Міліметри в грами і навпаки
Як бути впевненим, що ви вибираєте правильні рукавички для своїх завдань?
Коли ми купуємо одноразові нітрилові рукавички, то для розуміння щільності і товщини рукавички найчастіше ми користуємося вагою рукавички (вага однієї рукавички розміром М). Однак, наприклад в США, які будучи одним з головних ринків одноразових рукавичок в світі, мають величезний вплив на стандарти виробництва і класифікацію, медичні рукавички мають градацію не за вагою, а по своїй товщині в міліметрах, точніше в Мілах. Міл (англ. Mil, скор. Від mille - тисячна частка) - одиниця виміру відстані в англійській системі заходів, що дорівнює 1/1000 дюйма або 10-3 дюйма. Використовується для вимірювання діаметра тонкого дроту, зазорів або товщини тонких листових матеріалів. Також позначається як th.
Однак, як показала світова практика, дана система вимірювань рукавички не універсальна щодо одноразових рукавичок в силу того, що товщина рукавички варіюється на пальцях, долоні, тильній стороні, манжеті. Навіть за умови, що виробник має намір погасити рукавичку з єдиної товщиною всій поверхні, товщина матеріалу на кінчиках пальців все одно буде вище, ніж на манжеті в силу існуючого технологічного процесу і гравітаційного тяжіння нашої планети.
До того ж товщина в міліметрах змінюється і в залежності від того яким боком билатеральная рукавичка надіта на руку, і яка сторона зараз виступає як долоня. Так яка ж система вимірювання більш правильна, вірна і надійна з точки зору споживача? Все частіше, навіть готуючи товар для продажу в США виробники починають маркувати свої вироби з характеристикою за вагою, ніж по товщині в міліметрах. Використання вагових характеристик у грамах дозволяє обійти гострі кути, які виникають з волатильністю товщини рукавички. Повсюдне початок використання вагових характеристик замість товщини призвело і до зміни професійної термінології. На ринку майже не зустрінеш «тонких» і «товстих» рукавичок, все частіше ми зустрічаємо легкі, стандартні і «хай ризик».
Так коли ж милі стали поступатися дорогою більш правильним з технічної точки зору і більш зручним в плані утилітарності грамам? У 2006 році були презентовані одні з перших так звані «полегшених» (lightweight) рукавичок. Але вони були не дуже добре прийняті ринком, так як в силу технологічних особливостей їх складу не змогли забезпечувати належний захист. Друге покоління легких рукавичок з'явилося трьома роками пізніше, в 2009 році. І це були вже зовсім інші рукавички, які якісно виконували поставлені перед ними завдання.
У чому ж різниця і як пов'язати між собою те, що неможливо пов'язати, товщину і вагу, міліметри і грами? Основне завдання рукавичок - забезпечувати бар'єрну захист між руками і зовнішнім середовищем. Введення ваговій класифікації рукавичок зіграло позитивну роль в стандартизації виробничої сфери. А як же бути споживачеві? Споживачеві теж стало легше. Раніше стандартними рукавичками вважалися рукавички товщиною 3 мила, а щільні рукавички зазвичай були на 4-5 милий і вище, але потрібно було дивитися в табличці товщину на пальці, долоні, манжеті. Зараз з же з допустимою варіативністю в 0,3 грама в ту чи іншу сторону вагова класифікація дає чітке поняття що за рукавичку ви купуєте. Нижче ви бачите таблицю, яка наочно показує, наскільки вимір в грамах точніше, ніж в Мілах щодо рукавичок. Якщо можна так висловитися, вимір в Мілах занадто усредняет і узагальнює особливості кожної рукавички і створює додаткові перешкоди для прозорості в питаннях якості рукавичок.
ТАБЛИЦЯ
Вагова класифікація в грамах так само дозволяє легко перевірити чесність виробника / продавця. Адже для перевірки достатньо звичайних електронних кухонних ваг, більше немає потреби шукати специфічні прилади на зразок мікрометра.
Як бути впевненим, що ви вибираєте правильні рукавички для своїх завдань?
Так яка ж система вимірювання більш правильна, вірна і надійна з точки зору споживача?
Так коли ж милі стали поступатися дорогою більш правильним з технічної точки зору і більш зручним в плані утилітарності грамам?
У чому ж різниця і як пов'язати між собою те, що неможливо пов'язати, товщину і вагу, міліметри і грами?
А як же бути споживачеві?