Eurosatory-2018: Що за зброю і техніку Україна повезла в Париж

Фото - "Укроборонпром"

11 червня в Парижі стартував 26-я міжнародна виставка зброї і військової техніки Eurosatory-2018 - найбільше в своєму роді подія в Європі. Більш того, це одна з найбільших в світі міжнародних виставок в області технологій, безпеки і оборони. Проводиться вона раз у два роки з 1967 року під патронажем міноборони Франції.

Цього року участь в ній взяли 1750 компаній з 63 країн світу. Україна традиційно представив держконцерн "Укроборонпром". Протягом виставки підприємства держконцерну демонструватимуть протитанкові ракетні комплекси, бронетехніку, високоточне артилерійське озброєння, безпілотні літальні апарати та інше озброєння.

Зокрема, на виставці демонструються легкий переносний ракетний комплекс "Корсар" від ДП "ДККБ" Луч ", високоточний керований артилерійський снаряд" КВІТНИК-К "від ДП НВК" Прогрес ", БПЛА" Spectator ".

Крім демонстрації власних розробок представники підприємств "Укроборонпрому" планують налагодити військово-технічне співробітництво з провідними іноземними виробниками комплектуючих до військової техніки та озброєння. В першу чергу, це стосується налагодження поставок сучасних розробок для систем прицілювання, наведення, розвідки і спостереження.

До речі, в контексті проблем, з якими зіткнулися українські танкісти на міжнародних змаганнях Strong Europe Tank Challenge 2018, нові системи прицілювання нам не завадили б.

Читайте також: Strong Europe Tank Challenge 2018. Чому Україна посіла останнє місце .

Але зараз не про це. Давайте докладніше ознайомимося з асортиментом продукції, яку "Укроборонпром" виставив на виставці в Парижі.

Легкий переносний ракетний комплекс "Корсар"

"Корсар" - це легкий переносний ракетний комплекс, призначений для ураження нерухомих і рухомих сучасних броньованих цілей та інших об'єктів, що мають комбіновану, рознесених або монолітну броню, в тому числі з динамічним захистом, а також малорозмірних цілей типу довготривалих вогневих точок, танків в окопі , легкоброньованих об'єктів і вертольотів.

фото - Den Kolesnyk

Розробником даного виду зброї є конструкторське бюро "Луч", яке входить до складу Державного концерну "Укроборонпром".

З нього можна вести вогонь як з верстата, так і з бруствера. Також "Корсар" може бути використаний у складі бойових модулів. Зокрема, в бойовому модулі "Блик-2М" розробки Київського бронетанкового заводу, призначеному для установки на легкобронированной військовій техніці, наприклад ББМ "Дозор-Б".

Фото - Ukrainian Military Pages

Дальність стрільби "Корсара" - до 2,5 км, що вдвічі більше, ніж у гранатомета РПГ. При цьому ракета, що летить по лазерному променю, є керованою. Час у польоті на максимальну дальність - 12 секунд. Бронеуязвімость тандемной кумулятивної бойової частини при динамічної захисту становить не менше 550 мм, а при осколково-фугасної з ударним ядром - не менше 50 мм.

Від інших ПТРК, таких як "Стугна-П", "Бар'єр" і "Скіф", "Корсар" відрізняється легкістю (загальна маса 18 кг) і мобільністю - ракета вистрілюється з плеча, її потужності достатньо для знищення практично всіх існуючих видів бронетехніки, а керованість забезпечує до 100% ураження цілі.

Читайте також: Як український "Корсар" буде наводити страх на терористів .

Високоточний керований артилерійський снаряд "КВІТНИК-К"

Керований артилерійський снаряд "КВІТНИК" - це осколково-фугасний боєприпас з лазерною напівактивною головкою самонаведення (типу 9Е421), який призначений для оснащення систем ствольної артилерії калібру 152-мм і / або 155-мм (під стандарти НАТО).

Це продукт розробки ДП НВК "Прогрес", яке входить до складу ДК "Укроборонпром". На озброєння Збройних сил України "КВІТНИК" був прийнятий ще 6 грудня 2012 року, проте складався з російських комплектуючих.

У 2017 році компанією було завершено роботи з диверсифікації елементної бази керованого артилерійського снаряда "КВІТНИК", і всі російські комплектуючі були замінені на вітчизняні та західні аналоги. В результаті отриманий боєприпас отримав кращі характеристики в порівнянні з попередньою версією.

"КВІТНИК" забезпечує поразку танків, пускових ракетних установок, броньованих машин, захисних споруд (дотів; дзотів; будівель, пристосованих для оборони і т. Д); самохідних і буксирувальних артилерійських знарядь; командних центрів управління, вузлів зв'язку, мостів і водних переправ; бойових, десантних і транспортних кораблів тощо.

Його лазерна напівактивна система наведення дозволяє застосовувати боєприпас не тільки проти бронетехніки, а й проти інших важливих військових об'єктів. Він може застосовуватися для наземної артилерії, наприклад, для самохідних гаубиць типу "Мста-С або 2СЗМ" Акація ", що істотно скорочує час виконання бойового завдання. Здатний вражати цілі, що рухаються зі швидкістю до 10 м / с (36 км / ч) з ймовірністю 0,9.

Дальність стрільби "КВІТНИК" становить 20 км. При цьому його вага не перевищує 48 кг.

фото - MILITARY NAVIGATOR

Безпілотний літальний апарат "Spectator"

Безпілотник "Spectator" був розроблений у тісній співпраці між НТУ "КПІ ім. І. Сікорського" і "Меридіаном" ім. С. Корольова ", що входить до складу" Укроборонпрому ". Точніше, це не просто безпілотник, а цілий БПАК (безпілотний авіаційний комплекс).

Один такий БПАК складається з наземної станції управління і трьох безпілотних літальних апаратів. Максимальна висота польоту становить 2 км. Він здатний розвивати швидкість до 120 км / год і безперервно перебувати в польоті до 2-х годин.

Наземна станція забезпечує прийом і передачу сигналів на безпілотник на відстані до 30 км. При цьому командно-телеметричний канал передає інформацію про стан, параметри польоту і координати цілей, а також забезпечує програмування системи автоматичного управлінням безпілотником. Канал радіоуправління контролює дрон при придушенні системи супутникової навігації та управління цільової навантаженням, а канал передачі відеосигналу передає зображення з цільового навантаження на наземну станцію управління.

Електрична силова установка літального апарату має низький рівень шуму, що робить ці дрони майже непомітними, а оптимальне співвідношення ваги корисного навантаження на одиницю маси надає йому високі аеродинамічні характеристики.

Плюс вони оснащені сучасними відео і тепловізіонннимі камерами, що дозволяють відслідковувати ділянку до 50 кілометрів на висоті до 2 тисяч метрів. Як це виглядає - можна бачити на відео:

Додатково пристрій можна оснастити камерою денного / нічного бачення з 10-кратним зумом, тепловізійної і мультиспектрального камерами, фотокамерою з високою роздільною здатністю, датчиком радіаційного фону та іншим обладнанням.

Читайте також: Безпілотник-спостерігач: Як українська армія освоює технології майбутнього .

Ось така зброя і техніку представляє Україну на найбільшій військовій виставці Європи. А серед зразків, представлених іншими країнами, найбільш цікавим зараз виглядає пан'європейський танк EMBT нового покоління, розроблений спільною компанією за участю німецької Krauss-Maffei Wegmann (KMW) і французької Nexter. По суті, це гібрид, який поєднує шасі німецького танка Leopard 2 з вежею Leclerc і гарматою 120-мм. Але про нього іншим разом.

Новости