - експоненціальне ковзне середнє .
При зростаючому тренді HIGH вище EMA, тому сила биків більше нуля, а гістограма розташовується вище нульової лінії. Якщо при зниженні цін HIGH опускається під EMA, сила биків стає менше нуля, а її гістограма опускається.