Класифікація жіночої парфумерії: види і групи ароматів по нотах і стійкості
- квіткові аромати
- удова група
- шипрова група
- фужерні аромати
- Східна група ароматів
- Цитрусова група
- Деревна група ароматів
- шкіряні аромати
- альдегідні аромати
Світ парфумерії неймовірно багатий різними запахами. Серед них представлені як досить тривіальні й зрозумілі людському нюху аромати, так і дивні композиції, які аж ніяк не кожна жінка наважиться надіти «в люди».
Класифікація парфумерії може бути різною і залежати від країни, традицій, бренду або безлічі інших чинників. Однак є і досить універсальні групи. Парфуми може бути згрупований в залежності від своїх основних нот в композиції. Розглянемо таку класифікацію докладніше.
квіткові аромати
Ця група парфумерії є найчисленнішою, і має велику кількість всіляких підгруп в класифікації. Наприклад, такі види духів, як пудровие, засновані на корені ірису, відносяться саме до квітковим ароматам. Про особливості групи читайте тут .
Найвідомішими в цій категорії вважаються:
Окремо варто уточнити, що парфуми цієї групи прекрасно звучать і розкриваються в будь-якої концентрації . Крім того, популярні квіткові духи - це універсальний подарунок для будь-якої представниці прекрасної статі.
удова група
Уд як компонент для духів дуже давно відомий східним парфумерам. Однак в Європі він з'явився лише кілька десятків років тому, і відразу ж знайшов своїх шанувальниць. Якщо розглядати класифікацію духів по стійкості, то група удов'їх ароматів одна з найбільш довгограючих.
Найбільш цікавими парфумами з домінуючими удов'їх нотами є:
- колекція Aoud від Roja Dove;
- Pure Oud від Kilian;
- Oud Elixir Precieux від Christian Dior.
Як правило, удова аромати випускаються в концентрації парфумерної води і сидять дуже близько до шкіри. Детальніше про особливості групи і підгрупах читайте тут .
шипрова група
Шипрові аромати - досить нечисленна група парфумів в класифікації, які відрізняють лише чотири ключові ноти: пачулі, дубовий мох, ладану камедь і бергамот.
Як правило, це дуже цікаві і глибокі запахи, що не дивно, адже найвідомішими сьогодні Шипр, за винятком класичного і першого аромату під невигадливою назвою «Шипр», створеного Франсуа Коті рівно сто років тому (Francois Coty Chypre), є:
- Mitsouko від Guerlain;
- Eau du Soir від Sisley;
- Paloma Picasso від однойменного будинку.
Шипрові запахи частіше випускаються саме в концентрації парфумерної води, яка дозволяє підкреслити їх глибину. Детальніше про групу цих ароматів читайте тут .
фужерні аромати
Група отримала свою назву завдяки найпершому папоротевих парфуму, який був випущений ще в позаминулому столітті. Це був Fougere Royale від Houbigant. Основа композицій - кумарин, лаванда і бергамот, ряд деревних нот.
До речі, саме завдяки холодній лаванді деякі запахи парфумів дійсно виходять дзвінкими і тонкими, як справжній гірський кришталь, обраний для створення унікального фужера для шампанського. Детальний опис читайте тут .
Серед жіночої парфумерії до цієї групи можна віднести:
- Brit Rhytm від Burberry;
- Safari від Ralph Lauren;
- Costa Azzura від Tom Ford.
Класифікація парфумерії по стійкості найчастіше відносить фужерні запахи до туалетним водам, так як тільки в цій концентрації можна домогтися максимальної легкості і дзвінкості аромату.
Східна група ароматів
Практично будь-який запах з нотками Сходу відразу ж переносить нас в одну з казок, розказаних султану Шахерезадою. Східні аромати обволікають і залишають після себе неймовірний шлейф, і багато в чому це пов'язано саме з унікальною культурою країн, з яких вони прийшли.
До речі, запахи з цієї групи можуть бути як солодкими, так і пряними, в залежності від верхніх нот піраміди. Детальний опис підгрупи читайте тут .
Відомими східні парфумами вважаються:
- Shalimar від Guerlain ;
- Ubar від Amouage;
- Opium від Yves Saint Laurent.
Варіацій східних запахів безліч. В Європі аромати цієї групи випускають у вигляді туалетного і парфумерної вод. Арабські будинку віддають перевагу більш високу концентрацію, виготовляючи духи зі східними нотами.
Цитрусова група
Цитрусові запахи відомі нам ще з давніх часів, так як виділяти ефірна олія люди навчилися вже дуже давно. Класифікація ароматів в парфумерії по стійкості передбачає, що практично всі цитрусові запахи випускаються в концентрації туалетної води. Детальніше про групу ароматів читайте тут .
Популярний парфумом з цитрусовими нотками:
- Aqua Allegoria Pamplelune від Guerlain;
- Aqua Allegoria Mandarine-Basilic від Guerlain;
- Clinique Happy for women;
- I Love Love від Moschino;
- Light Blue від Dolce & Gabbana;
Крім того, багато шипровие аромати іноді включають в себе легкі цитрусові ноти.
Деревна група ароматів
Найяскравішим і популярним видом деревини, використовуваним в парфумерії, є сандалове дерево. Саме з цієї причини багато хто з деревних ароматів відносяться також одночасно і до східними.
Найбільш знамениті:
- Sandflower від Montale;
- She Wood Velvet Forest Wood від DSQUARED²;
- Sensuous від Estee Lauder.
Також не можна не відзначити і вплив кашемірового дерева, яке простежується у багатьох американських парфумерів. Однак здебільшого, деревні ноти використовуються в якості бази для шипрових, східних, фужерних і цитрусових ароматів, і зрідка - для альдегідних і шкіряних запахів.
шкіряні аромати
Цей парфум досить складно класифікувати і виділити в окрему групу . Завдяки різноманіттю всіляких нот шкіряні аромати можуть ставитися як до фужерні, так і до шипровим запахів. Однак, незважаючи на це, багато хто з них позбавлені зайвої маскулінності і прекрасно підходять для дам.
Серед ідеальних шкіряних запахів для жінок окремо можна виділити наступні:
- Cuir Beluga від Guerlain;
- Cuir Ambre №3 від Prada;
- Tuscan Leather від Tom Ford.
Найчастіше випускаються у вигляді парфумерної води, так як це дозволяє зберегти їх насиченість.
альдегідні аромати
Парфуми, види і класифікація якої може заплутати навіть самого іменитого знавця, принесла нам альдегідні аромати. Крім цього, багато відомих на пострадянському просторі духи також відносяться до альдегідної:
- Climat від Lancome ;
- Rive Gauche від Yves Saint Laurent;
- First від Van Cleef & Arpels.
Альдегіди - це штучне хімічна сполука, завдяки використанню якого можна створити композиції однаковою насиченості в різних концентраціях.
Звичайно ж, більшість сучасних ароматів - це вдалі суміші нот з самих різних категорій. Класифікація по групах багато в чому необхідна лише для того, щоб вам було зручно вибирати парфум , Орієнтуючись на особисті переваги.