Валянки знову в моді - 3 вересня 2014 року - Only-good-news.ru - хороші новини
Валянки з'явилися в побуті російських людей в 18 столітті, хоча історики вважають, що прообразом цього взуття були повстяні чобітки азіатських кочівників, і вік чобітків налічує кілька століть. Споконвічно російська взуття з зваляти овечої вовни призначалася для ходьби по сухому снігу, і в сильні морози, які характерні для клімату великій території Росії, таке взуття було абсолютно незамінна. Для того щоб підошва валянок була більш щільною, на неї нашивали шкіру або подвійний шар повсті; в більш пізні часи виготовлялися гумові калоші, які надягали поверх валянок для захисту їх від води і бруду.
Виявилося, що справа не тільки в моді. Тепла овеча шерсть здатна проявляти лікувальні якості. Повсть поглинає і випаровує невелика кількість вологи і залишається сухим, тому добре охороняє ноги від переохолодження. У овечої вовни присутній ланолін, який знімає м'язові і суглобові болі. Унікальні властивості повстяних валянок захищають людину від застуди і навіть допомагають загоєнню переломів.
Цікаві відомості про валянках:
1). Валянки масово випускають чотири країни: Росія, Україна, Білорусія і Казахстан. В інших країнах існують тільки маленькі майстерні з виготовлення інших цьому взутті.
2). Щорічно підприємства Росії роблять 4,5 мільйона пар валянок.
3). Правий і лівий чобіток нових валянок не розрізняються - вже в процесі носіння взуття набуває форму ноги господаря. Розмір валянка вказують в сантиметрах, а вибирати взуття треба, виходячи з довжини стопи і додавши два сантиметри на «усадку».
4). Більшість валянок виготовляють з овечої вовни, але бувають екзотичні моделі з козячої і навіть верблюжої вовни.
5). Найбільший валянок розміром 130 см був виготовлений в Башкирії майстром, який працював над цим екземпляром вісім місяців і витратив 50 кг вовни.
6). На відкритті Олімпіади 2002 роки (Солт-Лейк-Сіті, США) російські спортсмени пройшли парадним маршем в красивих стильних валянках.
7). Італійці випускають модні повстяні чобітки за мотивами валянок під маркою «Russy Valenki».
8). Сучасні працівники нафтових і газових родовищ, а також залізничники використовують валянки як основу зимового спецодягу.
9). У Росії існують музеї валянок - в Москві і невеликому місті Мишкін.
10). Фахівці радять: щоб валянки не ковзали, треба зробити своєрідні «калоші». Для цього підошву слід злегка полити водою, не допускаючи промокання, і дати воді замерзнути; операцію повторити кілька разів, а потім треба пройтися в цих валянках по сухому снігу. Крижана скоринка забезпечить хорошу гальмує здатність підошви.
11). Вибираючи валяне взуття, треба звертати увагу на пружність повсті: хороші валянки не повинні бути занадто жорсткими або занадто м'якими.
Автор: elena631 | Переглядів: 1824 | Всього коментарів: 0