Торт із зефіру без випічки
- Горіховий зефірний торт без випічки: рецепт
- склад:
- склад:
- Десерт з фруктами і сметаною: рецепт і поради
- склад:
- приготування:
Кулінарія, яка не потребує випікання - знахідка для господинь, які бажають зробити смачну страву без особливих труднощів, а також в разі відсутності духовки. Найчастіше в таких рецептах фінальним етапом стає охолодження продукту, після чого він готовий до подачі на стіл. Серед подібних блюд - чізкейк деякі торти: наприклад, зефірний.
Горіховий зефірний торт без випічки: рецепт
Те, що для зефірного торта не потрібно духовка, не означає, що працювати з ним легко і просто: в силу особливостей рецептури, готують його майже 4 доби, хоча основний процес займає всього 30-40 хв. Але протягом кількох діб буде просочуватися, тому даний рецепт - не вихід, якщо «гості на порозі» .З підручних засобів знадобиться електрична кавомолка і міксер: без них буде складно обійтися.
склад:
- Зефір - 1 кг
- Розсипчасте печиво - 150 г
- Горіхи - 400 г
- Крем - на вибір
приготування:
- На стартовому етапі готуються всі інгредієнти. Горіхи необхідно подрібнити в крихту, що зручніше за все робити через кавомолку. Якщо її немає, можна скористатися блендером зі спеціальною насадкою або простий м'ясорубкою. При відсутності перерахованих вище приладів подрібнити горіхи вручну можна таким чином: зсипати в пакет, обернути рушником, і кілька разів пройтися по горіхів качалкою або дерев'яним молотком для м'яса. Деякі господині подрібнюють горіхи ножем, але це забирає чимало часу.
- Тепер настає черга зефіру. Якщо він здвоєний, половинки потрібно відокремити один від одного, і після цього у кожної з них видаляється верхівка. Потрібні своєрідні плоскі «медальйони» з зефіру, але зрізані піки не викидаються - вони стануть в нагоді згодом. Печиво, за аналогією з горіхами, потрібно прокрутити в блендері і зсипати в окрему миску: воно буде додано до торту на останньому етапі.
- Форма для такого торта - роз'ємна. За вказаною кількістю компонентів оптимальна буде кругла, діаметром в 25-27 см. Зефір в неї вкладається щільно, щоб на нижньому шарі не залишилося просвітів: їх закривають зрізаними раніше шапочками. Як тільки вийде нове «дно», його заливають кремом, пересипають горіхами, і знову починають укладати шар з зефіру. Подібна «вежа» будується до тих пір, поки не піде весь зефір. Останній рівень закінчується кремом, поверх якого розсипається мелене печиво. Перед тим, як прибрати вийшов торт в холодильник, його обертають харчовою плівкою.
- Через 3-4 діб блюдо можна подати до чаю.
Варіанти крему для зефірного тортика
Найбільш часто зефірний торт готується з заварним кремом. Він складніше класичного, замішаного на вершках, а також має більш високий% жирності, але повітряному зефіру підходить якнайкраще.
склад:
- Яйця - 2 шт.
- Цукор - 200 г
- Вершкове масло - 180 г
- Молоко - 200 мл
- Ванільний цукор, лимонна цедра - за смаком
приготування:
- У металевій каструлі доводиться до кипіння свіже молоко: ідеально, щоб йому було не більше 2-х днів з моменту дати розливу, інакше рідина почне згортатися.
- Потім в нього повільно всипається цукор і збиті яйця, і вся суміш уварюється на повільному вогні, поки не почне загусати. Процес зазвичай займає 10-15 хв, після яких каструля знімається з плити, і крему дають можливість охолонути.
- В цей час розм'якшити масло збивається міксером і обережно поєднується з іншими компонентами.
- Ванільний цукор і ін. Інгредієнти вводяться разом зі звичайним цукром, якщо це необхідно.
Існує більш простий і менш калорійний рецепт заварного крему, який можна використовувати для зефірного торта. На його створення йде вже 400 мл свіжого молока, а також 3-4 великих курячих яйця, ванільний цукор, 50 г цукрової пудри і стільки ж пшеничного борошна. У яєць поділяються жовтки і білки, останні можна утилізувати - в кремі вони не з'являться, а можна з них приготувати тістечка безе. Жовтки збиваються з цукровою пудрою і ванільним цукром, обережно тонкою цівкою вливаються в закипаюче на плиті молоко, і рідина вимішує до однорідної консистенції. Потім туди підсипається борошно, потужність конфорки зменшується до мінімуму, і крем вариться до густоти.
Але найлегший і швидкий в приготуванні крем для торта з зефіру без випічки - білковий. Для цього береться 3-4 яєчних білка, які повинні бути охолодженими, така ж холодна вода в обсязі 100 мл, і цукрова пудра - 200 г. Або з'єднуються в пропорції 3: 1 цукрова пудра і какао-порошок, якщо Ви хочете отримати шоколадний крем . Воду необхідно закип'ятити разом з цукровою пудрою, проварити на середньому вогні 40 хв, і в отриманий сироп всипати какао-порошок. Поки суміш продовжує варитися, але вже на малій потужності, в окремій мисці білки збиваються з дрібкою солі і краплею лимонного соку. Як тільки білки перетворяться в не опадають піну, в них повільно вливається отриманий сироп, заздалегідь трохи охолоджений. На завершення, крем збивається 5-7 хв. в блендері або міксером.
Десерт з фруктами і сметаною: рецепт і поради
Дорогому торту з кондитерської нітрохи не поступається холодний зефірний, приготований за допомогою бісквітних коржів, прикрашений фруктами і сметанним кремом. Він не вимагає тривалого охолодження, тому якщо Ви очікуєте гостей, можна зайнятися приготуванням такого блюда з вечора: до ранку все буде в кращому вигляді.
склад:
для коржів
- Яйце - 2 шт.
- Цукрова пудра - 100 г
- Борошно - 1 ст.
Для основного шару
- Зефір здвоєний - 10 шт.
- Курага і чорнослив - по 100 г
- Фрукти - за смаком
- Для крему:
- Жирна сметана (вершки) - 400 г
- Цукрова пудра - 100 г
приготування:
- Щоб приготувати основу для торта, доведеться вдатися до духовки: поки вона розігрівається до 180 градусів, яйця збиваються з цукровою пудрою і борошном, туди ж вводиться розпушувач або гашене сода (1/2 ч.л.), і можна додати 2 ст.л . какао-порошку. Тісто виливається в круглу роз'ємну форму, розрівнюється, і майбутній бісквіт вноситься в духовку, де буде стояти 15-20 хв. Рекомендовано випікати на режимі примусової конвекції, щоб не допустити нерівномірного приготування. Готовність легко перевіряється дерев'яною паличкою: при її виведенні з бісквіту на ній не повинно бути вологих ділянок.
- Поки бісквіт остигає, готується основний шар холодного торта: зефір розрізається впоперек 2 рази, щоб з кожної половинки отримати 3 плоских кола. Фрукти також діляться на невеликі тонкі кола, за винятком полуниці - її досить порізати навпіл, якщо ягоди не великі. Сухофрукти можна використовувати без подрібнення. Якщо Ви використовуєте заморожені фрукти та ягоди, з них потрібно видалити зайву вологу, перш ніж починати збирати зефірний торт, інакше вся рідина виявиться в ньому. До того ж, якщо Ви бажаєте використовувати цитрусові (наприклад, мандарини), сметанний крем краще замінити на білковий заварний.
- Тепер необхідно замісити крем: від вершків (вони в даному випадку краще крему) видаляється зайва рідина, вони з'єднуються з цукровою пудрою і збиваються на середній швидкості за допомогою міксера. Тривалість процесу залежить від жирності і свіжості основного продукту, тому орієнтуйтеся на зовнішній вигляд суміші: повинна вийти міцна повітряна маса. Для аромату можна сюди всипати дрібку ваніліну, але зробити це потрібно одночасно з додаванням цукрової пудри.
- Остиглий бісквіт розрізається поперечною лінією посередині, внаслідок чого залишається 2 коржа. Нижній змащується готовим кремом, після чого на ньому розташовується шар зефіру, який перекривають фрукти. Для кращого зчеплення між кожним шаром поміщається невелика кількість крему. Коли всі фрукти і зефір будуть витрачені, їх знову поливають кремом і накривають залишилися коржем. Його також потрібно змастити кремом, а зверху можна декорувати тертим шоколадом або кольоровий мастикою. На охолодження зефірного торта йде 4-5 ч, але краще йому дати можливість простояти в холодильнику всю ніч.
Читайте також:
Холодні торти без випічки - відмінна альтернатива класичним варіантам, особливо при модифікації рецепта, адже можна отримати легкий і швидкий десерт, який порадує Вас і домашніх, а то і випадкових гостей. Спробуйте приготувати торт з зефіру і переконайтеся в цьому самостійно!