Moschino, бренд, дизайн, модний будинок
Черговий великий fashion-бренд вирішив доторкнутися до теми дизайну меблів і предметів інтер'єру, пропонуючи шанувальникам своє естетичне бачення світу за межами вбиральні - не так давно вийшла капсульна колекція італійського модного будинку Moschino і компанії Gufram. За символічною назвою «Moschino kisses Gufram!» Ховаються зовсім pop-art'овскій диван-губи (до речі, кілька вдосконалена класична модель Bocca від Gufram), шафа в формі сумочки-складеної шкіряної байкерської куртки, а також стелаж і шезлонг у вигляді пари туфельок на шпильці. Клянуся, з першого разу я не зрозуміла, що дивлюся на фотографії меблів, а не речей. Тепер залишається вирішити, чи є такий крок Moschino промацуванням грунту для потенційного Moschino Casa або ж просто рекламним ходом, свідомо провокує buzz в пресі. Кажуть, фінансова сторона діяльності ексцентричного бренду не так стабільна, як може здатися на перший погляд (втім, до звітів материнської компанії справа теж дійде) - в будь-якому випадку, Moschino варто того, щоб про нього говорити (і адже є що). Тепер по порядку.
Мені дуже подобається Moschino. Це як покритий глянцевою глазур'ю десерт із модної кондитерської, який ти з першої ж секунди починаєш жадібно поїдати поглядом (і не тільки поглядом) - смачний і дико калорійний. Хапаєш, фотографуєш в Instagram, з'їдаєш ложку і відкладаєш, тому що дзеркало і здоровий глузд не дрімають. Такі собі метелики-одноденки і день народження, який буває тільки раз на рік.
Героїню Moschino не помітити неможливо - випещена, струнка, в хорошому настрої. Така собі Анна Делло Руссо (яка, до речі, завжди підтримує національного виробника в особі Moschino). Одягаючи щось від Moschino, ймовірність почути питання: «що на тобі одягнуто?» Практично нульова - всюдисущі логотипи скажуть все за тебе. Точніше, каже зазвичай Chanel, а ось Moschino - кричить. Чохол це для айфона в вигляді картоплі фрі, плаття-пакувальна коробка або ж наряд мрії ляльки Барбі - не важливо: до виходу нової колекції носить буде в тренді. Але тільки півроку. Далі все по новій.
Здоровий глузд говорить, що такі речі навряд чи будуть доречні в капсульному гардеробі - при досить високій ціні їх життєвий цикл дуже скромний. Однак Moschino купують для настрою, «for fun». Ті, у кого і так все є, або ж всі інші, які не можуть відвести очей від строкатого божевілля високої якості «made in Italy». Потрапляючи в бутик бренду хочеш купити або все, або нічого. В кожному окремому випадку відмінний настрій гарантований.
Найцікавіше, що таким Moschino і замислювався спочатку. Надихнувшись тим, що робить Джанні Версаче, який працював у нього ілюстратором італієць Франко Москіно в 1983 р вирішує відкрити власний модний будинок. Ставка була зроблена на повсякденний одяг, яку (разом з усією модою) дизайнер бачив крізь призму дотепності і вміння посміятися над собою. Поступово товарний асортимент розширився - в нього додалися вечірні сукні, взуття, аксесуари, білизна і парфумерія.
Завдяки гучному голосу і несхожості на всіх інших бренд дуже швидко став не тільки популярним, але і досить впливовим на ринку. Проте, в вісімдесяті слоганами Moschino були «Fashion, Fashioff» (буквально - «мода вкл / викл») і «Good Taste Does not Exist» ( «доброго смаку не існує»), а колекції немов глумилися над жертвами моди: написи «too much irony» на сорочках (тут вам і іронія, і необхідність прасування - iron по-англійськи означає «праска») і «waste of money» на ременях за тридцять років до Марії Граціа Кьюрі, яка написала «we should all be feminists »на Dior'овскіх футболках - будь ласка, плаття із сміттєвих пакетів, яке увійшло в класику панківської моди - отримаєте.
Крім того, Франко Москіно одним з перших зрозумів, що шоу повинні бути святом - його покази завжди трохи походили на театральні постановки. За десять років біля керма свого бренду він зробив дуже багато - по крайней мере, через багато десятиліть після Ельзи Скіапареллі нагадав, що до моди не можна ставитися серйозно, тому що все одно наздогнати її не вийде.
У 1994 р Франко Москіно йде з життя (йому було всього сорок чотири), а на посаду креативного директора призначається Росселла Джардіні, екс-асистент Москіно ще з 1981 р, яка, до слова, залишалася на посаді до 2013 р На цю тендітну жінку лягла відповідальність продовжити розпочате Франко; вона розповідає, як спочатку постійно запитувала себе: «а що б зробив Франко?», а потім зрозуміла, що життя триває, тому пора говорити своїми словами.
Mandatory Credit: Photo by Billy Farrell / BFANYC.com / Rex Features (2329090lg)
Rossella Jardini
Costume Institute Gala Benefit celebrating the Punk: Chaos To Couture exhibition, Inside, Metropolitan Museum of Art, New York, America - 06 May 2013
Її колекції були трохи менш зухвалими, ніж у Москіно - м'якше, жіночні. Однак, вона по-своєму продовжувала лінію, накреслену Франко - так, в 2010 р завдяки ідеї Росселли Джардіні в Мілані з'явився готель Maison Moschino (сьогодні - NH Milano Palazzo Moscova 4 *) на 65 кімнат, кожна з яких натхненна сценами з казок.
У 2013 р материнська компанія Aeffe (належить родині дизайнера Альберти Ферретті, що володіє крім Alberta Ferretti ще Pollini, Cedric Charlier, Bluegirl і ін.) Приймає рішення змінити креативного директора Moschino - на пост призначається американець Джеремі Скотт, колишній інтерн Франко Москіно, з 1996 м займається своїм власним брендом. Мабуть, Джеремі каже більше як Франко, ніж як Росселла - колекції Moschino з його приходом стали стали все абсурдніше, зате тематичними. Так, в одному сезоні дівчинки вбираються в Барбі, в іншому - в офіціанток з McDonald's, в третьому - в амазоновскіе коробки. Такі собі рольові ігри. Girls just wanna have fun.
У цьому самому «fun» і весь Moschino. В одному з інтерв'ю Джеремі Скотт багато говорить про зв'язок бренду з емоціями - кока-кола, картопля фрі, пакувальні коробки і т. Д. Впізнавані в будь-якій точці земної кулі. Так і з Moschino - вони максимально зрозумілі споживачеві, тому забезпечується якась універсальність розмови між ним і брендом.
Що до Росселли Джардіні, то в 2016 р вона показала першу сольну колекцію - дуже Gucci-like, як мені здалося. Правда, її колекції не настільки читабельні, як у Алессандро Мікеле і, тим більше, у Moschino - прямо з подіуму в форматі замовлення їх продавали Moda Operandi , Зараз багато чого можна купити в Farfetch або Yoox - хочу сказати, що ці рюші, м'які кольори і правильні лінії ще довго будуть актуальними, тому варто не випускати цього дизайнера з поля зору.
Повернемося до Moschino. На сьогоднішній день у бренду три лінії: перша кутюрної, друга - більш бюджетна - Boutique Moschino (колишня Cheap and Chic, створена в 1988 р) і зовсім молодіжна Love Moschino (змінила Moschino Jeans в 2008 р через 12 років існування). Сумки та гаманці Love Moschino чесно шиються в Китаї зі шкірозамінника - майже що мас-маркет, ціна відповідна.
Окремо стоїть парфумерія. Пам'ятаю, в 90-х у моєї мами був парфум Moschino Cheap and Chic, названий на честь однойменної другої лінії (напевно ви пам'ятаєте флакон у формі японської дівчини). Сьогодні в дві тисячі сімнадцятому я іноді наношу на зап'ясті Moschino Fresh Couture в флаконі у вигляді спрею для очищення скла.
За 2016 р Aeffe Group отримала 287,5 млн. Євро виручки (і всього 3,6 млн. Євро чистого прибутку). Moschino - драйвер продажів матеріанской компанії: вони забезпечують близько 70% доходу (тоді як Pollini дають 10,5% виручки, Alberta Ferretti - 8,5%, Philosophy di Lorenzo Serafini - 4,7%). У порівнянні з попереднім роком, в 2016 р Moschino збільшилися на 6%. Нарешті, по географії продажів: близько половини доходу група Aeffe отримує в рідній Італії. Але все одно потрібно розуміти, що Moschino дуже малі (виручка тих же Gucci - близько 4 млрд. Євро).
Така ось картина. Емоційна і дуже комерційна - ніяких тобі загравань з «загальної» модою і її силуетами, довжиною спідниці або кольором року за версією Pantone. Як у Енді Уорхола. Чесно кажучи: я не знаю, наскільки успішними будуть Moschino ще через десять-двадцять-тридцять років - можливо, культ універсальних білих сорочок і простих синіх джинсів прямого крою витіснить бажання дивувати, епатувати і привертати увагу. Або ж навпаки - захочеться яскравості, несхожості і диванів в формі губ в промисловому масштабі. Є ще третій варіант - отримання левової частки прибутку від парфумерії, тоді як все те, що показується на подіумі - лише черговий привід поговорити.
Це дуже по-італійськи.
Фото: facebook.com/MOSCHINO.officialpage, vogue.com, travellingshopaholic.com, covermg.com.