Панкреатит лікування, симптоми і профілактика
Рекомендоване лікування: Каліріс (краплі ЕДАС-114 ) Або Гастропан (гранули ЕДАС-954 )
зміст:
Це захворювання може бути нещадним і підступним, якщо воно протікає в гострій формі. У цьому випадку воно починається раптово і проявляється різкою оперізує болем на рівні області шлунка. Підступно воно тим, що лікується довго і жорстко, з урахуванням необхідності дотримуватися довічно сувору дієту. І це в разі благополучного результату! Але іноді гострий панкреатит може закінчитися і летальним результатом, якщо вчасно не буде вжито термінових заходів.
Причини виникнення панкреатиту
Особливістю роботи підшлункової залози є необхідність подавати точно в необхідний час і в потрібній кількості в дванадцятипалу кишку дуже агресивні і націлені на швидке розщеплення жирів, білків і вуглеводів ферменти. Також ця залоза виробляє ферменти, які здатні миттєво нейтралізувати соляну кислоту, яку виробляє шлунок на етапі початкового перетравлення їжі. Для стінок шлунка вона не представляє небезпеки, а ось в тонкий кишечник кислота потрапити вже не повинна.
І, звичайно, однією з найважливіших функцій підшлункової залози є вироблення інсуліну - гормону, за допомогою якого відкриваються мембрани всіх клітин в організмі для отримання необхідної дози універсального палива - глюкози, в яку перетворюється основна частина надходить їжі.
Важливість правильної роботи підшлункової залози важко переоцінити. Але механізм її роботи настільки тонкий і розрахований до секунд, що найменша затримка або неправильна оцінка обсягу виділення необхідних ферментів може привести до того, що вони будуть затримуватися в протоках підшлункової залози і навіть почнуть активуватися безпосередньо в ній.
Такий стан речей вкрай небезпечно, так як спочатку агресивні ферменти зберігаються в підшлунковій залозі в інгібувати (неактивному) стані. Тобто, вони не можуть почати виконувати свої функції з розщеплення їжі до певного моменту. Але якщо ферменти, будучи активованими, затримуються або повертаються в депо залози, то вона сама стає об'єктом травлення, тому що складається з тих же білків, жирів і вуглеводів. Розуміючи, що підшлункова залоза може припинити своє існування, мозок віддає команду зливати ферменти в кровотік, що призводить до зниження їх концентрації в тканини підшлункової залози, але вони, будучи рознесені по всьому тілу, нехай в меншій мірі, але все ж завдають шкоди кровоносних судинах , нервовим клітинам і інших тканин, просто розчиняючи їх.
Основними причинами виникнення панкреатиту вважаються наступні:
- Наслідки дитячого епідемічного паротиту (свинка) - захворювання, що вражає залози внутрішньої секреції;
- Надмірне вживання алкоголю, і тим більше сурогатних спиртних напоїв;
- Захворювання печінки та жовчного міхура;
- Виразкова хвороба шлунка, так само як і інші його захворювання;
- Травми шлунково-кишкового тракту і наслідки хірургічних втручань з приводу вправляння гриж, резекції шлунка і т.п .;
- Розвиток пухлин, в тому числі, злоякісних;
- Паразитарна інвазія;
- Прийом лікарських препаратів, що впливають на роботу підшлункової залози, що змінюють роботу печінки, дратівливих слизові оболонки шлунка і кишечника.
При тому, що всі перераховані вище причини виникнення панкреатиту теоретично рівнозначні, все-таки головними причинами є вживання алкоголю і неправильне харчування. Особливо небезпечним є поєднання прийому сурогатного алкоголю з важкої жирною їжею.
симптоми панкреатиту
Приступ панкреатиту може початися несподівано. Він нього ніхто не застрахований. Особливо, якщо мають місце збіг декількох факторів ризику. Стан хворого може погіршуватися швидко. При цьому в більшості випадків самостійні дії сприятимуть лише подальшого обтяження положення пацієнта. Тому дуже важливо знати симптоми панкреатиту, щоб мати можливість вчасно викликати швидку допомогу і госпіталізувати хворого.
Основні симптоми панкреатиту:
Фахівці розрізняють три форми панкреатиту: гострий, хронічний і реактивний. Гострий панкреатит виникає на тлі рясного прийому жирної їжі в поєднанні зі значними дозами алкоголю. Після того як напад буде куповані, якщо хворий не буде дотримуватися суворої дієти і призначень лікаря, панкреатит може перейти в хронічну форму, яка відрізняється високою ймовірністю повторних рецидивів в разі навіть незначних відхилень від дієти. Реактивна форма панкреатиту виникає як наслідок захворювання інших органів травлення, а також внаслідок частих інфекційних респіраторних захворювань у дітей.
лікування панкреатиту
Якщо у вас почався напад панкреатиту, то важливо якомога швидше розпочати заходи по його купірування. Умови для цього є виключно в стаціонарі. Три кити, на які спирається лікування панкреатиту - відмова від прийому їжі в перші три доби від початку захворювання, рясне пиття і строгий постільний режим.
Так як звичайні анальгетики не можуть знімати больовий синдром при панкреатиті, то уникнути загрози настання больового шоку і наступного за ним летального результату можна тільки з знеболенням за допомогою наркотичних засобів, які призначають тільки після встановлення точного діагнозу лікарем, що неможливо в умовах лікування вдома.
Однак якщо ви страждаєте хронічними формами панкреатиту, то в якості підтримуючої терапії та для попередження рецидивів показаний прийом гомеопатичних засобів. При цьому необхідно дотримуватися призначення лікаря і дієту.
Каліріс ЕДАС-114 краплі мають протизапальну і протинабрякову дію при панкреатиті, особливо якщо він протікає на тлі загострення гастриту або гастродуоденіту, а також виразкової хвороби шлунка і 12-палої кишки.
ЕДАС-954 гранули успішно застосовуються при реактивному і хронічному панкреатиті, що супроводжується гострим і хронічним гастритом, виразковою болезньюі шлунка і 12-палої кишки, в т.ч. спровокованих Helicobacter pylori.
Рекомендоване лікування: Каліріс (краплі ЕДАС-114 ) Або Гастропан (гранули ЕДАС-954 )