Лікування геморою гомеопатією.
Рекомендоване лікування: Веном краплі ЕДАС-120 (гранули ЕДАС-920 )
Венозні сплетення (кавернозні тільця), розташовані в районі анального проходу, переповнюються кров'ю - саме це і провокує виникнення геморою, а розширилися і змінилися вени прийнято називати вузлами.
симптоми геморою
Симптоматика даного захворювання представлена здебільшого кровотечею і вивалювання вузлів із прямої кишки.
Виділення крові під час спорожнення або кров'яні згустки в калі. Венозні стінки недоотримують кисневого харчування через застій крові в геммораідальних венах, які утворюють вузли навколо прямої кишки. До того ж тривалий заповнення кров'ю сприяє розтягуванню самих стінок, через що вони стоншуються, розриваються і руйнуються. Це і є причиною кровотечі. Особливість гемороїдальних кровотеч - зазвичай вони супроводжують дефекацію.
Вивалювання гемороїдальних вузлів.
Через повільне истонченная фиброзное-м'язового каркаса вузли зміщуються в напрямку заднього проходу і з часом випадають.
Відчуття тяжкості і затору. Подібні ознаки виникають через набухання вузлів, викликаних переповненням кров'ю. Ці відчуття з'являються в основному під час ходьби.
Відчуття сверблячки і печіння в ділянці анального отвору. Дані симптоми виникають при руйнуванні стінок. Виділяється під ча цього процесу кров подразнює слизову оболонку.
Хворобливе спорожнення, болю під час ходьби і при сидінні. Подібні ознаки попереджають про загострення даного захворювання - відбувається обмеження вузла. Біль буває нестерпна - в результаті пацієнтові однаково важко і перебувати в положенні сидячи, і пересуватися.
Біль при дотику до гемороїдальних вузлів. Хворобливість на дотик буває через набухання і ущільнення. Вузли синіють і набувають червоний відтінок, товщають приблизно до двох сантиметрів.
види геморою
Хронічний геморой - найбільш поширений вид цього захворювання. Його початок і розвиток хронічного ознаменуються наступними симптомами: дискомфорт в районі анального отвору, відчуття тяжкості і затору, збільшення вологості, свербіння. Далі настає черга ректальний кровотеч після спорожнення. Даний період може становити від кількох місяців до двох-трьох років. Загострення симптомів може чергуватися з припиненням болів і відновленням. Через свій підступності хвороба буває важко діагностувати на ранніх стадіях розвитку. Згодом, однак, вона прогресує. Через порушення режиму харчування спорожнення супроводжується болем в районі анального проходу і виділенням крові різної інтенсивності. Все збільшуються гемороїдальні вузли поступово випадають з анального проходу.
Хронічний геморой (у жінок часто виникає після пологів) проходить 4 стадії:
- 1. Початкова стадія, коли виділяється кров з заднього проходу.
- 2. Ця стадія, коли відбувається випадання гемороїдальних вузлів під час випорожнення, після якого вони самі встають на місце.
- 3. На третій стадії відбувається випадання гемороїдальних вузлів під час випорожнення, після якого їх треба вставляти на місце руками.
- 4. На останній стадії гемороїдальні вузли можуть випасти від усього (чхання, кашель, найменша фізичне навантаження) і вже без можливості вставити їх на місце.
Гострий геморой (загострився хронічний геморой)
Для нього характерні болі в ділянці анального проходу, включаючи промежину; набухання і ускладнення вузлів, почуття затору і дискомфорту, збільшення температури тіла.
Гострий геморой проходить 3 стадії:
- 1. Закупорка судин без запалення. Поява набряклості і почервоніння поруч з анальним отвором. Зовнішні вузли щільної консистенції віддають терпимою болем. При спорожнення з'являється печіння, свербить слизова.
- 2. Закупорка судин з ускладненням у вигляді запалення вузлів. Набряклість навколо заднього проходу яскраво виражена, шкіра набуває червоного кольору. Пронизує біль в анальному проході, що підсилюється під час сидіння і ходьби. Обмацування і дослідження пальцями заподіюють різкий біль.
- 3. Закупорка судин з ускладненням у вигляді запалення підшкірної клітковини. Запальна пухлина вже поширилася на всю окружність анального проходу. Обмацування вузлів дуже болісно, дослідження пальцями неможливо. Під час огляду можна побачити побагровевшіе внутрішні вузли (деяких випадках вони бувають синьо-багряного відтінку), які випали з анального отвору.
фактори ризику
Розвиток геморою провокує дві групи несприятливих факторів: зовнішні (стиль життя), внутрішні (певні захворювання).
- Нерухома робота, тривале сидіння.
- Підняття великих вантажів.
- Заняття деякими видами спорту.
- Часта затримка стільця (запор).
- Вагітні та вже народили жінки.
профілактика геморою
- Правильне збалансоване харчування з метою уникнення можливих запору і діареї.
- Мінімальні потуги при спорожнення.
- Вживання мінеральної води.
- Систематична розминка для осіб, які ведуть сидячий спосіб життя (не рідше одного разу на три години). Жорсткі сидіння.
- Підмивання прохолодною водою після спорожнення.
- Відмова від підйому непосильного ваги.
- Чи не бажана велосипедна їзда. Показані заняття аеробікою і плаванням.
Лікування геморою у жінок і у чоловіків
Для лікування використовуються традиційний і народний методи.
Традиційний включає в себе наступні способи:
1. Консервативні способи
▪ Часто від надто не потрібне постійне лежання в лікарні, хоча в особливо важких випадках з ускладненнями пацієнта можуть покласти в стаціонар і прописати терапію.
▪ Використання місцевих препаратів, таких як мазь, ректальні свічки, гелі для зняття роздратування, свербіння і поколювання. Гарні на першій стадії захворювання, також їх виписують і на інших стадіях, щоб зняти неприємні симптоми і дискомфорт.
▪ Використання таблеток, що полегшують дефекацію, знеболюючих, антибіотиків (при наявності інфекції), флеботропних препаратів і т.д.
▪ Введення в гемороїдальні вузли склерозирующего препарату (склеротерапія).
2. Операційне видалення вузлів процедурою геморроідектоміі.
3. малоінвазивні методи лікування: процедурою HAL (перев'язкою гемороїдальних артерій), лідируванням латексом (через 14 днів шишки відпадають) і т.д.
Лікування геморою народними засобами.
1. Рекомендують приймати теплі ванни на відварах лушпиння цибулі, горця перцевого, твердохлёбкі, ромашки, звіробою.
2. Використання п'явок -по штуці на вузол.
3. Мазі з горобинового соку або деревію.
4. Масаж шишок (сприяє поліпшенню циркуляції крові).
5. Слабомарганцовие ванни.
Рекомендоване лікування: Веном краплі ЕДАС-120 (гранули ЕДАС-920 )