Сьогодні в Україні відзначають День матері

Перегляди: 637 Перегляди: 637   Сьогодні 13 травня, в Україні відзначають одну з найсвітліших дат в календарі - День матері

Сьогодні 13 травня, в Україні відзначають одну з найсвітліших дат в календарі - День матері. І хоча свято не є державним (додатковий вихідний в понеділок не передбачається), за останні роки все більше українців планують цей день заздалегідь, намагаючись привітати рідну людину по-особливому, не так, як в інші дні року. Звідки ж і коли з'явилося це свято, коли його почали відзначати в Україні - читайте далі.

Коли відзначають День матері
У різних країнах цей день випадає на різні дати. У 85 країнах світу, включаючи Україну, День матері відзначається у другу неділю травня. Цього року свято випало на 13 травня.

Цього року свято випало на 13 травня

Історія виникнення свята Дня матері
Схожий свято існував у стародавніх греків - це був день вшанування богині Реї, матері всіх богів. А в стародавньому Римі відзначали день богині-матері Кібели. Святкування тривало три дні в березні.

Кельти вшановували богиню Бріджит - войовничу жінку, яка поєднала в собі крихкість і неймовірну силу
Кельти вшановували богиню Бріджит - войовничу жінку, яка поєднала в собі крихкість і неймовірну силу. Британці ще з XVII століття влаштовували "Материнська неділя". Це було четверту неділю посту, під час якого місцеві вшановували своїх матерів. Коли почалися вікторіанські часи, діти з бідних сімей часто працювали далеко від рідні. Протягом року їх відпускали додому тільки на один день, тому вони намагалися принести своїм мамам або бабусям маленькі подаруночки, наприклад, букет квітів.

Офіційна історія свята бере свій початок в 1914 році в США. Саме там 8 травня вперше на державному рівні відзначили День матері. Однак ідея виникла в країні ще в 1872 році. Тоді пацифістка Джулія Ворд захотіла впровадити день, який би символічно об'єднував всіх матерів у боротьбі за мир. Вона влаштовувала мітинги і демонстрації, але держава так і не відреагувало на її ініціативу.

І вже в наступному столітті її естафету підхопила Анна Джарвіс. Хоча і більше з особистих мотивів. Жінка в листах до державних установ, законодавчих органів, видатних осіб просила заснувати свято Дня матері в пам'ять про свою маму Мері, яка була відомою громадською діячкою, боролася за розвиток сфери охорони здоров'я в США і передчасно померла. Жінці все-таки вдалося домогтися свого.

У 1910 році штат Вірджинія перший визнав День матері офіційним святом, а чотири роки по тому президент Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня національним святом на честь усіх американських матерів
У 1910 році штат Вірджинія перший визнав День матері офіційним святом, а чотири роки по тому президент Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня національним святом на честь усіх американських матерів. Слідом за США другу неділю травня оголосили святом 85 країн.

Свято День матері в Україні
Серед української громади День матері вперше організував Союз українок Канади в 1928 році. Наступного року це свято відзначалося вже й у Львові. Ініціатором урочистостей була редактор тижневика "Жіноча доля" Олена Кисілевська.

У 1929 році Союз українок ініціювала впровадження цього свята на Тернопільщині
У 1929 році Союз українок ініціювала впровадження цього свята на Тернопільщині.

У 1939 році свято заборонила радянська влада.

10 травня 1999 року указом президента України було встановлено, що День матері відзначається щорічно у другу неділю травня.

Традиції та звичаї свята Дня матері
День матері відзначають у другу неділю травня, який вважається місяцем Пречистої Діви Марії, до якої звертаються християни, просячи заступництва і допомоги. На відміну від 8 березня - Міжнародного жіночого дня - коли вітають представниць жіночої статі різного віку, сьогодні прийнято вітати виключно матерів, а також вагітних жінок.
У деяких країнах - наприклад, в США і Австралії - на День матері приколюють до одягу квітку гвоздики. Кольорова гвоздика означає, що мама ще жива, а біла - що її вже немає на цьому світі.

У цей день діти традиційно дарують квіти, цукерки, листівки, вироби, зроблені своїми руками, присвячують вірші або пісні.
Наприклад, в Мексиці на День матері в церквах на католицьких месах обов'язково виконують особливу пісню: "Las mañanitas", після чого влаштовують святкові обіди. В Австрії у другу неділю травня в усіх ресторанах з'являється спеціальне меню для мам.
У деяких країнах також влаштовують благодійні акції в будинках для людей похилого віку.

Всі традиції зводяться тільки до того, щоб діти приділили якомога більше уваги своїм матерям, подякували їм за все і провели цей день з ними разом.

Заплановані заходи до Дня матері
У неділю, 13 травня, до Дня матері в Києві відбудеться хода. Приєднатися до ходи матерів, яке почнеться о 12:00 на Михайлівській площі, можуть всі бажаючі.

Ініціюють і беруть участь в заході матері і дружини загиблих воїнів зі всієї України, ветерани і бійці разом з матерями, багатодітні сім'ї, сім'ї з онкохворими дітками, іноземні гості тощо
Ініціюють і беруть участь в заході матері і дружини загиблих воїнів зі всієї України, ветерани і бійці разом з матерями, багатодітні сім'ї, сім'ї з онкохворими дітками, іноземні гості тощо.

На площі пройде молебень та покладання квітів. Також о 14:00 в КМДА відбудеться Міжнародна Асамблея Матерів.

На честь дня матері Google випустив новий яскравий дудл.

На честь дня матері Google випустив новий яскравий дудл

"112.ua"

ua






https://kievtime.com/proisshestviya/segodnya-v-ukrayne-otmechayut-den-matery/

https://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/05/Segodnya-v-Ukrayne-otmechayut-Den-matery3.jpg https://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/05/Segodnya -v-Ukrayne-otmechayut-Den-matery3-150x150.jpg KievTime Події Суспільство День матері, Паздніков Сьогодні 13 травня, в Україні відзначають одну з найсвітліших дат в календарі - День матері. І хоча свято не є державним (додатковий вихідний в понеділок не передбачається), за останні роки все більше українців планують цей день заздалегідь, намагаючись привітати рідну людину по-особливому, не так, як в інші дні ... KievTime Ольга [email protected] Editor Новини Києва https://kievtime

Новости