Що слід знати при виборі карти пам'яті

06.12.2017
06

Що слід знати при виборі карти пам'яті
Підібрати карту пам'яті до фотоапарата не так вже й легко, здавалося б найпростіше рішення в цьому випадку взяти найшвидшу і саму об'ємну карту пам'яті. На практиці такий емоційний вибір швидше за все може привести до конфліктних ситуацій між фотоапаратом і накопичувачем через невідповідність стандартів карт пам'яті, або карта не підійде по швидкості або за обсягом.
Важливо знати, що карти пам'яті з часом змінюють формат і вдосконалюються, щоб належним чином забезпечити надійне зберігання фото і відео даних на хвилі зростання технічних можливостей камер, потрібно подбати про сумісність карт пам'яті різних поколінь.
Що слід знати при виборі карти пам'яті   Підібрати карту пам'яті до фотоапарата не так вже й легко, здавалося б найпростіше рішення в цьому випадку взяти найшвидшу і саму об'ємну карту пам'яті

  • SD карти раннього формату працюють з будь-якими фотокамерами, які приймають SD, SDHC, SDXC карти пам'яті.
  • SDHC карти (до 32 ГБ) більш вимогливі і на приймаючому пристрої: фотокамері, відеокамері повинна бути позначка SDHC сумісності, вони несумісні з камерами, які заточені тільки на SD-карти.
  • карти SDXC (64 ГБ і вище) працюють з усіма SDXC сумісними фотокамерами, а також здатні справно працювати в пристроях SDHC, але слід відформатувати їх в файлової системі FAT32
  • карти нового покоління UHS-I і UHS-II мають свої нюанси сумісності: SDXC UHS-I (3.01) сумісна з пристроями, які працюють з SD і SDHC картами пам'яті, а SDXC UHS-II (4.0) не сумісна з SD і SDHC пристроями .

При використанні камери виникають питання про оптимальний варіант карти пам'яті наприклад для зйомок відео або тільки фотографування, для серійної зйомки, зйомки в форматі надвисокої точності 4К. Питання вибору карти пам'яті особливо гостро стоїть перед новачками і для професіоналів, які відточують навички на більш сучасних та інноваційних камерах. На жаль, немає певних стандартів підбору оптимальної карти пам'яті для тієї чи іншої ситуації, але в цьому огляді деякі поради ми дамо Вам.
При використанні камери виникають питання про оптимальний варіант карти пам'яті наприклад для зйомок відео або тільки фотографування, для серійної зйомки, зйомки в форматі надвисокої точності 4К Вагома частина ринку фотокамер і відеокамер працює з SD-картами пам'яті об'ємом до 32 ГБ - це SDHC (Англ. Secure Digital High Capacity) і картами пам'яті об'ємом починаючи з 64 ГБ до 512 ГБ SDXC (Англ. Secure Digital eXtended Capacity). Чимало часу пройшло від введення родоначальника стандарту змінною флеш-пам'яті SD (Secure Digital) з максимальним об'ємом пам'яті до 4 ГБ, накопичувач підтримує швидкість запису інформації до 12.5 МБ / с, такі карти пам'яті майже вийшли з ужитку і вимирають те саме динозаврам кінця крейдяного періоду.
Існує зменшений формат карт пам'яті microSD , Націлений він в основному на портативний сегмент пристроїв: екшн камери, компактні фотокамери, рекордери. Вони не поступаються своїм великим братам SDHC або SDHX в продуктивності і при необхідності карту пам'яті microSD можна вставити в перехідник (адаптер) для сумісності з будь-яким слотом для звичайної SD-карти.
Багато моделей фотоапаратів орієнтовані на один з перших форматів флеш пам'яті CompactFlash . Накопичувач не дивлячись на вік, залишається одним із затребуваних аксесуарів до фото- та відеокамер в наш час, завдяки відмінним показниками швидкості і ємності. Особливо Вам пощастить якщо ви перевірите на камері наявність функції UDMA, яка використовує прямий доступ до пам'яті і гарантує високу швидкість передачі даних. Обсяг таких накопичувачів варіюється від 4 ГБ до 128ГБ, сучасні моделі, які відносяться до нового покоління CFast 2.0 працюють з ультрависокої швидкістю читання до 515 МБ / c і записи до 440 МБ / c, це дає підстави вважати їх затребуваними ще довгі роки. Наприклад, за тестовими дослідженнями, карта пам'яті SanDisk 64 GB Extreme CompactFlash (SDCFXSB-064G-G46) здатна записати серію з 27 знімків в RAW на максимальній швидкості серійної зйомки.
Відносно новий формат карт пам'яті XQD , Введений в 2010 році, орієнтований для фотокамер і відеокамер з особливим апетитом на швидкість читання і запису, наприклад XQD 2.0 записує навіть зі швидкістю 1000 МБ / с, а максимальний обсяг - 2 ТБ.
Спочатку вона була призначена для професійної камери Nikon D4 , Зараз же багато фотокамери та відеокамери мають окремий слот для XQD пам'яті.
Перше на що Ви звертаєте увагу дивлячись на карту пам'яті, це звичайно ж її обсяг, але це далеко не основний акцент при виборі карти пам'яті для свого фотоапарата, це тільки початок складного шляху, заключний етап його видно буде при уважному вивченні продуктивності накопичувачів: швидкості читання і швидкості запису.
Сьогодні купувати карти пам'яті об'ємом менше 16 ГБ позбавлене всякого сенсу. Якщо Ви плануєте поєднувати фотозйомку і іноді знімати відео, бажано придбати карти пам'яті об'ємом 16 і 32 ГБ. Якщо ж Ваш пріоритет відеозйомка рекомендуємо карти пам'яті об'ємом 64 ГБ і вище.
Швидкість читання і швидкість запису.
Швидкість читання і швидкість запису - це те, на що слід звернути увагу, воно і стане основою при виборі карти пам'яті для вашої камери. Чи буде флеш пам'ять швидкої або повільної для вашого пристрою, чи не буде потік даних, який видає пристрій, перевищувати максимальну швидкість запису карти пам'яті, спробуємо розібратися.
Карти пам'яті SD найпоширеніші на даний момент вмістилища для фото і відео файлів вашої DSLR камери. Класифікуються за мінімальної гарантованої швидкості потокової записи, Class 10 відповідає, наприклад, швидкості 10 Мб / с, є класи нижче 2, 4, 6 вони відповідають 2 МБ / с, 4 МБ / с, 6 МБ / с і вище. Більш високий клас карти пам'яті вказує на більший потенціал для запису і збереження об'ємної інформації, щодо файлів відео, так вони наприклад будуть відтворюються без ривків з гладким потім звуку.
З 2009 року технічно зміцніла супершвидкісної шина UHS (Ultra High Speed), закріпила в побуті додаткові класи U1 і U3, що вказують на мінімальні швидкості запису 10 і 30 МБ / с відповідно. Такого класу карти пам'яті демонструють високу швидкість запису при зйомці якісного відео 4К, зокрема UHS-I підтримує швидкість до 104 МБ / с, UHS-II підтримує до 312 МБ / с. Іноді на картах пам'яті вказується наприклад нехитра напис, наприклад 1066x, цей запис вказує на кратність швидкості 150 КБ / с (х = 150КБ / с), яка являє собою якийсь атавізм маркувань ще з популярної колись ери компакт-дисків. У нашому прикладі швидкість передачі даних розраховується так: 1066 * 150 КБ / с = 160000 КБ / с = 160 МБ / с. Таким чином множник наочно демонструє наскільки швидкість запису на носії інформації виросла з тих часів.
Під час фотозйомки в цифровій камері дані з матриці спочатку переносяться в буфер і якщо буфер заповнений даніпереміщуються на карту пам'яті, далі простір буфера готове для прийому нових даних. Тому якщо для одиночних знімків немає особливих вимог до карти пам'яті, то для серійної зйомки швидкість процесу перекидання інформації з буфера на носій інформації критично важлива. Тому рада, для серійної зйомки вибирайте карти пам'яті зі швидкістю запису не нижче 45 МБ / с .
Наприклад, виходячи з численних досліджень, карта пам'яті SanDisk 64 GB Extreme PRO 4K SDXC UHS-I U3 (SDSDXXG-064G-GN4IN) дозволяє провести серію з 16 RAW знімків.

Саме клас швидкості грає головну роль для режиму запису відео, тому що фото або відеокамера в цьому випадку, зобов'язана постійно зберігати потік даних на карту пам'яті. Тому якщо для запису SD відео Вам достатньо буде карт пам'яті з мінімальною швидкістю запису 2, 4 МБ / с, то для надійного запису Full HD рекомендуємо флеш пам'ять не нижче Class 10. Для випадків записи файлів HD-відео більшого обсягу слід вибирати карти пам'яті з підтримкою шини UHS, дивіться на маркування UHS Speed ​​Class 1 (U1), на яких підтримується мінімальна швидкість запису 10 МБ / с, такі параметри носіїв інформації є і мінімальні вимоги для якісної передачі потокового відео в реальному режимі часу (Live streaming). Якщо врахувати що ми живемо в епоху кризи, що насувається масового 4К-відео, для зйомки просунутого відео переважно використовувати SD - карти пам'яті з маркуванням UHS Speed Class 3 (U3), з мінімальною швидкістю запису 30 МБ / с.

Якщо ж ви щасливий володар фотокамери або відеокамери зі слотом для Compact Flash пам'яті або ж CFast 2.0, переконайтеся чи здатна Ваша техніка забезпечити більшу швидкість запису і передачі файлів, в фотоапараті має бути присутня функція UDMA (Ultra Direct Memory Access), просунута технологія передачі об'ємних даних з більшою швидкістю. Перші моделі з UDMA 1 давали швидкість передачі даних 16.7 МБ / с, сьогодні ж карти пам'яті працюють в 10 разів швидше, UDMA 7 забезпечує максимальну швидкість передачі даних 167 МБ / с.
У більшості випадків в характеристиках камер крім формату запису відео і частоти кадрування вказують і максимальний бітрейт, швидкість передачі потоку даних біт / с, Мбіт / с. Виходячи із заявленого бітрейта камери в режимі зйомки відео, можна розрахувати оптимальну карту пам'яті з прийнятними характеристиками місткості і швидкості запису.

Недавнім часом карти пам'яті SD і microSD стали маркувати написом А1 (Application Performance) (наприклад на SanDisk Ultra ). Багато хто використовує карти пам'яті для своїх мобільних гаджетів з цікавими додатками, смартфонів, планшетів, ігрових консолей. Але додатки на них по іншому взаємодіють з простором пам'яті, ніж в камері. Замість єдиного потоку послідовних даних їм необхідно записувати інформацію у вигляді безлічі окремих фрагментів невеликого обсягу. Це називається випадковою записом / читанням в порівнянні з послідовною записом / читанням, як прийнято для запису відео на камеру. Тому рейтинг А1 показує здатність карт пам'яті працювати з різними додатками.
У висновку хотілося б відзначити, що маркування карти пам'яті це не гарантія точних її характеристик, не дивлячись на вищесказане, найпростішим рішенням при виборі карти пам'яті для фотокамери, буде таким. Якщо є можливість при покупці фотоапарата використовувати тестову карту пам'яті і визначити, скільки фотографій або відео різних форматів буде на неї вміщатися.
І пам'ятайте!

  • краще записувати відзнятий матеріал на дві карти меншого обсягу ніж на одну "громадину", при поломці це дасть можливість хоча б зберегти частину матеріалу, а втрата однієї карти пам'яті не буде такою болючою
  • вставляйте або виймайте картку пам'яті тільки при вимкненому фотоапараті.
  • при наявності двох слотів для карт пам'яті на вашій фотокамері, має сенс придбати дві карти пам'яті, одну з них менш швидкісну використовувати для запису резервних копій в стислих форматах, наприклад JPEG, а другу дорожчу і продуктивну для повноцінної роботи, наприклад для збереження знімків в форматі RAW.
  • оберігайте карти пам'яті в зоні дії сильних магнітних полів.
  • зберігайте накопичувач в спеціальних захисних боксах або чохлах
  • який би вологозахистом не володіла карта пам'яті, не допускайте потрапляння на неї води.
  • стежте за температурою навколишнього середовища, критичний перегрів або охолодження іноді призводить до виходу з ладу пристрою.
  • для частих подорожей, придбайте карти пам'яті стійкі до рентгенологічного контролю в аеропортах.
  • для швидкого і успішного експорту даних з карти пам'яті на комп'ютер, використовуйте якісні і по можливості універсальні картрідер

Alexander Chernov / Gidroman

Новости