Робота в Чехії по польській візі в 2019 році: чи легально?
- Плюси працевлаштування в Чехії
- чеські зарплати
- Шенгенська робоча віза
- трудова карта
- Документи на трудову карту
- «Синя» карта
- Кружним шляхом: робота в Чехії за польської візи
- Специфіка роботи в Чехії по польській візі
У 2019 багато громадян Росії та України виїжджають в країни ЄС з метою працевлаштування. Серед популярних напрямків для трудових мігрантів і сезонних робітників лідируючі позиції займає Чехія. У статті розберемося в перевагах працевлаштування в Чеській Республіці. Крім того, з'ясуємо, чи можлива робота в Чехії за польської візи.
У 2019 центрально-європейська держава як і раніше допускає прийом на роботу іноземців в місцеві організації та підприємства. Загалом офіційна Прага лояльна до працівників з інших держав. Але тільки за умови, що вони прибули на законних підставах і дотримуються всі вимоги, що пред'являються, а робота отримана легально.
Плюси працевлаштування в Чехії
У 2019 робота в Чехії залишається привабливою для приїжджих з РФ і України. Серед основних переваг працевлаштування:
- Територіальна, культурна і мовна близькість Чехії для росіян і українців.
- Робота в центрі Європи.
- Інтегрованість республіки в ринок праці Євросоюзу.
- Вільне переміщення по Шенгенській зоні.
- Можливість взяти з собою близьких родичів по возз'єднанню сім'ї.
- Соціальні гарантії.
- Високий рівень життя при низьких порівняно з західноєвропейськими країнами цінах.
- Стабільно росте з року в рік зарплата. У 2019 му середня заробітна плата в Чехії досягла 28 тис. Крон.
Рівень чеських зарплат.
Подарунок 2100 рублів на житло!
При реєстрації за посиланням в AirBnB ви отримаєте 2100 рублів на свій аккаунт.
За ці гроші можна зняти хороші апартаменти на 1 день за кордоном або в Росії. Бонус працює тільки для нових акаунтів.
чеські зарплати
Професії Середньомісячний рівень оплати праці (в кронах) Продавець 23 тис. Торговий представник 25 тис. Координатор закупівель 26 тис. Молодший бухгалтер Спеціаліст центру обслуговування 33 тис. Банківський касир з досвідом роботи від 3 років 40 тис. Молодший юрист Програміст Адміністратор в сфері IT 50 тис. Проектний менеджер в девелоперської компанії PR-менеджер в роздрібній торгівлі 60 тис. Головний менеджер в центрі обслуговування 90 тис.
Шенгенська робоча віза
Володарі документа має право жити і працювати в республіці 3 місяці в рамках піврічного коридору. Запитуючи візу, претенденти пред'являють:
- Анкету на візу в Чехію .
- Закордонний паспорт.
- Російський паспорт (копії сторінок з фотографією і пропискою).
- Кольорове фото 35 на 45 мм.
- Підтвердження мети поїздки (трудовий договір плюс дозвіл Бюро праці або підтвердження, що в даному випадку дозволу від Бюро не потрібно).
- Підтвердження наявності житла.
- Бронь квитків.
- Платіжку про сплату консульського збору (35 євро).
- Медстраховку для візи в Чехію .
трудова карта
До 2019 року трудовими картами замінили такі в'їзні документи:
- Робочі довгострокові візи.
- Дозволи на тривале перебування з метою працевлаштування.
- «Зелені» карти.
Трудові карти представляють собою пластикові картки з біометричними даними. Вони діють на протязі всього терміну трудових відносин, але не довше 2 років. Після закінчення 2 років термін придатності дозволяється пролонгувати. Після 5 років безперервного стажу і при дотриманні ряду законних вимог, трудову карту допускається конвертувати в ПМЖ.
Варто врахувати, що трудові карти оформляються лише за умови, що потенційне місце роботи зареєстровано в центральному реєстрі вакантних робочих місць. Список цих місць опублікований на порталі Мінпраці та соціальних справ Чехії www.mspv.cz .
Документи на трудову карту
Заяви на видачу трудових карт приймають чеські дипмісії. Якщо здобувач уже в'їхав в центрально-європейська держава за візою, він направляє прохання до місцевого департамент МВС. Претендент подає:
- Заява.
- Закордонний паспорт.
- 2 фото розміром 35 на 45 мм.
- Підтвердження наявності житла.
- Трудовий договір (або гарантії його укладення).
- Підтвердження професійної кваліфікації.
Крім того, у громадянина право запросити:
- Російський / український диплом про освіту нострифікованих (тобто визнаний) в Чехії.
Відповідь про успішну нострифікації диплома від чеського вузу. Приклад нострифікації диплома в Чехії.
- Медичну довідку.
- Довідку про несудимість.
Приклад бланка довідки про несудимість.
Папери подаються або в оригіналі, або їх копії завіряються у нотаріуса. Вся документація офіційно перекладається на чеську мову. У разі позитивного рішення, для в'їзду в європейську державу іноземці готують страховий поліс.
Апостиль перекладу документів на чеську.
«Синя» карта
У 2019 року в Чехії продовжують оформлятися «сині» карти на довгострокове перебування з метою працевлаштування. Ці документи, як і раніше доступні лише для кваліфікованих фахівців:
- Осіб із закінченою вищою освітою.
- Осіб з вищою спеціальною освітою з терміном навчання від 3 років.
Перелік вакансій, прив'язаних до «синім» картками, опублікований на сайті Мінпраці республіки. Здобувачі «синьої» карти готують ті ж папери, що і кандидати на трудові карти.
Головні труднощі в отриманні трудової і «синьої» карт
- Знайти відповідне робоче місце.
- Зацікавити роботодавця своєю кандидатурою.
- Переконати потенційного начальника займатися паперовою тяганиною, пов'язаною з наймом іноземця.
Кружним шляхом: робота в Чехії за польської візи
Запитуючи Шенгенську візу в одну з країн Євросоюзу, заявник найчастіше планує влаштуватися на роботу не в тій державі, яка видасть в'їзний документ. Наприклад, в 2019 році почастішали випадки, коли українці для працевлаштування на різних територіях ЄС вважають за краще отримувати польську візу. Перш за все, тому, що оформити її значно простіше і швидше. Але, вибираючи цей спосіб, варто врахувати важливий момент.
Робоча віза в Польщу. Отримуючи візу в диппредставництві тієї чи іншої країни, заявник зобов'язується більшу частину свого перебування провести на території саме цієї країни. Тобто, в'їхавши Європейський Союз по польській візі, іноземний працівник повинен більшу частину часу жити саме в Польщі, а не Чехії. Порушивши це правило, іноземець ризикує отримати заборону на наступні в'їзди в Шенген.
Що стосується довгострокового перебування за національною візою D, отримана в Польщі робота не виключає можливості трудової діяльності в інших країнах ЄС (в тому числі, в Чехії). Але для цього потрібно відрядження, оформлена польським працедавцем.
Специфіка роботи в Чехії по польській візі
Схема така:
- Росіянин чи українець влаштовується на роботу в Польщі.
- Польський роботодавець укладає контракт з чеським (або будь-яким іншим європейським) роботодавцем.
- В угоді позначена можливість відправки співробітників компанії з Польщі на роботу в Чехію або іншу європейську державу.
- Терміни відрядження визначаються обома роботодавцями відповідно до місцевих законів.
- За чеськими законами відрядження співробітників з Польщі триває не довше 3 місяців.
Таким чином, через відрядження з Польщі допускається працювати в Чехії максимум 90 днів. Потрібно лише контракт між роботодавцями двох країн і оформлений дозвіл на перебування в Польщі:
Чехія на карті Європи. Варто додати, що по польській воєводської D-візі дозволяється працювати в країнах Шенгенської зони два терміни по 3 місяці. Але за умови, що у польського роботодавця є контракт з роботодавцем з Шенгену. Крім того, повинні дотримуватися всіх правил і терміни. Будь-які порушення встановлених вимог, використання «сірих» схем і незаконна купівля документів чреваті подальшою забороною на в'їзд до Європи і серйозними штрафами.
Легально отримана робота в Чехії - це можливість працювати в державі з хорошими зарплатами і соцгарантій. Кращий варіант для проживання в центрально-європейської республіці з метою працевлаштування - оформити один з робочих в'їзних документів (трудової або «синю» карту). Дотримуючись всіх правил і вимог, громадяни Росії та України отримають шанс закріпитися в Європі і користуватися всіма перевагами її жителів.
На закінчення рекомендуємо подивитися відео, як обманюють бажаючих знайти роботу в Чехії: