Фотографуй на смартфон. Випуск №3: Штативи, об'єктиви і фільтри для смартфона з підручних засобів.

  1. Чим можна замінити штатив для смарта
  2. Фільтри для смартфона з підручних засобів
  3. Кілька слів про об'єктиви
Повернутися до всіх оглядам

У фотогалереях, що наповнюються користувачами різних ресурсів, все більше і більше знімків «на совісті» смартфонів
У фотогалереях, що наповнюються користувачами різних ресурсів, все більше і більше знімків «на совісті» смартфонів. Звичайно, любителі фотографувати на смарт прагнуть перевершити один одного якісними, незвичайними, цікавими роботами. І тут-то виявляється, що злегка тремтять руки - не найкращі друзі відмінних знімків, а любителі Селфі і зовсім виявляються в буквальному сенсі зі зв'язаними руками. Та й серед штатних фільтрів або навіть фільтрів, які пропонують численні програми, не завжди знаходиться щось досить оригінальне. У цій статті ми розповімо, як дешево, сердито і часто раптово можна розширити своє коло можливостей у мистецтві робити фото на смартфон.

Сьогодні ви дізнаєтеся:

  • Чим можна замінити штатив для смарта - ідеї різного ступеня складності і однаковою корисності, з фотоілюстраціями та відеоінструкції.
  • Як зробити фільтри для смарта з підручних засобів.
  • Додаткові об'єктиви для смартфона своїми руками.


Чим можна замінити штатив для смарта

З одного боку, варіантів більше, ніж здається на перший погляд, тому що відкритою повинна залишатися тільки сама камера, корпус же телефону можна закривати як завгодно. З іншого боку, смарт можна поставити на будь-яку поверхню, як фотоапарат, тому що сам по собі він не втримається на площині. Можна, звичайно, притулити смарт до дерева або стіні - просто подивіться навколо, і напевно знайдете безліч статичних об'єктів, придатних для використання в ролі штатива. Але краще все-таки підійти до питання серйозніше - раптом ви захочете знімати посеред вулиці або в пустелі, де не виявиться дерев і стін?

  • Найпростіший варіант, який підходить для зйомки з рівня землі, - звичайний биндер. Ось кілька варіантів того, як можна зафіксувати смарт за допомогою біндеров)


Ви напевно зможете придумати і інші конструкції


Ви напевно зможете придумати і інші конструкції.

  • Саморобний штатив невеликої та середньої висоти легко зробити з дроту перетином близько 4 мм.


Щоб зробити щось подібне, знадобляться дріт і плоскогубці, а штатив можна носити з собою в сумці або рюкзаку

Щоб зробити щось подібне, знадобляться дріт і плоскогубці, а штатив можна носити з собою в сумці або рюкзаку.

  • Ось інший варіант, який можна використовувати для Селфі, не випускаючи смартфона з рук. А можна і увіткнути такий штатив в землю або пісок


А можна і увіткнути такий штатив в землю або пісок

  • У цьому відео показано, як зробити підставку-штатив з ручки і декількох прищіпок
  • Тут кілька варіантів створення підставки: з прищіпок, яєчної упаковки і скотча. Найпростіший - з журналу і декількох скріпок.
  • А ось «вишенька на торті»: відео, в якому дійсно рукаті ентузіасти роблять просунуті штативи для зйомки відео на смарт. З цими штативами можна навіть використовувати смартфони як екшн-камер. Якщо ви дійсно захоплені фото- і відеозйомкою на смарт, то знайдете ці ідеї цікавими і корисними.
  • До речі, якщо вам потрібен «рухливий» штатив, не обов'язково робити його самостійно. Можна використовувати в якості основи дитячі іграшки, що рухаються або обертаються навколо своєї осі. Головне - щоб рух був плавним.

Фільтри для смартфона з підручних засобів

Справді, навіть якщо у вас встановлений десяток додатків з найнеймовірнішими фільтрами, завжди можна що-небудь додати.

  • Дуже швидкий і простий спосіб, який давним-давно відомий фотографам: прозора плівка з отвором, закріплена на об'єктиві. Ніщо не заважає використовувати цей метод для смартфона. Треба тільки бути дуже акуратним, тому що віконце камери у смарта маленьке. Кращий же результат вийде, якщо ваш «фільтр» не зачепить сам фотографований об'єкт, але створить гарний ореол навколо нього. Плівка, яку ви використовуєте, може бути і кольоровий, і прозорою. А можете нанести на неї будь-які кольори, але бажано, щоб їх було не більше двох.
  • Нанесіть кілька штрихів різнокольоровими маркерами на прозоре скельце, а потім притисніть його до камери, коли будете робити фото, - і подивіться, що вийде.
  • Хочете знати, як надати «чарівність» постапокаліпсіс найбільш невинною фотографії? Натягніть на смарт капронову шкарпетка і оціните результат. Капрон може бути різних кольорів, від яких, власне, і буде залежати відтінок отриманого фільтра. Не забувайте натягати тканину сильніше, щоб фільтр вийшов не надто насиченим.
  • Для отримання ефекту розмитих знімків використовують звичайний вазелін. Тільки не варто наносити його на об'єктив камери - досить тонким шаром намазати прозоре скельце і зробити знімок через нього.
  • Шанувальники сюрреалістичних сюжетів можуть експериментувати зі знімками, які робляться через відрізане денце пластикової пляшки. Особливо кольоровий. Як виглядають знімки з цими та іншими незвичайними фільтрами з підручних засобів, можна своїми очима побачити тут:



Ще більше цікавих ідей для незвичайних і стильних знімків:

  • Використовуйте в якості фільтра сонцезахисні окуляри. Вони усунуть відблиски і посприяють заломлення світла, так що картинка вийде дуже чіткою і чистою. А якщо ви примудрилися використовувати оправу окулярів в якості рамки для знімка - на виході цілком може вийти фотошедеврів.
  • Відображаємо світло. Поставте у об'єктива дзеркало, щоб на знімку було більше вогників і відблисків. Якщо розташувати перед об'єктивом мішуру, то можна отримати знімок з великою кількістю мерехтливих іскорок.


Якщо розташувати перед об'єктивом мішуру, то можна отримати знімок з великою кількістю мерехтливих іскорок

  • Ми вже згадували вище про капрон, але можна експериментувати і з іншими напівпрозорими тканинами - наприклад, органзой або креп-жоржет.
  • Беріть на озброєння скло. Це досить поширений прийом, який використовують багато фотографів - знімки через стакан або келих.

Кілька слів про об'єктиви

Змінний об'єктив для смарта - хороший спосіб розширити коло його можливостей. Для багатьох моделей випускають фірмові об'єктиви, але їх можна робити і самостійно: майже напевно десь в надрах ваших шаф завалялося саме те, що для цього буде потрібно.

  • За допомогою звичайної лінзи і ізоляційної стрічки можна спорудити справжній макрооб'єктив


За допомогою звичайної лінзи і ізоляційної стрічки можна спорудити справжній макрооб'єктив

  • Йдемо далі - знімаємо через скло з заломленням. Для створення такого об'єктива не знадобиться ніяких особливих вишукувань - все легко спорудити з підручних засобів:


Для створення такого об'єктива не знадобиться ніяких особливих вишукувань - все легко спорудити з підручних засобів:

Можна використовувати скло з лазерної указки або лінзу від старих очок з діоптріями, яка буде кріпитися на хомутах або скотчі. До речі, умільці часто поєднують два корисних рішення, пристосовуючи штатив під фіксацію об'єктивів для смарта.
Словом, вдалих експериментів і не забудьте поділитися з нами результатом!

Але краще все-таки підійти до питання серйозніше - раптом ви захочете знімати посеред вулиці або в пустелі, де не виявиться дерев і стін?
Хочете знати, як надати «чарівність» постапокаліпсіс найбільш невинною фотографії?

Новости