Проводка нарахування страхових внесків на заробітну плату: особливості та правила оформлення
- Внески з зарплати
- Розрахунок страхових внесків: проводки
- Нарахування пені: проводки
- Перерахування внесків: проводки
Розрахунок з працівниками є однією з основних обов'язків кожного роботодавця. але крім нарахування заробітної плати керівництво компаній і підприємств зобов'язане проводити і інші внески і платежі з наступним відображенням їх в обліку. Одними з таких видів є внески до ФСС і ПФР. Тому знати, як оформляється проводка нарахування страхових внесків на заробітну плату, повинен кожен бухгалтер.
Внески з зарплати
Після нарахування оплати за працю відділ бухгалтерії повинен зробити переведення страхових внесків . Величина таких виплат безпосередньо залежить від роду діяльності компаній або підприємств, а також виду оподаткування. До того ж страхові внески складаються з наступних видів платежів:
- Нарахування до фонду соцстраху від нещасних випадків на підприємстві - 0.2-8.5%
- ФСС - 2.9%
- Відрахування до Пенсійного фонду РФ - 22%
- Перерахування на обов'язкове страхування в сфері медицини - 5.1%
Вище вказані основні ставки платежів страхового характеру на зарплату. Однак величина тарифів може варіюватися в залежності від сфери та специфіки діяльності підприємства. Так, пільги передбачені для організацій та ВП, які:
- Знаходяться на ССО
- Працюють в сегменті ОПК, медицини, будівництва соціальних об'єктів і інших
- Зайняті науковою діяльністю і розробкою нових технологій
В цілому пільги на страхові внески покладаються тим роботодавцям, які потрапляють по статтю № 427 НК РФ. Додатково внески до ФСС залежать від рівня шкідливості і небезпеки на виробництві. Чим вище дані показники, тим вище розмір переказів.
Розрахунок страхових внесків: проводки
Після нарахування ЗП співробітникам підприємства його власником або бухгалтером розраховуються і нараховуються страхові внески за них, розмір яких обчислюється на підставі встановлених в законі правил.
Варто відзначити, що якщо установа або організація в своєму розпорядженні кілька структурними підрозділами, то перерахування внесків здійснюється з урахуванням того з якою саме виробничою сферою пов'язаний працівник.
приклад:
На підприємстві за грудень 2017 року нарахована зарплата величиною в 550 тис. Рублів, в т. Ч. Для робітників на виробництві - 300 тис. Руб. і для відділу управління - 150 тис. рублів.
Згідно з вищезазначеними умовами, були виконані перерахування на соціальні потреби, сумарною величиною 80 тис. Рублів в ПФ РФ, в т. Ч. За трудящих на виробництві - 60 тис. Рублів і за керівний відділ - 30 тис. Руб. Додатково фонд соцстраху склав 4200 і 2100 рублів.
В результаті були підраховані внески зі страхування, проводка яких показує витрати по кожному відділу компанії:
- Дт 20 - Кт 69.01 - 60 тис. В ПФ РФ за трудящих на виробничому цеху
- Дт 26 - Кт 69.01 - 30 тис. В ПФ РФ на заробітну плату відділу управління
- Дт 20 - Кт 69.01 - 4200 перерахування за травматизм і небезпека осіб, які працюють на виробництві
- Дебет 26 - Кредит 69.11 - 2100 перерахування за травматизм працівників відділу управління компанією
- Дебет 69.01 - Кредит 51 - 90 тис. Переводяться до держбюджету страхові платежі, в бухгалтерській документації відображається загальна сума, що підлягає перерахуванню до ПФР
- Дебет 69.11 - Кредит 51 - 6300 переводяться до держбюджету страхові перерахування, проводка відображає суму нарахувань до ФСС.
Компанія займається виготовленням пиломатеріалів, застосовує спрощену систему оподаткування і користується пільговими ставками по страхових внесках.
Нарахування пені: проводки
пеня являє собою суму, призначену до сплати в особливих випадках і розраховану у відсотках від суми прострочення. Як правило, розмір становить одна трьохсот частину від ставки рефінансування за кожний день.
Але з жовтня 2017 роки для юридичних осіб схеми розрахунку цього платежу змінилися і в залежності від періоду утворення заборгованості її розмір може складати від 1/150 до 1/300 СР на недоїмку. Загальний розмір буде визначатися шляхом просто підсумовування.
Оплата такого нарахування можлива компанією як в добровільному порядку, так і за отриманим повідомленням, що надає ФНС після перевірки . Для відображення пені в проводках до основного рахунку 69 додаються субрахунка.
Проведення для операцій по рахунках виглядають так:
- Нарахування / донарахування - 99; 69
- Оплата - 69; 51
Якщо при перерахуванні було встановлено, що крім пені є недоїмка, платник повинен погасити її. У разі спочатку неправильного розрахунку суми недоїмка донараховується за алгоритмом звичайного розрахунку платежів: дебет рахунку витрат - Кт 69.
Передбачено спеціальні правила відображення часу проведення операцій:
- При добровільній сплаті проводка датується так само, як і складена довідка-розрахунок
- При оплаті після перевірки датою стає вступ в силу рішення по ній
Для перерахування пені нарахованої ФСС потрібно керуватися роз'ясненнями Мінфіну РФ. Сама проводка виглядає наступним чином:
- Нарахування пені - Дт 26/44, Кт 69
- Оплата з розрахункового рахунку - Дт 69, Кт 51
Період прострочення для розрахунку пені, що підлягає до сплати в ИФНС , По страх. внесках розраховується починаючи з дня, який настав за встановленою датою оплати. Закінчується період датою, що передує фактичній оплаті.
За травматичним внескам кількість днів прострочення вважається з дня, на який встановлений строк сплати до дати внесення коштів включно.
Перерахування внесків: проводки
Роботодавці повинні своєчасно переводити внески. Так, для страхових платежів передбачено погашення не пізніше 15 числа. Відлік йде з місяця, який слідує за моментом їх нарахування.
При ігноруванні термінів на платника накладається пеня, а в окремих випадках і додаткові штрафні санкції. Оплата проводиться через рахунок компанії, а при закритті заборгованості в облікових документах вказують: Дебет 69 Кредит 51.
Розрахунок оплати праці працівникам - основна робота відділів бухгалтерії підприємств. Для безпомилкового обліку всіх можливих операцій, фахівцям важливо знати головні аспекти проводки по зарплаті.