Како да носите фустан во линија А-линија | Кои се погодни модели на фустани Силуета во форма А

 1. Силуета за облекување во форма: што е тоа?
 2. Да одговараат на фустанот во А-линија: изберете по тип
 3. Што да се носат со фустан А-линија: стил и слика
 4. Што да се носат со фустан А-линија: фотографија на модели

Должината на А-силуетата е фустан, тесен во пределот на градниот кош и рамномерно се проширува надолу, наликува на буквата „А“ во форма. Овој стил е изведен од фустани со трапез . Во 60-тите години на минатиот век, Кристијан Диор направи некои измени во стилот на трапезоиден фустан, малку сечејќи го на страните, но оставајќи ја силуетата слободна.
Должината на А-силуетата е фустан, тесен во пределот на градниот кош и рамномерно се проширува надолу, наликува на буквата „А“ во форма

Во овој напис:

Силуета за облекување во форма: што е тоа?

Првично, фустанот на овој крој не го привлече вниманието на убавините од тоа време, но постепено, поблиску до почетокот на 70-тите, кога зборот „слобода“ звучеше насекаде, слободните фустани со А-силуета влегоа во женската гардероба и останаа таму до ден-денес.

Фустаните со редови, како по правило, се еднократни и можат да бидат меки или тврди (поради ситница) здолниште. Најчесто тие имаат краток ракав или воопшто немаат ракави, долг ракав е прилично редок и, како по правило, на ексклузивни модели. Јаката на фустанот А-линија е исто така разновидна. За време на појавата на овој стил во модата беше стенд-јака и свртена јака, кои во моментов се присутни на повеќето модели.

Меѓутоа, модерните дизајнери направија многу промени во овој стил, и затоа денес фустаните со А-силуета со длабоко деколте со различни форми се доста вообичаени, а тоа е особено точно за венчаници.

Фустаните со силуета можат да бидат монофонични, со различни нијанси, како и со обоени, особено кафези, ленти, полкови и други обрасци одговараат на ретро-правецот.

Првично, фустанот на триаголен крој беше еден вид униформа, беше претежно краток, а се носеше на работа и дома, денес овој стил е претставен во огромен број на различни опции и може да се најде на коктел-забави и на церемонијални настани.


 • " Директни фустани: стилови и модели
 • " Фустани од принцезата: стилови и модели
 • " Фустани со молив: стилови и модели
 • " Фустани во стил на империја: стилови и модели
 • " Грчки фустани: стилови и модели
 • " Фустан-кошула: стилови и модели
 • Да одговараат на фустанот во А-линија: изберете по тип

  Фустанот од А-линија изгледа одлично на високи тенки девојки (фигурата на тенок колона), им дава дополнителна благодат, кршливост и шармантна нежност. Овој фустан крие многу недостатоци, и затоа е совршен за жени со кој било вид фигура. Значи, девојките со фигура на круша со помош на овој стил можат успешно да сокријат широки колкови и полни нозе. Ако фигурата, напротив, припаѓа на типот на превртен триаголник, тогаш под долгиот фустан на овој стил можете да го скриете несразмерното тесен долен дел од телото, балансирајќи го со горниот.

  За девојчиња со форма на правоаголник што не можат да се пофалат со тенок половината, фустанот А-силуета е вистинско магично стапче - слободното вклопување успешно ја крие оваа карактеристика на фигурата. Покрај тоа, фустанот од овој стил помага да се скрие мала надуеност на стомакот, се склопува на страните и на половината, и други непривлечни детали за силуетата.

  Не знаете каков вид на фигура? Понесете го бесплатниот тест ..

  Што да се носат со фустан А-линија: стил и слика

  Фустани Бизнис стил со силуета, без ракави или кратки ракави, изгледаат одлично со најразлични блузи и желки. Кратка или средна должина фустан оди добро со хулахопки и чевли, чамци.

  Надворешната облека на овој фустан може да биде различна, добро прилагодена кардиган, кратко вклопено палто, јакна, па дури и болеро. Да се ​​облекувате со долги ракави, можете да соберете елек од крзно.

  Современите модели на фустани со А-силуета се совршено комбинирани со апсолутно какви било класични чевли, без разлика дали тоа се сандали или чевли, со или без потпетици, чизми за глуждот или високи чизми. Се разбира, не треба да носите таков фустан со груби чевли или чевли со дебели стапала.

  Додатоците се задолжителен додаток на фустанот А-линија, а тука модерните убавици имаат огромен обем за избор. Марамите, марамите, лешките јаки и другите дополнителни детали изгледаат модерно, стилски и оригинални со фустан од овој стил, а на изгледот му даваат комплетен изглед. Покрај фустанот, можете да носите светли мониста со големи мониста или долга низа бисери. Долгите нараквици, незаменлив елемент на модата во шеесеттите години, можат да станат оригинален и многу елегантен додаток за фустан А-линија.

  За да направите комплетна ретро-слика, за таков фустан треба да собереш чантата, може да биде женска чанта со средна големина, мала торба за спојката или торба со пликови.


  Не можете да го одредите вашиот стил на облекување? Понесете го бесплатниот тест ..

  Што да се носат со фустан А-линија: фотографија на модели


ШТО СЕ СМЕЕТЕ ОД ОВОЈ ТЕМА?


Силуета за облекување во форма: што е тоа?
Не знаете каков вид на фигура?
Не можете да го одредите вашиот стил на облекување?