KazanFirst - Нижньокамськ окупували клопи і блохи

  1. Проект екореабілітаціі і функція ставка для міста

Суспільство 14:07 / 2 жовтня 2014

Нижньокамськ окупували клопи і блохи

У місті зросли продажі засобів від комах. Тільки центр гігієни та епідеміології продав 2800 флаконів отрути. За словами ринкових продавців, городяни масово розкуповують засоби від клопів, бліх і тарганів

Антоніна Нікіпчук, Нижньокамськ

У Нижньокамську зросли продажі засобів від комах. Тільки Центр гігієни і епідеміології продав 2800 флаконів отрути. За словами ринкових продавців, городяни масово розкуповують засоби від клопів, бліх і тарганів.

Ситуацію в місті посилила передача дезінфекційних послуг приватної компанії, вважають в «Центрі гігієни та епідеміології РТ» в Нижньокамську районі і Нижньокамську.

Раніше обробкою місць загального користування в житлових будинках займався Центр. Однак з 1 липня договори з ним було розірвано з ініціативи керівників компаній. Обробку місць загального користування від гризунів і комах все 17 КК Нижнєкамська передали ТОВ «Санітар-НК».

«До нас надходить багато заявок від ніжнекамцев на обробку підвалів, але ми нічого зробити не можемо, - нарікає головлікар Центру Ельза Гильманова. У «санітарів» просто не вистачає працівників. У 230-тисячному Нижньокамську понад 770 житлових будинків; це величезні площі.

Працівників в компанії цілком достатньо, працюють близько 30 фахівців, 22 з них - дезінфектори, запевнять директор і співвласник «Санітара» Ірек Губайдуллін.

У цьому році запланована обробка 45% від загальної кількості всіх житлових будинків, каже він: «Це, по суті, кожен другий будинок в місті».

Останні три місяці центр гігієни та епідеміології приймає тільки приватні заявки на обробку квартир. З січня по вересень «Центр гігієни і епідеміології РТ» в Нижньокамську районі і Нижньокамську продали 2800 флаконів отрути. За весь 2013 рік - було продано 3000

Причини складної ситуації в житлових будинках криються в резістентностінасекомих, каже Губайдуллін. В їх стійкості до впливу різних отрут. Саме тому час від часу доводиться їх міняти. Але останнім часом на ринку практично не з'являються нові препарати. Жоден із засобів не гарантує 100% -ної загибелі комах, - говорить він. - Обов'язково буде трохи залізної штук. Якщо вони знайдуть воду, то виживуть. І покоління цих комах вже буде не вразливе до використаного отрути.

Друга причина, за словами Губайдуллина, - в антисанітарному стані деяких квартир. «У кожному будинку обов'язково є так звані антисоціальні квартири, з яких клопи і таргани перебираються до сусідів. З серпня ми займалися будинком, в якому відразу чотири такі квартири. Тільки днями вдалося зробити там дезінсекцію. Обробили ці квартири і 12 сусідніх. І то після втручання УВС, прокуратури і адміністрації міста », - розповів Губайдуллін.

Позначилося і відсутність регулярної дезінсекції місць загального користування. Тим часом мешканці продовжують справно оплачувати цю послугу. У Нижньокамську тариф на дератизацію (дезінсекцію) становить 14 копійок за 1 кв. м. У підсумку виходить в середньому 6-10 рублів за квартиру. Сума невелика, але вкупі з усіма квартирами набігають чималі гроші.

ТОВ «Санітар» утворено в 2003 році після виходу санітарної служби зі складу санепідемстанції. Обслуговує житлові будинки, бюджетні організації і великі промислові підприємства міста. У їх числі - «Нижнекамскнефтехим», КК «Татнефтьнефтехім», «ТАНЕКО», «Таїф-НК». Компанією володіють Луїза Мубаракшіна (51%), Ірек Губайдуллін (49%).

ПРЕДЛОЖИТЬ НОВИНА

Якщо ви хочете поділитися цікавою подією, скористайтеся цією формою

Суспільство 18:25 / 23 червня 2016

Підприємства Кіровського району Казані продовжують забруднювати Адміралтейський ставок, незважаючи на початок його екореабілітаціі

У цьому році почнуть боротися з заілеваніем водойми, будуть вивозитися донні відкладення, тому влада просить місцевих жителів потерпіти неприємний запах сірководню. Потім свіже повітря повернеться, обіцяють вони

Ильнур Ярхамов - Казань

404 млн рублів протягом трьох років буде виділено на відновлення або, по-іншому, на екореабілітацію Адміралтейського ставка (це старе русло річки Казанка). Основні роботи пройдуть в наступному році, тоді ж очікується надходження левової частки фінансування - 360 млн з федерального і регіонального бюджетів. Про це напередодні повідомив 1-й заступник міністра екології РТ Рустем Камалов на круглому столі в Громадській палаті РТ.

У 2016 році Головне інвестиційно-будівельне управління РТ (ГІСУ) почне «частково вилучати» донні відкладення ставка і розчищати прибережну територію. Влада розраховує з часом перетворити це місце в туристичний центр.

Незважаючи на це, на ставок продовжують згубно впливати промислові підприємства.

ГІСУ влітку 2015 року розмістив на порталі держзакупівель тендер вартістю 17 млн рублів на розробку відповідної концепції очищення Адміралтейського ставка і оцінки його стану. У документах наголошується, що вода тут сильно забруднена , Стан ставка загрожує живим організмам і здоров'ю людини.

«Води ставка Адміралтейський віднесені до 5 класу якості води - екстремально брудні. Регулярно відзначаються перевищення ГДК. Донні наноси, сформовані в попередні роки, коли в ставок скидалися неочищені промислові, побутові, хозфекальних води, депонували [накопичували і зберігали] широку групу важких металів і нафтопродуктів в кількостях, що багаторазово перевищують фоновий вміст, і виявляють гостру і хронічну токсичність », - наголошується в документі

«З 16 підприємств, в тому числі промислових, у нас на обліку тільки два підприємства, які звітують. Це "Водоканал" і "Казанський вертолітний завод" », - нарікала Ірина Мустакімова, в.о. начальника відділу водних ресурсів РТ Нижньо-Волзького бассейного водного управління. Втім, на озері відзначають «незначне зниження» скидання стічних вод.
Як стало відомо KazanFirst (повний список підприємств-забруднювачів є в розпорядженні редакції), за два роки до 21 червня був складений 41 протокол про адміністративне правопорушення на Адміралтейському водоймі. Наприклад, 29 лютого 2014 року міський «Водоканал» скинув в ставок «господарсько-фекальні стічні води». Також в ставок зливових води міської каналізації скидав МУП «Міське благоустрій».

Камалов заявив KazanFirst, що найближчим часом буде підготовлений чорний список забруднювачів ставка. Він буде надано широкий розголос, щоб викликати громадський осуд.

Далеко не кращим чином з водним про ь єктом обошліс ь ще дев'ять підприємств: ЗАТ «Шкіргалантерейна фабрика», ВАТ АПК «Казанський льон», ТОВ «Кристал Плюс», ТОВ «Неон арт», ТОВ «Стройхімсервіс», МУП «Дорожнє ремонтно- експлуатаційне управління », ОАС« КазаньСпецСтрой », ТОВ« Об'єднана бетонна компанія »і ТОВ« Ташкояр ». Ряд зауважень на круглому столі було висловлено на адресу Казанського порохового заводу

«Проект екореабілітаціі не враховує проблеми, пов'язані з надходженням грунтових вод з шламових відвалів Порохової заводу (відходи продукту, складові пилові і дріб'язкові частини при промиванні руди - KazanFirst)», - заявив Ірек Зігантдінов, представник позаштатного помічника президента РТ Наталії Фішман. За його словами, через це вода в ставку зараз сильно окислюється.
Проблема шламових грунтових вод Порохової заводу триває вже давно, заявляє член-кореспондент АН РТ і експерт Громадської палати Венера Латипова. За її словами, експертам до сих пір не вдалося знайти офіційного підтвердження, що відвали належать заводу. «[Представники заводу] нам стверджують, що у них ніякого шламу немає, але ми ж бачимо в воді сильне окислювання», - нарікає науковець. Вона зазначає, що експертам закритий доступ до територій, де імовірно зберігається шлам: «туди не допускають нікого».

Так як проект в основному фінансується за рахунок Федерального агентства водних ресурсів РФ, то для реалізації екореабілітаціі все повинно бути офіційно і строго підтверджено, каже Латипова. Тому проблема «неофіційного» шламового забруднення Пороховим заводом випадає з проекту.
«Порохової завод існує кілька століть, ще при царях почався. Там виправдовуються, що раніше, при імперії, за часів СРСР, було іншу юридичну особу, а зараз - інше, тому документів немає і ніхто не винен », - пояснює виконавець інженерних вишукувань на водоймі Олег Нікітін.

Проект екореабілітаціі і функція ставка для міста

За словами Латипова, Адміралтейський ставок виконує дуже важливу гидродинамическую функцію для міста. Близько 24% накопиченої води - це ґрунтові води. Без ставка ці води хлинули були на вулиці Кіровського району, трапився б потоп. Вона зазначає, що 3 роки тому було підраховано, що екологічний збиток ставку становить 1,4 млрд рублів. Але в разі, якщо ставок не зможе більше в себе прийняти грунтові води, збитки місту складе вже 80 млрд рублів.

За словами Камалова, зараз зі ставка необхідно прибрати донні відкладення. Швидкість заілеванія водойми одна з найвищих в Татарстані - 20 см в рік. Середня глибина ставка становить 0,5 м. Тому необхідно буде отримати близько 150 000 тон мулу.
Латипова повідомила про результати досліджень дна. Виявляється, значна частка забруднень була нанесена в перші роки освіти ставка. А він був створений в 1957 році, коли було перекрито основне гирлі річки Казанка. Тоді підприємства зливали стічні води без всякої фільтрації. Росспоживнагляд встановив, що 40% мулу небезпечно і не відповідає санітарно-гігієнічним вимогам, каже вчений.

Камалов попередив місцевих жителів, що їм доведеться потерпіти неприємний запах сірководню. Хоча жителі і так часто скаржаться на нього. Запах посилиться під час очисних робіт, проте в майбутньому повітря в окрузі повинен значно покращитися і стати свіжим.

Нікітін розповів, що в ставку зараз «немає ніякої біологічного життя», вже давно не водиться риба, для неї немає кисню. Вивіз мулу дозволить запустити механізм природного самоочищення. Потім, через 2-3 роки, планується запустити у водойму товстолобиків і білого амура.

ПРЕДЛОЖИТЬ НОВИНА

Якщо ви хочете поділитися цікавою подією, скористайтеся цією формою

Новости