Характеристика на учня негативна зразок. Зразок написання характеристики учня. Приклад складання характеристики
- Обов'язки вчителя
- Необхідність в документі
- Важливість творчого підходу
- Які існують вимоги до характеристики?
- структура характеристики
- Характеристика на учня 1 класу
- Характеристика на учнів 2-3 класів
- Домашні проблеми
- Характеристика на учнів 4 класу
- Характеристика на учнів середніх класів
- Характеристика на середнячків
- Де взяти дані для складання характеристики?
- Новий учень - що робити педагогу?
Характеристика учня __ класу
МБОУ ЗОШ
Кам'янського району Ростовської області
____________________, __.__._____ року народження ,
який мешкає за адресою: _________________________
Іванов Іван навчається в МБОУ ________________ з __ класу. Складається на внутрішкільному обліку з 2 класу за порушення дисципліни. Перебував на обліку в Комісії у справах неповнолітніх і захисту їх прав при адміністрації ________ району в 2014-2015 роках за заподіяння шкоди здоров'ю учня школи _____________.
Планування інтерв'ю. З огляду на необхідність використовувати час регулярної діяльності відповідно до шкільним календарем, було вирішено провести співбесіду в терміни і терміни, коли він був упевнений, що не буде ніякої несумісною інституційної діяльності.
Інтерв'ю використовувалося в глибині з кожним з учасників, з огляду на методологію, яка використовується Тейлором і Богданом. По суті, інтерв'ю полягало у встановленні і підтримці бесіди з кожним з добровольців з метою дізнатися їх ідеї, переконання, думки, дії і почуття по відношенню до освітніх досліджень на основі тематичних областей, що містяться в керівництві інтерв'ю. Він заглиблювався в предметах, починаючи з відновлення значень і почуттів, які надавали учасникам бесіди. З метою полегшення інформації про персонал були розроблені питання, які дозволяли учасникам стикатися з ситуаціями, які можуть мати значення для кожного з них.
Склад сім'ї Іванова Івана: мати - __________________ і батько ____________________. В даний час батьки проживають окремо. Іван проживає з матір'ю на знімній квартирі.
Мати ____________________ працює ________________ в _______________. Батько не бере участі в вихованні, матеріально не допомагає родині, зловживає спиртними напоями.
Мати ____________________ відповідає на дзвінки класного керівника , Завжди приходить в школу на запрошення класного керівника, вчителів, заступників директора, але не завжди відвідує батьківські збори. Мати надмірно опікає Івана прагне задовольнити всі його потреби і захистити від турбот і зусиль, недостатньо контролює навчальну роботу і поведінку Івана.
Наприклад, способи управління робочими ситуаціями або особистий досвід . Це було розроблено до інтерв'ю, утворених різними буквами і цифрами, кожен з яких має особливе значення . Букви і цифри використовувалися для подання позиції, статі, класу і призначеної групи. Вони також використовувалися в віньєтках, щоб звернутися до актора, про який йде мова.
Слід зазначити, що для захисту особистості осіб, згаданих під час інтерв'ю, імена були замінені фіктивними іменами. Транскрипція інтерв'ю проводилася на основі коду технічних аспектів, який був розроблений для цієї мети. Поділ і припинення ідей і пропозицій =.
Іван зовні охайний, добре одягнений, має всі необхідні шкільне приладдя та підручники, надані йому в користування школою.
Інтелект ектуальние можливості Івана низькі. Ставлення до навчання негативне. Перекладався умовно в 7 клас з академічною заборгованістю з математики. За підсумками 1 і 2 чверті 2015-2016 навчального року мав незадовільні оцінки по 6-9 предметів. Домашні завдання виконує рідко. На зауваження вчителів нерідко реагує неадекватно. На багатьох уроках відмовляється дістати підручник, зошит, щоденник, виконувати навчальні завдання.
Збільшення тону голосу = використання жирного шрифту. Щоб перевірити вірність транскриптов і виявити помилки, їх порівняли з їх відповідними записами. По-перше, ця процедура полягала у визначенні концепцій, ідей, визначень, описів дій і подій щодо тематичних областей, в яких були вказані оцінки, орієнтації і очікування, враховуючи як ситуації, коли учасники посилалися на себе і його супутники, незалежно від того , робили вони це прямо або метафорично.
Згодом було встановлено зв'язку між розмовними епізодами, які стосувалися кожної з розглянутих тематичних областей; особливо коли ці ідеї і концепції, серед іншого, були безперервними в висловлюванні акторів. З цих посилань розглядалися як загальні елементи , Так і особливості кожного з учасників. Грунтуючись на переважаючих значеннях і значеннях розглянутої інформації, відповіді всіх учасників були згруповані з метою визначення категорій, що містяться в їх перспективі. Як тільки інформація була згрупована, дві категорії були визначені як дисциплінарний контроль і академічні досягнення.
Конфліктний, запальний, неврівноважений. Має завищену самооцінку. Протягом останніх двох років навчання допускав численні порушення дисципліни на уроках і позаурочний час, грубе ставлення до однокласників. Мало місце висловлювання в нецензурній формі на уроці математики, нецензурна лайка на адресу однокласників.
Процедура полягала, по-перше, в тому, щоб використовувати категорії як одиниця аналізу для встановлення зв'язку між контентом і напрямком. Щоб визначити тренди, загальні і не розділяються викладачами, була проведена їх перехресна зшивання.
Проведена процедура включала такі аспекти. Формулювання керівних і формулюють питань для цього моменту аналізу. Ідентифікація значень і значень в лініях спільних дій. Ідентифікація відносин спільних дій, заснованих на їх значенні і значенні.
Огляд аналітичних елементів на основі інформації. Щоб охопити вищезгадані аспекти, були задані питання, які визначали цей момент аналізу, наприклад. Як розвиваються і змінюються перспективи вчителів? Який зв'язок між перспективою акторів і їх діями?
Ухиляється від участі в загальношкільних заходах. Громадські доручення виконує під натиском. До громадського майна належить нешанобливо.
Проявляє інтерес до занять фізичною культурою , Займається важкою атлетикою в фізкультурно-оздоровчому центрі г.Каменск-Шахтинської. Щорічно відвідує екскурсії в Каменський краєзнавчий музей.
Як стикаються вчителі, особисті протиріччя і розбіжності між ними? як поєднуються різні погляди вчителів? Виходячи з цих питань, обрана інформація була досліджена, щоб ідентифікувати представницькі або демонстративні фрази, взяті або отримані з мови, використовуваного викладачами, що виявилося ілюстративним для розуміння сенсу.
У тому ж контексті живих кодів були визначені й уточнені відносини між різними діями . Від встановлення відносин були визначені можливі аналітичні елементи з точки зору загальних або категоріальних тем: виконана робота, відповідальність і трудові зобов'язання, підготовка вчителів, зв'язку та інституційні відносини, загальні соціальні образи , Прийняття рішень, дискурс і легітимація, конфлікти і рішення, накладення, підпорядкування і відповідність, робочі процедури, організація і коригування дій.
З Івановим Іваном багаторазово проводилися профілактичні бесіди класним керівником, членами Ради профілактики і адміністрацією школи. велася профілактична робота з матір'ю учня, яка неодноразово запрошувалася на бесіди з класним керівником, адміністрацією школи з питання низької успішності сина, але змін на краще не відбулося. Протягом 2014-2015, 2015-2016 навчального року розглядався на засіданнях малого педради, педагогічної ради, Ради профілактики за неуспішність, порушення дисципліни. Багаторазово проводилися індивідуальні бесіди з матір'ю і Іваном з приводу скарг на грубе поводження Івана з однокласниками. Матері було рекомендовано посилити контроль за успішністю і поведінкою Івана. Зауваження класного керівника, вчителів, заступників директора мама вислуховує, але вважає, що вчителі недостатньо уваги приділяють навчанню і вихованню Івана. грубе поводження з однокласниками та іншими учнями школи мати ____________ пояснює тим, що діти самі провокують Івана. У зв'язку з тим, що поведінка Івана на уроках знижує ефективність роботи вчителів, члени комітету батьків класу звернулися з проханням до адміністрації школи про прийняття до Іванова Івана заходів впливу.
Згодом найбільш важливі аналітичні елементи були відібрані щодо взаємозв'язку між ними і, перш за все, тому, що вони є найбільш характерними в рамках інституційного поведінки вчителів. Наступним кроком було сформулювати пропозиції з різних аспектів інституційних відносин вчителів, що містяться в аналітичних елементах, беручи різну ступінь спільності і ретельно і гнучко аналізувати емпіричні випадки, які повинні були бути пов'язані в цих положеннях.
Та все це включало постійне використання інформації, наданої викладачами, а також попередніх правил, які ми мали в відношенні цього. У тій мірі, в якій був зроблений значний рівень розуміння щодо ставлення елементів, розглянутих в пропозиціях, був встановлений межа аналізу значення. Для цього в цей момент аналізу були розглянуті як мета дослідження, так і питання, які направляли процес повторної експертизи інформації.
Протягом 2014-2015, 2015-2016 навчального року класним керівником, заступником директора по ВР проводилися бесіди з Іваном і ________________ про неприпустимість грубого поводження з учнями школи, заборону бійок.
У бродяжництві, крадіжці, вживанні алкоголю і ПАР в школі не був помічений.
Директор МБОУ Скородумовской ЗОШ _________________
Дисциплінарний контроль включає в себе небажану поведінку, таке як повстання, брехливість, нахабність, прояв лідерства та інші. Бажана поведінка, що полегшує академічну роботу в класі, не є чеснотами, але вчителі приймають їх з вигодою, яку вони надають, прикладом якої є пасивність цих дітей, оскільки вони не створюють конфлікт при вирівнюванні до практики і способам мислення вчителя. Ще один приклад - слухняні і страшні діти.
Антосоціальние студенти мають досвід роботи з цим проектом, тобто, як думають вчителі, в кінцевому підсумку приймають дітей. Перспектива вчителів з початку навчального року і ідея, яку вони мають про свої функції як вчителів, - нав'язувати дітям їх культуру, щоб, якщо вони не відповідають очікуваним чином, вони будуть вважатися невдахами. Дискурс вчителів щодо цих дітей неодноразово негативний.
Класний керівник В.А.Балякіна
характеристика сім'ї
Бородіна Павла Васильовича, 2000 року народження,
того, хто навчається 7 класу МБОУ Скородумовской ЗОШ
Бородін Павло Васильович проживає в повній благополучній родині. Склад сім'ї:
Мати - Бородіна Алла Іванівна, освіта вища, вчитель російської мови МБОУ ЗОШ № 9 г.Каменск- Шахтинської.
З іншого боку, коли вчителі кажуть про товариських дітей, вони насправді посилаються на інституційну послушательность, яка представляє собою свого роду підпорядкування або накладення і интернализацию влади, яка в більшості випадків стримує індивідуальність дитини і перешкоджає їх розвитку особистості, а не як інтерналізації соціального світу, заснованого на переконаннях і ймовірних очікуваннях досягнення цілей.
Рухливість сприймається вчителем як страх або невпевненість їх учнів під час шкільної діяльності. Інакше кажучи: для вчителя то, що призводить учня до прийняття правил в якості нав'язування, не є продуктом послуху, а є наслідком страху і незахищеності, які долають учнями, і саме це робить їх малопривабливими і товариськими.
Батько - Бородін Василь Павлович, освіта середня, безробітний.
Проживають за адресою: п. Лісовий, вул.Лісова, буд.2, кв.8.
Сім'я проживає в упорядкованій квартирі. Умови проживання задовільні. Для Павла створені всі умови успішного навчання і виховання. санітарний стан квартири хороший, прибирання проводиться регулярно, порядок підтримується. Обстановка відповідає благополучному існуванню дитини.
З іншого боку, діти є основними рецепторами жорсткості і вертикальності структур і диспозицій, які відповідають шкільній моделі, де лідер - це вчитель, а не дитина. У цих умовах визнання учня становить проблему для вчителя, оскільки лідер - це ризик в класі, тому що з його бачення, розбудовується і впливає на шкільну дисципліну і виходить з-під контролю всю групу, то класна кімната стає безладом.
Діти вважаються учасниками, тому що вони позитивно реагують на всі інструкції, дані вчителем. Для вчителів це скоріше дефект, прояв нахабства, коли цей тип учня визнає вчинення будь-якого незаконного поведінки. Щоб підтримувати порядок, вони стверджують, що ці учні брешуть, тому що це дозволяє їм діяти відповідно до того, що вони сприймають в своєму середовищі, бойкотуючи соціальні правила в класі. Вчителі вказують, що вони нечесні, вони ненадійні, вони брехуни.
Сім'я повна. Сім'ю можна віднести до категорії сімей із середнім матеріальним достатком. Сім'я не відчуває серйозних фінансових труднощів. Павло забезпечений необхідним одягом та навчальним приладдям.
Батько не робить на Павла помітного впливу, не цікавиться його навчанням і поведінкою. Мати володіє культурою виховання, але впливу на Павла не має, так як він не звертає уваги на вимоги матері. Навчальну діяльність дитини мати намагається контролювати, але не проявляє вимогливості. Батьківські збори мати відвідує. Зауваження класного керівника, вчителів, заступників директора Алла Іванівна вислуховує, але вважає, що вчителі недостатньо уваги приділяють навчанню і вихованню Павла. Грубе поводження з однокласниками та іншими учнями школи Алла Іванівна пояснює тим, що діти самі провокують Павла.
Вчителі без розбору використовують, здавалося б, медичні концепції в зневажливому і дискваліфікує сенсі. Він гіперактивна, має проблеми з його увагою, що не концентрується на тому, що пояснює. Однією з характеристик, які більше враховують вчителі своїх учнів, є особиста чистота.
Більше, ніж очищення, для них важливо реалізувати інституційну доброзичливість і щоб діти «вчилися бути чистими». Йому потрібно багато уваги, настає момент, який приходить з тієї ж сорочкою весь тиждень, все пофарбовані, всі брудні, повністю брудні.
План роботи
з навчаються 8 класу Бородіним Павлом Васильовичем
на 2015-2016 навчальний рік
№ п / п
заходи
терміни
організаційні заходи
складання характеристики
на запит
Організація зустрічей вчителів та психолога школи з батьками
протягом року
В академічній області вчителі використовують два критерії для звернення до своїх учнів: академічна успішність і органічна і психологічна характеристика . У зв'язку з цим вчителі проводять аналіз своїх учнів, вказуючи на те, що більшість з них мають низькі досягнення і тому оцінюються з низькою оцінкою.
В інших випадках вчителі обробляють оцінки відповідно до їх інтересами або потребами, оскільки діти, які мають хорошу продуктивність, іноді мають погані оцінки, тому що вчителі використовують, як єдиний спосіб , Яким вони повинні їх контролювати, надання очок в класі і, в більшості випадків, коли вони не працюють, вони набирають очки, і тому кваліфікація, яку ці діти отримують, в кінці кінців, несхвально.
Організація роботи і відпочинку в канікулярний час
протягом року
Робота з навчаються
Контроль відвідуваності занять
щодня
Контроль поточної успішності
щотижня
Аналіз роботи по навчальних предметів на класній годині
щомісяця
Надання педагогічної допомоги в ліквідації прогалин в знаннях, уміннях і навичках.
Коли вони посилаються на дітей як інфантильні, незрілі або у яких немає поведінки в залежності від їх віку, вони говорять про це в зневажливому і відкидає сенсі, тобто вони сприймають їх як дітей з вадами, як недолік, обмежений або недієздатний, в деякому сенсі органічності і гальмування розвитку особистості, яка впливає на академіку, якщо вони задумані як незрілі, які очікування вони матимуть? Учитель посилається на нього в такий спосіб.
Ще один аспект, який впливає на успішність, але який вчитель вважає поза своєї відповідальності, відноситься до біологічних проблем, представленим дитиною, і, з огляду на їх видиму і незаперечну характеристику, вони означають обмеження для навчання, умова, при якому ці студенти вимагають спеціальної освіти. Таким чином, вчителі співвідносять органічні характеристики дітей з їх інтелектуальним потенціалом. Прикладом цього є той факт, що вчитель запевняє, що у його учня є фізіологічна проблема.
щотижня
Проведення профілактичних бесід
щомісяця при необхідності
Відвідування уроків з метою спостережень за які навчаються
за індивідуальним графіком
Направлення на консультацію до шкільного психолога
жовтень
Залучення до організації і проведення позакласних і позашкільних заходів
протягом року
Відвідування на дому з метою перевірки виконання режиму дня
1 раз в чверть
Робота з батьками учня
Відвідування сім'ї Бородіна Павла
1 раз в чверть при необхідності
Проведення консультацій для батьків
згідно з графіком
Запрошення батьків і Павла на засідання Ради профілактики
за графіком Ради
Інформування батьків про поточну успішність, відвідуваність і поведінці учня в школі
щотижня
Організація зустрічей на правові теми з співробітниками ОВС і КДН
1 раз в чверть
Директор школи: Л.І. Курдюмова
Класний керівник: В.А.Балякіна
Чи знаєте ви, що таке характеристика? Це документ, що відображає особистість тієї людини, на якого він складений. При цьому призначення характеристик може бути найрізноманітнішим. починають описувати вже зі шкільної лави. Далі вони потрібні при вступі до вузу, прийнятті на військовий облік, при працевлаштуванні і в багатьох інших випадках. Саме тому той, хто пише подібний документ, повинен скласти його грамотно і об'єктивно. Часом від цього будуть залежати подальше навчання і кар'єра людини.
Обов'язки вчителя
Праця педагога переоцінити неможливо. На його плечі покладається безліч обов'язків. У їх числі - не тільки виконання основного завдання вчителя, несення знань в маси, а й величезні обсяги супутньої паперової роботи з оформлення планів, перевірці зошитів, ведення журналу та занять методичною роботою.
Крім усього цього педагоги складають характеристики на учнів. Написання подібного документа є відповідальною і важливою частиною роботи. До того ж скласти подібний документ не так просто, як може здатися на перший погляд. Справа в тому, що вся інформація, викладена в характеристиці, повинна бути правдива і об'єктивна. При цьому важливо, щоб будь-який читає Сейчас документ склав адекватну картину особистості учня. У зв'язку публічністю написаного вся інформація в характеристиці повинна бути донесена грамотною мовою.
Навіщо ж потрібен подібний документ і як правильно його написати? Ці питання хвилюють багатьох педагогів, особливо початківців. Для них і призначена наша стаття.
Необхідність в документі
Найчастіше надається характеристика на учня від класного керівника. Подібні документи необхідні при переходах дітей в інший клас або школу. Іноді педагог складає їх на вимогу керівництва освітнього закладу.
Наприклад, від класного керівника складається після закінчення школярем четвертого класу. У такому випадку документ, що відображає особливості особистості дитини, необхідний для надання педагогу, яка навчає старших дітей. Також необхідність в характеристиці виникає після закінчення учням дев'яти класів. Без подібного документа неможливо вступити до технікуму чи ПТУ. Характеристику на учня одинадцятого класу складають для обраного ним вузу.
Важливість творчого підходу
Через те, що вчителю часто доводиться писати характеристики, їх текст нерідко виходить шаблонним, що містить інформацію загального характеру, які не надають повну картину особистості. Часом це негативно відбивається на учня, а також на його взаєминах з новим педагогом. Саме тому характеристика на школяра повинна максимально точно відображати риси його характеру, а також особистісні та психологічні особливості. У зв'язку з цим при складанні важливого документа необхідно об'єктивно оцінити учня, уникаючи при цьому упередженості.
Правильно і грамотно складена характеристика з'явиться у нагоді для того вчителя, який в подальшому займеться навчанням школяра. Вона допоможе педагогу швидше визначити тип особистості, її особливості, а також риси характеру для виявлення здібностей і потреб дитини.
Які існують вимоги до характеристики?
Документ, що відображає основні риси особистості учня, повинен не тільки легко читатися, а й бути складеним за певною схемою. Крім того, інформацію в характеристиці викладають таким чином, щоб прочитав її чоловік міг скласти велику картину індивідуальних і психологічних особливостей дитини.
Слід пам'ятати, що прізвище, ім'я, по батькові, а також адреса і Контактна інформація школяра пишуться без скорочень. Також в документі обов'язково вказується кваліфікація умінь і знань учня.
Складають психолого-педагогічну характеристику, використовуючи дані, що містяться в карті учня. Це дозволяє дати об'єктивну оцінку здібностей учня за розробленою фахівцями шкалою, що допомагає розкриттю особливостей характеру дитини і дає уявлення про його поведінку і рівень знань.
структура характеристики
Перший пункт документа, що описує особистісні якості школяра, містить його П.І.Б., Домашня адреса і вік. Далі описуються стан здоров'я учня та рівень його фізичного розвитку . Тут же вказується, чи є у дитини хронічне захворювання , Який його зріст і вагу, і чи відповідають вони віковій нормі.
Третій пункт характеристики стосується тих умов, які є в учня в сім'ї. Тут описується кількість домочадців і рівень матеріального благополуччя. Необхідно описати та психологічну атмосферу, яка існує в родині дитини. Характеристика повинна містити вік, місце роботи і професію батьків, а також їх контактну інформацію.
Якщо педагог становить то наступний її пункт відображає відомості про клас. Тут вказується кількість хлопчиків і дівчаток, які навчаються з дитиною. Крім того, класу дається Загальна характеристика по організованості, активності і успішності.
Далі вчитель повинен описати особисті якості свого підопічного. Для цього вказується те місце, яке дитина займає в класі, його успішність, дисциплінованість та інші характеристики. У документі необхідно вказати і на наявність близьких друзів-однолітків, рівень моральності і моралі школяра, його уявлення про загальнолюдські цінності (совісті, зраді, чесності і т. Д.), А також ставлення до праці. Обов'язково описують сферу захоплень дитини та відвідання ним секції або гуртка.
У характеристиці на учнів повинно відображатися їх ставлення до навчання. Чи є у дитини потяг до знань, які предмети його найбільше цікавлять. Потрібно також опис типу мислення школяра, його психологічних особливостей, рівня розвитку пам'яті і наявності допитливості. У цьому ж пункті учитель повинен вказати на ті якості, які розвинені у дитини добре, і на ті, над якими ще треба попрацювати.
Далі в характеристиці йде опис типу темпераменту, властивого учню. Тут вчитель вказує настрій, яке переважає у дитини в школі, рівень його схильності емоціям і вид їх прояви. У цьому ж пункті дається оцінка вольових якостей учня (сміливості, рішучості і цілеспрямованості).
Вся викладена інформація узагальнюється в самому останньому пункті. Тут же педагог робить висновки про відповідність розвитку учня віковим нормам, а також дає поради щодо тих пунктів, які зажадають від батьків і майбутніх вчителів на особливу увагу.
Характеристика на учня 1 класу
Педагоги, навчальні молодших школярів, складають документ, що описує особистісні якості дітей, набагато частіше, ніж їх колеги з середньої і старшої ланки. Цей порядок існує при переході учнів з початкової школи в наступний клас і в інших випадках.
Характеристика на учня з поганою поведінкою потрібно при постановці його на внутрішньошкільний облік. У такому випадку дитина буде перебувати під суворим педагогічним контролем. Характеристика на учня з поганою поведінкою і з низькою успішністю складається і для комісії ПМПК.
Виклад усіх пунктів подібного документа проводиться з дотриманням описаної вище структури. Характеристика на учня з поганою поведінкою і з низькою успішністю нерідко вказує на його слабку самоорганізацію і наявність неправильного підходу до освітнього процесу . Крім того, документ повинен відображати небажання дитини систематично виконувати домашні завдання. Та й підготовлені уроки, швидше за все, їм робляться поспішно, без аналізу досліджуваного матеріалу.
Характеристика на учня з низьким рівнем успішності повинна відображати небажання дитини працювати над систематизацією отриманих знань. Такий школяр, як правило, не встановлює зв'язку між новим і старим матеріалом. Швидше за все, саме з цієї причини знання носять фрагментарний і безсистемний характер. До того ж, педагогам добре відомо і те, що діти з низькою успішністю не тільки неуважні на уроках, а й відрізняються поганою поведінкою. Все це підтверджено численними дослідженнями психологів, які спостерігали за важкими школярами на уроках, розмовляли з їхніми батьками і т. Д.
Характеристика на учня з низькою успішністю повинна відображати наявні факти невиконання шкільних вимог . Це може бути пропуск занять, обман батьків, яким діти говорять, що «нічого не задали», а також брехня вчителям «забув книги (щоденник) будинку». Подібна поведінка в обов'язковому порядку повинна відображати характеристика на поганого учня . В цьому випадку новому класному вчителю або адміністрації школи буде відомо про наявність у першокласника негативних рис характеру, на які варто звернути Особливе Рамус у виховній роботі.
Характеристика на учнів 2-3 класів
Після закінчення першого року навчання характеристика на учня з поганою поведінкою може містити і такий фактор, як конфліктні відносини з педагогами. такі особливості даного віку . Подібний характер поведінки дитини складається через його неуспішності.
Педагог робить школяреві зауваження, намагається змусити її працювати, що і сприяє антагонізму у відносинах. Діти починають грубити і грубіянити вчителям, йдуть з уроків і зривають навчальний процес. Всі ці моменти, при їх наявності, повинна відображати характеристика на слабоуспевающие учня з поганою поведінкою. Такий опис особистості школяра дозволить новому вчителю не допустити розвитку злостивості, конфліктності і збудливості дитини.
Домашні проблеми
Подібного роду конфлікти можуть виникнути у невстигаючих дітей з батьками. Однак деякі тата і мами пред'являють претензії до школи. Вони вважають, що вчителі «погано вчать». Часто вони садять своїх ще не відпочили після школи дітей за письмовий стіл і змушують виконувати домашні завдання. Цей процес нерідко супроводжується фізичними покараннями і образами. Така ситуація призводить до втрати довіри. Діти просто тікають від конфліктів на вулицю і з'являються будинки тільки пізно ввечері. Зазвичай таке починає відбуватися до кінця третього класу. Всі ці особливості відображає характеристика на учня неблагополучного. Адже після конфліктів з батьками та вчителями діти стають некерованими, злісними і забіякуватими. Такі школярі нерідко крадуть, сваряться і пропускають уроки.
Характеристика на учнів 4 класу
Після закінчення третього класу школярі з поганою поведінкою володіють багатьма негативними особливостями . Саме тому характеристика на слабкого учня цього віку повинна відображати його безвідповідальність і недисциплінованість при наявності цих рис. У ній може бути вказівка на слабку волю дитини і відсутність працьовитості. Всі ці риси характеру обумовлюють відставання в навчанні.
Характеристика на поганого учня дається із зазначенням його неуважності під час уроків і небажання відповідати на питання, що задаються вчителем. Якщо такі факти мають місце, то, швидше за все, вони викликані безвідповідальністю і недисциплінованістю. У характеристиці повинні бути описані і інші риси, що обумовлюють відставання:
Слабка воля;
Відхід від труднощів;
Пасивність;
Недбале виконання дорученої роботи може стати причиною переоцінки своїх можливостей, а також невміння зрозуміти ступінь її складності. Все це повинно бути зазначено педагогом в складається документі.
Характеристика на учнів середніх класів
Спостереження психологів підтверджують той факт, що до 12-14 років школярі з поганою поведінкою перестають цікавитися успішністю. Деякі з них можуть не відвідувати школу навіть протягом кількох місяців. На всі ці факти повинна вказувати характеристика на неадекватного учня.
Це дуже важливо при переході таку дитину в інший клас або школу, адже вже до підліткового віку у деяких відбувається формування асоціальних форм поведінки. Учні починають красти, хуліганити, вживати спиртні напої і бродяжити. Часом їх поведінка привертає увагу правоохороних ОРГАНІВ . Їх ставлять на облік в дитячу кімнату міліції.
Характеристика на середнячків
Хороша успішність школяра може бути і епізодичній. В такому випадку характеристика на середнього учня повинна відзначати його байдужість до школи. Такі діти сприймають уроки як повинність. Вони виконують вимоги вчителів, в якійсь мірі беруть участь в роботі класу, іноді навіть виявляють активність. Однак часом це робиться тільки для того, щоб не привертати уваги дорослих і уникнути неприємностей. Така риса характеру повинна бути помічена педагогом і вказана в описі особистості.
Як правило, середнячки знаходяться в повній впевненості в тому, що школа і уроки - це нудне і нецікаве заняття, яке потрібно тільки дорослим. Часом такі діти вчаться тільки заради отримання задовільної оцінки їх знань, просячи у педагога поставити «хоча б трієчку». У таких школярів відсутня навчальна мотивація, що завдає шкоди їх моральному вихованню. Все це повинно відображатися в даній педагогом характеристиці. Знаючи це, новий учитель буде прагнути підвищити внеучебную мотивацію підлітка для розвитку його пізнавальних інтересів та пробудження прагнення до розширення і поглиблення знань.
Де взяти дані для складання характеристики?
Для того щоб учитель без жодних зусиль міг скласти особистісне опис свого учня, потрібне проведення Цей процес виражається в систематичному контролі й оцінці результатів навчальної діяльності . Проведення подібної діагностики і дозволяє своєчасно виявляти наявні прогалини. Крім того, вчитель повинен розмовляти з учнями та їх батьками, спостерігати за найбільш важкими школярами з одночасною фіксацією отриманих даних в щоденнику педагога. При написанні характеристики на учня виробляються аналіз і узагальнення наявних даних.
Новий учень - що робити педагогу?
Прочитавши характеристику на учня, вчитель повинен вжити всіх заходів для усунення відставання школяра.
Як правило, вони знаходять вираз в проведенні додаткових занять . У зв'язку з тим, що невдачі в навчальному процесі нерідко викликаються поганою поведінкою дитини, від педагога потрібно і виховний вплив . Воно повинно включати не тільки індивідуальну роботу з учнем, але і проведення бесід з його сім'єю
Можливо, буде корисний почитати:
Новий учень - що робити педагогу?Як розвиваються і змінюються перспективи вчителів?
Який зв'язок між перспективою акторів і їх діями?
Як стикаються вчителі, особисті протиріччя і розбіжності між ними?
Навіщо ж потрібен подібний документ і як правильно його написати?
Які існують вимоги до характеристики?
Де взяти дані для складання характеристики?
Новий учень - що робити педагогу?