Кубі Дуби - російський виробник дерев'яних іграшок
У давнину на Русі будинок, де не було іграшок, вважався холодним, які не мають душі. Адже наші предки щиро вірили в те, що весело грають діти привертають в сім'ю прибуток і щастя.
Дерево - найдавніший матеріал, який використовується для виготовлення іграшок, не менше популярний і зараз.
Сьогодні, також як багато століть назад, невигадливі фігурки тварин і людей, які випилювалися батьками для гри малюків і як тотемів і оберегів, подобаються дітям. Новітніми технологіями і комп'ютерів не вдалося замінити тепло природного матеріалу, його живу фактуру, і самобутній деревний запах.
Дерев'яні розвиваючі іграшки для дітей займають лідируючу позицію в рейтингу предметів, здатних позитивно впливати на гармонійний розвиток дітей від народження до школи. Головне для батьків, які роблять вибір іграшки з дерева, врахувати вікові особливості малюка, тоді вона зможе принести йому користь.
Психологи і педагоги, одностайні в своїй думці, стверджують: якщо іграшка не розвиває дитину, то це марна і непотрібна для нього річ.
Дерев'яні іграшки для дітей від 0 до 5 років
Екологічно безпечні іграшки з дерева можна використовувати з перших днів життя малюка. Вже через кілька тижнів після народження немовля з цікавістю спостерігатиме за музичним мобілем, дзвінкими кулями, Шумелка і вертушками, закріпленими над його ліжечком. Виготовлені з дерева брязкальця, дзвіночки, калатала і тріскачки будуть розвивати координацію і дрібну моторику рук, не загрожуючи його здоров'ю, навіть якщо дитина спробує предмет на смак.
До року, коли малюк почне робити перші кроки, відмінною іграшкою для нього стане дерев'яна каталка. Іграшка у вигляді тварин, комах, птахів, що видає мелодійні звуки, буде не тільки опорою невпевнено стоїть на ногах дитині, але і послужить вагомим стимулом для подолання великих відстаней.
Першою книгою для дитини, яка заклала надовго інтерес до читання, цілком може стати дерев'яна книжка. Примірник, з неповторним деревним запахом, дуже зручно перегортати маленькими пальчиками і неможливо порвати.
Іграшки з дерева, розвиваючі дрібну моторику рук. Педагог Сухомлинський говорив, що «розум дитини розташований на кінчиках його пальців». Сьогодні це науково доведений факт - розвиток дрібної моторики стимулює мовленнєвий і розумовий розвиток малюка.
Виробники дерев'яних іграшок врахували цю вікову особливість дітей, випускаючи різноманітні іграшки, розвиваючі координацію, моторику пальців і кистей рук. Найпопулярнішими екземплярами вважаються:
Рамки-вкладиші.
Ця гра розрахована на дітей від року до трьох років. Вона є підготовчим етапом для подальших ігор в пазли, де крім координації дитині необхідно логічне, просторове мислення, вміння будувати причинно-наслідкові зв'язки. Суть гри рамок-вкладишів полягає в тому, щоб малюк зміг поєднати об'єкт з відведеним йому місцем на панелі. В процесі гри розвивається логіка, уява, сприйняття кольору і форми.
Сортер (від року до трьох років).
Мета цієї розвиваючої гри - навчити дитину поєднувати об'ємний об'єкт (частіше геометричної форми) з прорізом на основній частині іграшки. Як правило, об'єкти бувають різнокольоровими. Тому в процесі гри малюк розвиває логічне мислення, пам'ять, увагу, знайомиться з формою, одночасно стимулюючи дрібну моторику рук.
Шнурівки.
Суть цього заняття полягає в тому, що малюк повинен протягнути ремінець. Заняття розраховане на дворічних малят. Розвиває координацію, окомір, дрібну моторику кисті рук, що позитивно позначиться надалі на освоєнні навичок письма.
Пірамідки і кубики (з 9 місяців до трьох років).
Це класика серед іграшок. Дерево - практичний матеріал, який прослужить довго. Крім розвитку дрібної моторики кисті, ці предмети знайомлять малюка з кольором, формою, величиною, з першими навичками будівельного моделювання. Також дерев'яний кубик формує правильне сприйняття картини навколишнього світу: чим більше предмет, тим він важче, на відміну від пластмаси.
Конструктори і набори для ручної праці з дерева.
Малюкам від двох до п'яти років раціональніше всього придбати конструктор у вигляді об'ємної моделі, заснованої на принципі збірки по етапах. Зібравши дерев'яний місто з дорогами і дорожніми знаками, або, посадивши сад-город овочами і фруктами, діти не тільки зацікавлене проведуть час, освоївши ази моделювання, але також познайомляться з навколишнім світом. Конструктор у вигляді збірних дерев'яних моделей, що відтворюють картину реального світу, в більшій мірі підійде для старших дітей. Молодші школярі зможуть зібрати їх за допомогою батьків. Такого виду конструктор формує посидючість, цілеспрямованість, просторове мислення, логіку, навички моделювання.
Отже, зовсім прості маніпуляції, а скільки користі для розвитку малюка: стимуляція мови, функції мислення, позитивний вплив на внутрішні органи, заряд позитивних емоцій!
Джерело: «Tikitoki»