Прогнози-2019 - спокійніше НЕ буде

Фінал 2018 року, та й в цілому рік, видався досить нервовим Фінал 2018 року, та й в цілому рік, видався досить нервовим. Не всі надії виправдалися, не всі плани здійснилися. На зміну році жовтого земляного собаки йде рік жовтого земляного кабана. Багато побоювання, очікування і цілі переносяться на наступні дванадцять місяців. Ми входимо в новий рік зі слабкою нафтою і рублем, цілі по економіці колишні - наздогнати і перегнати, ЦБ продовжує "заговорювати" інфляцію, яка не дісталася до таргета. Санкції зберігаються - і чекаємо нових, в тому числі по "справі Скрипаль". На Україні в березні пройдуть президентські вибори, а Великобританія повинна поставити крапку в питанні Brexit. Росіянам доведеться пережити підвищення ПДВ і пенсійного віку. Згідно з опитуванням "Левада-Центру", практично дві третини жителів Росії (64%) дивляться в майбутній рік з надією, 62% опитаних не виключають можливості корупційних скандалів і відставок, 57% - економічної кризи.

Чого чекають експерти від майбутнього року? Яких досягнень чекають від економіки і фондового ринку? На що сподіваються? Finam.ru попросив економістів, політологів і ринкових аналітиків поділитися своїми прогнозами.

Олег Реут,
експерт Руху на захист прав виборців "Голос":

- Для російської зовнішньої політики 2018 рік став роком втрачених можливостей. Було б здорово хоча б спробувати відмовитися від стратегії "програли / виграли". Адже нічого не можна виграти зараз, керуючись тими цілями і подвійними суцільними, з якими Москва входила і продовжує входити в конфлікти по всьому світу.

У внутрішній політиці було б здорово почати дискусії про ефективність владно-громадського діалогу, про таких, здавалося б, жодних категоріях, як "влада закону" і "правова держава". У центр дискусій варто поставити питання не про те, як підвищити ефективність діалогу, написати і прийняти якісні закони, а про те, хто і як бере участь в діалозі, на чому закони повинні триматися і чому хтось повинен їх по своїй волі виконувати.

Країні і росіянам бажаю чесних виборів.

Країні і росіянам бажаю чесних виборів

Андрій Верников,
заступник генерального директора з інвестиційного аналізу ІК "Церіх Кепітал Менеджмент":

- У першому кварталі навряд чи ціни на нафту будуть високими - трейдери будуть чекати травня, коли закінчиться термін винятків для країн, які зараз експортують нафту з Ірану. Ніяких потрясіння для пари долар-рубль і євро-рубль я не чекаю в першому кварталі. Бічна динаміка буде в діапазоні 65,5-72. У 80 рублів за долар я не вірю. Євро буде в діапазоні 75 -81,8. Щодо подальшої динаміки я нічого сказати не можу. Особисто я роблю просто: коли євро-долар знижуються - я купую, а коли підвищуються - я нічого не роблю, тимчасово на рахунку з'являються рублі. Для мене рубль не є валютою накопичення. Традиційно влада вирішує економічні проблеми за рахунок девальвації рубля. Чи буде черговий масштабний обвал рубля зараз або через три роки для мене не принципово. Я просто не люблю подібних сюрпризів. Долар теж не подарунок - в 50-х роках минулого століття можна було купити велику нову машину за $ 4000 в США, а зараз мінімум треба $ 15000 на новий автомобіль. Але і зарплати в США ростуть, і ніяких масштабних обвалів з доларом не стається.

Думаю, що в кінці першого кварталу індекс РТС буде в районі 1100 пунктів (вище поточного значення). В даний момент є технічний сигал на покупку акцій "Татнафти" ат. Які сигнали з'являться в першому кварталі, мені невідомо.

Побажання російському ранку самі просте - щоб Рік Свині з інвесторами не надійшов по-свинськи! Будемо надійно утримувати в руках скарбничку-свиню щоб вона не розбилася!

Тимур Нігматуллін,   аналітик Відкриття Брокер: Тимур Нігматуллін,
аналітик "Відкриття Брокер":

- Новий рік не розпочнеться з "чистого аркуша". Думаю, всі важливі чинники 2018 року в тому чи іншому вигляді збережуться. Серед ключових - суперечки США з КНР, підвищення ставки ФРС, санкції США проти РФ, інфляційний шок через підвищення ПДВ, акцизів на паливо і інших чинників і т.п. Втім, очікується і ряд нових подій - фактичний початок реалізації раніше анонсованих інфраструктурних держпроектів в РФ, ЄЦБ повністю згорне програму викупу ABS і станеться перше підвищення базової ставки, засідання ОПЕК і ОПЕК +, Завершення послаблень щодо санкцій на імпорт іранської нафти для Греції, Індії, Італії, Китаю, Тайваню, Туреччини, Південної Кореї і Японії; Саміт країн G20 в Осаці, Очікуване завершення будівництва трубопроводу "Північний потік-2", IPO Uber, Palantyr, Lyft, Pinterest, Rackspace, Slack, Airbnb, Sonos, Robinhood, Cloudflare, "Новапорт", дискаунтера "Так!".

Наші прогнози на 2019 рік: зростання ВВП на 1,6%; інфляція 4,8%; реальні доходи + 1,1% (тобто нижче ВВП через жорстку політики ЦБ РФ і агресивну позицію ФНС скорочує частку тіньових зарплат), по парі долар / рубль очікуємо волатильного тренда на зміцнення до кінця року і в середньому по році значення поблизу 65, а по євро - поблизу 75. Від нафти Brent чекаємо повернення до $ 60 вже до кінця 1 кварталу, в середньому по році може всидіти і значення трохи нижче $ 70. Світова економіка сповільниться до 3,5% г / г, США до 2,3% г / г, КНР до 6% г / г. Індекс Мосбіржі за підсумками року не зміниться, але інвестори отримають свої 4% річних у вигляді дивідендів.

Індекс Мосбіржі за підсумками року не зміниться, але інвестори отримають свої 4% річних у вигляді дивідендів

Євгенія Войко,
доцент департаменту політології Фінансового університету при Уряді РФ:

- 2018 й показав, що можливості Росії з надання альтернативної порядку є вичерпними. Як і раніше, Москва в 2019 році буде прагнути вести точкову зовнішню політику, вибудовуючи відносини з тими, хто готовий спілкуватися, на двосторонній основі. Трохи більше форсованої буде політика Росії на китайському напрямку, куди планується відкрити газопровід "Сила Сибіру". Це почасти зміцнить переговорні позиції Росії як з Пекіном по сполученню ЄАЕС і ініціативи "Пояси і шляхи", так і у відносинах з країнами Центральної Азії. Помітною подією стануть президентські вибори на Україні, де позиції Порошенко слабкі, але у альтернативних кандидатів підтримки буде ще менше.

Експерти Nomura, найбільшої брокерської компанії Японії:

Топ "сірих лебедів" на 2019 рік:

  • кінець популізму;
  • падіння цін на нафту до $ 20 за барель;
  • велика струс на ринках;
  • ренесанс Італії;
  • дефляція на ринках, що розвиваються;
  • відродження юаня;
  • зліт глобального економічного зростання;
  • дефляція в єврозоні;
  • надзвуковий зростання інфляції.

Ігор Клюшнев,   начальник департаменту торгових операцій ІК Фрідом Фінанс: Ігор Клюшнев,
начальник департаменту торгових операцій ІК "Фрідом Фінанс":

- Шоковим сценарієм для 2019 року продовження зниження. Це може статися в разі, якщо ФРС реалізує плани по трьом підвищенням ставки, а США і Китай не досягнуть домовленостей. Це малоймовірно і, думаю, що варто чекати позитивної динаміки. Пауза в підвищеннях, про яку, вважаю, Федрезерв повідомить на початку року, а також прогрес в переговорах США і Китаю, повернуть S & P500 вище позначки 2600 пунктів. А в подальшому індекс може наблизитися і до рівня 2800 пунктів, якщо уповільнення в США і в світі виявиться менш істотним, ніж очікується.

Юлія Афанасьєва,   викладач УЦ ФІНАМ: Юлія Афанасьєва,
викладач УЦ "ФІНАМ":

- Багато хто чекає складний рік, хтось каже, що пахне кризою. З досвіду, все відразу падати не може, а я намагаюся робити ставку на максимальну кількість інвестиційних інструментів. До речі, з можливостями мого брокера "ФІНАМ" для цього не вимагає великих ресурсів. А також для торгівлі на різних ринках, різними біржовими інструментами мені не потрібно безліч рахунків, а значить я економлю час і менше витрачаю на комісійні витрати.

Малювати сценарії, я не люблю. Я вважаю за краще організовувати біржову аналітику так, щоб розуміти, що робити як в разі зростання ринку, так і в разі падіння. Але по окремим інструментам з задоволенням пробіжуся. Нафта марки Brent знаходиться в глобальному спадному тренд з 2008 року (зараз близько 90 доларів за барель), на початок 2019 року - це єдиний тренд, який взагалі є на сировину. А значить оновлювати мінімуми для сировини норма. Нехай вас не обманюють в 2019 році періодичні стрімке зростання, до пробою зазначеного спадного тренда - вони всього лише корекції. І саме тому зростання будуть організовуватися спішно і також спішно здуватися! Торгуючи нафтою, важливо пам'ятати приказку "проти основного тренда ставай на короткий термін". А основний тренд тут спадний!

Що стосується нашої економіки, з огляду на ситуацію, описану по нафті, то нічого хорошого чекати не доводиться. Киньте в мене камінь, якщо економіка Росії, на жаль, як і раніше не нафта.

Цілі / таргети за індексами російського фондового ринку і парам долар-рубль, євро-рубль - для себе я не малюю. У мене все простіше, я шукаю стратегічні точки, від яких можуть початися цікаві руху. Так, наприклад, індекс РТС може отримати стимул до зростання, пробивши максимум 2018 року або опустившись до висхідного тренду грудня 2014 року (близько 700 пунктів). Зростанню індексу Московської біржі теж заважає опір максимуму 2018 року, а також індикатор може взяти низький старт від висхідних трендів 2014 року (близько 2000-2100 пунктів) або 2008 року (близько 1800 пунктів).

Стратегічний висхідний тренд на парі долар-рубль є з 2012 року, але лежить на рівні близько 45 рублів. Навряд чи, з огляду на вище сказане, варто сподівається на корекцію іноземної валюти до зазначеного тренду. Тому якщо вам необхідно придбати валюту, варто звернути увагу на опору максимуму 2018 року, і на локальний висхідні тренди 2018 року (близько 67 рублів). Що стосується євро, тут знову ж таки чинить опір росту тільки пік 2018 року, якщо він вистоїть, то євро для розвороту вибере одну з підтримок: висхідний тренд листопада 2018 року (близько 75,5), або висхідний тренд жовтня 2017 року (близько 72) , або висхідний тренд листопада 2013 року (близько 62). Прошу врахувати, що трендові лінії змінюються з часом! Цінові рівні актуальні на найближчі місяці і дані лише для орієнтира.

І я бажаю нашому ринку тренд. Не важливо який - зростаючий або падаючий. Заробляти можна при будь-якому направленому русі!

Наталія Орлова,   головний економіст Альфа-Банку: Наталія Орлова,
головний економіст "Альфа-Банку":

- Головним питанням 2019 рік залишається, очевидно, подальша стратегія дій адміністрації президента США. Проміжні вибори показали, що позиції Дональда Трампа досить сильні - як ми писали раніше, результати листопадових виборів стали одним з кращих результатів перших проміжних виборів в США з 1994 року. Проте, політичне протистояння в США наростає. Якщо ще в 2002 році в США налічувалося близько 14 штатів, представлених в федеральних і локальних органах законодавчої влади представниками як демократичної, так і республіканської партій, то зараз число таких штатів скоротилося до 4. Іншими словами, американська політика переходить в стан позиційної боротьби між республіканцями і демократами, а значить реалізація будь-яких ініціатив що однією, що іншою стороною виглядає проблематичною. Проте, ризики імпічменту Трампа, судячи з усього, пішли з порядку денного, а поляризація між Сенатом і Палатою представників також дає Трампу шанс перекласти в майбутньому відповідальність на опозицію. Демократи, у свою чергу, можуть стати більш поступливими, щоб не підірвати свої шанси на перемогу на наступних виборах. В цілому, все виглядає на користь того, що у Трампа залишається достатньо можливостей для реалізації своєї лінії в економічній політиці, а це означає, що невизначеність, пов'язана з несподіваними політичними рішеннями поточного президента США, не йде з порядку денного і залишиться одним з ризиків 2019 року.

Галина Михальова,   голова Гендерної фракції партії ЯБЛУКО, доктор політ Галина Михальова,
голова Гендерної фракції партії ЯБЛУКО, доктор політ. наук, професор:

- Хочеться сподіватися в Росії на поступову нормалізацію, в першу чергу - на відмову влади від імітації виборів і усунення бар'єрів, що дозволяють не допускати до них опозицію. Дуже хочеться сподіватися на потепління відносин із Заходом.

Країні бажаю повернутися до нормального мирного траєкторії розвитку, відмовитися від постімперського синдрому, змінити пріоритет держави на пріоритет розвитку людини. Суспільству побажання - стати більш активним у відстоюванні своїх прав.

Олександр Разуваєв,   директор аналітичного департаменту Альпарі: Олександр Разуваєв,
директор аналітичного департаменту "Альпарі":

- Звичайно, в стратегії зазвичай говорять про базовому сценарії. Однак, з моєї точки зору, дуже вірогідний сценарій негативний. Кажуть, що 2019 - рік Свині, але насправді 2019 має всі шанси стати роком "ведмедя". Думаю, що 2019 рік буде дуже важким або просто катастрофічним - світ чекає криза порівнянний з Lehman Brothers або навіть гірше. З моєї точки зору, на американському ринку акцій міхур, в 2020 році світ з високою ймовірністю чекає рецесія. А перед нею майже завжди слід падіння котирувань акцій. В рамках НЕ базового, але негативного сценарію, ми бачимо 1800-2000 пунктів по S & P. Brent може легко полетіти на $ 30-35 за барель. Індекс МосБіржі - 1500 пунктів. Якщо Банк Росії не втручатиметься в торги, що дуже ймовірно, що на тлі знову подешевшала нафти котирування долара досягнутий мінімум 80 руб., А євро з легкістю проб'є рівень 90 руб. В рамках даного сценарію ЦБ, ймовірно, піде на підвищення ключової ставки, яка цілком може досягти рівня 10-15%. Є висока ймовірність, що 2019 рік треба буде пережити, а правильніше сказати, просто перетерпіти.

Сергій Дроздов,   аналітик ГК ФІНАМ: Сергій Дроздов,
аналітик ГК "ФІНАМ":

- Якщо говорити про російську економіку, то її перспективи на найближчий рік виглядають гнітюче. Що стало трендом підвищення всіляких акцизів, податків і зборів, спад ділової активності, дорогі кредити і девальвований рубль ставлять російський бізнес, який працює на внутрішньому ринку, на грань виживання, змушуючи підприємства замість розвитку нових проектів йти по шляху оптимізації. Через що зростання вітчизняного ВВП, за моїми оптимістичними оцінками, в 2019 році може скласти від 0,5% до 1%, курс національної валюти буде перебувати в діапазоні 65-70 з можливим виходом до позначки 75 по відношенню до долара, а інфляція наблизиться до двозначної позначки.

Марат Сафіулін,   керуючий Федеральним фондом щодо захисту прав вкладників і акціонерів: Марат Сафіулін,
керуючий Федеральним фондом щодо захисту прав вкладників і акціонерів:

- Російська економіка залишається і, ймовірно, залишиться залежною від зовнішньоекономічної кон'юнктури. В останні місяці експерти все частіше говорять про деяке уповільнення зростання світової економіки, що, швидше за все, зробить стримуючий вплив на ціни на основні експортні товари Російської Федерації. До того ж наша економіка, по всій видимості, залишиться в найближчі роки в зоні ризику посилення санкцій. Ми не очікуємо в 2019 році поліпшення інвестиційного клімату, можливості держави також будуть обмежені.

На жаль, глобальних позитивних ідей, які можуть змінити сучасну ситуацію на російському фінансовому ринку, в даний час не спостерігається. Знову на жаль, негативні новини превалюють: зростання податкового тягаря, зростання інфляційних очікувань, посилення ролі держави в економіці, погіршення інвестиційного клімату тощо

Віталій Манжос,   старший ризик-менеджер Алго Капітал: Віталій Манжос,
старший ризик-менеджер "Алго Капітал":

- Ми не очікуємо сильного відхилення доларового індексу РТС в 2018 році. Швидше за все, він продовжить рух в середній частині дворічного діапазону 950-1340 п. Рублевий індекс МосБіржі може оновити свій досить близький історичний максимум (2501 п.). Це може відбутися як в позитивному, так і в негативному сценарії. У разі скорочення санкційних ризиків ми будемо спостерігати його нормальний органічне зростання до нових максимумів. У разі ж різкого ослаблення рубля, що торгуються в російській валюті акції можуть через деякий час помітно подорожчати в результаті ефекту переоцінки.

З технічної точки зору ми очікуємо в 2019 році рух валютної пари USDRUB в діапазоні 60-85 руб. Потенційно можливий рух курсу долара США в район 75-85 руб. являє собою екстремальний сценарій. Він здатний реалізуватися в разі подальшого посилення зовнішньополітичної напруженості і введення нових жорстких санкцій відносно РФ.

На 2019 рік хотілося б побажати нашому ринку нових якісних емітентів, причому в різних секторах ринку.

Денис Іконніков,   аналітик ІК QBF: Денис Іконніков,
аналітик ІК QBF:

- У 2019 фаворитами ринку будуть акції з високою дивідендною прибутковістю. У прийдешньому році середня дивідендна прибутковість індексу МосБіржі досягне історично максимальний рівень 7%. Більшість дивідендних виплат традиційно припаде на травень-липень, коли компанії будуть направляти своїм акціонерам річні дивіденди. Цілий ряд паперів відзначиться рекордними дивідендами і дивідендною прибутковістю. Наприклад, форвардна дивідендна прибутковість акцій "Ощадбанку" знаходиться в діапазоні 8-10%. У зв'язку з цим можна буде очікувати зростання котирувань паперів до дивідендів в червні.

Не менш привабливими залишаться акції експортоорієнтованих підприємств, які платять високі дивіденди. У разі введення нового пакету західних санкцій проти РФ очікується відчутне послаблення рубля по типу ситуації в квітні і серпні 2018 року. У зв'язку з цим експортоорієнтовані компанії отримають додаткову виручку в рублях. У другому півріччі 2019 року можна буде придивитися до рублевих облігаціях в разі, якщо ЦБ РФ почне пом'якшення монетарної політики.

Російському фондовому ринку в 2019 році бажаю ринку стійкості і зростання, а інвесторам - терпіння і мудрості.

Олексій Тимофєєв,   президент НАУФОР: Олексій Тимофєєв,
президент НАУФОР:

- 2018 рік став рекордним і в якісному, і в кількісному відношенні по залученню інвесторів на фондовий ринок. Ми добилися великого перелому в цьому питанні. У наступному році тенденція збережеться, незважаючи на ринкові умови. 2019 рік може стати навіть більш ефектним.

Бажаю остаточного перелому в справі залучення роздрібних інвесторів, це може статися в наступному році, у нас не залишиться сумнівів на той рахунок, сталося це чи ні, не залишиться сумнівів в інтересі внутрішнього інвестора до фондового ринку. Це дуже важливо для його розвитку і його якості.

Експерти Російської економічної школи (РЕШ):

- Чотири події, які можуть очікувати економіку Росії в 2019 році. По-перше, введення нових жорстких санкцій щодо Росії - санкції з боку США і європейських країн. Зона ризику - події навколо України, звинувачення у втручанні в вибори, нові шпигунські скандали. Наталя Волчкова, професор РЕШ, директор з прикладних досліджень Центру економічних і фінансових досліджень і розробок: "Варто очікувати другого етапу санкцій у зв'язку з інцидентом в Солсбері. Рішення адміністрації Трампа може виявитися навіть гірше, ніж очікувалося ще місяць тому, через конфлікт в Азовському морі. Якщо в пакет санкцій включать заходи, що стосуються функціонування банківського сектора країни, то економічні наслідки можуть бути дуже значними ".

По-друге, ефект від уповільнення зростання світової економіки. Серед глобальних тенденцій: різні дезінтеграційні процеси, посилення протекціонізму, що розгортається торгова війна США з Китаєм та іншими країнами. Євросоюзу же наступного року повинна боротися зі згортанням програми кількісного пом'якшення, борговою кризою в Італії і наслідками Брекзіта.

По-третє, ефект від підвищення ПДВ. З 1 січня 2019 року ПДВ підвищиться з 18 до 20%, що, може привести до невеликого зростання інфляції і уповільнення зростання ВВП. Тому швидше за все не відбудеться і зниження ключової ставки ЦБ, яка в останній раз була піднята 14 грудня.

По-четверте, зміни через податкового маневру - перехід від податку на експорт до податків на видобуток корисних копалин і на додатковий дохід. "Це робить ціну на паливо в Росії набагато більш чутливою до змін нафтових котирувань. Зростання цін на нафту на світовому ринку, який перш за нівелювався всередині країни експортним податком, тепер буде в більшій мірі транслюватися в ціни на паливо всередині країни. У 2018 року споживачі бензину це дуже добре відчули - а в наступному ефект може бути навіть більш значним, що загрожує зростанням соціальної напруженості ", - говорить Наталя Волчкова.

Аналітики "Промсвязьбанка":

- Ми розраховуємо на повернення світових ринків до зростання в першому півріччі 2019 року, але досить консервативні в поглядах на другу половину 2019 р Схожий погляд у нас і на ринок нафти: ми чекаємо, що середня ціна на нафту марки Brent в 2019 році складе 60 дол. / бар., проте песимістичні щодо другого півріччя 2019 року, побоюючись догляду котирувань до 50 дол. / бар. на тлі уповільнення зростання попиту слідом за світовою економікою і профіциту пропозиції на ринку.

Ми вважаємо, що позитивна динаміка грошових потоків ключових «фішок», висока дивідендна прибутковість і точковий характер санкцій тиску сприятимуть тимчасового відновлення зростання індексу МосБіржі. Цільовий орієнтир по індексу МосБіржі на 2019 рік ми встановлюємо на позначці в 2640 пунктів, причому вважаємо, що досягнення його ймовірно саме протягом року. А ось на кінець 2019 року в нас сформований, в першу чергу, через зовнішні причини, досить негативний погляд. З обережністю ми дивимося і на позиції рубля по відношенню до долара: на початку року бачимо деякий потенціал для локального зміцнення російської валюти (в першому кварталі і в найближчі місяці бачимо рубль в районі 63-65 руб / дол.), Але в базовому сценарії з 2 -го кв. ми очікуємо початку поступового повернення тиску на рубль з метою на рівні вище 70 руб. / дол. до кінця року. У 2019 середня ціна на нафту марки Brent складе близько 60 дол. / Бар.

Аналітики "АТОН":

- Рішення ОПЕК + скоротити видобуток на 1,2 млн бар. на добу в 1П19 в поєднанні з антиіранська санкціями є потужним підтримуючим фактором для цін на нафту в 2019 році, який вдихнув оптимізм на ринок нафти. У зв'язку з цим ми позитивно оцінюємо перспективи цін на нафту в 2019, і в наших моделях закладаємо ціну Brent $ 70 / барр. Сильне зростання видобутку нафти в США на тлі усунення вузьких місць на місцевих трубопроводах і уповільнення зростання попиту на нафту в світі - два основні ризики, які будуть впливати на ціну на нафту в наступному році. Ще один ризик - зміцнення долара США до кошика світових валют. При цьому ми очікуємо, що рублева ціна Brent складе 4.5 тис руб. / Бар., Що значно нижче історичного піку, що спостерігався в жовтні 2018 (5.5 тис руб. / Бар. +), Але все ще вище поточного споту.

Наш прогноз по нафті ($ 70 за барель Brent в 2019) передбачає, що зовнішній фон для рубля повинен бути позитивним. Проте ризик санкцій може стати довгостроковим негативним драйвером для російських активів в довгостроковій перспективі, що швидше за все обмежить будь-яке значиме зміцнення рубля. Ми очікуємо, що російська валюта буде коливатися в діапазоні 65-70 руб. за долар США.

Ризики нових антиросійських санкцій не пішли з радарів і будуть продовжувати чинити тиск на російський ринок протягом 2019 року. Наступний етап, який включає в себе другий раунд санкцій, пов'язаних зі справою Скрипаль, ймовірно, заявить про себе тільки в кінці 1 кварталу 2019 року. На даному етапі ми вважаємо, що катастрофічні заходи - включення провідних банків в SDN лист, заборона на експорт нафти і заборона на операції зі старим і новим суверенним боргом - малоймовірні.

Чого чекають експерти від майбутнього року?
Яких досягнень чекають від економіки і фондового ринку?
На що сподіваються?

Новости