Регіональна геоінформаційна система Омської області
Назва проекту: Надання послуг у сфері інформаційних технологій зі створення першої черги регіональної геоінформаційної системи Омської області, що забезпечує інтеграцію просторових і інших даних про Омської області з електронними картами, Космоснімки, даними ГЛОНАСС та інших інформаційних систем.
Суб'єкт РФ: Омська область
Термін реалізації діє до: 2014 р
Замовник: Головне управління інформаційних технологій і зв'язку Омської області
Керівник проекту: маглів Едуард (E-mail: [email protected] )
Мета проекту:
Регіональна геоінформаційна система Омської області (далі - РГІС ГО) створена з метою забезпечення ведення базових просторових даних і галузевих просторових даних, доступу органів влади, громадян та організацій до просторових даних на територію Омської області та реалізації суміжних ділових процесів регіональних органів виконавчої влади (далі - роів) і органів місцевого самоврядування (далі - ОМСУ) в Омській області.
РГІС ГО призначена для вирішення наступних завдань:
- автоматизації діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування в частині роботи з просторовими даними при наданні державних і муніципальних послуг;
- підвищення якості просторових даних Омської області за рахунок введення єдиних вимог до просторових даних;
- централізації діяльності органів влади Омської області з планування розвитку та використання території Омської області в частині робіт, пов'язаних з просторовими даними (земельно-майновий комплекс, містобудування);
- підвищення відкритості та прозорості діяльності органів влади в частині планування та виконання рішень, а також досягнення очікуваних результатах прийнятих рішень, що відображаються у вигляді просторових даних;
- підвищення інвестиційної привабливості регіону шляхом організації єдиного інформаційного майданчика відомостей про муніципальних утвореннях і регіоні в цілому.
Склад проекту:
До складу РГІС ГО входить:
- публічні додатки;
- додатки для роів Омської області;
- додатки для ОМСУ Омської області.
Всі перераховані програми підключені до єдиної бази геоданих.
У пілотну групу учасників на першому етапі увійшли:
- Міністерство будівництва та житлово-комунального комплексу Омської області;
- Міністерство майнових відносин Омської області;
- Головне управління інформаційних технологій і зв'язку Омської області;
- Адміністрація міста Омська;
- Адміністрація Омського муніципального району;
- Адміністрація Любинського муніципального району.
1. Додатки ОМСУ Омської області
Додатки для пілотних ОМСУ реалізовані на платформі ІАС «градоустройству» і надають можливість співробітникам муніципального освіти:
- вести адресний план і реєстр земельних ділянок;
- здійснювати підготовку проектів документів при наданні муніципальних послуг;
- реєструвати документи в інформаційній системі забезпечення містобудівної діяльності (ІСОГД);
- вести облік результатів інженерних вишукувань;
- переглядати і враховувати при прийнятті рішень просторові дані затверджених містобудівних документів.
2. Додатки роів Омської області
Публічні програми та програми роів реалізовані на платформі CoGis від компанії «Дата Іст» і опубліковані на ГІС-порталі за адресою www.geo.omskportal.ru .
Співробітникам Міністерства економіки Омської області та ВАТ «Корпорація розвитку Омської області» надано можливість редагувати властивості і місце розташування інвестиційних проектів (майданчиків).
Додатки Міністерства майнових відносин та Міністерства будівництва і житлово-комунального комплексу Омської області надають співробітникам можливість побачити місце розташування об'єктів регіонального майна і виконувати його оновлення, актуалізувати інформацію про наявність топографічних планшетів, а також інформацію про затвердження містобудівної документації на території області.
У додатках роів доступна інформація про земельні ділянки та документах ІСОГД, актуалізація яких ведеться в додатках ОМСУ при наданні муніципальних послуг.
3. Публічні додатки
У публічних додатках інвестиційна карта і Електронна карта для громадян та потенційних інвесторів розміщена інформація про інвестиційні майданчиках і проектах, об'єктах транспортної та інженерної інфраструктури, об'єкти регіонального та федерального майна, а також про земельні ділянки, адресних планах великих населених пунктів регіону, наявності топографічного планшета в системі обліку інженерних вишукувань.
Додатки дозволяють здійснювати пошук об'єктів, змінювати підкладки публічних сервісів, малювати на карті, встановлювати просторові фільтри, додавати об'єкти в обране, вимірювати відстані і площі, зберігати фрагменти карти в файл.
Результати проекту:
Виконання робіт зі створення першої черги РГІС ГО для пілотних учасників дозволило:
- почати процес об'єднання різних за типом і походженням просторових даних органів влади, а також громадських організацій;
- надати публічний доступ населенню і представникам бізнесу до просторових даних;
- надати органам влади можливість обмінюватися даними;
- уточнити стан і актуальність просторових даних;
- створити платформу для уточнення потреб інших (НЕ пілотних) органів влади в просторових даних і функціях їх обробки.