Перекладати чи оптовий бізнес в онлайн? Вигоди проти заперечень
- Що дає впровадження B2B-порталу?
- Базові можливості B2B-порталу
- 6 заперечень власників оптового бізнесу
Білл Гейтс говорив, що в майбутньому залишиться 2 типу компаній: ті, хто в інтернеті, і ті, хто вийшов з бізнесу. Сказав він це давно, але для рітейлу прогноз Гейтса вже збувається. А ось чи справедливий він для оптових продажів? Неоднозначне питання. Оптовики не поспішають йти з оффлайна. Чи правильно роблять? Які «за» і «проти»? Відповідаємо в статті.
Дослідницька компанія Frost & Sullivan прогнозує, що до 2020 р онлайн B2B сегмент досягне обороту в $ 6,7 трлн. Оптовим покупцям потрібен онлайн, їм набридли прайси в Excel і запити менеджерам.
Незважаючи на прогнози, серед оптових продавців в Росії багато скептиків. Їм звично продавати через офлайн-канали. Та й B2B-покупці, кажуть вони, не погодяться на перехід.
Коментар експерта:
«5 років тому говорили, що ніхто не буде купувати через інтернет одяг. Зараз у інтернет-магазину Wildberries виручка 17,2 млрд руб. за перші 6 місяців 2016 р
Кажуть, наші клієнти не такі просунуті, щоб купувати в Мережі. Але чому тоді значну частину обороту магазина Exist (2-й в рейтингу з обігу) роблять автомеханіки без вищої освіти і мов?
Приклад TaoBao показує, що купувати оптом - норма. До нас хвиля дійде через 1-3 роки. І лідируючі позиції отримають ті, хто почав раніше і накопичив досвід »
Виробники і великі дилери для автоматизації продажів запускають B2B-портал - оптовий інтернет-магазин.
Що дає впровадження B2B-порталу?
У B2B продажів через оптовий портал 2 ключові вигоди.
1. Спрощення процедури замовлення
ДО ЗАПУСКУ:
Клієнт дзвонить менеджеру -> той висилає прайс -> клієнт запитує дані про наявність товару.
Клієнт погоджує кожен крок, через що оптовий продавець часто відмовляється від дрібних покупців - нерентабельно.
ПІСЛЯ ЗАПУСКУ:
Фактично переводимо клієнта на самообслуговування. Покупець бачить на сайті актуальні ціни та наявність - оформляє угоду.
Дані актуалізуються через інтеграцію B2B-платформи з обліково-складськими системами.
2. Скорочення часу обробки замовлення в 2-3 рази
Приклад інтернет-магазину «Юлмарт». Зробивши розділ для корпоративних клієнтів, компанія домоглася, що 20000 оптовиків обслуговують всього 4 менеджера.
Приклади для бізнесу поменше:
- Itapel.ru - виробник шкіргалантереї. Після запуску B2B-порталу закрили шоу-рум за непотрібністю і скоротили менеджерів відділу продажів з 4 до 2;
- Epilshop.ru - продаж товарів для епіляції. 2000 замовлень на місяць обробляє один менеджер.
Спрощення замовлення і скорочення часу обробки ведуть до поліпшення і інших показників. Itapel.ru збільшив продажі на 40% за рахунок замовлень в нічний час і підвищення середнього чека.
Приклад не поодинокий. Згідно зі звітом Intershop, після перекладу продажів в онлайн B2B компанії збільшують середній чек на 44%.
Базові можливості B2B-порталу
- 24/7 каталог з актуальними даними за наявністю - досягається за рахунок інтеграції з обліковою системою (як правило, 1С).
- Персональні ціни для авторизованих користувачів і готові рахунки в особистому кабінеті.
- Інформація по замовленнях, контроль від створення до відвантаження. Специфіка обробки: наприклад, замовлення автоматично розбивається і розподіляється за напрямками, рахунки доступні відразу або після схвалення менеджерами.
- Можливість одному клієнту працювати від декількох юр.лиц і підключати облікові записи менеджерів.
- Дані по взаєморозрахунках для контрагента, відображення кредитного ліміту і графіка платежів.
- Інформація по виставленим претензіями і пересортиця. У кожного звернення свої історія та статус.
- Маркетингові матеріали в особистому кабінеті для стимуляції продажів.
- Відображення умов бонусної програми і даних щодо бонусів.
- Історія листування з менеджером.
Детальніше про всі можливості B2B-майданчиків ви можете дізнатися на тут .
Від бочки меду переходимо до дьогтю.
6 заперечень власників оптового бізнесу
«У нас великий асортимент,> 10000 позицій»
Сучасні технології дозволяють працювати з базами даних в сотні тисяч SKU. Асинхронний обмін даних з обліковими системами не завантажує канал і не гальмує систему.
«У нас складний продукт, без консультанта не обійтися»
Це так, коли мова про складні багатоелементних системах, в яких одні компоненти залежать від інших і для кожного потрібен підбір. Завдання можна вирішити або фільтром за параметрами, або створюються на асортимент конфігуратором.
«У нас складне ціноутворення, працюємо індивідуально з клієнтом»
Можна фіксувати в системі націнки на групи товарів і навіть на окремо взятий товар.
«Кожне замовлення проходить складну процедуру узгодження за ієрархією компанії»
Будь-яку несуперечливу бізнес-логіку можна розкласти на алгоритм і запрограмувати.
«Ми боїмося злому і втрати даних»
Існує кілька рівнів безпеки. Від найпростішої стійкості до переборам паролів до безпеки рівня банків. Відштовхуючись від потреб бізнесу, можна підібрати оптимальні способи реалізації і тариф.
«Ми не знаємо як приступити до створення B2B-порталу»
Грамотний підрядник проводить замовника по етапах розробки: від постановки завдань і передпроектного дослідження до запуску і обкатки на пілотних клієнтів ( «Як підготуватися до впровадження B2B-порталу всередині компанії» ).
Коментар експерта:
«Ми бачимо, що на великих" виробничих "ринках (Китай, США, Німеччина) обсяг видних ринку оптових онлайн угод перевищує в 5-10 разів роздрібний онлайн ринок. Світ звик торгувати онлайн оптом. Приватні підприємці з російських регіонів звикли робити дрібнооптові замовлення одягу, електроніки, дитячих товарів в Тайвані та Китаї.
Вибір не в тому чи робити свій "модуль" для онлайн торгівлі, а в тому, коли це робити і чи встигнете ви, поки не набереться критична маса, коли інші гравці заманять клієнтів зручним сервісом, низькими цінами і щодня комунікацією через інтерфейси, розсилки і т.д.
Проблема впровадження систем в області страхів:
- продавців, що їх звільнять;
- власників, що вкрадуть дані.
Але страхи можна направити в конструктивне русло. А підсумком стане прозорість бізнесу. Виявиться, що продавці зливали клієнтів конкурентам, що 20-30% замовлень ви просто втрачали в пошті і т.д. »
Ми розглянули в статті теоретичну частину. Більше практичних матеріалів про вибір B2B-розробника, порівняно B2B-платформ, роботі зарубіжних порталів читайте в нашому блозі .
Даний матеріал був опублікований в онлайн-журналі " Комерційний директор ".
Що дає впровадження B2B-порталу?
А ось чи справедливий він для оптових продажів?
Чи правильно роблять?
Які «за» і «проти»?
Але чому тоді значну частину обороту магазина Exist (2-й в рейтингу з обігу) роблять автомеханіки без вищої освіти і мов?
Що дає впровадження B2B-порталу?