Промислові сонячні електростанції
- Основні переваги мережевих сонячних електростанцій:
- Мережева сонячна електростанція: типова структура
- Будівництво промислових сонячних електростанцій
- Робота сонячних електростанцій за зеленим тарифом
- Робота мережевих сонячних електростанцій на власне споживання
Сонячна енергія, яка потрапляє на поверхню нашої планети, має колосальну потужність - сонячне випромінювання за тиждень за потужністю перевершує всі нині відомі світові запаси нафти, урану і вугілля разом узяті. Крім того, сонячна енергетика - екологічно чиста, при її виробленні не утворюється вуглекислий газ (як теплові станції), вона повністю радіаційно безпечна (на відміну від атомних станцій) і не утворює вимагають подальшої утилізації відходів (шлак і радіоактивні відходи). Саме тому сонячна енергетика останнім часом стала однією з найбільш активно розвиваються. Якщо в 2010 році сумарна потужність всіх сонячних станцій становила 40,3 ГВт, то вже в 2015 вона досягла 230 ГВт, а тільки за 2016 рік у експлуатацію було введено 76 ГВт. Удосконалення технології призвело до того, що в 2106 році в 30 країнах світу (Австралія, Чилі, Мексика і т.д.) за собівартістю сонячна електрика стало дешевше отриманого з газу йди нафти. За прогнозами, всього через кілька років частка таких країн складе 86% у всьому світі. Крім того, в 2016 році сонячна енергетика стала найдешевшою серед інших альтернативних видів енергії.
Мережеві on-grid (тобто підключення до загальної мережі) сонячні фотоелектричні станції (найбільш часто зустрічаються і використовуються абревіатури - ФЕС, СЕС, в англомовних джерелах - PV power plants або простіше PV plants, а також PV farms) - один з найбільш активно що розвиваються видів електростанцій, що використовують для генерування електрики поновлювані (альтернативні) джерела енергії. Сонячні батареї (фотоелектричні модулі) перетворюють енергію сонячного випромінювання в змінний струм, який потім надходить в загальну (централізовану) електромережу. Мережеві (тобто підключення до загальної мережі, on-grid або іноді grid-on) сонячні (фотоелектричні) системи як об'єкт сонячної енергетики можуть використовуватися як для генерації екологічно безпечної електроенергії з метою подальшої реалізації в загальнодержавну електромережу за зеленим тарифом , Так і для вироблення електроенергії для власного споживання .
Основні переваги мережевих сонячних електростанцій:
- Використання безкоштовної, відновлюваної енергії, доступною практично в необмежених обсягах - сонячного випромінювання. Яке, крім усього, немає необхідності доставляти до місця генерації електрики.
- Висока надійність - сучасні сонячні батареї можуть ефективно експлуатуватися протягом 25 років. Крім того, станція не має рухомих / обертових частин, які особливо швидко зношуються і вимагають швидкої заміни.
- Низькі витрати на експлуатацію - сучасна сонячна електростанція відрізняється високим ступенем автоматизації всіх процесів, тому вимагає мінімальної кількості обслуговуючого персоналу.
- Технічне обслуговування сонячних станцій для підтримки працездатності станції дуже маловитратно і не вимагає проведення трудомістких дорогих операцій.
- Можливість задіяти під будівництво сонячної електростанції не тільки вільні площі, а й ті, які використовуються малоефективно або взагалі не використовуються, наприклад, фасади і дахи будинків - це не тільки дозволяє заощадити територію, але і значно знижує капіталовкладення в будівництво СЕС.
- Обсяги генерації електроенергії в кілька разів перевершують ті, які були витрачені для її виробництва.
- Висока швидкість повернення інвестицій - на сьогоднішній день, інвестиції в сонячну енергетику окупаються швидше, ніж в нафтогазову галузь.
Крім того, слід зупинитися і на інших достоїнствах мережевих сонячних електростанцій:
- Можливість інсталяції обладнання в місцях, де централізоване енергозабезпечення відсутня.
- А ось варіативність по потужності сонячних електростанцій - це дає можливість виробляти необхідну кількість електроенергії і використовувати її максимально ефективно.
- Можливість створення повністю автономних систем енергозабезпечення при використанні систем накопичення енергії (акумуляторних батарей великої ємності).
- Висока автоматизація всіх процесів, що дозволяє легко контролювати всі що протікають процеси і оптимізувати режими генерації.
Мережева сонячна електростанція: типова структура
Типова мережева сонячна електростанція складається з наступних елементів:
- Сонячні батареї - служать для перетворення сонячного випромінювання, що надходить на їх поверхню, в постійний струм.
- Мережеві інвертори - їх функціональне призначення - перетворення постійного струму (DC), що надходить від сонячних батарей, в змінний струм з промислової частотою.
- Система моніторингу та управління СЕС - призначена для контролю параметрів роботи, а також справності всіх компонентів ФЕС.
- Лічильники - забезпечують моніторинг продуктивності СЕС, а також обліку кількості електроенергії, яка реалізується в зовнішню загальну мережу за зеленим тарифом.
- Несучі ферми (металеві опорні конструкції) - служать для монтажу сонячних панелей (батарей) на земній поверхні, фасадах будинків, дахах і т.д. Крім статичних конструкцій, можуть використовуватися рухливі поворотні сонячні трекери для встановлення сонячних батарей.
- Провідні лінії електропередач (ЛЕП) - забезпечують з'єднання СЕС із загальною (централізованої) мережею.
- Власні одержувачі електроенергії - використовують вироблену СЕС електроенергію прилади побутового або промислового призначення.
Мережева сонячна електростанція Рентехно серії RT-SPP може додатково комплектуватися:
- Акумуляторні батареї - вони можуть забезпечити харчування резервованої навантаження споживача, якщо зовнішня електромережу відключиться. Крім того, використання накопичувальних систем електроенергії допоможе створити повністю автономну систему енергозабезпечення об'єкта - такий варіант особливо важливий в місцях, де відсутня промислова енергомережу.
- Система контролю перетікання електроенергії - вона попередить витік електроенергії, одержуваної ФЕС, в загальну електросистему.
- Трекерна система стеження за Сонцем - електромеханічна система, що дозволяє за рахунок постійної підтримки оптимального стану сонячних батарей відносно Сонця максимально ефективно використовувати всі надходить сонячне випромінювання.
- Системи управління - дозволяють дистанційно здійснювати безперервний моніторинг за всіма параметрами станції, проводити діагностику обладнання, відображати в режимі реального часу всю необхідну інформацію, зберігати всю інформацію про стан і роботу як самої сонячної станції, так і окремих елементів.
Будівництво промислових сонячних електростанцій
На сьогоднішній день розроблені і активно використовуються кілька технологій, що дозволяють генерувати сонячну енергію в промислових масштабах. У проектуванні і будівництві сонячних електростанцій , Які використовують фотоелектричний ефект, компанія Рентехно використовує кремнієві фотоелектричні модулі наземного застосування, які відрізняються оптимальним співвідношенням ціна / продуктивність. В даний час саме ця технологія перетворення сонячної енергії в електричну є домінуючою і, на думку фахівців, залишиться такою на протязі, як мінімум, наступних 15-20 років. Конструкція сонячних панелей зазначеного типу дозволяє забезпечити високий ККД в поєднанні з великою надійністю і захищеністю сонячних станцій. Перевагою фотоелектричних модулів даного типу є їх дуже великий термін експлуатації - не менше 25 - 30 років. При цьому скорочення потужності, яке викликано природним старінням компонентів, які включає в себе фотоелектричний модуль, становить не більше 20% після 25 років роботи СЕС.
Рентехно надає послуги з реалізації проектів будівництва сонячних електростанцій у всіх областях України. Ми готові запропонувати до установки як типовий проект сонячної електростанції, так і розробити індивідуальний варіант, в яких будуть враховані всі побажання замовника і особливості місця (об'єкта), де буде здійснюватися монтаж.
В рамках співпраці компанія Рентехно пропонує:
- Проведення пошуку та аналізу земельних ділянок, будинків, споруд різного призначення, де планується установка сонячної електростанції.
- Розрахунок ефективності проекту, що включає специфічні територіальні чинники, які можуть впливати на обсяги генерованої енергії і розробити методи мінімізації їх впливу.
- Проведення розрахунку вартості сонячної електростанції (CAPEX).
- Оформлення розрахунків окупності сонячної електростанції (IRR).
- Системне проектування та деталізація всіх вузлів сонячної електростанції і інжиніринг.
- Відбір, закупівля, і доставка всього необхідного обладнання та комплектуючих
- Проведення всього комплексу будівельно-монтажних робіт, а також забезпечення проведення пуско-налагоджувальних робіт, навчання персоналу і висновок станції на експлуатаційний режим.
- Супровід процедури отримання дозволу для здійснення підключення СЕС до загальної електромережі для реалізації електрики за зеленим тарифом.
- Комплексне технічне обслуговування сонячної станції, моніторинг справності і продуктивності всіх ключових вузлів об'єкта.
Основні фази реалізації типового PV проекту, від створення попереднього ТЕО до почав експлуатації станції представлені на діаграмі:
Робота сонячних електростанцій за зеленим тарифом
Чинне законодавство, що регулює застосування зеленого тарифу в Україні, дуже сприятливо для інвестування в сонячну енергетику. Перш за все, державою встановлено один з найвищих зелених тарифів в Європі. Крім того, держпідприємство «Енергоринок» в обов'язковому порядку викуповує у виробника всю вироблену енергію. При цьому, незважаючи на деякі відмінності в зелений тариф для приватних осіб і ставками зеленого тарифу для комерційних об'єктів , Робота сонячних електростанцій забезпечує повернення інвестицій протягом 5-6 років, що робить будівництво сонячних електростанцій економічно виправданим і привабливим проектом. Інвестування в сонячну енергетику за своєю прибутковості перевершує банківські депозити або вкладення в нерухомість.
Сприятливий клімат, чинне законодавство, реально стимулює інвестування в проекти сонячної енергетики в поєднання з досвідом і потенціалом компанії Рентехно - все це забезпечить успіх вашим починанням.
Робота мережевих сонячних електростанцій на власне споживання
Сонячні електростанції серії RT-SPP, розроблені і вироблені компанією Рентехно, призначені для вироблення електроенергії для подальшого її використання у внутрішній електромережі об'єктів будь-якого призначення: житлових будинків, промислових або офісних приміщень, складів і сховищ, торгово-розважальних комплексів, автозаправних станцій і т. д. Електростанція даного типу відрізняється варіативністю установки - наземний (як в безпосередній близькості, так і деякому віддаленні від об'єкта) або даховий варіант, кріплення на фасаді і т.д. Для забезпечення повної енергоавтономності об'єкта і резервування потужності можлива установка системи накопичення енергії (акумуляторних батарей), а також програмного забезпечення, що контролює процес накопичення і оптимального використання запасеної енергії.
Системи електроживлення серії RT-SPP не потребує використання додаткових джерел енергії або палива, що дає можливість відчутно заощадити, відмовившись від зовнішнього енергопостачання - собівартість генерується СЕС серії RT-SPP електроенергії нижче, ніж денні тарифи енергопостачання:
Ознайомитися з проектами промислових сонячних електростанцій, виконаними компанією Рентехно, можна в розділі « Реалізовані проекти ». Тут представлені фотографії СЕС з докладними технічними характеристиками.
Компанія Рентехно - реальний багаторічний досвід роботи на українському ринку сонячної енергетики! У вас є ідеї та бажання побудувати сонячну електростанцію в Україні - ми готові втілити їх в реальність!