Різні види банкрутства підприємств

  1. Ранні ознаки банкрутства підприємств
  2. Реальне і фіктивне банкрутство
  3. Що таке стадія банкрутства і технічне банкрутство?

Банкрутство - це кризовий фінансовий стан, що характеризується стабільною нездатністю задовольнити вимоги кредиторів. Подібна ситуація, як правило, виникає не одномоментно, а причин її розвитку може бути безліч. У світовій практиці виробилися навіть свої критерії, за якими проводиться оцінка банкрутства підприємства і виділяються його види.

Ранні ознаки банкрутства підприємств

Насправді, основних ознак, за допомогою яких можна вже на ранніх стадіях визначити майбутнє банкрутство підприємства, не так вже й багато Насправді, основних ознак, за допомогою яких можна вже на ранніх стадіях визначити майбутнє банкрутство підприємства, не так вже й багато. Це перш за все затримки строків подання звітності. Подібний фактор може свідчити про фінансові махінації або ж просто про погану роботу фінансових служб підприємства.

Іншим критерієм, на який варто звернути увагу, є конфлікти на підприємстві, звільнення людей з ключових постів і різке збільшення прийнятих управлінських рішень.

До менш значущим симптомів майбутнього банкрутства, які все одно не варто скидати з рахунків, відносяться:

  • значне зменшення грошових коштів на рахунках;
  • різке збільшення (зменшення) дебіторської заборгованості;
  • зниження обсягів виробництва і продажів;
  • збільшення кредиторської заборгованості.

значне зменшення грошових коштів на рахунках;   різке збільшення (зменшення) дебіторської заборгованості;   зниження обсягів виробництва і продажів;   збільшення кредиторської заборгованості

Реальне і фіктивне банкрутство

Банкрутства підприємств отримують статус реального в тому випадку, якщо у встановлений період підприємство понесло істотні втрати капіталу. У зв'язку з цим воно є повністю неспроможним в частині відновлення своєї платоспроможності. Подальша господарська діяльність такого економічного суб'єкта може завдати шкоди як його контрагентам зокрема, так і всієї галузі в цілому. Тому такий боржник визнається банкрутом юридично.

Повною протилежністю реальним є фіктивні банкрутства підприємств. Вони характеризуються тим, що боржник сам звертається із заявою до арбітражного суду. Найчастіше причиною подібних дій є бажання домогтися знижок і розстрочок зі сплати боргів або ж і зовсім ухилення від їх сплати. Якщо буде доведено, що боржник на момент подачі такої заяви був здатний задовольнити в повному обсязі всі вимоги кредиторів, то він буде нести відповідальність за завдану нею шкоду.

Якщо буде доведено, що боржник на момент подачі такої заяви був здатний задовольнити в повному обсязі всі вимоги кредиторів, то він буде нести відповідальність за завдану нею шкоду

Що таке стадія банкрутства і технічне банкрутство?

Якщо підприємство перебуває в стадії банкрутства або оголошено технічним банкрутом, то це ще не означає, що воно має припинити своє існування. Так, наприклад, існує 3 стадії банкрутства підприємств:

  • Приховане зниження ціни підприємства.
  • Фінансова нестійкість.
  • Юридичне банкрутство.
  • Підприємства в стадії банкрутства на ранніх етапах ще можуть нормалізувати свою діяльність при правильному фінансовому управлінні. Це ж стосується і технічного банкрутства. Цим терміном позначають ситуацію, коли кредиторська заборгованість економічного суб'єкта виникає внаслідок значного прострочення по оплаті з боку його дебіторів. Істотною умовою для визнання банкрутства чисто технічним є перевищення розміру його нестягнутою дебіторської заборгованості над кредиторською.

    джерело

    Що таке стадія банкрутства і технічне банкрутство?

    Новости