Йогуртниці
- ємності
- матеріал
- потужність
- спосіб управління
- Як використовувати йогуртницю
- Що ще готують в йогуртниці
Консерванти, загусники, барвники. На жаль, важко знайти на прилавках натуральний живий йогурт. Вирішити проблему можна просто - купити йогуртницю і зайнятися процесом приготування цього корисного продукту самостійно. Результат - в раціоні вашої родини з'явиться виключно корисний компонент.
Йогуртниця зазвичай являє собою круглу або прямокутну пластикову ємність з кришкою. Товсті стінки електроприладу добре зберігають тепло. Так підтримується оптимальна температура, яка допомагає бактеріям переробляти молоко в цінний йогурт. Якщо ви вирішили стати володарем цієї технічної новинки, то при її виборі орієнтуйтеся на перераховані нижче пункти.
ємності
У приладі вони можуть бути двох видів:
Кілька стаканчиків - 6-8 штук. Їх місткість коливається від 125 мл до 150 мл. Перевага моделі з баночками в тому, що готовий продукт зберігається в окремих порціях. Купивши додатковий набір посуду, можна частіше ласувати свіжим йогуртом.
Одна ємність, обсяг якої приблизно від одного літра і вище. Недоліком цього варіанту є необхідність перекладати йогурт кудись безпосередньо перед вживанням.
матеріал
Виробники пропонують йогуртниці з ємностями зі скла або з пластика. Пластмасові баночки не розбивати. Це практично для сімей з малюками. Тільки тут важливо переконатися, що пластик дійсно харчової і нешкідливий. Якщо ви все-таки сумніваєтеся, то віддайте перевагу скляному посуді.
потужність
В основному цей пункт питань не викликає. Пристрої споживають мало енергії - 12-18 Вт. Є, звичайно, конструкції, потужність яких 120 Вт. Вони близько години працюють від мережі, щоб підняти температуру до 40 градусів, а потім відключаються. Тепло зберігається, як в термосі. В цьому випадку витрата електроенергії мінімальний.
спосіб управління
Часто зустрічаються йогуртниці без управління. Вони починають працювати при включенні в розетку і перестають - при відключенні від мережі. Деякі господині вибирають пристрої з таймером, щоб самим керувати процесом. Вартість таких приладів на порядок вище.
Ці кілька критеріїв допоможуть визначити, яка йогуртница найкраще підійде. Розмірковуючи над ними, враховуйте ваші особисті потреби і запити своїх домашніх.
Як використовувати йогуртницю
Зробити йогурт за допомогою вашого нового побутового приладу досить просто. Ось кілька порад:
Ретельно промийте посуд, простерилизуйте або обдайте окропом стаканчики або ємність. Це захистить процес від сторонніх мікроорганізмів.
Гарненько змішайте молоко і закваску. В 1 літр молока додають 2-3 ст. ложки закваски. В якості закваски використовують магазинний біойогурт або сухі бактерії.
Помістіть наповнені ємності в електроприлад. Далі процес приготування здійснюється без втручання людини. Через 8-10 годин йогурт буде готовий.
Закрийте стаканчики кришками і поставте їх в холодильник.
Вжити йогурт краще після того, як він остаточно охолоне. Урізноманітнити смак продукту можна за допомогою варення, фруктів, горіхів, цукатів та інших додаткових інгредієнтів. Зберігайте його в холодильнику не більше тижня. Не забудьте залишити трохи йогурту на закваску для наступної партії.
Що ще готують в йогуртниці
Крім йогурту, в пристрої готують сметану, кефір і сир. Вони виходять відмінної якості і ні в чому не поступаються заводським. Навпаки, ви зможете годувати сім'ю кисломолочними продуктами, корисні властивості яких не викличуть сумнівів.
Сметана в йогуртниці виходить густий і смачною. Для її приготування вам знадобляться вершки жирністю від 18% і ряжанка з коефіцієнтом жиру 4%.
Змішайте до однорідної консистенції обидва компонента, взявши 1 частина ряжанки і 2 частини вершків. Налийте суміш в стаканчики і залиште в приладі на 7-7,5 годин. Потім сметану охолодіть, помістивши її на 1 годину в холодильник.
Молоді мами, люди з проблемами шлунково-кишкового тракту і страждають надмірною вагою - це лише деякі категорії городян, яким домашня йогуртница дійсно необхідна. Вона може стати справжньою знахідкою і для вашої кухні, якщо ви задієте її в повній мірі.
Автор: o-pumpur (Пумпура Ольга Петрівна)