Mobile-review.com Огляд планшета Xiaomi Mi Pad 2
- зміст Відмінності в версіях Характеристики Комплектація Зовнішній вигляд, матеріали, керуючі...
- Характеристики
- Зовнішній вигляд, матеріали, керуючі елементи, збірка
- Габарити
- екран
- Операційна система
- продуктивність
- Автономна робота
- Камера
- бездротові інтерфейси
- висновок
зміст - Відмінності в версіях
- Характеристики
- Комплектація
- Зовнішній вигляд, матеріали, керуючі елементи, збірка
- Габарити
- екран
- Операційна система
- продуктивність
- Автономна робота
- Камера
- бездротові інтерфейси
- висновок
Відмінності в версіях
Існує кілька версій Mi Pad 2, ключові відмінності - за кольорами і обсягом пам'яті (16 або 64 ГБ), також ви можете вибрати модифікацію з Windows 10 або MIUI 7. Важливо розуміти, що ніякого dual-boot в пристрої немає, тому якщо раптом захочете змінити операційну систему, то будьте готові почитати мануали на 4PDA / XDA.
Характеристики
- Клас: флагман
- Форм-фактор: моноблок
- Матеріали корпусу: алюміній
- Операційна система: Android 5.х + MIUI 7.x або Windows 10
- Платформа: Intel Atom x5-Z8500
- Процесор: чотирьохядерний, 2.24 ГГц
- Оперативна пам'ять: 2 ГБ
- Пам'ять для зберігання даних: 16/64 ГБ, без слота для карти пам'яті
- Інтерфейси: Wi-Fi (a / b / g / n / ac), dual-band, Bluetooth 4.1 (A2DP, EDR), роз'єм USB Type C для заряду / синхронізації, 3.5 мм для гарнітури,
- Екран: 7.9 '', ємнісний, IPS-матриця, 2048x1536 точок, автоматичне регулювання рівня підсвічування, олеофобним покриття
- Камера: 8 МП, запис відео в 1080p (1920x1080 точок), світлодіодна спалах
- Фронтальна камера: 5 МП
- Навігація: відсутній
- Датчики: акселерометр, датчик положення в просторі,
- гіроскоп, датчик освітленості
- Батарея: знімна, Li-Pol, ємністю 6190 мАг
- Габарити: 200.4 x 132.6 x 7 мм
- Вага: 322 грама
- Ціна: від 200 $
Комплектація
- планшет
- Зарядний пристрій
- Кабель для підключення до ПК (також є частиною зарядного пристрою)
Пристрій поставляється в компактній упаковці, в комплекті тільки найнеобхідніше. Цікаво, що в Xiaomi поступово відмовляються від дешевих картонних коробок на користь більш традиційних.
Зовнішній вигляд, матеріали, керуючі елементи, збірка
На що був схожий перший Mi Pad? На сильно збільшився в розмірах Apple iPhone 5c: пластиковий корпус, яскраві кольори - все, як у бюджетному iPhone. Мабуть, компанія Apple продовжує надихати Xiaomi, адже Mi Pad 2 схожий на iPad mini. Такий же алюмінієвий корпус, ті ж співвідношення сторін і дозвіл дисплея. Втім, рука не підніметься написати, що це мінус. Звичайний строгий дизайн, нехай і запозичений у іншій компанії. До речі, алюміній на дотик не такий, як в iPad, він більш шорсткий і матовий.
У продажу будуть доступні три версії пристрою: темно-сіра, золотиста і ніжно-рожева, у нас на тесті була перша з них.
Велику частину лицьової сторони займає 7.9-дюймовий дисплей, над ним знаходяться вічко фронтальної камери, датчик освітлення і світлодіодний індикатор.
Під дисплеєм розташували панель сенсорних кнопок, яку в 2016 році вже сміливо можна називати атавізмом. Навіщо в Xiaomi продовжують їх використовувати, незрозуміло. Ліва кнопка викликає найновіші програми, центральна є клавішею «Додому», а права - кнопкою «Назад». Втім, в шторці повідомлень в перемикачах ви легко можете вимкнути ці кнопки, щоб не натискати на них випадково під час ігор або читання.
А ще для коротких і довгих натискань на ці кнопки є безліч різних налаштувань
Переходимо до керуючих елементів:
Правий торець. Кнопка включення і гойдалка регулювання гучності
Верхній торець. Роз'єм 3.5 мм для навушників
Нижній торець. Порт USB Type З
За два тижні використання до апарату не виникло ніяких претензій, він відмінно зібраний, люфти і скрипи відсутні.
До змісту >>>
Габарити
Висота (мм) Ширина (мм) Товщина (мм) Вага (грам) Xiaomi Mi Pad 2 200.4 132.6 7 322 Xiaomi Mi Pad 202 135.4 8.5 360 Apple iPad mini 4 203.2 134.8 6.1 299 Samsung Galaxy Tab S2 8.0 198.6 134.8 5.6 255
У Mi Pad 2 типові для 8-дюймових планшетів габарити. Звичайно, на тлі флагманів iPad mini 4 і Galaxy Tab S2 8.0 він виглядає трохи гірше, зате виграє за розмірами і вагою у минулого покоління. Скажу чесно, за час використання я не відчув особливої різниці між ним і mini 4. Так, на цифрах вона видна, але вживу практично непомітна.
Планшет тонкий і легкий, його зручно тримати як однієї, так і двома руками, він легко поміститься в маленьку сумочку або великий рюкзак.
До змісту >>>
екран
Характеристики Значення Діагональ екрану 7.9 дюйма Роздільна здатність дисплея 2048х1536 пікселів Значення PPI 326 Тип матриці IPS Захисне покриття Скло Олеофобное покриття Є Автоматичне регулювання яскравості Є Підтримка «мультитач» Є, до десяти одночасних дотиків
За першим враженням дисплей мені дуже сподобався: у нього великий діапазон по яскравості, природні м'які кольори, хороші кути огляду, чітка картинка, гарне олеофобним покриття. Більшість користувачів залишаться їм дуже задоволені.
Однак все пізнається в порівнянні. У мене під рукою виявився Apple iPad mini 4, і я вирішив порівняти екран Mi Pad 2 з ним. Як виявилося, у mini 4 вище рівень максимальної яскравості, трохи яскравіше кольору і краще кути огляду. Різниця невелика, але вона видна. Наприклад, в приміщенні дисплей Mi Pad 2 трохи відблискує від включеного світла, а у mini 4 картинка залишається ідеально помітною. В цілому, екран у mini 4 відсотків на десять краще, ніж в Mi Pad 2, і без прямого порівняння різницю ви, швидше за все, не побачите.
Присутній окремий режим читання, смещающий колірну гамму в теплі тони, щоб знизити навантаження на очі. До слова, настройки цього режиму досить великі, можна задати його автоматичне включення в певних програмах, а також інтенсивність догляду в теплу гаму.
Є і спеціальна настройка колірної гами в принципі.
Резюмуючи: в Mi Pad 2 для своєї вартості відмінний якісний екран, який влаштує більшість власників планшета.
До змісту >>>
Операційна система
Апарат працює під управлінням Android 5.1 і MIUI 7.2.1. Перш ніж перейти безпосередньо до опису прошивки, хотів би вибачитися перед нашими читачами за свої висновки про Redmi Note 2 на основі попередньо встановленою прошивки. Прийшовши до мене Mi Pad 2 також за замовчуванням мав прошивку з задвоєння номерами, в цей раз я відразу ж перепрошили його, на щастя, це вийшло зробити швидко, без всяких кастомних рекавери і анлок.
На даний момент існує дві прошивки для планшета: Android або Windows 10. Важливо розуміти, що це не dual-boot, а окремі повноцінні операційні системи, тому при покупці вам доведеться вибрати між Android і Windows. За замовчуванням Windows-версія доступна тільки для пристроїв з 64 ГБ пам'яті, але на 4PDA є інструкція з перепрошивки і 16 ГБ версії планшета. Як пишуть на тому ж 4PDA, після такої установки у вас буде вільно близько 4 ГБ пам'яті.
У мене на тесті була 16 ГБ версія з Android і MIUI, тому про неї і піде мова. Перший недолік, який не зважиться перепрошивкой, - відсутність російської мови. Офіційною прошивки з підтримкою російської на Mi Pad 2 немає. Є кілька кастомов, але, судячи з відгуків, працює в них далеко не все і не завжди. Так що майте це на увазі, перш ніж замовляти планшета.
Також за замовчуванням не встановлено Google Сервіси, але все вирішується установкою GoogleInstaller, докладніше тут .
Другий недолік - проблема з додатками. Наприклад, у мене не запускався MX Player (звичайно, рішення знову-таки є на 4PDA, але все ж), кілька разів видавало помилку додаток Kindle для Android.
Третій - різні шрифти для російської та англійської мов, підозрюю, що це питання вирішується темами, але з ходу знайти підходящу я не зміг. Крім того, періодично в деяких додатках шрифти «скачуть» і злітає форматування.
Я підозрюю, що з часом для планшета з'явиться стабільна міжнародна версія прошивки з підтримкою російської мови, але поки ситуація виглядає так, як я описав.
До змісту >>>
продуктивність
Характеристики Значення чіпсет Intel Atom x5-Z8500 Процесор Чотирьохядерний, 2.24 ГГц Відеоприскорювач Intel HD Graphics Об'єм оперативної пам'яті 2 ГБ Ємність внутрішнього накопичувача 16/64 ГБ Наявність карти пам'яті Немає
Як бачите, з NVIDIA Xiaomi вирішили перескочити на Intel. Підозрюю, що компанії могли надати значну знижку на ці чіпсети або ж Xiaomi були зацікавлені у випуску Windows-версії пристрою.
Втім, для звичайних користувачів Android перехід на Intel ніяких проблем не принесе. Я вам більше скажу, це один з найшвидших планшетів серед усіх, які я тестував. Лаунчер, браузер, настройки, відкрити програму, ігри - все літає на ньому. Особливо добре помітна різниця в швидкості запуску додатків, в більшості інших пристроїв цей процес відбувається трохи повільніше. З іграшками також ніяких проблем немає, більшість з них запускаються на максимальних налаштуваннях.
До речі, за замовчуванням в планшеті є наклейка від Intel, думаю, багато хто з вас пам'ятають, як важко вони віддираються з ноутбуків. Так ось, в Xiaomi наклейка приклеєна на спеціальну прозору плівку, при знятті якої знімається і наклейка.
До змісту >>>
Автономна робота
Характеристики Значення Ємність акумулятора 6190 мАг Тип акумулятора Li-Pol Час роботи в режимі перегляду HD-відео на максимальній яскравості (включений авіарежім) 6. годин 30 хвилин Час роботи в режимі читання на 30% яскравості (включений авіарежім) 15 годин 45 хвилин
Серед виробників вже стало нормою ставити в тонкі планшети маленькі акумулятори на 4000 мАг, в результаті сам пристрій в режимі повсякденного використання працює всього пару днів. На щастя, в Xiaomi не пішли на поводу у цього тренда, в планшеті встановлений ємний акумулятор на 6190 мАг. Як бачите, в наших тестах він показує хороші результати, та й при повсякденному використанні (веб-серфінг, читання, соціальні мережі, месенджери) демонструє хороші показники - близько шести годин активного екрану.
Час повного заряду від комплектного зарядного пристрою - дві години, пристрій підтримує Quick Charge, але від вбудованого акумулятора заряджається рівномірно, без стрибків.
До змісту >>>
Камера
Характеристики Значення Дозвіл основної камери 8 МП Дозвіл фронтальної камери 5 МП Значення діафрагми 2.0 Дозвіл при відеозйомці 1280х720 пікселів Кількість кадрів в секунду До 30 к / с Фокусування після натискання Є Стереозвук Є
У планшета виходять непогані знімки в сонячний день, при кімнатному освітленні якість помітно знижується. Відео пристрій за умовчанням пише в HD-дозволі, хоча скрізь вказують підтримку FHD. У камері просто не було настройки по переключенню якості зйомки.
Приклад відео (MP4, 31 МБ) >>>
До змісту >>>
бездротові інтерфейси
Інтерфейси Наявність Wi-Fi Є, b / g / n / ac, dual-band, підтримується Wi-Fi Direct Bluetooth Є, 4.1 LE, підтримуються всі популярні профілі, в т.ч. A2DP GPS Немає Мобільні дані Ні USB On-The-Go Є
По частині інтерфейсів в планшеті все дуже сумно, немає ні версії з підтримкою мобільних мереж, ні GPS-модуля, ні слота для карти пам'яті. Дивно, як подібним обмеженням Xiaomi відрізали одразу кілька потенційних аудиторій для свого планшета.
висновок
У китайських інтернет-магазинах Xiaomi Mi Pad 2 продається за 200 $ за версію з 16 ГБ і 250-300 $ за версію з 64 ГБ.
Почнемо з плюсів: мені сподобалися відмінна швидкість роботи пристрою, матеріали корпусу і якість збірки, хороший дисплей, підтримка USB Type C і потужний чіпсет. Ключові же недоліки такі: «сира» прошивка без підтримки російської мови, необхідність вручну встановлювати Play Маркет, відсутність слота для карти пам'яті і підтримки мобільних мереж, відсутність GPS-модуля.
В результаті Mi Pad 2 може підійти на роль читалки, прикроватного планшета або ігрового пристрою. Версію з 64 ГБ можна використовувати і для перегляду відео, хоча співвідношення сторін робить цей процес не особливо зручним.
Незважаючи на озвучені недоліки, планшет мені сподобався, я б навіть міг користуватися ним як основним після появи стабільної міжнародної прошивки. Вам же настійно рекомендую зважити всі «за» і «проти» перед покупкою даного пристрою, щоб зрозуміти, чи підійде воно для ваших сценаріїв використання.
Автор висловлює подяку інтернет-магазину gearbest.com за наданий на тест Xiaomi Mi Pad 2.
До змісту >>>
Поділитися:
Ми в соціальних мережах:
Є, що додати ?! Пишіть ... [email protected]