Реєстр перевірених організацій в системі Евротрансобрсертіфіка
- Реєстр сертифікаційної документації
- Для чого потрібен реєстр сертифікатів ТС
- Реєстр перевірених організацій: система «ЕвроТрансОбрСертіфіка» і незалежні центри
- Держстандарт Росії: офіційний сайт реєстр сертифікатів
Автор: Романова Анна Павлівна
Російським законодавством, включаючи федеральний закон № 184-ФЗ, передбачено дві основні форми сертифікації продукції, що підлягає оцінці якості:
- обов'язкова, яка застосовується для товарів, перерахованих в постанові Уряду № 982 та діючих техрегламенту Митного союзу;
- добровільна, яка проводиться для всіх інших категорій продукції.
У разі, якщо проходження сертифікаційних випробувань є обов'язковим для даного виду продукції, відсутність таких документів може спричинити за собою значне покарання. А добровільна сертифікація продукції - це надійний і ефективний інструмент для зміцнення позицій компанії на ринку. Тому грамотні керівники організацій розуміють, що сертифікаційна документація являє собою серйозну конкурентну перевагу на ринку.
Реєстр сертифікаційної документації
Разом з тим, далеко не кожен сертифікат, який пред'являється продавцем або виробником продукції, свідчить про її високу якість. Сьогодні на ринку неважко знайти недобросовісного виконавця, який готовий надати сертифікаційну документацію без проходження будь-яких випробувань. Тому для обліку справжніх сертифікатів і декларацій чинним законодавством передбачена спеціальна система. Вона включає в себе два основних компоненти:
- система обліку сертифікаційної документації, виданої за стандартами Митного союзу;
- система обліку сертифікатів та декларацій, оформлених відповідно до внутрішніх стандартів Російської Федерації.
Для чого потрібен реєстр сертифікатів ТС
У Митному союзі сьогодні формується єдине торговий простір, яке повинно забезпечити відсутність бар'єрів для виробників і продавців товарів. Одним з важливих умов його функціонування є повноцінна робота єдиної бази сертифікаційної документації. Її наявність дозволить будь-якій зацікавленій особі швидко перевірити справжність документа, що пред'являється, будь то сертифікат про затвердження типу або відмовний лист. Однак на даний момент робота над цим проектом поки завершена в повному обсязі.
Реєстр перевірених організацій: система «ЕвроТрансОбрСертіфіка» і незалежні центри
Ще одне важливе питання - як перевірити орган по сертифікації на наявність необхідних повноважень. Щоб мати право видачі сертифікатів затвердження типу, надавати документацію в галузі зв'язку, проводити сертифікацію виробів з текстилю для включення в реєстр, потрібен особливий дозвіл. Для цього центр повинен відповідати суворим критеріям по кваліфікації персоналу та експертів, використовувати повірені засоби вимірювань та ін. За умови їх дотримання він включається в спеціальний регістр системи сертифікаційних органів, який розміщений на порталі ЄЕК. Тут же розміщені всі необхідні роз'яснення про те, як увійти в список перевірених організацій, як отримати свідоцтво про атестацію персоналу і т.д.
Такі органи проводять не тільки обов'язкову, а й добровільну сертифікацію, включаючи перевірку за системою ЕвроТрансОбрСертіфіка. Сертифікація здійснюється із застосуванням зареєстрованих систем, таких як НСОПБ, ССБК, СМК, сертифікації Ростеста, виробів з текстилю для включення до реєстрів та ін. Також вони здійснюють видачу спеціальних документів - свідоцтв про повірку засобів вимірювальної техніки, декларацій промислової безпеки та ін. А деякі комерційні організації мають внутрішню систему якості, наприклад, ФБУ РС ФЖТ.
Держстандарт Росії: офіційний сайт реєстр сертифікатів
На додаток до системи сертифікації в Митному союзі в Росії діє програма сертифікації по національному стандарту ГОСТ Р. Зразок заповнення такого сертифіката надає маркування позначенням РОСС або РОСС RU. Інформаційний реєстр сертифікатів, виданих в даній системі, розміщується на сайті одного з відомств Росстандарта - ФГУП «Стандартинформ». У ньому також відображаються дані про внесенні змін до чинних сертифікати.
Вам може бути цікаво: