Переселенці не можуть брати участь в місцевих виборах - Верховний суд
Право участі в місцевих виборах мають лише ті кандидати громадян, які постійно проживають на відповідній території і мають реєстрацію постійного місця проживання.
Довідка про постановку на облік переселенця підтверджує його місце проживання лише на певний період / фото УНІАН
Верховний Суд України постановив, що реєстрація місця проживання внутрішньо переміщеного особи є тимчасовою, і не є підставою для участі в місцевих виборах.
Як повідомляється на порталі Судова влада України, відповідне рішення ВСУ ухвалив, розглянувши в касаційному порядку справу за позовом до Відділу ведення Державного реєстру виборців про відновлення виборчих прав.
Читайте також ЦВК розширила тимчасові можливості призначення перших місцевих виборів
«Право участі в місцевих виборах мають лише ті кандидати громадян України, які постійно проживають на відповідній території і мають реєстрації постійного місця проживання на території відповідного села, селища, міста», - йдеться в повідомленні.
У Верховному суді зазначили, що голосувати на виборах депутатів міської ради, вибори міського голови можуть громадяни України, які мають право голосу, відповідно до ст. 70 Конституції України, належать до відповідної територіальної громади і проживають в межах відповідного виборчого округу. Виборча адреса виборця визначається за зареєстрованим місцем проживання та адресою житла виборця.
У Верховному суді вирішили, що, оскільки довідка про постановку на облік внутрішньо переміщеного особи, засвідчує його місце проживання тільки на певний період, тобто тимчасове проживання на відповідній території, «така реєстрація не може служити підставою для права участі в місцевих виборах на цій території» .
Раніше УНІАН повідомляв, що менше половини опитаних внутрішньо переміщених осіб (ВПО), 41% мають намір брати участь у наступних президентських і парламентських виборах 2019 року. Зокрема, у респондентів запитали про наміри голосувати на виборах в 2019 році. Так, 41% опитаних ВПО відповіли «так», тоді як 33% - «ні», ще 24% не визначилися. Також 2% не мають відповіді на це питання.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter