Мережеві рекламні агентства
Мережеві рекламні агентства, як правило, представляють собою філії міжнародних мережевих рекламних агентств. На самому початку перебудови, зарубіжні мережеві агентства прийшли в Росію разом зі своїми міжнародними брендами, такими, як Procter & Gamble, Unilever, Mars, Johnson & Johnson та ін. Це були відомі міжнародні рекламні агентства Young & Rubicam, Ogilvy & Mather, DMB & B і ін. Поступово їх число зросло, але вже за рахунок того, що великі російські РА знайшли свою вигоду в приєднанні до міжнародних мереж. Наприклад, рекламне агентство «Навігатор» увійшло в мережу DDB Needham, агентство «Адвента» приєдналося до мережі Lowe Lintas і т.д. Процес вливання великих російських рекламних агентств в міжнародні мережі триває і сьогодні. Великим локальним агентствам участь в подібній мережі дає можливість надати своїм клієнтам рекламну підтримку в багатьох країнах і використовувати в повній мірі досвід своїх зарубіжних колег. Про це говорить вдале вливання російського рекламного агентства MAGIC BOX в міжнародну мережу ICOM. І таких пропозицій від зарубіжних локальних агентств російські агентства отримують все більше і більше.
Які ж види локальних агентств існують зараз на російському рекламному ринку?
За способом виникнення їх можна розбити на чотири часто зустрічалися групи:
- виникли з інформаційних агентств і взяли на озброєння різні види рекламних послуг;
- створені на кошти зарубіжних інвесторів, які, разом з бюджетними коштами надали новоствореним агентствам обладнання, технології та зарубіжних клієнтів;
- відкриті заповзятливими російськими громадянами, що відчули запах безсумнівних баришів, які можна отримати від продажу рекламних послуг. Але багато хто з них не мали ні найменшого поняття про рекламному бізнесі;
- «кишенькові» агентства, створені за допомогою близьких зв'язків для освоєння рекламного бюджету окремих фірм. Причому рекламний бюджет цих фірм був бездонною бочкою для підприємливих учасників ділення. Пізніше з'явилися агентства, створені фахівцями, раніше працювали в мережевих агентствах. З появою таких агентств значно покращилася якість виконуваних для рекламодавців робіт.
Найчастіше рекламні агентства класифікуються за двома критеріями:
- колу пропонованих послуг від повного циклу до окремих елементів рекламного циклу;
- родом діяльності з орієнтацією тільки на споживача або на промислову і бізнес сферу.
І, якщо на Заході ці два критерії в рівній мірі затребувані, то в Росії на сьогоднішній день найбільшого поширення набули агентства першої класифікації.
класифікації
Отже, по колу пропонованих послуг агентства поділяються на:
1. Агентства повного циклу , Які надають послуги, починаючи з розробки ідеї позиціонування до втілення рекламної стратегії з розміщенням інформації на носіях і проведенням PR заходів або BTL-акцій. Як правило, такі агентства мають клієнтський відділ, відділ стратегічного планування, креативний відділ, медіа-відділ, PR-відділ. Такі агентства можуть включати в себе і інші структури, які надають специфічні послуги з BTL або sales promotion-акцій, маркетингових досліджень.
2. Агентства-інтегратори або організатори, які працюють «під замовлення». Як правило, в штаті у них дуже мало людей. Основне завдання цих людей полягає в пошуку професіоналів, які могли б за короткий час створити і розмістити рекламу. Їх головна перевага - гнучкість в роботі та використання нетрадиційних методів рекламування. Але ці агентства не обтяжують себе глибинними маркетинговими дослідженнями перед розробкою стратегії просування.
3. Медіа-агентства , Які займаються купівлею і продажем місць під рекламу або рекламного часу і заробляють гроші за рахунок великих знижок, які вони отримують при викупі рекламних місць. Найчастіше, рекламодавцеві працювати з ними значно вигідніше, так як вони можуть поділитися з рекламодавцем частиною знижок.
4. брендингові агентства , Які займаються створенням нових торгових марок і виведенням їх на різні ринки. Деякі агентства виконують або прагнуть виконати весь спектр послуг від створення торгової марки до перетворення її в дорогий бренд. На жаль, послуги таких агентств ще не мають достатньої затребуваності на російському ринку.
5. креативні агентства або бюро, які створюються для розробки ідей і проведення рекламних компаній. Вони працюють в основному з малим бізнесом, для якого проблематично оплачувати послуги великих агентств. Саме ці агентства створюють передумови для проведення рекламодавцем нецивілізованих тендерів по розробці ідей.
6. Агентства директ-маркетингу, зайняті одержанням прямого відгуку від споживачів товарів і послуг. Ними використовуються як пряма поштова розсилка, так і деякі функції sales promotion, а також, отримання відгуків через Інтернет і телефон.
7. Агентства sales promotion і BTL. У цих агентств є два завдання: стимулювання продажів шляхом проведення промо-акцій з метою переманювання споживачів, і поліпшення відносин споживача до просуває торгову марку.
8. Агентства або фірми, які обслуговують рекламний процес, до яких відносяться поліграфічні фірми, оператори і виробники зовнішньої реклами, продакш- і дизайн - студії.
Останнім часом в російській пресі з'явилося багато публікацій, в яких проглядається безліч прогнозів при аналізі протистояння мережевих і локальних агентств. Деякі фахівці прогнозують обов'язкове пожирання локальних агентств їх мережевими конкурентами. Ще в 1994 році в одному діловому виданні була опублікована стаття, в якій передрікають протягом семи років витіснення всіх російських локальних агентств міжнародними сетевиками. Але в 2006 році ми можемо з упевненістю сказати, що даний прогноз не виправдався. Дійсність така, що сьогодні російський рекламний ринок обслуговують як локальні, так і мережеві агентства. Не можна сказати, що їх співіснування є взаімопріятним, але передумов повної глобалізації на сьогоднішньому російському ринку не очікується, перш за все тому, що поряд з глобалізацією економіки, спостерігається інтенсивне поява компаній малого й середнього рівня, яким не під силу перетравлювати вартісні пропозиції мережевих агентств і вони воліють звертатися до локальних агентствам. В даному випадку і мережевикам не цікаві рекламні бюджети багатьох локальних рекламодавців. Саме розвиток малого і середнього бізнесу дозволяє сподіватися на подальший симбіоз локальних і мережевих агентств, які цивілізовано поділять російський ринок. Переваги та недоліки локальних і мережевих агентств говорять про те ж.
Переваги і недоліки
Переваги і недоліки російських локальних агентств:
переваги:
- гнучкість і оперативність у роботі з клієнтом;
- дешевизна, яка приваблює рекламодавців з невеликими бюджетами;
- креатив зі знанням місцевого споживчого ринку;
- більшу старанність в боротьбі за клієнта.
недоліки:
- незнання світових підходів до бізнесу, що викликає певні труднощі при
роботі з західними рекламодавцями;
- відсутність досвіду масштабної роботи;
- недостатня матеріально-технічна база;
- відтік підготовлених кадрів в мережеві агентства.
Плюси і мінуси мережевих агентств:
плюси:
- широкий спектр послуг;
- досвід в менеджменті великих проектів і координації великої кількості
підрядників;
- доступ до мережевих ресурсів;
- фінансова стабільність, яка приваблює кращих фахівців.
мінуси:
- дорогі послуги;
- зайва бюрократію у відносинах із клієнтом;
- дефіцит оперативності;
- відсутність управлінської та креативної самостійності;
- часта зміна менеджерів по роботі з клієнтами.
Так що мережевим агентствам зумовлена робота з міжнародними брендами і великими локальними рекламодавцями, а локальним агентствам вистачить роботи з представниками середнього та малого бізнесу. Але з повною упевненістю можна припустити, що якість послуг як мережевих, так і локальних агентств, в найближчому майбутньому виросте значно. І хто не зможе вписатися в нові якісні показники, той змушений буде піти з рекламного поля.
Чому з нами вигідно і зручно працювати?
Якщо Ви шукаєте для себе рекламне агентство повного циклу, то вже знайшли його - це ми!
Які ж види локальних агентств існують зараз на російському рекламному ринку?Чому з нами вигідно і зручно працювати?