Чоловічі підтяжки: за і проти
- Чоловічі підтяжки для штанів - анахронізм або позачасова класика?
- Як носити підтяжки
- Джинси з підтяжками
Продовжуємо розмову про чоловічий стиль.
Існує три способи утримати пояс штанів на своєму місці (на талії): перший - носити ремінь; другий - підтяжки; і третій - обійтися без першого і другого. «Як же так ?!» - вигукне хтось - «штани і без ременя? Поганий тон і порушення правил! Хіба так можна? »І так, і ні. Є нюанс: якщо ви носите штани (або тим більше джинси) зі шлевками (петлі для ременя), то носіння ременя дуже бажано. В іншому випадку, це виглядає дещо неохайно. Виникає візуальний дискомфорт від позбавленого своєї функції цілком собі функціональної і прикладної частини предмета одягу. «Якщо зірки запалюють, значить це комусь потрібно» - сказав поет. Наш розум прагне до логічності та завершеності: якщо пояс має шлевки, то вони повинні займатися своєю справою - тримати ремінь. А ремінь, в свою чергу, - штани.
Чи може чоловік дозволити собі обійтися зовсім без ременя? Відповідь - так. В ідеалі це повинні бути брюки без шлевок. Вони повинні бути зшиті точно по фігурі і триматися на стегнах самі по собі. Або мати регульовані бічні вставки. Такий варіант зустрічається в основному в дорогих готових костюмах, однак про це можна попросити кравця, якщо вам шиють штани на замовлення.
Джинси або чінос краще все-таки носити з ременем. Хоча б з тієї причини, що ремінь, особливо якщо він якісний - відмінний предмет для поєднань з іншими аксесуарами або взуттям.
Але сьогодні не про це. Давайте поговоримо про підтяжках - не найбільш поширеному, але від цього, може бути, і більш привабливому, способі зафіксувати чоловічі штани.
Чоловічі підтяжки для штанів - анахронізм або позачасова класика?
Час йде, мода змінюється, і чоловічий костюм природним чином еволюціонує, трансформується, набуває нових форм і крій. Сюртук дав народження фрака, який в кінцевому рахунку придбав форму сучасного піджака; панталони перетворилися в штани; шийну хустку став краваткою. Одяг, як і всі навколишні нас речі, змушені встигати за часом, бути актуальними і відповідати потребам і способу життя сучасної людини. Сьогодні світ йде по шляху спрощення і прискорення. Сорочка перестала вважатися нижньою білизною, внаслідок чого костюм-трійка стає рідкістю. Зав'язувати шнурки стало утомливо - винайшли лофери. Штани вимагають занадто багато до себе уваги - людство повсюдно починає носити джинси.
Чоловічі підтяжки також частково стали жертвою часу і курсу на симпліфікація. Куди швидше надіти вранці ремінь, ніж возитися з підтяжками. Крім цього, підтяжки схоже нижньої білизни, що вимагає носіння жилета або застебнутого піджака (це стосується класики).
Частково ці факти зумовили їх перехід з розряду речей звичайних в аксесуар, який характеризується скоріше як рідкісний, що не має широкого поширення, або навіть просто доживає свій вік анахронізм. Але не все так очевидно. Є підстави вважати, що підтяжки не тільки не йдуть у небуття, а й продовжують міцно займати свою невелику, але міцну нішу в сучасному чоловічому стилі.
Наведемо кілька аргументів на користь обговорюваного сьогодні предмета.
- При всьому незручність надягання, підтяжки чудово утримують штани. Як би ви не рухалися, можете бути спокійні - пояс штанів незмінно буде перебувати на своєму місці. Наявність живота у чоловіка - вагома причина спробувати підтяжки, за відгуками - вони набагато зручніше ременя.
- Підтяжки на відміну від ременя не стягують талію, тим самим не порушуючи природну циркуляцію крові в організмі.
- При використанні підтяжок ви позбавлені такої проблеми, як вибивається з штанів сорочка.
- Підтяжки підтримують вертикальну лінію тіла, що безумовно грає на руку невисоким людям. Будь-які горизонтальні лінії в одязі (в тому числі і ремінь), як відомо, візуально зменшують ріст.
Як носити підтяжки
Отже, ви прийняли рішення використовувати в своєму гардеробі такий чоловічий аксесуар, як підтяжки. В цьому випадку слід знати деякі правила, актуальні сьогодні.
Перш за все, позначимо саму «страшну» помилка, яку можна зробити: носити підтяжки і ремінь одночасно.
Це фатальна помилка, явний перебір, too much і таке інше. Або ремінь, або підтяжки. Інакше, відбувається дублювання функцій, що вносить в ваш комплект помітну штучність. Загалом, зупиніться на чомусь одному, і ваша репутація буде в безпеці.
Другий момент полягає в виборі між підтяжками з кріпленнями для гудзиків і підтяжками з металевою кліпсою.
В англійській мові існує два слова, які є еквівалентами російського слова «підтяжки» - braces і suspenders. Деякі вважають їх просто англійським і американським варіантами. Це не зовсім так. Перше означає підтяжки під гудзики, друге - на кліпсі (clip-on). У цьому принципова різниця.
Існує досить стійке судження, до якого варто прислухатися: кріплення під гудзики краще, ніж кліпса. Більш того, є думка, що другий варіант - мало не моветон, і абсолютно не гідний джентльмена. Ну що ж, це не позбавлено підстав: шкіряне кріплення виглядає красиво, елегантно і по-справжньому; металева застібка - щось поверхневе, несерьерзное, майже дитяче, такі підтяжки можна порівняти з краваткою-метеликом, який не треба зав'язувати - просто застебнути. Однак потрібно зазначити: все це має сенс, якщо ми говоримо про класику або про вбранні з відтінком «смарт» (штани чінос, піджаки і т.д.). В інших випадках ви маєте право зробити будь-який вибір, так як вільний стиль має на увазі свободу дій і експериментів.
Тим не менш, незважаючи ні на що, якщо ви не хочете пришивати додаткові ґудзики на внутрішню сторону брюк спеціально, варто купити підтяжки з металевим кріпленням у вигляді кліпси. Однак в цьому випадку віддайте перевагу більш широким підтяжкам хорошої якості.
У серйозному магазині асортимент в переважній більшості складається з класичних підтяжок під гудзики. Однак можна зустріти і компромісний варіант з двома видами кріплень відразу (фото праворуч). Таким чином, можна змінювати спосіб фіксації в залежності від стилю і настрою.
Згадувалося раніше, але варто повторити: Пройшли часи Гордона Грекко (зліва кадр з фільму «Уолл-стріт), і якщо ви не Ларрі Кінг, не варто демонстіровать всім свої підтяжки спеціально. Знову ж таки, якщо ми говоримо про класику. Вуличний повсякденний стиль простить вам багато.
Джинси з підтяжками
Якщо ви носите підтяжки з джинсами, слід визначити, де ви хочете їх кріпити - всередині або зовні. Обидва варіанти мають право на життя. Перший - стриманішою, другий злегка екстравагантний. На фото нижче представлені і той, і інший. Вирішуйте, який вам до душі.
З чим можна носити підтяжки - з сорочкою або футболкою, або з тим і іншим? Якщо з сорочкою все зрозуміло - цей предмет одягу виглядає апріорі гармонійно в поєднанні з підтяжками, - то футболка викликає деякі сумніви. Справа в тому, що це змішання стилів, а до цього потрібно підходити з великою обережністю. Потрібно володіти неабиякою часткою самоіронії в характері, щоб носити, наприклад, діловий костюм з кедами. Так і тут: футболка і підтяжки досить ризикована комбінація.
Наостанок кілька прикладів готових гармонійних комплектів, які ви можете сміливо використовувати в своєму гардеробі.
Ще більше цікавих матеріалів в наших групах:
ВКонтакте
Facebook
Twitter
Канал в Телеграма
«Як же так ?
» - вигукне хтось - «штани і без ременя?
Хіба так можна?
Чи може чоловік дозволити собі обійтися зовсім без ременя?
Чоловічі підтяжки для штанів - анахронізм або позачасова класика?
З чим можна носити підтяжки - з сорочкою або футболкою, або з тим і іншим?