Тест Panopticlick: з'ясовуємо, наскільки легко відстежити ваш браузер в мережі
Відвідуючи сайти, ви неминуче залишаєте в мережі цифровий слід, по якому вас можна ідентифікувати. Конфігурація комп'ютера, IP, дані місця розташування, пошукові запити - всі ці відомості реєструються і використовуються з певною метою, як правило, комерційними. А як же VPN і інші засоби анонімізації? Так, вони здатні забезпечити захист, але лише частково. Повна анонімність в інтернеті не більше ніж міф і тільки наївна людина може вважати, що, відключивши прийом cookies та змінивши IP, він стане невидимим для комп'ютерних систем стеження.
Наприклад, унікальність налаштувань браузера знижує ентропію, робить вас більш упізнаваними в інтернеті. Для визначення рівня хаотичності видається браузером інформації фахівці EFF створили сервіс Panopticlick ( https://panopticlick.eff.org/ ), Що дозволяє визначити ймовірність відстеження комп'ютера користувача по залишає в інтернеті цифровим слідах. Сервіс пропонує пройти простий тест, в ході якого будуть перевірені налаштування оглядача, що відповідають за обмін даними певного типу, в основному пов'язані з трекингової технологіями.
Якщо тест покаже низьку ентропію (результати будуть позначені червоним хрестиком),
слід знизити індивідуальність браузера, а також сховати Ваш сайтами кук, шрифтів, розширень і інших компонентів. Домогтися першого найпростіше використовуючи налаштування за замовчуванням, для блокування відстеження компонентів браузера можна скористатися плагінами NoSсriрt або Privacy Badger, до речі, рекомендованим EFF (читайте статтю на цю тему - Що таке фінгерпрінтінг і чи можна від нього захиститися ). Втім, не варто приймати все викладене вище як пряме керівництво до дії. Хоча пропоновані Panopticlick методи тестування мають під собою реальні підстави, все ж носять вони здебільшого експериментальний характер.
А як же VPN і інші засоби анонімізації?