ІІ: ключові сфери і перспективи застосування Everest

AI - одна з передових областей досліджень і розробок вчених

AI - одна з передових областей досліджень і розробок вчених. У самих різних областях науки і техніки слід дотримуватися машинами тих завдань, які раніше були під силу тільки людині. Системи - і програмні, і апаратні, створені на основі AI, - з кожним днем ​​знаходять все більш широке застосування в сучасному інжинірингу, будучи невід'ємною складовою автоматизації різних процесів.

Інтелектуальна реальність сьогодні позначена насиченою практикою і формує ряд перспективних напрямків розвитку розумних технологій

1. Технології AI успішно застосовуються в державному секторі, зокрема, в правоохоронних структурах і пожежних службах:

Розробники програми Series Finder розробили дев'ять потенційних сценаріїв крадіжок. Алгоритми, на яких базується технологія, аналізують безліч факторів, в числі яких принципи злому будинку, час доби, день тижня і т.д., і відтворюють потенційне поведінку злочинця.
Американські вчені, спільно з представниками правоохоронних структур, працюють над проектом інтелектуальної системи, яка зможе, орієнтуючись на поведінку, активність і публікації користувачів в соцмережах, виявляти потенційних наркоторговців.
NASA проектує розумного бота для пожежників, мета якого полягає в організації злагодженої взаємодії пожежної групи, а також оперативне інформування про стан ситуації кожного фахівця на місці загоряння.
У містах створюються великі адміністративні центри, що надають автоматизований сервіс по обробці та видачі документів приватним особам і бізнесу.

Очікується, що довіра до інтелектуальних технологій, які забезпечують безпеку, і таким, що відповідає за вдосконалення методів запобігання ризикових ситуацій в держсекторі і в рамках діяльності держслужб, буде активно рости і стимулювати появу нових унікальних рішень. Ключовим аспектом в реалізації інноваційних проектів стане розуміння влади і політикуму необхідності зміцнення співпраці з дослідницькими і науковими центрами, а також доцільності належного фінансування сфери інновацій.

2. Технології AI успішно застосовуються в агро-секторі:

Компанія Cognitive Technologies тестує безпілотний трактор, який володіє комп'ютерним зором завдяки супутниковим датчикам. Розробка націлена на збір врожаю, прополку, обприскування рослин гербіцидами та інші процеси, які спростять життя фермерам.
Компанія Autonomous Tractor Cooperation представила безпілотний трактор Spirit, який працює на системі AutoDrive, яка представляє собою симбіоз радіонавігації і лазерного гіроскопа. Дана система забезпечує самостійне пересування трактора по маршруту, який він попередньо проїхав з водієм.
У 2017 році почалося тестування робота-просіювача, який, базуючись на програмі ідентифікації зернових культур і коренеплодів, розпізнає бур'яни і видаляє їх з грунту. Робот чітко фіксує різницю між корисним і марним рослиною, допомагаючи обробляти поля і очищати їх для отримання більш однорідного і якісного врожаю.
Експерти з Fraunhofer IPK в Берліні, поряд з іншими німецькими та іспанськими дослідниками, вивчають потенціал для автоматизації врожаю огірків в рамках проекту ЄСП CATCH, що передбачає збір певних сортів плода для консервації. Згідно із задумом, планується запустити на грядки роботів, які, орієнтуючись на візуальне і тактильне сприйняття, будуть відбирати кращі огірки. Передбачається, що розумні машини зможуть працювати в будь-який час доби незалежно від погодних умов, що істотно скоротить час забору врожаю і потреба у величезній кількості людських зусиль.
SRI International запустила проект впровадження роботів, які збирають яблука з дерев за принципом вакуумного всмоктування плода. Крім цього, вони повинні будуть класифікувати фрукти, які ростуть в промислових садах, на придатні та непридатні до вживання, а також фіксувати недозрілі плоди.
На багатьох фермерських господарствах вже активно застосовуються системи автоматичного поливу та обробки земельних ділянок, а також технології «розумних теплиць».
Найпопулярнішою технологією в роботі з урожаєм і раніше залишається безпілотний дрон. Залежно від виробника, моделі і покоління девайса, в середньому безпілотники можуть покривати до 12 км2 полів менш ніж за 50 хвилин, піднімаючись на висоту 50-100м. При цьому точність зображень, які робить дрон, може варіюватися до кількох сантиметрів на піксель.

Очікується, що безпілотні транспортні рішення і роботи, задіяні в процесі збору врожаю, значно збільшать продуктивність агро-сектору, який у багатьох країнах рухається досить інертно. Цілком ймовірно, що в найближчому майбутньому цей сектор зможе повністю функціонувати без участі людини. Вчені вважають, що штучний інтелект займе свою нішу і в так званих вертикальних фермах, тобто, повністю тепличному сільському господарстві. Пристрої зможуть відстежувати важливі для врожаю показники, такі як вологість, освітленість і температура, оперативно реагуючи на їх коливання.

3. Технології AI успішно застосовуються в побуті та повсякденному житті:

З кожним днем ​​у всьому світі зростає попит на технології «розумних будинків».
Бізнес і держструктури об'єднуються, щоб створювати «розумні міста».
Вчені масово тестують інтелектуальних асистентів, покликаних створити людині досконалий побут.
Компанії розробляють сотнями розумні додатки для смартфонів, які допомагають обмінюватися інформацією і вирішують поточні повсякденні справи.
Ми кожен день спілкуємося з роботами-адміністраторами і роботами-асистентами по телефону, що відповідають на наші запити.
Ми замовляємо товари онлайн і отримуємо посилки в почтоматах.

Очікується, що вже до 2030 року домашні роботи стануть нормою, забезпечивши найбільш сприятливі умови побуту, а технології «розумних будинків» стануть стандартом якісного життя. Інші напрямки, на думку, експертів, перевершать будь-які очікування вже в найближче десятиліття зважаючи на зростання споживчого попиту на інтелектуальні розробки. Автоматизація базових процесів життєдіяльності - перспектива глобального характеру.

4. Технології AI успішно застосовуються в сфері освіти:

Сучасні навчальні заклади повсюдно використовують розумні гаджети.
Система Масових онлайн-курсів (МООС) все частіше застосовується замість лекцій в університетах, на яких багато нудьгували, - відео уроки, більш інтерактивні завдання, вправи і т.д.
Навчання в онлайн режимі стає популярнішим і ефективніше з кожним роком через бажання багатьох поєднувати роботу і навчання.
Дистанційне навчання - локомотив сучасного високотехнологічного освіти, що має на увазі дистанційний іспит. Системи прокторінга - стеження за студентом під час написання контрольних робіт і здачі іспитів - забезпечують максимальну прозорість процесу. Ще в недавньому минулому прокторінг мав на увазі, що протягом усього іспиту за здають спостерігають через веб-камеру.
У ряді країн в школах тестують електронні журнали, які надають батькам інформацію про успішність і відвідуваність дитини в режимі онлайн, а для педагогів спрощують «паперову» роботу.
Активно розробляються й удосконалюються вже існуючі системи, які визначають рівень знання учня, оцінюють вірність відповідей і розробляють персоналізовану програму навчання. Як приклад можна назвати такі рішення, як AutoTutor, Knewton, SHERLOCK. Остання програма використовується в ВПС США для навчання пілотів.

Очікується, що в недалекому майбутньому машинне навчання буде виявляти здібності людини і давати рекомендації з навчання, перебуваючи завжди «під рукою», через додаток на мобільному пристрої. Багато вчених роблять ставки на технології AI саме в сфері освіти через їх неупередженості в оцінюванні знань і перевірці навчальних завдань. Більш того, британські вчені прогнозують, що в майбутньому у кожної людини буде свій навчальний наставник.

5. Технології AI успішно застосовуються в фінансовому секторі:
Автоматизація використовуються для боротьби з шахрайством і відмиванням грошей на ринку, прогнозування ринкових оцінок, оптимізації фінансових ресурсів, запобігання ризикових ситуацій, аналізу в бухгалтерському обліку, планування витрат і вкладень.
Банки мають намір впровадити роботизованих співробітників для роботи з клієнтами. Багато структур вже тестують прототипи штучних асистентів, заточених на рішення 80% самих часто виникаючих питань у споживачів.
Розумні системи успішно обробляють основні запити клієнтів, інформують про послуги і можливості, надають технічну підтримку.
Ряд фінансових установ використовує AI в системі управління персоналом. Інтелектуальні технології контролюють рішення співробітників, оперативно реагуючи на неправомірні дії з їхнього боку, тим самим попереджаючи порушення законодавчих норм з вини банку.
Великі фінансові організації Goldman Sachs, Morgan Stanley Citigroup і UBS Group інвестують в розробки AI для найму персоналу. Ключові можливості такого рішення - відбір прийнятних резюме, оцінка професійних якостей претендентів і організація відеоспівбесід.
Розробники додатків Pefin і Wallet.ai довірили онлайн-платформ особисті фінанси. Сервіси, беручи до уваги економічні показники, будують індивідуальну фінансову систему, розраховуючи, скільки людина або організація може витратити або інвестувати.

Очікується, що в найближчі кілька років AI буде застосовуватися в сфері фінансів у десятки разів частіше існуючої нині практики. Наприклад, половина з усіх опитаних керівників банків США заявили про плани впровадження інтелектуальних систем в роботу установи, з них 39% - з метою запобігання нелегальних грошових переказів і 26% - для моніторингу правомірності дій банку.

6. Технології AI успішно застосовуються в транспортній системі:

За допомогою систем відеоаналітики можна контролювати трафік за допомогою управління світлофорами і дорожніми знаками.
AI, оперуючи статистикою завантаження вулиць і транспортних магістралей, може давати рекомендації щодо видозміни маршрутів в разі заторів, можливих зелених насаджень, якості дорожнього покриття або зміни напряму руху.
За допомогою AI можна управляти розкладом руху громадського транспорту, давати рекомендації щодо зміни або доповнення посадочних станцій і маршрутів, аналізуючи людський трафік і завантаженість транспортних засобів.
AI дозволяє аналізувати пасажирські потоки за допомогою використання електронних квитків, що дає можливість здійснювати моніторинг основних транспортних напрямків і варіювати ними з метою економії палива або збереження екосистеми.
AI дозволяє керувати освітленням магістралей, економлячи електроенергію, а також аналізувати стан доріг, допомагаючи уникати аварійних ситуацій.
Одним з провідних напрямків розробок AI в транспортній інфраструктурі є створення безпілотних автомобілів. Активно тестують подібні системи компанії Google, Tesla, General Motors. Автомобільні концерни Ford і BMW також озвучують плани про випуск автономних автомобілів вже до 2021 року.

Очікується, що впровадження розумних технологій в транспортну галузь радикально змінить ситуацію на дорогах і умови експлуатації громадського та приватного транспорту. Крім того, вже до 2020 року на дорогах буде близько 10 млн. Безпілотних автомобілів. Системи AI допоможуть убезпечити дорожній рух, уникати безлічі аварій і будуть вести моніторинг ситуації на дорогах в режимі онлайн.

7. Технології AI успішно застосовуються в промисловості:

Багато європейських фабрики використовують роботизовані рішення для автоматизації процесів виробництва. Це позбавляє співробітників від важкого і небезпечного виробничого праці.
AI допомагає уникнути виробничих помилок, тим самим покращуючи якість продукту і скорочуючи тимчасові і матеріальні витрати на його виготовлення, а також дозволяє організувати безперервне виробництво.
Роботи аналізують продукцію в різних галузях, відокремлюючи якісний товар від неякісного, після чого сортують його відповідно до вимог продавця.
Роботи копають, бурят, шиють, друкують, свердлять, збирають, класифікують і тестують.
Запам'ятовуються прикладами застосування AI є ініціативи порту Гамбурга і мотоциклетної компанії Harley-Davidson: перші за допомогою розумних технологій збільшили пропускну здатність більш ніж в 2,5 рази, другі - скоротили час збирання мотоцикла з 21 дня до 6 годин (!).
Компанії Cisco, AT & T, IBM і Intel об'єдналися в Консорціум Industrial Internet Consortium, IIC, який ставить собі за мету просування IoT-технологій і AI-проектів.

Очікується, що в найближчі 10 років застосування AI в промисловості може радикально трансформувати все її сектори. Експлуатація розумних технологій стане масовою культурою. Експерти вважають, що в доступному для огляду майбутньому найбільш затребуваним AI буде, перш за все, в тих процесах, де прямий алгоритмічний розрахунок неможливий або утруднений, де дуже багато змінних факторів і невідомих, де інженер оцінює необхідні дії «на око» і на основі власного досвіду. З урахуванням конкуренції - як з боку промислових лідерів, так і з боку нових промислових регіонів з дешевою робочою силою, - для підвищення продуктивності потрібно не тільки нарощувати виробничі потужності, але і намагатися більш раціонально використовувати ті, що є.

8. Технології AI успішно застосовуються в медицині:

Розумні системи консультують пацієнтів і аналізують симптоматику, систематизуючи отримані дані.
Сучасні медичні онлайн-додатки дозволяють контролювати основні показники життєдіяльності людини і сигналізують йому про потенційні ризики для здоров'я.
Роботи діагностують кров і аналізують показники, вчаться оперувати і працювати автономно з людським тілом.
Медичні екзоскелети допомагають людям з інвалідністю поліпшити якість життя і розширити спектр своїх можливостей.
Розумні вимірювачі пульсу дозволяють людям з патологіями серця займатися спортом, постійно контролюючи своє самопочуття.
Спеціальні програми «ведення пацієнта» дають можливість медикам вести лікування дистанційно, оптимізуючи час лікуючого лікаря і самого хворого.
Компанія IBM розробила суперкомп'ютер під назвою Watson, який здатний аналізувати медичні дані та зображення, щоб ставити діагноз, і при цьому, в ході тестування, не робить помилок. Удосконалюючи технологію, IBM навчає пристрій виявлення навіть слабко виражених ознак рідкісних захворювань у дітей. Компанія співпрацює майже з двома десятками медичних центрів, що має прискорити широке впровадження технології в установи охорони здоров'я.
За допомогою AI планують діагностувати рак на ранніх стадіях, запобігати епідемії малярії і вірусу Зика.
Компанії-партнери Bay Labs і Arterys планують діагностувати серцеві захворювання, використовуючи нестандартний підхід: їх мета - навчити AI виявляти патології по рентгенівським знімкам гранично рано, щоб не лікувати, а запобігати розвитку хвороби.

Очікується, що розумні технології вже скоро зможуть бачити те, що недоступно доктору. Крім того, вчені вважають, що в майбутньому здоров'я людини будуть сканувати смартфони. На основі аналізу активності, сну, поведінки в соціумі та інших показників можна буде діагностувати навіть психічні відхилення, наприклад, депресію. Також штучного інтелекту відводять роль дослідження нових лікарських препаратів. Алгоритми будуть виявляти вразливі місця вірусів і підбирати для їх усунення ефективні комбінації молекулярних структур при тестуванні нових медикаментів.

9. Технології AI успішно застосовуються в бізнесі:

AI оптімізує промислове виробництво, прогнозуючі якість продукції и автоматізуючі настройки обладнання.
AI обробляє документацію, забезпечуючі поиск информации про юридичних осіб та аналізуючі всі Звернення КЛІЄНТІВ.
AI моделює дані компании.
AI автоматізує робочі процеси компании.
AI працює над Створення персональних рекомендацій, допомагаючі дізнатіся, Які послуги знадобляться клієнту.
AI підвіщує ефективність роздрібної торгівлі, оптімізуючі роботу магазинів и торгових мереж.
AI допомагає плануваті відпочинок в туристичному бізнесі: алгоритми машинного навчання Використовують з метою поліпшіті рекомендації з організації поїздок для Користувачів.
AI оптімізує роботу ТЕХНІЧНОЇ ПІДТРИМКИ, скорочуючі ее НАВАНТАЖЕННЯ.
AI оптимізує рутинні процеси на підприємствах, забезпечуючи підтримку клієнтів послугами кол-центру, аналізуючи ризикові ситуації і розробляючи персональні пропозиції.

Очікується, що впровадження AI до 2030 року дасть приріст світового ВВП на 14%, що прирівнюється 15,7 трлн.дол. Експерти відзначають, що це більше, ніж нинішній сумарний обсяг промислового виробництва Китаю та Індії. Згідно з результатами дослідження Teradata, переважна більшість великих компаній (80%) будуть інвестувати кошти в технології штучного інтелекту, а, згідно з прогнозами консалтингового агентства Gartner, до 2020 року вони будуть присутні практично у всіх нових програмних продуктах і сервісах.

10. Технології AI успішно застосовуються в військово-оборонному комплексі:

У багатьох країнах використовуються технології віртуальної і доповненої реальності для навчання солдатів за допомогою імітації військових дій, а також для тестування нових видів бойової техніки.
Безпілотні дрони, обладнані системами відеоспостереження, застосовуються для вивчення території, збору розвідданих, тактичної розвідки, аналізу потенційних загроз і збору інформації, необхідної для проведення військових операцій.
Активно тестуються автономні транспортні військові засоби, керовані системами AI, які пересуваються відповідно до встановленого плану дій, аналізуючи ризики і особливості території, а також можуть самостійно атакувати ворога.
Вдосконалені системи розпізнавання осіб допомагають ідентифікувати представників ворожих сил.
Наземні роботи використовуються для вивчення ризикових зон і пошуку боєприпасів.
Вчені відразу декількох країн працюють над створенням і удосконаленням екзоскелета для солдатів, застосування якого зможе підвищити їх прохідність і оптимізувати витрати фізичних ресурсів в критичних умовах, а також дозволить переносити на собі більш важкі вантажі у вигляді харчів та зброї припасів.
Технології AI використовуються для прицільного зброї і виключення потреби участі людини в ряді бойових операцій.
Військово-морська піхота США почала задіяти розумний VR / AR тренажер Marine Tactical Decision Kit для навчання при тактичному плануванні і виконанні командних місій.
Технології віртуальної військової медицини дозволяють забезпечити ефективну медичну допомогу, а розумні помічники у вигляді натільних пристроїв, що контролюють стан здоров'я або ступінь поранення солдата, допомагають вчасно запобігати втратам в бою.
Канадський стартап IFTech розробив спеціальний військовий жилет, який імітує фізичний вплив на тіло людини. При навчанні військовослужбовців пристрій дозволяє не просто виводити інформацію на дисплеї, а й фізично відчутно імітувати попадання кулі або осколків в людини, надаючи реальність того, що відбувається.

Очікується, що в рамках оснащення армії сучасними технологіями AI фінансові вливання в військово-оборонний комплекс у всьому світі будуть рости з кожним роком, підключаючи все більше інженерних компаній для розробки нових рішень. Уже сьогодні глобальний ринок одних тільки військових симуляторів для навчання військовослужбовців оцінюється в 9,3 млрд. Дол. До 2021 року він досягне 12,7 млрд. Дол. Ринок військової доповненої реальності в 2017 році склав майже 2 млрд. Дол.

Всі права захищені. Жодна частина статті НЕ может буті Використана в інтернеті для приватного або публічного использование без обов'язкового активного гіперпосілання на сайт everest.ua.

Автор: Юлія Долгопятова


Читайте також:

Інтелектуальні машини на службі сучасного Суспільства

AI в медицині: кардинальні изминения звичних способів обслуговування пацієнтів

Smart city: технології «розумного міста» і їх цільове призначення

Новости