Дивіденди яких держкомпаній виростуть при переході на 25% по МСФО

Тема дивідендів держкомпаній знову на перших шпальтах газет. Все-таки найбільші держкомпанії з 2014 р спрямовуватимуть на дивіденди мінімум 25% чистого прибутку за МСФЗ, повідомляють Ведомости з посиланням на слова двох федеральних чиновників. Тобто вже в наступному році акціонери деяких компаній, можливо, можуть розраховувати на непогане зростання дивідендної дохідності.

Питання про виплату дивідендів держкомпаніями за загальним принципом - 25% чистого прибутку за МСФЗ, а не РСБУ - обговорюється в уряді вже давно. Ініціатором виступив Мінфін, який взагалі пропонував підвищити мінімальну планку до рівня в 35% чистого прибутку за МСФЗ. За даними Ведомостей, ця пропозиція була відхилена, а ось рішення перейти від виплат по РСБУ до МСФЗ було прийнято. Воно погоджене і з прем'єром, і з президентом, повідомляє джерело видання.

Нафта і газ

Основними бенефіціарами цього рішення в нафтогазовому секторі можуть стати акції Транснафти і Газпрому, впевнені експерти.

При новій дивідендну політику прибутковість по «префам» Транснафти може скласти близько 8% (при рівних дивіденди на звичайну і привілейовану акцію), вважає Іван Хромушин, аналітик Газпромбанку. Однак в компанії можуть встановити додаткові обмеження по дивідендах - наприклад, не більше 100% прибутку за РСБО. В такому випадку прибутковість по «префам» може опуститися до рівня близько 2,0% (на виплати піде близько 6% консолідованого чистого прибутку групи «Транснефть» по МСФО), підрахував Хромушин. За підсумками 2012 року дивідендна прибутковість по папері склала всього 0,99% на дату закриття реєстру. Так що якщо новий закон буде прийнятий, то це може збільшити прибутковість по папері в 8 разів.

дивіденди Газпрому в свою чергу можуть потенційно збільшитися до 10,3-11,2 руб. (прибутковість 7,2-7,9%) у порівнянні з поточним орієнтиром компанії 6-8 руб. на акцію (прибутковість 4,2-5,6%), відзначає аналітик Газпромбанку. Нагадаємо, Газпром планував перейти на виплату дивідендів на основі чистого прибутку за МСФЗ в 2015 році.

Що стосується двох інших держкомпаній сектора - Газпром нафти і Роснафти то на них нововведення не позначаться. Роснефть ще в 2012 році поспішила виконати доручення президента РФ і рекомендувала підвищити рівень дивідендних виплат до 25% від чистого прибутку за МСФЗ. Дивіденди Газпром нафти за підсумками 2012 року склали 44,09 млрд руб, що також відповідає 25% від чистого прибутку компанії за МСФЗ.

Фінансовий сектор

По акціях ВТБ дивідендна прибутковість може вирости до 4,3%, підрахував Уралсиб Кепітал. «Сама по собі вийшла сьогодні новина позитивна, але у випадку з ВТБ є про що подумати, - упевнена Наталя Березіна з Уралсиб Кепітал. - По-перше, це якесь додатковий тиск на капітал, по-друге, є питання, а яка у ВТБ буде прибуток. Поки що є ризик, що на поточний рік банк на свої прогнози не вийде, а це цілком здатне компенсувати позитив від підвищеного коефіцієнта виплат ». За підрахунками аналітика Газпромбанка Андрія Клапки, прибутковість по акціях ВТБ може вирости до 5,2%.

Однак експерт не впевнений, що нові правила по дивідендах будуть ставитися до банків, виходячи з більш жорстких вимог до капіталу (Базель 3), зниження рентабельності на тлі зростання відрахувань.

електроенергетика

Найсильніша позитивний ефект таке рішення уряду може надати на Россеті, вважає Ігор Гончаров, аналітик ФГ БКС. Якщо новий принцип виплат буде прийнятий, це призведе до збільшення дивідендної дохідності Россет з приблизно 2% до близько 7-8% (з огляду на негрошові статті, які не включаються до чистого прибутку при розрахунку дивідендів). «Однак навіть якщо перехід відбудеться, на наш погляд, слабкі фундаментальні характеристики Россет переважать збільшення дівдоходності за 2013 рік», - упевнений аналітик.

Дмитро Котляров, аналітик Газпромбанку, звертає увагу на той факт, що за перше півріччя держкомпанії в електроенергетиці в основному відзвітували зі збитками по МСФО, включаючи ФСК, Россеті і Інтер РАО. «Додамо сюди ініціативу уряду з заморожування тарифів в наступному році, що призведе до скорочення витрат і інвестицій і зробить виплату дивідендів ще менш актуальною. До того ж друге півріччя може виявитися дуже складним для енергетиків », - зазначає експерт. У зв'язку з цим він не очікує суттєвих дивідендів від держкомпаній сектора і навіть не виключає, що деякі знову відмовляться від виплат. Якщо ж міркувати гіпотетично, то потенційна дивідендна прибутковість (за умови, що база по дивідендах
буде скоригована на все негрошові фактори) по Інтер РАО, ФСК і РусГідро все одно не буде особливо високою, вклавшись в межі 2-5%, зауважує Котляров.

Якщо ж міркувати гіпотетично, то потенційна дивідендна прибутковість (за умови, що база по дивідендах   буде скоригована на все негрошові фактори) по Інтер РАО, ФСК і РусГідро все одно не буде особливо високою, вклавшись в межі 2-5%, зауважує Котляров

Розрахунки надані аналітиками: ФГ БКС, Газпромбанк, Уралсиб Кепітал і UFS IC

- Прибутковість Роснефти і Газпром нафти не розраховувалася і відповідає рівню 2012 року

БКС Експрес

Новости