Епіцентр стилю: краватка-метелик
Краватка давно відзначається центральним елементом класичного стилю. А краватка-метелик - мабуть, саме концентроване його вираз. Особливо, коли надаватися не за протоколом до смокінга, а за примхою до чого завгодно.
Як не дивно це прозвучить, але у краватки метелики - військове походження. Цей витончений аксесуар розвинувся з особливою нашийною стрічки, яку носили під коміром хорватські солдати в період прусських війн 17 століття. Потім річ облюбували французькі модники, а після і весь цивілізований світ.
Зараз існує три принципово різних види метеликів. Найрідкісніший нині - білі метелики, що надягають до фраку. До смокінга покладаються чорні, хоча останнім часом це правило часто порушується, аж до заміни метелики звичайним краваткою.
Найцікавіший і різноманітний вид - це різнокольорові метелики, які носять практично з речами в будь-якому стилі. Якщо перші два види надягають «тому що так треба», то цей, останній, в'яжуть ті джентльмени, які бачать в одязі щось більше, ніж уніформу. Особливо, якщо краватка не з фіксованим вузлом, а зав'язується.
Метелик може стати колоритною альтернативою краватці в діловому костюмі. І якщо звичайний галстук - данина правилам, то метелик говорить оточуючим про те, що ви дотримуєтеся дрес-код із задоволенням, бо навіть тут вмієте грати за своїми правилами.
Такі метелики можуть бути як з шовку, так і з грубої вовни, однотонними і в яскравий візерунок. У поєднанні слід дотримуватися універсального правила: одноколірний галстук на сорочці з яскравим візерунком і, навпаки, строкатий галстук на однотонної сорочці. Хоча, уміючи, можна і комбінувати візерунки. А ось чого не слід допускати категорично - це світлу метелика на темної сорочки.
Метелики відмінно виглядають і з повсякденними речами, навіть з джинсами, привносячи в образ частку артистизму і витонченості. Але найочевидніша сфера їх застосування - спортивні піджаки і кардигани, з якими строката метелик виглядає особливо доречно.
Теми записи:
Uncategorized
· рекомендації · стиль