Інфрачервона сауна: користь, шкода, відгуки
- Принцип роботи ІК-сауни
- Користь ІК-сауни
- Шкода ІК-сауни
- Правила відвідування інфрачервоної сауни
- Відгуки
- Аліна (Санкт-Петербург):
- Антон (Тюмень):
- Марія (Єкатеринбург):
- Влада (Омськ):
В даний час універсальним засобом від простудних захворювань, захворювань серцево-судинної системи і навіть від надмірної ваги вважається саме інфрачервона сауна: відгуки людей - яскравий тому доказ. На сайтах в інтернеті, на сторінках журналів і книг навперебій пишуть про користь інфрачервоного випромінювання для організму людини. Проте, існують і протилежні думки.
Принцип роботи ІК-сауни
Інфрачервоні промені нагрівають тіло, а не повітря в сауні
Для того щоб зрозуміти, яку користь приносить інфрачервона сауна, і шкідлива вона, слід спочатку розібратися в принципі її роботи.
Основна відмінність від звичайної (конвекційної) сауни полягає в тому, що нагрівання відбувається за допомогою інфрачервоних променів, а не потоку гарячого повітря. Тобто промені проникають безпосередньо в тіло людини, нагріваючи його, а не повітря. Таким чином, в кабіні не спалюється кисень, а температура в інфрачервоній сауні не піднімається.
Випромінювання забезпечують нагрівачі, які розташовані рівномірно по всій кабіні: тилові, фронтальні і ножні. Тобто на відміну від конвекційної сауни тепло поширюється рівномірно по всьому тілу.
Користь ІК-сауни
З перших хвилин перебування в кабіні організм людини піддається впливу інфрачервоних променів, що благотворно впливає на організм. Яку ж користь несе така процедура?
- В першу чергу корисна інфрачервона сауна при застуді, оскільки протягом перших кількох хвилин тіло нагрівається до 38 градусів, що сприяє загибелі мікробів.
- Тепло сауни активізує і посилює опірність організму. Підвищується імунітет.
- Процедура забезпечує природну реакцію потовиділення, що сприяє виведенню з організму шлаків і токсинів. Чималим плюсом є також те, що в поті, що виділяється при ширянні в конвекційної сауні, міститься 95% води і лише 5% твердих речовин (натрій, нікель, свинець, мідь та інші), а при ширянні в інфрачервоній сауні, частина твердих речовин дорівнює 20%.
- Сауна благотворно впливає на шкіру, очищаючи і оживляючи її. Користь інфрачервоної сауни позначається навіть на лікуванні шкірних захворювань і пошкоджень: швидке загоєння ран, реабілітація після пластичної хірургії, лікування сонячних опіків, обмороження, усунення наслідків крапивной лихоманки і псоріазних захворювань.
- Тепло сауни позбавляє від болю в м'язах і суглобах різного походження.
- ІК-сауна збільшує гнучкість і рухливість м'язів, сухожиль, суглобів за допомогою їх розігріву, що зменшує ймовірність травматизму.
- Поліпшується кровообіг.
- Чим корисна інфрачервона сауна при захворюваннях серцево-судинної системи? Дана процедура - свого роду кардиотренировка. Тепло сауни підвищує швидкість скорочень серця, що сприяє його зміцненню. Позитивно впливає сауна і на стінки судин, роблячи їх більш еластичними, знижує рівень холестерину в крові. Нормалізується артеріальний тиск.
- Не менш дієва інфрачервона сауна для схуднення: за сорок хвилин перебування в сауні спалюється близько 900 калорій, а в результаті інтенсивного бігу за той же час - всього 450.
Шкода ІК-сауни
Існують думки, що інфрачервоні випромінювання, які організм людини отримує за допомогою даної процедури, надають на нього несприятливий вплив. Чи правда це, і чи шкідлива інфрачервона сауна насправді? Ширяння в сауні, випромінювання в якій є природним і природним, може нести шкоду організму людини тільки в тому випадку, якщо він користується нею, нехтуючи протипоказаннями свого лікаря.
В яких випадках процедури в інфрачервоній сауні не рекомендуються?
- Людям, які мають пухлини, доброякісні або злоякісні, в першу чергу протипоказана саме інфрачервона сауна: шкода її впливу може позначитися на зростанні клітин пухлини.
- Жінкам під час менструації не бажано тривалий час перебувати в кабіні сауни, оскільки випромінюється тепло може посилити кровотечу.
- Інфрачервона сауна при вагітності - досить делікатне питання, оскільки відвідування в залежності від особливостей протікання вагітності може нести як користь, так і шкоду. Тобто необхідно перш проконсультуватися з лікарем.
- Не рекомендується відвідувати сауну при наявності таких захворювань як артрит, артроз.
- Як приймати інфрачервону сауну гіпертонікам, а також людям з частими перепадами тиску? Випадки строго індивідуальні - без консультації лікаря відвідування не рекомендуються.
Правила відвідування інфрачервоної сауни
Навіть якщо ніяких протипоказань немає, слід дотримуватися деяких правил відвідування, оскільки їх порушення може бути чревате неприємними наслідками.
Отже, які ж правила диктує відвідувачам інфрачервона сауна: як часто відвідувати, як довго в ній перебувати, чого слід уникати?
- Перед походом в сауну необхідно очистити шкіру.
- Не варто переборщувати з процедурою: 25-30 хвилин в день цілком достатньо.
- Особливий випадок, якщо після сеансу масажу слід інфрачервона сауна: правила відвідування вимагають ретельно змити все крему і масла. Тепло в сауні може посилювати їх дію, таким чином, не виключені опіки або навіть алергії.
- Під час сеансу необхідно пити воду, щоб організм не зневоднювався.
- Не рекомендується відвідувати сауну на голодний шлунок.
Відгуки
Зрештою, ніщо не говорить про ту чи іншу процедуру так красномовно, як відгуки людей, які її випробували.
Аліна (Санкт-Петербург):
«Я ніколи на своєму досвіді не знала, що таке інфрачервона сауна: як користуватися нею, ніж вона хороша, а чому - ні. Але після одного випадку все-таки прийшла до висновку, що процедура дійсно приємна і корисна.
Кілька років тому я зламала ногу, звичайно, все давно зрослося, але тепер періодично мене турбують болі, як це в народі називається - «на погоду». У інфрачервону сауну я пішла не тому, а просто тому, що чоловік подарував абонемент, але мені сподобалося, і я стала періодично ходити туди і за власною ініціативою. Що дивно, болю майже пройшли ».
Антон (Тюмень):
«Я завжди дуже любив сауну. Правда, коли вперше відвідав інфрачервону, зрозумів, що вона має безліч переваг перед звичайною. І в першу чергу, вона куди легше переноситься, в ній навіть простіше дихати ».
Марія (Єкатеринбург):
«Під час застуди для мене єдиний вихід - інфрачервона сауна: показання до відвідування нехитрі, тривалість і перебіг процедури не обтяжують. А як результат - покращене самопочуття і заряд енергії. Всім рекомендую".
Влада (Омськ):
«Інфрачервона сауна - це доступно, швидко і дієво. Для мене це ні з чим незрівнянна релаксація. Люблю на вихідних влаштувати маленьке свято: масаж плюс сауна ».
Так чи інакше, ІК-сауна - відмінний спосіб не тільки позбутися від деяких хвороб або ж запобігти їх появі, але також і просто розслабитися, отримати заряд енергії, позитивних емоцій.
Яку ж користь несе така процедура?
Чим корисна інфрачервона сауна при захворюваннях серцево-судинної системи?
Чи правда це, і чи шкідлива інфрачервона сауна насправді?
В яких випадках процедури в інфрачервоній сауні не рекомендуються?
Як приймати інфрачервону сауну гіпертонікам, а також людям з частими перепадами тиску?
Отже, які ж правила диктує відвідувачам інфрачервона сауна: як часто відвідувати, як довго в ній перебувати, чого слід уникати?