Петро Левін - Око справжнього відродження. Як навчитися впливати на людей. Стародавня практика тибетських лам

Петро Левін

Око справжнього відродження. Як навчитися впливати на людей. Стародавня практика тибетських лам

Мій тибетський досвід дає практичні плоди

Багатьом, якщо не всім в житті я зобов'язаний моїм тибетським вчителям. Мені ще не було і тридцяти, коли на початку дев'яностих я опинився в Китаї, а потім і в Тибеті, в загубленому в горах монастирі, куди вела «дорога мертвих». Там відбулося моє друге народження. Там почалася моя нова життя, наповнена енергією, силою, здоров'ям і вічною молодістю. Про це я розповів у своїй першій книзі «Око справжнього відродження».

Я повернувся з новими знаннями і навичками, які опинилися дуже корисними для досягнення успіху і при нашому звичайному способі життя, так несхожій на спосіб життя тибетських лам.

Закони світобудови, які я осягав в Тибеті, універсальні: вони діють скрізь і завжди. Неможливо програти, якщо дотримуєшся вищих істин - і неважливо, де ти при цьому живеш, в Китаї, в Америці чи в Росії.

Але знову і знову якась сила вела мене в Тибет. Мабуть, згідно Вищим задумам, я повинен був стати тим провідником, хто час від часу припадає до потаємного джерела стародавніх знань, щоб, повернувшись до свого звичайного життя, нести їх співвітчизникам - всім, хто щиро хоче пізнати таємниці істинної Сили, нескінченної енергії, вічної молодості і розумного управління своїм життям.

Ближче до кінця дев'яностих я опинився в Тибеті вдруге - тепер щоб дізнатися таємниці добробуту і багатства. Тому подорожі присвячена моя друга книга. Тоді мені довелося серйозно переосмислити свої життєві цінності і ті способи, якими я намагався створити достаток для себе і своєї сім'ї. Тибетські лами в черговий раз відкрили мені очі на те, як насправді влаштований світ, і як важливо навчитися вписуватися в його закони, щоб всілякі блага почали входити в наше життя практично самі собою.

Хто живе, той повинен йти - хто зупинився, той впаде

І знову я переконався в дієвості отриманих знань на практиці. У короткі терміни з нуля я зумів сколотити міцний бізнес. Справи йшли добре. Моя фірма процвітала і розросталася. У родині все теж було благополучно. Підростав вже друга дитина.

Але тоді я ще лише починав осягати істину: раз ставши на шлях, не можна зупинятися. Хто живе, той повинен йти. Хто зупинився, той впав.

Я як і раніше практикував все вправи, освоєні в Тибеті. Вони давали сили, допомагали виходити з важких ситуацій і завжди підтримували в тонусі і розум, і тіло.

І все ж в певний момент це стало схожим на пробуксовування на місці. Все в моєму житті було рівно і стабільно. Я й не помітив, як стабільність перетворилася в застій, не відразу зрозумів, що таким чином життя вимагає від мене подальшого руху. Я виконав завдання і зупинився на цьому, не помічаючи, що занадто довго «спочивати на лаврах». Тоді як нові завдання вже назріли. І, як це зазвичай буває в таких випадках, заявили вони про себе появою в моєму житті несподіваних проблем.

Першою ці проблеми відчула моя дружина. Одного разу після якоїсь дрібної сварки (у кого їх не буває), вона заявила, що я дуже змінився. Що я вже не той, з ким вона познайомилася колись. Що я став іншим.

Спочатку я хотів просто відмахнутися від цих слів. Адже так зробив би кожен, хто вважається впевненим в собі людиною, чи не так? Мовляв, у мене все в порядку, і нічого вигадувати всякі дурниці.

Але потім я розсудив, що впевненість в собі - це, звичайно, добре, але навіть самому впевненому в собі людині непогано б іноді трохи засумніватися: а чи правий я? Тому що без цих сумнівів ти просто зупинишся в своєму розвитку.

І з живої людини перетворишся в забронзовілих на п'єдесталі монумент.

Монументом мені бути не хотілося - я занадто цінував життя, і тому хотів бути живим, нехай помиляються і сумнівається - але що розвиваються, текучим, існуючим в унісон з живими енергіями всесвіту.

Тому я озирнувся по сторонах - і побачив, в общем-то, плачевну картину. Ні, зовні все було прекрасно, багатьом на заздрість. Бізнес, гроші, благополучна сім'я ...

Що ж мене збентежило?

Я побачив навколо себе пустелю. У мене була величезна кількість знайомих, і надлишок спілкування - правда, в основному пов'язаного з роботою. Нескінченні телефонні дзвінки, зустрічі, переговори ... І при всьому цьому я раптом зрозумів, що давно вже не бачу очей і облич людей.

Переді мною проходило безліч людських фігур, з якими я вступав в ту чи іншу взаємодію. Але це не було спілкуванням в повному розумінні слова. Це було саме якесь формальне взаємодія. Сурогат спілкування. Неначе спілкувався я не з людьми, а з ляльками, роботами, функціями.

А головне - я сам з живої людини перетворювався в якусь бездушну функцію. В глибині душі підспудно зріла якась незадоволеність, на яку я до пори до часу просто не хотів звертати уваги.

Я був дуже захоплений роботою. Всі мої інтереси замикалися тільки на мою справу - і не дивно, адже це моє дітище, в яке я вклав дуже багато часу, сил і енергії.

Але коли я зрозумів, що віддаю щось важливе в собі, стало ясно: треба зупинитися. Треба знову повертатися до самого себе.

Виявилося, у мене давно вже не було справжніх друзів. Старі друзі кудись зникли, а нові не з'явилися. З'явився «коло спілкування». Але спілкування в цьому колі зводилося до низки ритуалів і «штампів». Не було справжнього інтересу людей один до одного. Не було розуміння - і навіть бажання розуміти. Душа ховалася за іміджем. І спілкувалися між собою нібито не люди, а іміджі.

Навіть взаємини у власній родині ставали все більш формальними. Я майже не бачив дітей. Вони ще спали, коли я йшов на роботу, і вже спали, коли повертався. Уже кілька років у мене не було ні відпусток, ні вихідних.

Так що ж насправді головне в моєму житті?

Прийшла пора всерйоз задуматися про це.

Безумовно, робота наклала на мене якусь печатку. Здається, психологи називають це деформацією особистості. Довелося зізнатися в цьому самому собі: так, я став схожий на робота, який живе тільки своєю роботою. Я давно забув про те, що таке симпатія між людьми, що таке щирі відносини. Навіть емоційні реакції перетворилися в набір штампів.

І тут у мене немов відкрилися очі. Я побачив, що незадоволена не тільки моя дружина - незадоволений і колектив моєї фірми. Люди не хотіли бути гвинтиками, машинами, функціями системи. Вони хотіли людяного ставлення і взаєморозуміння. А його не було.

У фірму прийшло багато молодих співробітників. Я сам вважав себе молодим - але раптом з'ясувалося, що підросло вже наступне покоління, яке виявилося для мене абсолютно незрозумілим. Ті, хто постарше, навпаки, здавалися мені занадто зрозумілими, не здатними піднести сюрпризів - але виявилося, я не знав ні тих, ні інших. І навіть з однолітками я не знаходив спільної мови - просто тому, що за своєю роботою не помічав і не хотів цікавитися ними і їх життям.

Я запросив в фірму психологів, які обіцяли налагодити нормальний морально-психологічний клімат в колективі. Вони старанно взялися за роботу: провели серію тестів з кожним співробітником, потім цілу низку семінарів та тренінгів. Закінчилося це тим, що на моєму столі лежало докладний «досьє» на співробітників. Тепер я знав всю «таємницю» кожного. Що аж ніяк не прояснило для мене ситуацію: я не розумів, для чого мені ці знання і як і раніше не уявляв, як грамотно будувати відносини.

Тренінги теж не поліпшили ситуацію - більш того, в колективі почалися чвари, тому що неблагополуччя, не усвідомлювала раніше, раптом стало явним і усвідомленим. Послідувала низка звільнень. Решта працювали абияк.

Чи то психологи виявилися непрофесіоналами, то я сам не зробив належних висновків з їх рекомендацій.

Одночасно почали знижуватися економічні показники фірми - чого давно слід було очікувати.

Я впав духом і не знав, де шукати вихід. Результат - низка провалів на важливих переговорах, і, як наслідок, серйозну кризу всієї справи.

У мене почалася безсоння. Довгими ночами я думав. Спочатку тільки про роботу. Потім мої думки переключилися на Тибет. Я ніби на власні очі бачив перед собою Ю.

У якийсь момент спалахом, осяянням спало на думку: мені потрібно терміново їхати туди.

Адже тільки там я зможу знайти відповіді на всі свої питання. Тільки там я розплутаю занадто заплутався клубок проблем.

Але як в кризовій ситуації кинути справи і виїхати? Тим більше я розумів, що одного відпустки мені буде мало.

І все ж іншого виходу не було. Або все буде котитися і далі до повного краху - або я спробую щось змінити. На наступний же день я оголосив, що відходжу від справ і передаю кермо влади раді директорів.

Кінець ознайомчого уривка

СПОДОБАЛАСЯ КНИГА?

Петро Левін   Око справжнього відродження
Ця книга коштує менше ніж чашка кави!
ДІЗНАТИСЬ ЦІНУ

Адже так зробив би кожен, хто вважається впевненим в собі людиною, чи не так?
Але потім я розсудив, що впевненість в собі - це, звичайно, добре, але навіть самому впевненому в собі людині непогано б іноді трохи засумніватися: а чи правий я?
Що ж мене збентежило?
Так що ж насправді головне в моєму житті?
Але як в кризовій ситуації кинути справи і виїхати?

Новости