Стали відомі військові союзники Росії
Жителі різних країн світу вибрали собі потенційних братів по зброї. Битися на боці США вважали за краще Косово, Японія, Ізраїль і Великобританія. У російському таборі виявилися Китай, Сербія, Туреччина та Іран
Росію в якості військового союзника бачать втричі менше країн, ніж Сполучені Штати. Зате наша країна куди популярніше Китаю, Великобританії, Франції та Індії. Такі результати глобального опитування Gallup International, в ході якого респондентам пропонувалося вибрати для своєї країни потенційного військового союзника.
Фото: Klaus Ohlenschläger / Global Look
Дослідження проводилося в 68 країнах світу. Воно охопило більше 66 тисяч чоловік, повідомляє "Вільна преса" . Учасникам опитування пропонувалося відповісти на наступне питання: "У світі існує шість країн з великим військовим потенціалом - США, Китай, Росія, Франція, Великобританія і Індія. Уявіть, що в разі військового вторгнення в вашу країну вам довелося б вибирати союзника з їх числа. кого б ви вибрали? "
Переможцем стали Сполучені Штати. За них проголосували 41% респондентів. Найбажанішим союзником американці стали для жителів Косова (92%), Південної Кореї (81%), Ізраїлю (68%), Албанії (66%), В'єтнаму (66%), Японії (64%), Канади (62%), Великобританії (58%), Франції (54%) та Іспанії (52%).
Росія зайняла друге місце з результатом 15%. Піти з нами в розвідку готові 71% монголів, 58% сербів, 47% китайців, 48% греків, 42% болгар, 30% словенців, 23% турків і 20% іранців. Примітно, що на Україні між США і Росією спостерігається паритет: 35% проти 33% на користь американців.
Замкнули першу трійку китайці з результатом 10%. На їхньому боці готові виступити жителі Пакистану (72%) і Росії (44%). На Великобританію (8%) покладають надії жителі США (43%), а також сусіди з Північної Європи - Швеція (29%), Ісландія (28%), Ірландія (25%), Норвегія (23%) і Данія (23% ).
Францію (5%) вважають за краще респонденти з Бельгії (25%). Правда, вони зажадали, щоб на стороні Парижа неодмінно виступив б і Вашингтон. На допомогу Індії (3%) розраховують тільки жителі Бангладеш (46%).
За словами віце-президента Gallup International Андрія Мілєхін, результати дослідження відображають не тільки традиційні культурні переваги, але і події останніх років. "Всі ті санкції і тиск на Росію, які практикуються західними державами, в результаті привели до того, що навіть прості громадяни почали сприймати Росію якщо не як ворога, то вже точно не як союзника", - зазначив дослідник.
Провідний експерт Центру військово-політичних досліджень МДІМВ, доктор політичних наук Михайло Александров запідозрив авторів опитування в упередженості. Він зазначив, що серед країн - учасниць опитування виявилося занадто багато реальних союзників США, які складаються в НАТО і в значній мірі залежать від Вашингтона. Зі зрозумілих причин населення цих країн налаштоване проамериканські.
При цьому Александров звернув увагу на те, що США хоч і продовжують надавати на світ найбільше політичний та економічний вплив, але цей вплив поступово зменшується. Якщо після Другої світової війни американці контролювали більше половини світової економіки, то зараз, за оцінкою МВФ, менше 16%. У політичному плані концепція ліберальної демократії, нав'язувана США, вже також ні у кого не викликає ентузіазму.
Вашингтон залишається лідером у військовому і науково-технічному плані. Однак в "гонці озброєнь" йому на п'яти наступають Росія і країни Азії - Китай, Індія та Іран. В результаті вплив США "поступово розмивається". Якщо Штати ввяжутся в серйозну війну в Сирії, Афганістані або Північної Кореї і не вийдуть з неї переможцями, це буде означати крах американської імперії, підкреслив Александров.
На думку експерта, від США поступово почнуть дистанціюватися Туреччина, Саудівська Аравія, Катар, Південна Корея і Пакистан. Всі вони будуть переорієнтовані на Москву або Пекін. Ослабне вплив Вашингтона і в Латинській Америці, а країни ЄС головним господарем життя вже вважають Німеччину, а не США. "Все це розмежування політичних сил в світі намічається вже зараз. І воно означає, що перед Росією відкриваються непогані перспективи", - уклав фахівець.
Директор Інституту політичних досліджень Сергій Марков назвав результати опитування правдоподібними: вони відображають оцінку реального військового потенціалу країн. Франція багатьом симпатична, але ні для кого не секрет, що ця країна і її керівництво не готові до прояву сили. У той же час Туреччина і Іран переконалися на прикладі Сирії, що російські воювати вміють, а тому в разі глобального конфлікту жителі цих країн хотіли б виступити на нашому боці. Навіть третина жителів України, не дивлячись на активну антиросійську пропаганду, як і раніше бачить у Москві військового союзника.
Кого б ви вибрали?